NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Kolorowe dzieje Teatru Sabat

2025-02-03 15:45:00

Od marzenia do legendy

To miejsce, gdzie błyszczą cekiny, muzyka porusza duszę, a historia splata się ze sztuką. Teatr Sabat, jedyny w Polsce teatr rewiowy, od 25 lat oczarowuje publiczność i udowadnia, że magia kabaretu nigdy nie przemija. Ale droga do tego miejsca pełna była wyzwań, dramatycznych wydarzeń i spektakularnych sukcesów.

Początek – pierwszy krok na scenę

Małgorzata Potocka od zawsze wiedziała, że taniec to jej pasja. Gdy w latach 70. stworzyła zespół Sabat, nie przypuszczała, że stanie się on trampoliną do czegoś znacznie większego. Współpraca z międzynarodowymi gwiazdami, występy na prestiżowych scenach i przełamywanie barier w polskiej choreografii – to wszystko doprowadziło ją do decyzji o stworzeniu własnego teatru.

Scena, która ożywa

W 2002 roku przy ulicy Foksal 16 rozbłysły światła nowej sceny – Teatru Sabat. Miejsce to od początku miało wyróżniać się na tle innych teatrów. Widzowie zamiast zwykłych krzeseł otrzymali eleganckie stoliki, a spektakle zamieniały się w wyjątkowe wieczory pełne blasku.

Gwiazdy, które świecą najjaśniej

To tutaj występowali najwięksi – Krzysztof Krawczyk, Beata Kozidrak, a nawet gwiazdy Broadwayu. Sabat stał się też miejscem niezwykłych wydarzeń – to tu Małgorzata Potocka i Jan Nowicki zaręczyli się na oczach publiczności.

Dramat na otwartym morzu

Ale historia Teatru Sabat to nie tylko sukcesy. W 1985 roku Małgorzata Potocka przeżyła jeden z najbardziej dramatycznych momentów swojego życia. Wraz z zespołem znalazła się na pokładzie statku MS Achille Lauro, który został porwany przez palestyńskich terrorystów. Przez trzy dni nie wiedziała, czy przeżyje. Po tych wydarzeniach postanowiła wrócić do Polski i stworzyć miejsce, gdzie sztuka będzie triumfować nad strachem.

Nowoczesność i tradycja

Teatr Sabat to także odwaga w eksperymentach. Widowisko „Miłość.com” sięgnęło po temat wirtualnej rzeczywistości, a spektakl „Od Chopina do Moniuszki” udowodnił, że klasyka i nowoczesność mogą iść w parze.

25 lat i co dalej?

Dziś Teatr Sabat to ikona polskiej rewii – jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, pełen emocji i pasji. Co przyniesie przyszłość? Jeśli historia tego miejsca czegoś nas uczy, to tego, że sztuka zawsze znajdzie sposób, by błyszczeć.


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: