NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Baltona S.A., do przejęcia

2020-02-24 09:48:00

Baltona S.A. do przejęcia

Sieć sklepów wolnocłowych pod marką Baltona S.A. Przedsiębiorstwa handlu zagranicznego, oraz spółki zależne mogą zostać własnością Państwowych Portów Lotniczych, które zarządzają powierzchniami Polskich lotnisk. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów właśnie wydał zgodę na przejęcie 100 % udziałów w Baltona S.A. Nie oznacza to że spółka przejdzie w ręce tak o bez innych zdarzeń. Mimo że PPL otrzymało zgodę Polskiego urzędu antymonopolowego na przejęcie udziałów a tym samym wykup przedsiębiorstwa to nadal można spodziewać się trudności.

Baltona S.A., jest właścicielem kilku marek działających w podobnym systemie czyli oferowaniu produktów wolnocłowych w strefach handlu bez podatków między innymi na terenie portów lotniczych, portów dla żeglugi morskiej, w punktach granicznych czy też jako dostawca dla palcówek dyplomatycznych. Od 2010 roku Baltona S.A., ma udziałowca strategicznego który zarządza identycznymi sklepami w ponad 32 krajach.

Nasza redakcja w obecnym momencie nie wie jakie decyzje podejmą obecni inwestorzy. Jednak sądząc po ogłoszonym 15 października 2019 roku, wezwaniu do sprzedaży 100 % udziałów, PPL może zakładać że tylko część obecnych akcjonariuszy zdecyduje się na zbycie posiadanych aktywów.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: