GetBack
Spółka ta zajmowała się skupem długów a następnie windykowaniem należności. Biznes ten jest powszechny na całym świecie, a w Polsce nie należy do nowości. Wiele kancelarii prawnych staje się kotłowniami w których odzyskuje się masowe ilości długów od konsumentów zadłużonych w bankach, urzędach, telekomach lub innych dużych firmach.
Przewartościowane zakupy
Niegospodarność zarządu GetBack po sprzedaży udziałów przez Leszka Czarneckiego. Do czasu gdy miliarder był współwłaścicielem spółki GetBack, w firmie wszystko dobrze się działo. Dopiero gdy Leszek Czarnecki zmuszony do pozyskiwania rezerw finansowych na wykup spadających akcji Geting Noble Banku sprzedał udziały w GetBack , w spółce zaczęły się problemy. W 2016 roku spółka GetBack pokazała pierwsze straty. Wynik ujemny był spowodowany zakupem bardzo dużych długów i odzyskanie jedynie części z nich. Co spowodowało że spółka zanotowała ujemny bilans na koniec roku. W 2017 roku sytuacja powtórzyła się tylko na znacznie większą skalę.
Działania te okazały się zgubne dla spółki która na zakup długów pożyczyła pieniądze od prywatnych inwestorów. W momencie gdy spółka GetBack w 2018 roku poinformowała że nie jest w stanie spłacić 90 milionów ulokowanych w obligacjach dłużnych spółki, firmą zainteresowały się media i służby.
Obecnie trwa fala aresztowań osób związanych z działalnością spółki po 2016 roku. To od tego czasu spółka stale traciła co spowodowało obecny stan i utratę części z zainwestowanych pieniędzy przez inwestorów.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET