Warszawski rynek mieszkaniowy charakteryzuje duża stabilność wynikająca z równowagi pomiędzy popytem a podażą. Zgodnie z raportem REAS, w III kwartale br. uzyskano pozwolenie na budowę dla 14,1 tys. mieszkań, rozpoczęto budowę 13,9 tys., a oddano do użytku 12,5 tys. lokali[1]. Wszystko wskazuje na to, że kolejne miesiące będą dla branży równie owocne. Najwięksi inwestorzy nie planują zwalniać tempa.
- Rynek deweloperski notuje stały wzrost już od ponad dwóch lat, co przekłada się także na dynamiczny rozwój oferty naszych mieszkań. Wykorzystaliśmy dobrą koniunkturę i optymistyczne prognozy sprzedażowe, co pozwoliło nam osiągnąć rekordowe wyniki sprzedaży i rozpocząć kolejne inwestycje. Dzięki temu znaleźliśmy się na trzecim miejscu na liście największych warszawskich deweloperów, biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych mieszkań – mówi Krzysztof Foder, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Bouygues Immobilier Polska.
Już prawie 4000 mieszkań i domów oddanych do użytkowania w Polsce
Bouygues Immobilier jako francuski lider branży budowlanej już od 60 lat realizuje projekty w ponad 230 miastach w Europie. W 2001 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce, skupiając się głównie na rynku warszawskim, gdzie dynamika wzrostu pod kątem liczby nowych inwestycji jest najwyższa. Od początku swojej działalności w Polsce Bouygues Immobilier sprzedał na naszym rynku łącznie już ponad 4000 mieszkań. W IV kwartale 2016 roku deweloper planuje zakończyć realizację kilku inwestycji, w tym m.in. Manufaktury Praskiej, La Carte Residence oraz Accent Eco.
- W III kwartale br. sprzedaliśmy łącznie blisko 270 mieszkań. Planujemy zakończyć rok łączną liczbą 1150 zakontraktowanych lokali. To o ponad 300 więcej niż w ciągu całego 2015 roku. Na początku listopada mieszkanie z naszej oferty zakupił tysięczny Klient. Obecnie realizujemy w stolicy aż 11 inwestycji mieszkaniowych. Dwie ostatnio wprowadzone do sprzedaży to Icone i Villa Boheme. Ponadto budujemy we Wrocławiu i Poznaniu. W 2017 roku wprowadzimy do sprzedaży cztery nowe inwestycje w Warszawie– na Pradze, Białołęce, Bielanach i we Włochach oraz dwie inwestycje we Wrocławiu. Pod względem skali i zaawansowania naszych projektów dorównujemy największym graczom notowanym na giełdzie – dodaje Krzysztof Foder.
Popyt na mieszkania na stabilnym poziomie
Mimo Narodowego Programu Mieszkaniowego (NMP) i wygaszania programu Mieszkanie dla Młodych (MdM), większość firm deweloperskich z ugruntowaną pozycją rynkową nie planuje ograniczać liczby inwestycji wprowadzanych do sprzedaży. Szacuje się, że popyt na mieszkania pozostanie na niezmienionym poziomie, ponieważ program MdM, choć wpływał na rynek, to odpowiadał jedynie za niewielki procent sprzedaży, natomiast NMP jest dedykowany innej grupie społecznej, która nie stanowi klientów deweloperów.
Niskie stopy procentowe oraz względna stabilność regulacji prawnych dotyczących branży deweloperskiej sprawiają, że popyt na mieszkania pozostaje bez większych zmian i największe firmy deweloperskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nabywców, zapewniając szeroką ofertę mieszkań.
- Stale obserwujemy rynek i dostosowujemy się do potrzeb klientów. Dostrzegamy rosnący popyt m.in. na lokale z wykończeniem. Perspektywicznym trendem są również inteligentne systemy mieszkaniowe, które zapewniają bezpieczeństwo, oszczędność energii i możliwość sterowania różnego typu instalacjami i urządzeniami – podkreśla Krzysztof Foder.
Zgodnie z prognozami, większość mieszkań oddanych do użytku do końca roku w Warszawie będzie pochodziła od 12 największych deweloperów, co wskazuje, że znaczącą pozycję na rynku utrzymują najbardziej znane firmy, cieszące się największym zaufaniem klientów.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET