NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Afera GetBack

2018-07-02 19:12:30

GetBack

Spółka ta zajmowała się skupem długów a następnie windykowaniem należności. Biznes ten jest powszechny na całym świecie, a w Polsce nie należy do nowości. Wiele kancelarii prawnych staje się kotłowniami w których odzyskuje się masowe ilości długów od konsumentów zadłużonych w bankach, urzędach, telekomach lub innych dużych firmach.


Przewartościowane zakupy

Niegospodarność zarządu GetBack po sprzedaży udziałów przez Leszka Czarneckiego. Do czasu gdy miliarder był współwłaścicielem spółki GetBack, w firmie wszystko dobrze się działo. Dopiero gdy Leszek Czarnecki zmuszony do pozyskiwania rezerw finansowych na wykup spadających akcji Geting Noble Banku sprzedał udziały w GetBack , w spółce zaczęły się problemy. W 2016 roku spółka GetBack pokazała pierwsze straty. Wynik ujemny był spowodowany zakupem bardzo dużych długów i odzyskanie jedynie części z nich. Co spowodowało że spółka zanotowała ujemny bilans na koniec roku. W 2017 roku sytuacja powtórzyła się tylko na znacznie większą skalę.


Działania te okazały się zgubne dla spółki która na zakup długów pożyczyła pieniądze od prywatnych inwestorów. W momencie gdy spółka GetBack w 2018 roku poinformowała że nie jest w stanie spłacić 90 milionów ulokowanych w obligacjach dłużnych spółki, firmą zainteresowały się media i służby.


Obecnie trwa fala aresztowań osób związanych z działalnością spółki po 2016 roku. To od tego czasu spółka stale traciła co spowodowało obecny stan i utratę części z zainwestowanych pieniędzy przez inwestorów.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: