NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Wirtualna elektrownia od Taurona

2019-01-09 19:04:00


Tauron


Spółka ta jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2010 roku ale istniej od znacznie dłuższego czasu. Jest to spółka stworzona dawniej przez skarb państwa a następnie w celu pozyskania kapitału upłynniono udziały wśród inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. W ten oto sposób spółka ta stała się z państwowej , prywatną ale głównym udziałowcem nadal jest skarb państwa. Od kilku już lat Tauron rozwija własny program instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach budynków jednorodzinnych, uzyskując w ten sposób dodatkowe moce wytwórcze.
Teraz Tauron wychodzi z nowym pomysłem na wirtualną elektrownię. Nie jest to żadna super nowa technologia na wytwarzanie prądu. Jest to określenie na system który będzie miał za zadanie analizować pracę elektrowni opartych o źródła OZE oraz analizować rynek zamówień tak aby łączyć oferty kilku mniejszych dostawców w duży pakiet mocy który można sprzedać drożej. Chyba najważniejszą informacją jest to że do systemu będzie można podłączyć dowolną instalację OZE o dowolnej lokalizacji geograficznej.
Na sam system pewnie chwilę jeszcze poczekamy, jednak bardzo dobrą informacją jest sam fakt pracy nad takimi rozwiązaniami.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: