NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

PKP Cargo odtyka jedwabny szlak

2017-10-10 22:20:03


PKP Cargo


Spółka ta została wyłoniona z dawnego PKP w celu lepszego zarządzania oraz podzielenia majątku jednej wielkiej spółki która dawniej nie radziła sobie z zarządzaniem tak wielkim majątkiem. W efekcie rządzący politycy postanowili podzielić spółkę na wiele mniejszych co miało ułatwić zarządzanie. Obecnie PKP Cargo jest przykładem do pokazywania jak należy zarządzać spółką aby odnosiła sukces. To z inicjatywy PKP Cargo powstał nowy jedwabny szlak a głównym przewoźnikiem na nim jest właśnie wymieniana Polska spółka. Strategiczne decyzje o wykupie poszczególnych fragmentów szlaków kolejowych z Polski aż do Chin spowodowały że powstał nowy jedwabny szlak który swój Europejski koniec ma w Polsce.
Korki na jedwabnym szlaku


Korki na nowym jedwabnym szlaku są spowodowane modernizacją po stronie Polskiej głównych szlaków kolejowych. Prace te muszą zostać przeprowadzone w celu utrzymania linii przejezdnymi. Modernizacja ma na celu udostępnienie remontowanych szlaków pod szybką kolej. Pozwoli to na lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury oraz skrócenie czasów dostarczenia towaru do odbiorcy.
Dodatkowym problemem jest konflikt na Ukrainie. To właśnie w części okupowanej przez prorosyjskich separatystów istnieją rozbudowane szlaki kolejowe. Przez to transport musi odbywać się okrężnymi drogami o niższej przepustowości. To tworzy korki. Dlatego PKP Cargo szuka kolejnych miejsc gdzie można odprawiać oraz przeładować towary na pociągi odpowiadające infrastrukturze w danym kraju.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: