NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Stalexport Autostrady

2018-08-06 08:20:00


Nowy rekord zysków


Stalexport Autostrady odnotował w tym roku kolejny rekord w uzyskanym zysku netto. Poprzedni rekord należał do czwartego kwartały 2016 roku. Z raportu kwartalnego można wyczytać że zyski bezpośrednio mocno nie wzrosły. Zasługa większych zarobków to nieznaczny wzrost ruchu oraz zakończenie wydatków związanych z remontami zaplanowanymi do końca 2018 roku.
Jednocześnie spółka spłaca regularnie swoje zadłużenie oraz wypłaciła w ostatnim roku część z zysku swoim akcjonariuszom.
Spółka zanotowała wzrost wartości na giełdzie po ogłoszeniu wyników kwartalnych. Zainteresowanie spółką jest wyraźnie większe gdyż Stalexport Autostrady zarządza ruchliwym odcinkiem między Katowicami a Krakowem. Zakończenie remontów oznacza niskie koszty dodatkowe. Pozostają jedynie stałe koszty związane z prowadzeniem spółki oraz zarządzanie podległymi odcinkami dróg.
W przypadku braku kosztów dodatkowych oraz zachowania polityki dzielenia się zyskami z akcjonariuszami, spółka Stalexport Autostrady wydaje się dość ciekawą pozycją. Oczywiście wszelkie decyzje inwestycyjne każdy musi podejmować samodzielnie i w oparciu o więcej danych niż tylko ten artykuł.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: