NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Hortex, wydana zgoda przez UOKiK

2017-12-08 12:32:28

Grupa Hortex zajmująca się produkcją soków i mrożonek, UOKiK wydał właśnie zgodę na zmianę właściciela. Decyzja urzędu byłą potrzebna gdyż dochodzi do koncentracji branży i zalecane było przeprowadzenie badania czy nie zaszkodzi to konkurencji na rynku.


Sprzedaż Hortex


Po długich próbach sprzedaży udziałów w spółce Hortex , znalazł się inwestor który chce przejąć zakłady. Cena znacznie odbiega od sumy którą chciał uzyskać poprzedni właściciel a to ze względu na zmniejszenie rynku po nałożeniu embarga na Rosję która również byłą odbiorcą soków i mrożonek produkowanych w firmie Hortex.
Do przeprowadzenia transakcji potrzebna byłą zgoda UOKiK gdyż dochodzi do koncentracji na rynku. Nowym właścicielem udziałów w Hortex będzie Mid Europa Partners. Jest to fundusz inwestycyjny które posiada również udziały w Allegro.
Wniosek o przejęcie udziałów i tym samym kontroli nad Hortex oraz spółkami należącymi do grupy kapitałowej wpłynął do UOKiK 13 listopada. Urząd do tej chwili sprawdzał czy taka transakcja nie narusza struktury konkurencji na rynku. Decyzja urzędu uznaje że transakcja nie zakłuci naturalnej konkurencji na rynku soków i mrożonek.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: