NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Play zadebiutuje na GPW

2017-07-11 15:46:14


Play idzie na GPW


Od ponad roku słychać plotki o tym że właściciel sieci komórkowej Play Sp. Zo.o. szuka partnerów biznesowych aby spieniężyć cześć ze 100 % udziałów jakie posiada w wyżej wymienionej spółce. Do tej pory próbowano kilku rozwiązań. Od szukania partnera w spółkach Venture Capital poprzez szukanie też inwestorów strategicznych wśród innych majętnych biznesmenów. Na koniec skorzystano z IPO czyli debiutu spółki na parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Pisaliśmy o tym już w jednym z naszych wcześniejszych artykułów pod tytułem „P4 SP Zo.o. Prawdopodobny debiut na GPW”.
Już 27 lipca możemy być współwłaścicielami Play


Tak już od 27 lipca każdy z Polaków może zostać współwłaścicielem dużej sieci komórkowej i czerpać z tego zyski. Właściciel sieci Play podtrzymał informację o sugerowanych wypłat z dywidendy dla inwestorów co ma sprawić że oferta będzie jeszcze bardziej popularna. Obecnie po budowaniu książki popytu wiadomo że cena wywoławcza to 44 zł za jedną akcję. Ale to nie oznacza że po tyle zakupimy te papiery.
Jak na razie zakończono zbieranie ofert od inwestorów indywidualnych którzy przystąpili do pierwszych zapisów na uprzywilejowaną ilość papierów wartościowych. Obecnie trwa druga tura zapisów na akcje Play przez inwestorów indywidualnych. Następnie do zapisów na akcję przystąpią inwestorzy instytucjonalni. Dopiero po zakończeniu wszystkich tur zapisów poznamy pełny popyt na akcję spółki Play i poznamy prawdziwą wycenę papierów.
Czy warto inwestować w Play ?


Sieć komórkowa Play jest obecnie jedyną spółką telekomunikacyjną w rękach prywatnych która wchodzi na giełdę w Warszawie. Play może poszczycić się posiadaniem drugiego miejsca pod względem liczby klientów. Dodatkowo właściciel sieci poinformował właśnie o zakończeniu budowy własnej sieci wierz dzięki czemu jest niezależny od innych przedsiębiorstw a jednocześnie może poszczycić się największym zasięgiem. Informacja o stale zwiększających się zyskach oraz chęci wypłat dywidendy dla akcjonariuszy dodatkowo ma napędzać chętnych do zakupu akcji.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: