NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Wojas na zakupach

2019-04-03 18:30:00

Spółka Wojas na zakupach

W komunikacie prasowym czytamy o przejęciu 56 % udziałów oraz wynikających z ich posiadania głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek. Tym samym zarząd firmy Wojas posiada wystarczający pakiet udziałów aby stanowić ciało dominujące podczas walnych zgromadzeń. Przejęcie udziałów wynika z umowy inwestycyjnej na mocy której spółka Bartek przekazuje w zamian za inwestycje 56 % swoich udziałów spółce Wojas. Jak podał przedstawiciel firmy Wojas, spółka będzie konsolidować wyniki spółki Bartek metodą pełną. W komunikacie podano również informacje o podjętej współpracy na gruncie polityki zakupowej, e-commerce oraz oferty towarowej.

W komunikacie prasowym możemy również przeczytać iż zarządy obu spółek wierzą w wymierne korzyści dla konsumentów z konsolidacji na rynku obuwniczym. Spółki wierzą również że to połączenie spowoduje w długim okresie wzrostu wartości obu marek na rynku obuwniczym.

Spółka Bartek zajmuje się produkcją oraz sprzedażą obuwia dla dzieci i młodzieży. Spółka produkuje oraz sprzedaje obuwie pod własną marką we własnych salonach tak samo jak Wojas. Jednak widoczna jest znacznie mniejsza skala nasycenia rynku sklepami. Na przykład można tutaj podać Wrocław gdzie sklepów spółki Bartek znajdują się tylko dwa w porównaniu do sześciu marki Wojas.

Spółka Wojas to zaś znana marka która od 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych a powstała w 1990 roku. Spółka zajmuje się głównie produkcją obuwia i galanterii skórzanej dla dorosłych.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: