NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Wezwanie do sprzedaży akcji Tarczyński S.A.

2018-02-20 11:29:10


Wezwanie do sprzedaży akcji Tarczyński S.A.


To już drugie wezwanie do skupu akcji Tarczyński S.A. Początkowa wycena opiewała zaledwie na 10,50 złotego w wezwaniu co było intratne dla inwestorów jeszcze miesiąc temu. Skupującemu nie udało się w ten sposób zachęcić wszystkich inwestorów do sprzedaży swoich udziałów w spółce produkującej wysokiej jakości wędliny. Do sprzedaży zgłosili się jedynie mniejszościowi udziałowcy. Grupa akcjonariuszy posiadających około 6 milionów akcji nie zdecydowała się do zbycia udziałów. To spowodowało że wycena na Giełdzie Papierów Wartościowych przebiła ofertę skupującego i ten był zmuszony podnieść wycenę w wezwaniu do 12,60 złotych.
Grupa udziałowców która kontroluje pozostałe 6 milionów akcji nadal nie jest zainteresowana sprzedażą swoich udziałów. Główny akcjonariusz prawdopodobnie chce skupić wszystkie udziały aby wyprowadzić spółkę z giełdy. Jest to prawdopodobny scenariusz w przypadku objęcia przez większościowego udziałowca pozostałej części akcji.
Tarczyński S.A. To spółka która już od ponad 27 lat produkuje wędliny w Polsce. Obecnie spółka ta jest głównym dostawcą wyrobów z mięsa do większości sklepów, marketów oraz hipermarketów. Tarczyński S.A. Za sprawą szerokiej kampanii reklamowej oraz dostępności produktów w każdym sklepie jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek z tej branży.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: