NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Tornado w Pekao

2019-12-04 08:27:00

Tornado w Banku Pekao S.A.

Ze swoich stanowisk zrezygnowali w jednym dniu prezes Michał Krupiński oraz wiceprezes Michał Lehmann. W tym samym czasie z zarządu odchodzi jeden z członków Piotr Wetmański. W spółce z tej samej grupy kapitałowej odchodzi Pani prezes Marta Wolańska.

Reakcja akcjonariuszy była jednoznaczna. Doszło do ogromnej przeceny która osiągnęła równowartość 800 milionów złotych w wycenie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Złe informacje zostały pogłębione poprzez wyprzedaż dużego pakietu akcji wspomnianego banku przez dużego inwestora którym jest fundusz inwestycyjny BlackRock. Wyprzedaż była głęboka i zredukowała udziały wspomnianego funduszu inwestycyjnego poniżej 5%.

Sytuacja Banku Pekao S.A. Rzutuje na pozostałe spółki a szczególnie na nowego współwłaściciela czyli PZU S.A. Również ta spółka zanotowała poważne osunięcie się w wartości akcji na GPW.

Sytuację można nazwać „rozwojową”, gdyż wszystko zależy od tego czy inwestorzy uwierzą nowym osobom desygnowanym na stanowiska zwolnione przez osoby odchodzące.

W tym czasie inwestorzy liczą straty na swoich rachunkach maklerskich.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: