NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Milenium Bank na zakupach

2019-01-04 20:27:00


Przejęcie Euro Banku


Milenium Bank złożył zapytanie do UOKiK w celu otrzymania zgody na przejęcie ponad 90 % udziałów w Euro Banku od SG Financial Service Holdings. Łączna suma udziałów których które przejmuje Milenium Bank to 99,78 procenta. Daje to praktycznie nieograniczoną władzę w nowym nabytku. Zgoda na przejęcie Euro Banku przez Milenium została wydana 28 grudnia 2018 roku. Jednak UOKiK dopiero dziś czyli 4 stycznia 2019 roku opublikowało tą informację.
W listopadzie 2018 roku doszło d porozumienia po negocjacjach między Milenium Bank a SG Financial Services Holdings , który jest też częścią grupy kapitałowej z Francuskim kapitałem Societe Generale. Wartość przejmowanych udziałów na dzień zawarcia umowy to niespełna dwa miliardy złotych a dokładniej 1,83 miliona złotych. Ostateczna wartość może ulec zmianie w zależności od różnych czynników takich jak wypracowany zysk za ostatni kwartał.
Zgodnie z niektórymi informacjami powtarzanymi przez takie dzienniki jak WNP.pl , wartość aktywów posiadanych przez Euro bank podliczane jest na 14 miliardów złotych. Euro bank udzielił również kredytów na łączną sumę 12 miliardów złotych. Wypracowany zysk za ostatni okres rozrachunkowy na dzień dzisiejszy to raport za 2017 roku, ujawnia zysk netto na poziomie 103 milionów złotych.
W Euro banku pracuje obecnie około 2900 osób, sieć placówek własnych oraz należących do franczyzobiorców liczy obecnie około 500 punktów.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: