NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Cyfrowy Polsat S.A.

2019-12-20 13:53:00

Cyfrowy Polsat robi porządki pod koniec roku

Cyfrowy Polsat 18 grudnia 2019 roku wydał komunikat prasowy o treści z której możemy wyczytać iż spółka zależna od Cyfrowego Polsatu, Polkomtel sp zoo, powzięła decyzję o zawarciu porozumienia, na mocy której kończy współpracę z spółką Huawei Polska sp zoo, przy budowie systemu BES. Porozumienie które zostało zawarte między wspomnianymi spółkami reguluje wzajemnie rozliczenia względem wykonanych do tej pory prac. Umowa na podstawie której wdrażano system BES dla Polkomtelu przez Huawei została podpisana pod koniec czerwca 2016 roku.

Tego samego dnia spółka Cyfrowy Polsat podała informację o ogłoszeniu wezwania do sprzedaży udziałów w spółce Asseco Poland S.A. Cyfrowy Polsat chce pozyskać niecałe 22 % udziałów w celu uzyskania przewagi w głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy aby sprawnie zarządzać spółką. Cyfrowy Polsat w przypadku większego zainteresowania zbyciem udziałów w Asseco Poland S.A, przez pozostałych udziałowców, zapewni udział innego podmiotu lub podmiotów, kontrolowanego przez Pana Zygmunta Solorza w celu wykupu udziałów wystawionych na sprzedaż.

Cyfrowy Polsat S.A. Informuje w komunikacie prasowym że chce poszerzyć zakres obecnej już współpracy z Asseco Poland S.A.

Giełda początkowo obie informacje przyjęła dość nerwowo. Akcje Cyfrowego Polsatu spadły w wycenie o prawie 2 złote na sztuce. Obecnie akcjonariat odrabia straty i cena wzrasta, ale do poziomów sprzed ogłoszenia decyzji jeszcze ma przynajmniej drugie tyle drogi.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: