NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Czy Idea Bank sprzeda Idea Money ?

2020-09-07 09:18:00

Leszek Czarnecki

Osoba Pana Leszka Czarneckiego jest znana w kręgach biznesowych. To człowiek, który od spawania pod wodą doszedł do gigantycznego holdingu zajmującego się finansami w kilku krajach. Od pewnego czasu niestety ma problemy z Polskimi władzami. Oczywiście nie jest to spowodowane winą Leszka Czarneckiego tylko chęcią przejęcia jego banków za przysłowiową złotówkę. Banki Pana Leszka Czarneckiego obsługuję Polskich przedsiębiorców oraz zamożnych klientów indywidualnych. Jako jedyny na rynku proponuje wyższe oprocentowanie na lokatach i dlatego stanowi zagrożenie dla sektora bankowości opartej na strukturach państwowych. Pan Leszek Czarnecki jest też stroną w aferze KNF, którą ujawnił po nagraniu rozmów z osobami z władz tejże instytucji. Niestety prokuratura pod przewodnictwem partii Prawo i Sprawiedliwość, skutecznie utrudnia osadzenie w więzieniu winnych tak zwanego palny Zdzisława. Wspomniany Zdzisław opracował mało sprytny plan przejęcia banków Pana Leszka Czarneckiego za przysłowiową złotówkę gdyby ten ostatni nie zgodził się zapłacić 40 milionów złotych za tak zwany spokój w biznesie.

Tym czasem Leszek Czarnecki dalej walczy z urzędnikami o utrzymanie banków. Mimo że wspomniane instytucje bankowe Leszka Czarneckiego radzą sobie w miarę dobrze to KNF stosując niewybredne zagrywki stara się to utrudnić. Jedną z głównych metod przeszkadzania Bankom Leszka Czarneckiego jest podnoszenie wymogów kapitałowych. Mimo iż banki są wypłacalne to KNF ustalił kuratora w postaci BFG i utrudnia w ten sposób dalsze próby spełnienia wygórowanych żądań związanych z kapitałem.

Całkiem niedawno Leszek Czarnecki poinformował akcjonariuszy i media o zawarciu umowy sprzedaży udziałów w Idea Money dawniej idea Expert, fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz LC CORP. Fundacja oraz LC CORP mają objąć 65 % udziałów w Idea Money a stroną sprzedającą jest Idea Bank. W ten sposób Leszek Czarnecki chce dokapitalizować Idea Bank i spełnić warunki narzucone przez KNF. Jednak do całej transakcji wtrąca się kurator w postaci BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny), który sprzeciwia się takiej transakcji bez wskazania wyraźnych powodów. To pozwala sądzić iż plan Zdzisława S., nadal jest w realizacji tylko odwleczony w czasie. BFG i KNF są w rękach partii PiS a tym samym mimo odejścia Zdzisława z BFG po wybuchu afery KNF widać wyraźnie że decyzje zapadły znacznie wyżej niż do tej pory sądzono że to odgrywa się na szczeblu szefostwa BFG.

Leszek Czarnecki jednak jak przystało na dobrego przedsiębiorce nie poddaje się. Został złożony wniosek o zmianę kuratora, dalsze wydarzenia pokarzą czy władza uparła się aby odebrać banki przedsiębiorcy. Mimo że widać że w całą aferę KNF zamieszane są inne osoby z partii PiS. Mimo ujawnienia tych doniesień ludzie dalej głosują na partię która zachowuje się w sposób który nie przystoi poważnym osobom. Jako redakcja mamy nadzieję że winni afery KNF zostaną ukarani bo niszczą Polską gospodarkę. Banki Leszka Czarneckiego pomogły wielu przedsiębiorcom i nikt nie powinien ich atakować w taki sposób jak to się teraz dzieje.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: