NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Solaris na sprzedaż ?

2018-04-03 17:50:49


Solaris na sprzedaż ?


Polska rodzinna firma produkująca wysokiej jakości autobusy może zostać sprzedana. Obecnie państwo Olszewscy posiadają w zakładach Solaris 100% udziałów. Oznacza to że sprawują w pełni władzę nad swoją firmą. Z doniesień medialnych wynika że Państwo Olszewscy sprawdzają potencjał firmy w kierunku jej sprzedaży. W rodzinie jest syn Jan Olszewski który może przejąć rodzinny interes jednak obecni właściciele uważają ze Solaris potrzebuje stałego dopływu kapitału, świadczenia usług serwisowych i wolą sprzedać firmę gdyż uważają że syn jest za młody by prowadzić Solaris.
Solaris istnieje na Polskim rynku od ponad dwudziestu lat, to jedna z ikon transformacji systemowej w Polsce. Rodzinna firma która przez lata dostarczała autobusy na rodzimy rynek. Obecnie może trafić w obce ręce. Produktem przedsiębiorstwa Solaris są autobusy, trolejbusy oraz tramwaje. Maszyny Solarisa są znane w Polsce oraz Europie. Autobusy produkowane przez Solaris są nisko-emisyjne a doświadczenie zdobywane przez lata jest wynagradzane w postaci wygranych przetargów. Owocem lat pracy są pojazdy które jeżdżą w wielu stolicach Europejskich państw.
Zgodnie z doniesieniami medialnymi, informujemy że podobno do konsultacji w sprawie sprzedaży Solaris-a została wybrana firma konsultingowa Goetzpartners. Europejski partner sugeruje że nowym właścicielem może być któraś z firm z Europy środkowej.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: