NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Wezwanie do sprzedaży akcji Tarczyński S.A.

2018-02-20 11:29:10

Główny akcjonariusz spółki Tarczyński S.A. , podniósł cenę w wezwaniu do sprzedaży akcji wymienionej spółki. Obecna cena to 12,60 złotego za jedną akcję.


Wezwanie do sprzedaży akcji Tarczyński S.A.


To już drugie wezwanie do skupu akcji Tarczyński S.A. Początkowa wycena opiewała zaledwie na 10,50 złotego w wezwaniu co było intratne dla inwestorów jeszcze miesiąc temu. Skupującemu nie udało się w ten sposób zachęcić wszystkich inwestorów do sprzedaży swoich udziałów w spółce produkującej wysokiej jakości wędliny. Do sprzedaży zgłosili się jedynie mniejszościowi udziałowcy. Grupa akcjonariuszy posiadających około 6 milionów akcji nie zdecydowała się do zbycia udziałów. To spowodowało że wycena na Giełdzie Papierów Wartościowych przebiła ofertę skupującego i ten był zmuszony podnieść wycenę w wezwaniu do 12,60 złotych.
Grupa udziałowców która kontroluje pozostałe 6 milionów akcji nadal nie jest zainteresowana sprzedażą swoich udziałów. Główny akcjonariusz prawdopodobnie chce skupić wszystkie udziały aby wyprowadzić spółkę z giełdy. Jest to prawdopodobny scenariusz w przypadku objęcia przez większościowego udziałowca pozostałej części akcji.
Tarczyński S.A. To spółka która już od ponad 27 lat produkuje wędliny w Polsce. Obecnie spółka ta jest głównym dostawcą wyrobów z mięsa do większości sklepów, marketów oraz hipermarketów. Tarczyński S.A. Za sprawą szerokiej kampanii reklamowej oraz dostępności produktów w każdym sklepie jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek z tej branży.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: