NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Potępiamy zachowanie pseudo dziennikarzy z TVP INFO oraz Radia Szczecin

2023-03-08 12:20:00

Odpowiedzialność dziennikarska

Każdy dziennikarz, który publikuje swojego autorstwa treści, nawet jak jest spikerem w telewizji, ponosi odpowiedzialność za ewentualne „Wprowadzanie opinii publicznej w błąd”. Najważniejszą cechą odpowiedzialnego dziennikarza jest umiejętność przyznania się do błędu oraz panowania nad emocjami politycznymi aby nie wpływały na treści publikowane.

Niestety od czasu gdy władzę w Polsce udało się przejąć partii PiS, obserwujemy upadek dziennikarstwa zawodowego szczególnie w mediach należących lub z udziałem Skarbu Państwa. Naciski polityczne na dziennikarzy w Polsce są już normą, a wszystko po to aby zakłamać jak największą część społeczeństwa.

Jako niezależna redakcja CentrumPrasowe.pl należąca do prywatnego niezależnego wydawcy Ads-Center.NET sp zoo, sprzeciwiamy się takiemu zachowaniu. Potępiamy walkę polityczną przy użyciu zakłamanych treści publikowanych w mediach politycznych należących do partii PiS oraz współpracujących z obecnym rządem w Polsce (TVP INFO oraz TVP1).

Oświadczenie w sprawie ujawnienia danych osobowych dziecka

Żaden dziennikarz, ani redakcja a tym bardziej odpowiedzialny redaktor naczelny, nie powinien publikować danych osobowych osób, a tym bardziej dzieci, które doświadczyły zachowań niegodnych, od osób trzecich tak jak molestowanie przez pedofila. Redakcja TVP INFO oraz Radio Szczecin powinny pochylić głowę i przez rok informować na pierwszych stronach swoich publikacji że dopuścili się niegodnego dla dziennikarza zachowania z pobudek politycznych. Osoby biorące udział w nagonce politycznej, powinny zostać wymienione z imienia i nazwiska w mediach publicznych oraz dostać zakaz na 30 lat pracy, współpracy oraz działań związanych z publikowaniem treści, w internecie, oraz innych kanałach medialnych. Każdy dziennikarz, który wykorzystuje swoje umiejętności do działań politycznych powinien się wstydzić i odmówić dalszej współpracy. Pieniądze nie mogą tutaj być argumentem, dziennikarz to osoba zaufania publicznego i nie może sobie pozwolić na bycie pachołkiem tej czy innej partii politycznej.

Prawdziwe zachowanie dziennikarza

Dziennikarz oprócz prawa do publikacji ma też obowiązek zachowania wstrzemięźliwości podczas tworzenia swoich treści. Aby zachowanie dziennikarza było prawidłowe, powinien przekazać suche informacje. Zahamować wszelkie pobudki polityczne. Krytyki jednej lub drugiej strony. Obecnie media publiczne takie jak TVP1, TVP INFO oraz pozostałe nie spełniają podstawowych wytycznych dla zachowania dziennikarza. Jest to oburzające dla pozostałej grupy ludzi będących prawdziwymi dziennikarzami.

Legitymacja dziennikarska to nie wszystko

Tak samo jak dowód osobisty nie sprawi że z dziecka nagle człowiek staje się dorosłym racjonalnym człowiekiem tak samo legitymacja dziennikarska z szumowiny nie zrobi dziennikarza. Aby człowiek legitymujący się jako dziennikarz, był uważany za dziennikarza, taka osoba musi się odpowiednio zachowywać nie tylko w życiu publicznym ale również podczas publikacji artykułów lub prezentowania informacji w bloku wiadomości.

Obecne działania TVP INFO oraz TVP1, przeczą wszelkim standardom dziennikarskim, uwłaczają godności pozostałych dziennikarzy, kłamią i oszukują w swoich publikacjach gdyż otrzymują za to ogromne wynagrodzenie. Żal mi tych wszystkich pseudo dziennikarzy gdyż albo zostali źle nauczeni zawodu albo w imię wspierania swojej partii zaprzedali duszę dziennikarza.

Celem każdego normalnego, odpowiedzialnego dziennikarza jest przekazywanie prawdy. Pseudo dziennikarze pracujący w TVP INFO oraz TVP 1 nie zasługują na miano dziennikarza, ich działania stoją w sprzeczności z prawdziwą misją mediów.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: