NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Niespodziewane wydatki, Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić

2023-02-14 12:13:00

Niespodziewane wydatki? Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić!

Zaskoczyły Cię nieplanowane wydatki, a Twoje oszczędności nie wystarczają, aby je pokryć? Skorzystaj z oferty kredytu gotówkowego. Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel. Dowiedz się, czym charakteryzuje się ten produkt bankowy oraz jak wybrać najlepszą ofertę.

Co musisz wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Kredyt gotówkowy jest dostępny w ofercie wszystkich największych banków. Jego głównym celem jest zaspokojenie aktualnych potrzeb konsumenta. Jest to bez wątpienia jeden z najczęściej wybieranych rodzajów pożyczek bankowych.

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się:

·        brakiem weryfikacji, na jaki cel zostały przeznaczone pieniądze – bank nie sprawdza, na co zostały wydane otrzymane środki, tak jak ma to miejsce np. w przypadku kredytów hipotecznych,

·        brakiem kwoty maksymalnej, którą można pożyczyć – to, ile pieniędzy pożyczysz, nie jest regulowane przepisami prawa i zależy głównie od oferty banku oraz Twojej zdolności kredytowej,

·        maksymalnym okresem kredytowania wynoszącym 10 lat – nie ma możliwości rozłożenia zobowiązania na więcej niż 120 miesięcy,

·        szybką wypłatą pieniędzy – środki pojawiają się na koncie kredytobiorcy najczęściej w ciągu jednego dnia,

·        formalnościami ograniczonymi do minimum – o kredyt możesz wnioskować bez wychodzenia z domu, składając wniosek online, najczęściej weryfikacja konsumenta przebiega w ciągu kilkunastu minut.

Zanim wybierzesz konkretną ofertę, porównaj kilka z nich, korzystając z kalkulatora dostępnego pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Dzięki niemu sprawdzisz warunki kredytu oraz zdecydujesz, która pożyczka jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Na rynku jest dostępnych wiele ofert kredytów gotówkowych, które diametralnie się od siebie różnią. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, to możesz dać się skusić z pozoru atrakcyjną pożyczką, której spłacanie okaże się kłopotliwe. Warto więc wiedzieć, na jakie parametry zwracać szczególną uwagę, aby podjąć słuszną decyzję.

Porównując ze sobą oferty, sprawdź przede wszystkim kwotę kredytu oraz jego całkowity koszt. Pierwsze pojęcie odnosi się do sumy, którą otrzymasz na dowolny cel. Natomiast całkowity koszt kredytu to wartość, jaką będziesz musiał zapłacić w rzeczywistości. Składają się na nią przede wszystkim:

·        ubezpieczenie pożyczki,

·        prowizja za jej udzielenie,

·        odsetki,

·        pozostałe opłaty.

Duży wpływ na to, jakie wydatki poniesiesz w związku ze spłatą zadłużenia, ma także rodzaj oprocentowania. Część banków oferuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia kredytu ze zmienną wysokością odsetek. Oznacza to, że wysokość Twojej raty będzie reagowała na zmiany na rynku finansowym.

Porównując ze sobą oferty kredytów o takich samych parametrach, zwróć także uwagę na RRSO. Wskaźnik ten pomoże Ci ocenić, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza, a więc najtańsza.

Kredyt gotówkowy może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów finansowych, pod warunkiem że wcześniej dokładnie zweryfikujesz swoje możliwości jego terminowej spłaty.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: