NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

100 tyś testów od UNIMOT S.A.

2020-03-23 13:44:00

100 tysięcy testów od UNIMOT S.A.

Polska spółka kapitałowa znana pod nazwą UNIMOT S.A., podaruje Polskiemu rządowi aż 100 000 testów, które wykrywają obecność SARS-CoV-2. Polska spółka kapitałowa UNIMOT, postanowiła wykorzystać swoje kontakty w Chinach i porozumiała się z tamtejszą firmą farmaceutyczną Sinopharm International z siedzibą w Hong Kongu produkującą takowe testy.

Sinopharm International jako producent testów na Korona-wirusa jest spółką córką należącą do grupy kapitałowej Chińskiego państwowego przedsiębiorstwa o nazwie China National Pharmaceutical Group Co., Ltd.

UNIMOT S.A., chce przekazać bezpłatnie sprowadzone testy, Polskiemu rządowi, który będzie mógł dowolnie dysponować darowizną. Spółka UNIMOT sama pokrywa całkowity koszt zamówionych testów w kwocie 1,5 miliona złotych. Jeden test kosztuje 3,5 dolara Amerykańskiego. To oznacza że partia 100 tysięcy testów to koszt 350 tysięcy dolarów.

UNIMOT S.A., swoje działania wykreowała na podstawie zaleceń WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia, której członkowie apelowali w ostatnich dniach aby zwiększyć ilość wykonywanych testów wśród potencjalnych zarażonych. Tylko szybka diagnoza oraz odizolowanie zainfekowanych osób pozwala znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii wśród jeszcze zdrowych osób.

Spółka UNIMOT podpisała umowę na wyprodukowanie oraz dostarczenie 100 tysięcy testów na Koronawirusa w ubiegły piątek 20 marca 2020 roku. Producent testów, Sinopharm International, planuje wytworzenie zamówionej ilości preparatów w czasie 14 dni. Po tym terminie zamówienie ma być gotowe do odbioru.

Zarząd UNIMOT S.A., liczy na zniesienie cła oraz podatku VAT od tej darowizny aby złagodzić koszty które poniesie spółka swoim pozytywnym czynem. Wszystko w rękach administracji skarbowej.

Przypomnijmy że Polska posiadała na początku marca 60 000 testów, które samodzielnie zamówiła. W ostatnim tygodniu, między 16 a 20 marca Polska otrzymała dar od Chin w postaci 10 000 testów oraz olbrzymiej ilości kombinezonów ochronnych wraz z goglami i ochraniaczami na obuwie. Mimo to testy są wykonywane bardzo rzadko. Dodatkowe 100 000 testów, może spowodować zaprzestanie oszczędzania już posiadanych testów. Wzrost wykonywania testów na SARS-CoV-2 był zauważalny dopiero po informacjach że część z ministrów oraz polityków miała kontakt z osobami zarażonymi. Możliwe że darowizna od UNIMOT S.A., rozwiąże obecną sytuację gdy osoby spoza powiązań partyjnych muszą czekać w kolejce.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: