NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Kto kupi mBank ?

2019-10-30 11:42:00

Instytucja bankowa mBank wystawiona na sprzedaż

Z informacji obiegających świat PR wynika jasno że obecny właściciel pakietu kontrolnego akcji mBanku czyli niemiecki Commerzbank, jest zainteresowany sprzedażą swojego pakietu akcji. Informacja została ogłoszona po niedawnym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ( TSEU ), który zabrał głos w sprawie kredytów denominowanych w Frankach Szwajcarskich. Jest to pokłosie protestu kredytobiorców którzy zostali uwikłani przez różne instytucje finansowe w kredyty wyliczane na podstawie waluty Helweckiej. Jak wiadomo część kredytobiorców nawet protestowała przed sejmem w celu umożliwienia im zaciągania zadłużenia w obcych walutach. Teraz po latach gdy raty kredytów w obcej walucie są znacznie wyższe, ponownie protestują w celu uzyskania zmian w zawartych umowach które będą pomagać im spłacić zadłużenie które często mimo spłacenia połowy kwoty początkowej jest teraz dwa a nawet trzy razy większe niż gdy było zaciągane.

Efektem wyroku TSUE jest prawdopodobnie wystawienie pakietu kontrolnego mBanku na sprzedaż, jednak jest to tylko domysł z uwagi na fakt iż do informacji publicznej chęć sprzedaży mBanku dotarła kilka dni po wydaniu wyroku w sprawie kredytów denominowanych we Frankach Szwajcarskich.

Sam mBank jest łakomym kąskiem dla kilku instytucji finansowych które już badają czy taka transakcja jest dla nich opłacalna. Mimo dość sporego portfela kredytów frankowych, zyski banku są całkiem zadowalające a portfel kredytów jest oceniany jako w miarę bezpieczny. Dodatkowo mBank posiada technologię do obsługi klientów internetowych, którą szlifuje od samego początku swojego istnienia. Przypomnijmy że to pierwszy internetowy bank w Polsce który na drodze rozwoju w późniejszym czasie otwierał swoje placówki w różnych miastach a skupiał się na obsłudze za pomocą internetu. Aplikacje oraz strona internetowa mBanku to majstersztyk technologiczny za który bank był kilka razy nagradzany. A dość spora liczba klientów powoduje w przypadku przejęcie przez inną znaną i popularną instytucję finansową, awans do grupy największych banków w Polsce.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: