NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

ZM Henryk Kania przejmuje SS

2017-10-17 14:24:54


Zgłoszenie do UOKiK


Zakłady Mięsne Henryk Kania złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie zakładu Staropolskie Specjały. ZM Henryk Kania posiadały już od dawna udziały w Staropolskie Specjały. Jeszcze siedem lat temu był to zaledwie jeden procent udziału. Jednak już od trzech lat kontrolę nad spółką trzyma Anna Warzęcha. Przejęcie spółki za długi jednak spoczywa obecnie w rękach UOKiK.
Staropolskie Specjały


Spółka ta zajmuje się produkcją wędlin. Średnio roczna produkcja wynosi 18 tysięcy ton gotowego produktu w postaci wędlin. Spółka zatrudnia blisko 280 osób. Do tej pory Staropolskie Specjały radziły sobie całkiem dobrze. W swojej historii tylko raz wyszła na minus. W ostatnim czasie doszło nawet do połączenia Staropolskich Specjałów z EkoFood. Jednak, widać nie uzdrowiło to sytuacji. W efekcie podjęto decyzję o sprzedaży Staropolskie Specjały spółce Zakłady Mięsne Henryk Kania.
Przejęcie spółki


Zakłady Mięsne Henryk Kania po wyrażeniu przez UOKiK zgody na koncentrację, chcą przejąć spółkę Staropolskie Specjały która została wyceniona na 293 miliony złotych. W skład spółki Staropolskie Specjały wchodzi cały majątek firmy. W tym linie produkcyjne, suszarnie, zaplecze techniczne, oraz technologia. Przejęciu podlegają również podpisane umowy oraz profity z nich wynikające. Staropolskie Specjały oddają się w ręce ZM Henryk Kania w zamian za całkowite umorzenie wierzytelności względem tej spółki.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: