NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Idea i Getin Bank

2018-11-28 12:01:00

Idea Bank

Instytucja finansowa Leszka Czarneckiego o nazwie Idea Bank, zajmuje się głównie małymi i średnimi przedsiębiorstwami w Polsce. Ten bank oferuje głównie wsparcie dla swoich kontrahentów. Sektor MŚP w Polsce dość dynamicznie się rozwija. Ten rozwój jest możliwy dzięki kredytom udzielanym w Idea Banku. Często ta instytucja ratuje przedsiębiorców gdy nie spełniają kryteriów kredytowych w innych bankach. Dlatego Idea Bank jest bardzo ważnym elementem struktury instytucji finansowych w naszym kraju.

Getin Noble Bank

To drugi bank Leszka Czarneckiego, Getin Noble Bank skupia się na klientach indywidualnych czyli zwykłych obywatelach. Bank ostatnio miał gorsze wyniki z uwagi na dużą ilość zagrożonych kredytów. Jednak przez ostatnie miesiące, rada nadzorcza wypracowała model wyjścia z tej sytuacji. Bank jest na tyle silny że nawet próby wyłudzenia haraczu przez byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego nie spowodowały uszczerbku. Jedynie panika napędzona przez media spowodowała że wielu ludzi postanowiło chwilowo wypłacić swoje środki z lokat w tym banku nawet z najatrakcyjniejszych lokat. Tymczasem po publikacji wyników za trzeci kwartał tego roku okazuje się że Getin Noble Bank zaczyna wychodzić na prostą. Do tego stopnia że ponownie Idea Bank sprawdza czy istnieje zasadność połączenia obu instytucji.

Fuzja Idea i Getin Noble Banku

Po publikacji wyników za trzeci kwartał 2018 roku, wspomniane wyżej banki wracają do sprawdzania zasadności połączenia tych dwóch instytucji finansowych w jedną dużą spółkę. Getin Noble Bank skupia się na klientach indywidualnych czyli zwykłych obywatelach. Proponując swoim klientom wysoko oprocentowane lokaty. Po publikacji wyników kwartalnych, widać że bank zaczyna wychodzić z trudnej sytuacji. A to oznacza że po zakończeniu odpisów z utraty wartości, bank zacznie ponownie przynosić zyski. Przy czym akcje na Warszawskiej Giełdzie są obecnie mocno przecenione co stanowi ciekawy kąsek dla inwestorów.

Idea Bank obecnie notuje niewielkie odpisy na utracie wartości spowodowane głównie zabezpieczaniem gotówki na ewentualne odszkodowania wobec osób którym były sprzedawane obligacje GetBack. Bank stracił również na wartości w akcjach z powodu afery KNF. Jednak nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Bank skupia się głównie na klientach biznesowych czyli małych i średnich firmach z Polski. Dlatego połączenie tych dwóch instytucji, pozwoli zbudować wszechstronny bank który obsługuje wszystkich zainteresowanych, czy to osoby prywatne czy też firmy. Na decyzję o połączeniu raczej przyjdzie nam jeszcze długo czekać. Dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: