NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Tesla – nieudany żart Elon-a Muska

2018-04-03 11:10:06


Żart na 1 kwietnia od Elona Muska


Elon Musk postanowił dołączyć się do żartów z okazji Pryma aprylis i ogłosił w ten niefortunny sposób bankructwo jednej ze swoich sztandarowych firm czyli Tesla. Przedsiębiorstwo Tesla to Start-up który mimo kilku lat istnienia na rynku nadal przynosi wielkie straty. Tym bardziej żart Elonowi Muskowi się udał. Elon Musk opublikował trzy wiadomości na Twitterze, które zgrały się z ostatnim przekazem medialnym na temat Tesli. Firma mimo sprzedaży kolejnych modeli elektrycznego samochodu przyszłości stale notuje straty. Istnieje tylko dzięki stałemu napływowi kapitału z zewnątrz. W ostatnich dniach doszło też do wypadku samochodu Tesli z włączonym autopilotem który ma zastępować kierowcę. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba która wtargnęła przed nadjeżdżający samochód Tesla model X.
Zły moment na żarty


Elon Musk chciał się dopasować do ogólnych trendów żartując sobie z własnej firmy pierwszego kwietnia. Jednak czas w którym wypada święto nabierania innych przypadł w tym roku niefortunnie. Wspomniany wcześniej wypadek sugeruje że systemy automatyczne nie są na tyle bezpieczne jak zakładano do tej pory. A to kładzie się cieniem na przyszłość bezobsługowych pojazdów w których stworzenie Elon Musk włożył spory kapitał. Dodatkowym ciosem było obniżenie ratingu Tesli przez jedną z największych agencji ratingowych Moody's. Powodem obniżenia ratingu z poziomu B2 do B3 jest stałe działanie jedynie za pomocą finansowania długiem. Tesla od początku istnienia nie przyniosła dodatniego bilansu a jedynie stale notuje straty. Jednocześnie Elon Musk ogłosił że Tesla wyprodukuje o pół tysiąca mniej aut modelu 3 niż początkowo zakładano. To wszystko podparte trzeba wpisami na Twitterze z informacją o bankructwie firmy spowodowało nagłą nieprzewidywaną wyprzedaż akcji wspomnianej spółki oraz próby pozbycia się obligacji dłużnych tej firmy.
Kosztowny żart


Wszystkie te wydarzenia poparte na koniec niewybrednym żartem właściciela Tesli spowodowało że wartość spółki straciła w czasie kilku dni aż 8 miliardów dolarów. Jest to bardzo duża strata na wycenie. Jeśli problemy Tesli nie zostaną zażegnane, spadek wartości może być kontynuowany.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: