NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Polsat przejmuje Netię

2017-12-06 13:21:19


Polsat na zakupach


Od wtorku 5 grudnia 2017 roku na rynku giełdowym zrobiło się gorąco. Na koniec roku doszło do kolejnego przejęcia części udziałów dużej spółki telekomunikacyjnej. Na wtorkowej sesji giełdowej poinformowano że spółka Polsat wykupiła ponad 30 % udziałów spółki Netia, które były własnością jednego z głównych akcjonariuszy. Akcje Netii w poniedziałek 4 grudnia były wyceniane na nieco ponad 4 złote. Po ogłoszeniu informacji o zakupie przez Polsat wartość akcji Netii zyskały na wartości do wyceny w okolicach 5,30 zł.
Wraz z przejęciem dużego pakietu akcji, rozgrzany rynek i inwestorzy postanowili zainwestować również w akcje które nagle zyskały na wartości. Premia do wyceny akcji Netii była na tyle duża że wywołała dość duże zainteresowanie inwestorów.
Właściciel Polsatu po udanej transakcji poinformował o wezwaniu na pozostałe akcje Netii w cenie 5,70 zł za każdą sztukę. Wezwanie na skup udziałów w spółce Netia zostało zaplanowane na 30 stycznia 2018 roku. Przeprowadzenie wezwania na skup akcji jest uzależnione od decyzji UOKiK. Polsat oraz Netia reprezentują podobną branżę i do przejęcia kontroli nad Netią jest potrzebna zgoda UOKiK. Jeśli urzędnicy nie będą przeciwni wezwanie zostanie przeprowadzone na przełomie stycznia i lutego. To ponad miesiąc na podjęcie decyzji o sprzedaży swoich udziałów.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: