NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Edukacja, Nauka

Język Polski - Geneza

2021-05-31 21:41:00
Responsive image

Bolesław Prus

Wszystko zaczyna się w domu. PLGBC zaprasza do zdrowych zielonych mieszkań i domów.

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego realizuje projekt Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy. W ramach edukacji nt. elementów zrównoważonego domu, przewidziane są kolejne prelekcje dla studentów, czy otwarte warsztaty i webinaria z udziałem ekspertów. Projekt finansowany jest w ramach grantu i programu Aktywni Obywatele.

„TO(działa)MY!” – konkurs grantowy dla szkół rozstrzygnięty!

Responsive image

Znamy laureatów ogólnopolskiego konkursu grantowego, który jest częścią projektu edukacyjnego „TO(działa)MY!”. Projekt jest prowadzony przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska.

Warsztaty SmartUP Academy – urozmaicenie wiosennej nauki

2021-02-23 08:00:00
Responsive image

Edukacja online, podobnie jak tradycyjna nauka w szkołach, może mieć wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Przykładem, jak skutecznie zaktywizować uczniów na odległość i umożliwić im samodzielne praktykowanie nauk ścisłych i przyrodniczych jest cykl warsztatów SmartUP Academy. To bezpłatne zajęcia, współorganizowane przez Politechnikę Warszawską i Fundację Adamed, na które właśnie ruszyły zapisy. W spotkaniach weekendowych mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Jak składać życzenia po chińsku?

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w piątek 12 lutego o godz. 18:00 na lekcje języka chińskiego, podczas której będzie można dowiedzieć się jak składać życzenia po chińsku.

Już ponad 2000 nauczycieli dołączyło do projektu „Przystań w sieci” przygotowanego przez Facebook, NASK i UNICEF Polska. Szkoły nadal mogą się zgłaszać, projekt trwa do końca roku szkolnego 2020/2021

Responsive image

„Przystań w sieci” to inicjatywa Facebooka, NASK i UNICEF Polska, której celem jest zwiększenie wiedzy nauczycieli oraz uczniów w zakresie bezpieczeństwa w internecie. Od startu programu w październiku 2020 r., dołączyło do niego ponad 2000 nauczycieli i 20 000 uczniów z całego kraju. Wszystkie kursy są dostępne na stronie www.przystanwsieci.pl.

Aukcje Instytutu Konfucjusza w Krakowie dla WOŚP

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ferie pod znakiem oszczędzania z Credit Agricole

2021-01-07 11:54:00
Responsive image

Credit Agricole od kilku miesięcy popularyzuje oszczędzanie pieniędzy i bardziej świadome gospodarowanie domowym budżetem. Pod patronatem banku w mediach społecznościowych zawiązała się 2,4-tysięczna społeczność „Wyzwanie oszczędzanie”, której członkowie wymieniają się doświadczeniami i radami. Teraz, w czasie ferii, bank chce zachęcić dzieci do oszczędzania i nauczyć rodziców, jak je w tym wspierać.

Jak polscy naukowcy ratują naszą planetę – startuje nowy podcast

2020-12-28 11:30:00
Responsive image

Popularność podcastów w Polsce dynamicznie rośnie. Najczęściej słuchamy ich dla rozrywki – najczęściej odtwarzana kategoria w tym medium to „Komedia”[1]. Format ten może jednak też uczyć i popularyzować wiedzę naukową, bowiem „Edukacja” znalazła się wśród 5 najchętniej słuchanych gatunków. Do tej grupy dołączył „Podcast naukowy ADAMED SmartUP”. Jego pierwsze cztery odcinki przedstawią recepty polskich naukowców na aktualne wyzwania dot. ochrony środowiska w obszarach poszczególnych żywiołów – wody, powietrza, ziemi i ognia. Nowe odcinki publikowane są co środę.

Młodzi naukowcy aktywni mimo pandemii – spotkaj się z nimi online

2020-12-08 11:00:00
Responsive image

Program ADAMED SmartUP, mimo pandemii nie ogranicza swojej działalności edukacyjnej. Tegoroczne Roadshow programu odbędzie się za pośrednictwem Instagrama. W trakcie transmisji live absolwenci opowiedzą o programie stypendialnym i procesie rekrutacyjnym do niego, wyjaśnią, jak wyglądają zajęcia prowadzone na obozie naukowym oraz odpowiedzą na zadane im pytania. Dzisiaj, 8 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie ze spotkań, poprowadzone przez Małgorzatę Gniadek i Natalię Puczek.

Nauka w internecie – codzienność polskich nastolatków

2020-12-08 07:45:00
Responsive image

Rok 2020 mija pod znakiem telekonferencji, pracy zdalnej i nauki online. Dzisiaj nawet udział w zajęciach szkolnych czy akademickich wymaga użycia sieci. Jednak bez względu na obowiązkowy czas spędzany przed ekranami komputerów, uczniowie nadal chętnie korzystają z internetu, by poszerzyć swoją wiedzy czy rozwinąć naukowe pasje poza lekcjami. Ponad dwie trzecie z nich odwiedza w tym celu specjalistyczne strony internetowe, a aż 50 proc. zagląda do mediów społecznościowych – tak  wynika z badania ankietowego przeprowadzonego przez Fundację Adamed w ramach programu edukacyjnego ADAMED SmartUP[1].

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych

2020-11-26 16:49:00
Responsive image

Metody wykrywania wirusa SARS-CoV-2, wykorzystanie mikroskopii elektronowej w badaniu koronawirusów, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów „Dni otwarte ADAMED SmartUP” dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Każde z zajęć zostanie po zakończeniu udostępnione YouTube ADAMED SmartUP.

Zagadka rozwiązana! Poznaliśmy zwycięskie szkoły w II ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”

2020-11-20 10:19:00
Responsive image

W ramach programu społecznego „Koloratorium”, uczniowie szkół podstawowych z całej Polski ruszyli ku wielkiej naukowej przygodzie. Od grudnia 2019 roku, młodzi odkrywcy, wspierani przez swoich nauczycieli, rozwiązywali chemiczne zagadki i przeprowadzali wyjątkowe eksperymenty, łącząc przy tym edukację z zabawą. Teraz przyszedł czas na wielki finał programu organizowanego przez FFiL Śnieżka SA – 13 listopada br. poznaliśmy zwycięzców II ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”. Które szkoły zdobyły pracownie marzeń?

Chiński dla początkujących online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na kursy języka chińskiego od podstaw w postaci zajęć online.

Akademickie warsztaty dla licealistów – SmartUP Academy wraca w nowej odsłonie online

2020-10-12 06:30:00
Responsive image

Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne warsztaty SmartUP Academy, organizowane w ramach programu ADAMED SmartUP we współpracy z Politechniką Warszawską. Nastolatkowie ze szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat zainteresowani naukami ścisłymi i przyrodniczymi mogą wybrać jeden z sześciu nieszablonowych tematów i dołączyć do weekendowych zajęć. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 jesienny cykl spotkań zostanie przeprowadzony w formie zdalnej. Uczestnicy wybranych zajęć otrzymają jednak pomoce dydaktyczne, które pozwolą im na przeprowadzenie części zadań praktycznych nawet na odległość.

Konsultacje i lekcje pokazowe j. chińskiego online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na konsultacje oraz lekcje pokazowe języka chińskiego online dla dorosłych.

„Koloratorium” – za nami pierwszy etap programu. Teraz czas na finał!

2020-10-02 09:01:00
Responsive image

Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów. Gra o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł nabiera rozpędu, a zwycięskie szkoły poznamy już 13 listopada!

Lekcje pokazowe j. chińskiego dla dzieci i młodzieży online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież na pokazowe lekcje języka chińskiego w postaci zajęć online.

Wirtualna edukacja w najlepszym wydaniu

2020-10-01 07:18:00
Responsive image

Skąd bierze się fenomen narzędzia, z którego korzystają miliony użytkowników na całym świecie? Poznaj Genially i zobacz jak może zmienić codzienną naukę!

Czas na naukę chińskiego online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na kursy języka chińskiego w postaci zajęć online.

Czas na chiński dla dzieci i młodzieży online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych na kursy języka chińskiego w postaci zajęć online.

„TO(działa)MY!” – rozpoczyna się wyjątkowy projekt dla szkół

Responsive image

Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Nauczycielom daje okazję wprowadzenia metody projektowej do zajęć lekcyjnych. Organizatorami inicjatywy są UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.

Jeden na trzech Amerykanów nie da się zaszczepić na Covid-19

2020-08-24 16:38:00
Responsive image

Badania Gallupa odkrywają dość przerażającą prawdę o Amerykanach. Ale czy na pewno tylko o nich?

Grupa OKNOPLAST głównym mecenasem wirtualnego Turnieju Debat Oksfordzkich 2020

2020-08-14 06:42:00
Responsive image

Po raz kolejny Grupa OKNOPLAST była głównym mecenasem Turnieju Debat Oksfordzkich, zorganizowanego przez fundację Court Watch Polska.

Utalentowani uczniowie wcześniej wracają do nauki – sierpniowy obóz ADAMED SmartUP

2020-08-14 08:00:00
Responsive image

W połowie sierpnia startuje obóz naukowy 6. edycji programu ADAMED SmartUP. Weźmie w nim udział 50 szczególnie uzdolnionych uczniów, pochodzących z ponad 40 miast w Polsce. Ostatnie dwa tygodnie wakacji utalentowana młodzież spędzi na nauce m.in. programowania robotów, szycia chirurgicznego, czy poznając teorię komputerów kwantowych oraz współczesne metody badań w biologii molekularnej.

Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje

2020-07-27 10:40:00
Responsive image

Letnie, nocne niebo obfituje w atrakcyjne zjawiska astronomiczne, w tym sławne spadające gwiazdy – Perseidy. Część z nich możemy obserwować gołym okiem, w przypadku innych przydatny będzie prosty teleskop, nawet ten samodzielnie skonstruowany w domu. Instrukcję, jak zbudować go za mniej niż 50 zł, będzie można poznać podczas najbliższego webinaru organizowanego w ramach programu ADAMED SmartUP. Otwarte spotkanie online odbędzie się 30 lipca o godz. 17.30.

Współczesne Chiny w unikalnym ujęciu

Responsive image

Chcesz poznać system gospodarczy Chin i dowiedzieć się jakie są uwarunkowania prawne prowadzenia biznesu w Chinach? Zastanawiasz się jak skutecznie negocjować w Chinach? Może chciałbyś wziąć udział w warsztatach z chińskiego savoir-vivre, żeby przekonać się jak wielowymiarowa jest kultura chińska. Teraz masz znakomitą szansę żeby zgłębić specyfikę chińskiego społeczeństwa w ujęciu najwybitniejszych ekspertów z Polski oraz z Chin.

Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera walkę z koronawirusem

Responsive image

Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” po raz kolejny zaangażował się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazał Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie środki ochrony osobistej.

Wakacyjny kurs języka chińskiego online dla początkujących

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w wakacyjnym kursie języka chińskiego dla początkujących.

Wakacyjny kurs j. chińskiego dla dzieci online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza uczniów klas 4-6 do udziału w 13-godzinnym kursie j. chińskiego w formie zajęć on-line. Kurs rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 31 lipca, zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu (wtorek i piątek) w godz. 11:00-12:00.

„Koloratorium” – młodzi odkrywcy nagrodzeni w konkursie indywidualnym

2020-06-05 12:31:00
Responsive image

Dzień Dziecka to dla najmłodszych zawsze specjalny czas, a dzięki programowi społecznemu „Koloratorium” tegoroczna odsłona tego święta była wyjątkowa i długo wyczekiwana. 1 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników konkurs indywidualnego „Koloratorium”, w którym uczniowie ze szkół z całej Polski przygotowali łącznie aż 3183 prac literackich i plastycznych. Autorzy najlepszych z nich otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez FFiL Śnieżka SA.

Walka z epidemią „koronawirusowych” fake newsów

2020-06-01 09:50:00
Responsive image

W ostatnich miesiącach słowo „koronawirus” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Wokół tematu epidemii narasta też niebezpieczne zjawisko fake newsów. By ochronić się przed samym wirusem, jak i przed niesprawdzonymi informacjami na jego temat, warto lepiej poznać swojego wroga. Pomogą w tym otwarte, bezpłatne webinary „Biologia molekularna wirusa SARS-CoV-2”, organizowane w ramach programu edukacyjnego ADAMED SmartUP. Cykl spotkań online, poprowadzony przez dr n. biol. Magdalenę Richter, startuje już 3 czerwca.

Niania on-line? Opieka nad dzieckiem w czasach zarazy

2020-05-07 17:25:00
Responsive image

W Polsce jest ich ponad 5,9 mln – tyle wynosiła według danych GUS w 2019 roku liczba dzieci poniżej 15-ego roku życia. Na co dzień, poza rodzicami, dziadkami i nianiami, opiekę nad nimi sprawują żłobki, przedszkola oraz szkoły. Jednak w wyniku epidemii wywołanej przez COVID-19, wszelkie placówki oświatowe oraz ośrodki dziennego pobytu zostały zamknięte. Co więcej ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zagrożenie koronawirusem, wykluczyło opiekę dziadków i niań, pozostawiając rodziców samym sobie. Jak zatem pracujący rodzice mają „ogarniać” rzeczywistość, w której dom jest jednocześnie miejscem pracy, szkołą i placem zabaw?

Czytelnicze inspiracje na czas kwarantanny

2020-04-23 07:00:00
Responsive image

Czytanie pozwala nam zwiększyć zasób słów, poprawia naszą empatię, pomaga walczyć z problemami z koncentracją, a nawet – jak dowodzą badacze z Uniwersytetu w Yale – wydłuża nasze życie. Czytanie samo w sobie ma wiele zalet, ale żeby było jednocześnie przyjemnością i dawało możliwość poszerzenia swojej wiedzy ważny jest odpowiedni wybór lektury. Aby w nim pomóc, sprawdzamy, jakie książki czytają najbardziej uzdolnieni nastolatkowie w Polsce.

Somfy wspiera młodych robotyków - licealistów z Team RaByte

2020-03-05 06:52:00
Responsive image

Somfy Polska, dostawca automatyki domowej i rozwiązań smart home został partnerem Team RaByte. Producent wspiera udział zdolnej polskiej młodzieży w największym na świecie konkursie robotycznym - FIRST Robotics Competition.

PGE Obrót w Radzie Gospodarczej Politechniki Rzeszowskiej

2020-01-23 09:10:00
Responsive image

Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE i największego sprzedawcy energii w Polsce dołączył do Rady Gospodarczej Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Bezpiecznie podczas ferii

2020-01-14 06:56:00
Responsive image

Przed nami długo wyczekiwany sezon zimowych podróży. Rozpoczęły się ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

KRISPOL angażuje się w projekt House of Hope Szymona Hołowni

2019-12-11 07:07:00
Responsive image

Firma KRISPOL uruchomiła nowy projekt CSR. Pomoc otrzymają dzieci z domu dziecka House of Hope w Zambii, podopieczni Fundacji KASISI, założonej przez Szymona Hołownię.

Bezpieczny Podmiot Leczniczy – bezpłatna konferencja dla zarządzających podmiotami leczniczymi za nami

2019-11-28 15:42:00
Responsive image

przez INTER Polska pierwsza edycja konferencji ,,Bezpieczny Podmiot Leczniczy”, w trakcie której ponad 70 przedstawicieli środowiska medycznego dyskutowało o kluczowych tematach związanych z funkcjonowaniem podmiotów leczniczych. Prelegenci, eksperci ze świata prawniczego i lekarskiego, w swoich wystąpieniach poruszyli tematykę związaną mi.in. z praktycznymi aspektami zarządzania podmiotem leczniczym oraz udzielania świadczeń zdrowotnych przez personel medyczny.

„Pomaganie przez gotowanie” – akcja zawitała do Poznania

2019-10-08 15:26:00
Responsive image

Poznań - to tu odbędzie się kolejna tegoroczna odsłona akcji „Pomaganie przez gotowanie” marki Knorr i Fundacji Samodzielność od Kuchni. Już 23 września rozpocznie się cykl warsztatów kulinarnych dla wychowanków poznańskich domów dziecka. Finałowe gotowanie odbędzie się 2 października o godz. 17.00.

W Poznaniu odbyły się warsztaty kulinarne dla wychowanków domów dziecka

2019-10-07 14:24:00
Responsive image

Poznań – to właśnie tu miała miejsce kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Pomaganie przez gotowanie”, współorganizowanej przez Fundację Samodzielność od Kuchni i markę Knorr. W ramach akcji na przełomie września i października w Poznaniu odbyły się warsztaty kulinarne dla wychowanków domów dziecka. Ich celem było nie tylko doskonalenie umiejętności gotowania, ale przede wszystkim – nauka samodzielności. Było smacznie, pachnąco i bardzo wzruszająco!

Science through English – bezpłatne warsztaty chemiczne dla warszawskich uczniów

2019-09-23 17:03:00
Responsive image

Fundacja Grupy Adamed wraz z Urzędem m.st. Warszawy zapraszają uczniów stołecznych szkół średnich na roczny, zaawansowany, a co najważniejsze bezpłatny kurs chemii. Zajęcia prowadzone w języku angielskim w ramach dwóch ścieżek tematycznych, będą odbywać się raz w miesiącu w okresie od października br. do czerwca 2020 roku.

Rusza cykl bezpłatnych warsztatów naukowych na Politechnice Warszawskiej

2019-09-23 16:18:00
Responsive image

Już teraz można zarejestrować się na warsztaty naukowe SmartUP Academy, dedykowane uczniom w wieku 15-19 lat, których pasją są nauki ścisłe i przyrodnicze. Zajęcia odbywać się będą na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zwracają też koszty transportu uczestnikom dojeżdżających z miejscowości oddalonych od Warszawy powyżej 50 km.

Delma 3. raz rusza z programem „Extra Szkolna Stołówka”

2019-09-06 11:19:00
Responsive image

Od 19 sierpnia trwa 3. edycja ogólnopolskiego programu „Extra Szkolna Stołówka”, którego inicjatorem jest marka Delma. Dzięki niemu 3 szkoły mogą wygrać remont stołówki o wartości 20 000 zł każdy, a konsumenci codziennie mają szansę na zdobycie 300 zł na wyprawkę szkolną. Akcja potrwa do 21 października.

Konkurs MAKSYMALNI - zwycięska karta Credit Agricole

2019-07-01 15:21:00
Responsive image

Właśnie zakończył się konkurs dla szkół średnich, w ramach którego bank Credit Agricole zaprosił uczniów do zaprojektowania wizerunku karty płatniczej. Spośród prawie 700 zgłoszeń wyłoniono najciekawszy projekt.

Zaprojektuj kartę Credit Agricole i wygraj nagrody dla siebie i swojej szkoły

2019-05-21 12:00:00
Responsive image

Bank Credit Agricole ogłasza konkurs dla szkół średnich, w ramach którego zaprasza uczniów do zaprojektowania wizerunku karty płatniczej. Zwycięska karta trafi do oficjalnego obiegu.

Ile nóg ma pająk i co jada dzik?

2019-04-18 09:55:00
Responsive image

Dzieci szybciej przyswajają różnego rodzaju informacje, kiedy angażują wszystkie swoje zmysły. W bardziej przystępnym przekazywaniu wiedzy przedszkolakom bądź uczniom klas I-III może pomóc film – często wartościowe źródło np. ciekawostek przyrodniczych.

SYMBOLE RELIGIJNE W BIZNESIE

Responsive image

Spotkanie w Muzeum Żydów Mazowieckich ma pokazać znaczenie i siłę symboliki religijnej w biznesie, skutki jej stosowania, wpływ na biznes i możliwości wykorzystania symboliki w prowadzeniu działań biznesowych. Zapraszamy 19 marca 2019. Miejsce: Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, ul. Kwiatka 4.

„Zaglądamy do głowy mistrzów - Przemysława Salety oraz Karola Bieleckiego

2019-01-25 15:14:00
Responsive image

Silna koncentracja na osiąganie wyznaczonych celów oraz bardzo mocno rozwinięte poczucie wewnętrznej kontroli i dyscypliny - to style myślenia, które łączą legendę polskiego boksu zawodowego Przemysława Saletę oraz niezwykle utytułowanego, wieloletniego reprezentanta Polski w piłce ręcznej Karola Bieleckiego. To wnioski jakie płyną po konferencji zorganizowanej w warszawskiej restauracji Wilcza 50 pt. „Zaglądamy do głowy mistrzów”. Sportowcy zostali poddani drobiazgowemu badaniu przy użyciu narzędzia psychometrycznego MindSonar® stosowanego powszechnie w krajach Europy Zachodniej.

Czterej jeźdźcy apokalipsy sektora HR w 2019 r. - okiem eksperta z MindSonar Polska

2018-12-19 14:52:00
Responsive image

Koniec każdego roku kalendarzowego to okres podsumowań i analiz. W świecie HR wielu ekspertów dokonuje właśnie wtedy „zawodowego” rachunku sumienia oraz próbuje przewidzieć jakie trendy będą dominować w następnych dwunastu miesiącach. Przypomina to bardzo często wróżenie z fusów, ale niektóre tendencje można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć

Oto Lekarz - wielowymiarowy portret lekarza w książce ,,Ecce medicus” dr. Jarosława Waneckiego

2018-12-17 06:00:00
Responsive image

„Ecce medicus” to niezwykły zbiór osiemnastu esejów obrazujących pracę lekarzy w świetle stuletniej historii zawodu i wielu dylematów, z którymi na przestrzeni lat musieli się oni mierzyć. Od tych etycznych, moralnych, naukowych czy prawnych, aż po te historyczne, niełatwe, budujące ideę szlachetnej postawy lekarza względem pacjenta i ojczyzny. Premiera książki miała miejsce podczas corocznej Gali Polskiego Towarzystwa Lekarskiego honorującego laureatów Medalu ,,Gloria Medicinae”, ponieważ „Ecce medicus” to też w dużej mierze obraz ich osiągnięć połączony z niezwykłym kursem etyki i dziejów dwóch zawodów lekarskich: lekarza i lekarza dentysty. Książka została wydana przez Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości we współpracy z Polskim Towarzystwem Lekarskim.

Style myślenia polskich nauczycieli - Pierwsze takie badanie w Polsce - MindSonar

2018-11-30 13:26:00
Responsive image

Lepiej pracują w grupie, są skupieni na celach, zorientowani bardziej na szukanie powiązań niż teoretyzowania. Nauczyciele z CLVI Liceum Ogólnokształcącego na warszawskim Mokotowie wzięli udział niecodziennym badaniu stylu myślenia. Pomiar i analizę tego jakimi wartościami kierują się w swojej pracy przeprowadzono za pomocą innowacyjnego narzędzia psychometrycznego MindSonar® – stosowanego powszechnie w państwach Europy zachodniej m.in. w Holandii. Celem projektu było wsparcie kompetencyjne pedagogów w ich codziennej pracy z uczniami.

Zaglądamy do głowy - polskim nauczycielom. MindSonar

2018-11-29 18:05:00
Responsive image

Już w najbliższy czwartek tj. 29 listopada br. odbędzie się pierwszy w Polsce eksperyment naukowy skierowany do kadry pedagogicznej w zakresie sposobu myślenia nauczycieli w pracy z uczniami. Pomiar i analiza zostanie przeprowadzona przy użyciu nowoczesnego narzędzia psychometrycznego MindSonar® – stosowanego w państwach Europy zachodniej m.in. w Holandii.

Trwają zapisy do programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam

2018-11-29 10:58:00
Responsive image

Zgłoś swoją szkołę, zdobądź wiedzę i atrakcyjne nagrody!

Czuwać, nie zakazywać, czyli bezpieczeństwo nastolatków w sieci

2018-11-19 10:47:00
Responsive image

Nastolatki w wieku 14-18 lat spędzają dziennie średnio 6,26 godzin przed urządzeniami technologicznymi. Jaki to ma na nich wpływ? Konferencja „Uzależnienia w sieci – program przeciwdziałań zagrożeniom w sieci” zorganizowana przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z m.in. Motorolą Solutions w Krakowskim Parku Technologicznymi zgromadziła kilkuset nauczycieli, z którymi poruszyli problem uzależnień w sieci.

Credit Agricole wspiera sukcesy młodych tłumaczy języka francuskiego

2018-11-16 17:23:00
Responsive image

Bank Credit Agricole był głównym partnerem konkursu pt. „Polska i Francja 1914-1918” na najlepsze tłumaczenie tekstów literackich z języka francuskiego dotyczących I wojny światowej. Konkursowi patronował Konsul Generalny Francji w Polsce.

Czy mamy hormon młodości?

2018-11-07 12:46:00
Responsive image

DHEA to wydzielany przez organizm hormon młodości. Jego niedobory zaczynają nam dokuczać już po czterdziestce, gdy nikt jeszcze nie kwapi się do zwolnienia tempa życia. DHEA to niezwykle ważny hormon wydzielany przez korę nadnerczy. Stymuluję produkcję testosteronu i estrogenów, czyli hormonów płciowych, ale też bardzo korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i intelektualną.

Ostrzeganie bliskich ma znaczenie

2018-10-30 03:00:00
Responsive image

Według danych Komendy Głównej Policji w pierwszym półroczu 2018 r. w kraju oszukano blisko 1,7 tys. seniorów. Łącznie stracili oni prawie 27 mln zł. Zachęcamy do porozmawiania z bliskimi, jak nie paść ofiarą oszustów.

Na Targi Książki przyjedź rowerem

2018-10-29 11:26:00
Responsive image

Na czas trwania 22. Międzynarodowych Targów Książki zostanie postawiona mobilna stacja Wavelo. Użytkownicy jednośladów będą mogli zostawić rowery przy stojakach na terenie parkingu przyległego do Hali Expo od strony ul. Galicyjskiej bez dodatkowych opłat.

Technologia i wiedza w nowoczesnym contact center

Responsive image

Technologia i wiedza w nowoczesnych jednostkach typu call/contact center to główne obszary tematyczne, którymi zajmujemy się w najnowszym wydaniu BOK (9-10/2018)

Już jest - strona internetowa Antidoping Green Seal, projektu Erasmus + Sport

Responsive image

Strona internetowa Antidoping Green Seal, projektu Erasmus + Sport, jest już oficjalnie dostępna online Witryna internetowa Antidoping Green Seal Project została uruchomiona i jest już dostępna na stronie https://greenseal.aepsad.gob.es/. Strona internetowa jest jednym z głównych narzędzi komunikacji i zawiera treść projektu, jego cele i wszystkie materiały powstałe w trakcie projektu (badania, wytyczne, podręcznik, wywiady i narzędzia informacyjne). Treści i materiały są dostępne we wszystkich językach projektu: chorwacki, holenderski, angielski, włoski, polski, hiszpański.

UNICEF zaprasza na prezentację światowego raportu UNICEF "Niesprawiedliwy start" dotyczącego nierówności edukacyjnych wśród dzieci w krajach wysokorozwiniętych, w tym w Polsce.

Responsive image

Podczas spotkania odpowiemy między innymi na pytania: · Równe szanse w edukacji - rzeczywistość czy fikcja? · Jak wygląda Polska na tle innych krajów? · Jak skutecznie niwelować nierówności edukacyjne?

Studencie, odkryj swój potencjał z Credit Agricole!

2018-10-10 20:00:00
Responsive image

Bank Credit Agricole po raz kolejny wita rok akademicki wraz ze studentami polskich uczelni. Właśnie rusza program MAKSYMALNI, który pomaga studentom odkryć swój potencjał i zdobyć pierwszą pracę. Tym razem bank odwiedzi 13 uczelni wyższych w dziewięciu miastach Polski.

Kampania wrześniowa Wavelo i UJ. Sześć groszy to już dwa kółka

2018-09-03 09:35:00
Responsive image

Od 1 września, przez kolejne 4 miesiące wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z dedykowanej im taryfy PAYG – Student. Żacy z najstarszej polskiej uczelni za minutę korzystania z roweru Wavelo zapłacą zaledwie 6 groszy.

Bank Credit Agricole oferuje Pakiet na Wypadki dla ochrony dziecka

2018-08-30 12:00:00
Responsive image

Z początkiem nowego roku szkolnego wraca temat ubezpieczenia dzieci. Credit Agricole - lider wśród banków oferujących produkty ubezpieczeniowe - proponuje nowoczesny Pakiet na Wypadki, który zabezpiecza dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pracownicy wrocławskich firm ufundowali szkolne wyprawki dla uczniów z dolnośląskich domów dziecka

2018-08-27 13:08:00
Responsive image

Pracownicy wrocławskich firm ufundowali szkolne wyprawki dla uczniów z dolnośląskich domów dziecka

Warsztaty biznesowe w RS HOLDING

2018-08-21 14:14:00
Responsive image

Wpłynęły do nas już pierwsze zgłoszenia na Warsztaty biznesowe w RS HOLDING

RAPORT: Stan toalet w publicznych szkołach podstawowych w Polsce

2018-06-19 12:34:06
Responsive image

Z ogólnopolskiego badania „Ocena stanu szkolnych toalet” przeprowadzonego wśród rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych z klas 1-7 wynika, że blisko co trzeci ankietowany rodzic uważa, że toaleta w szkole jego dziecka nie jest czysta lub nie ma wiedzy na temat jej stanu. Jednocześnie aż 40% ankietowanych rodziców przyznało, że ich dzieci skarżyły się na niedogodności związane z korzystaniem ze szkolnej toalety.

Mamo, nie mogę wytrzymać…

2018-06-19 12:27:13
Responsive image

Wywiad z dr Aleksandrą Piotrowską, psychologiem dziecięcym, ekspertem programu „Wzorowa Łazienka”.

Zbliża się finał programu „Wzorowa Łazienka” - szkoły na ostatniej prostej walczą o nowe toalety

2018-06-19 12:24:24
Responsive image

Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych. Warto sprawdzić, czy szkoła naszego dziecka zarejestrowała się w programie i oddać na nią głos.

O tym, jak powinna wyglądać extra szkolna stołówka

2018-05-30 16:43:10
Responsive image

Szkolna stołówka - miejsce, do którego uczniowie ruszają tłumnie w momencie, kiedy zabrzmi dzwonek rozpoczynający przerwę obiadową. Jej przeznaczenie jest jasne – w stołówce dzieci mają zjeść główny posiłek dnia. Natomiast zapominamy, że jest to także przestrzeń, w której uczniowie się spotykają, nawiązują i podtrzymują relacje, uczą się zachowań związanych z jedzeniem posiłków poza domem, w innym środowisku niż rodzina. Stołówka powinna być więc miejscem przyjaznym i bezpiecznym, do którego najmłodsi będą chętnie przychodzić, by spożyć posiłek i wspólnie spędzić czas. Jakie czynniki decydują o tym, że stołówka będzie takim extra miejscem?

Dlaczego szkolny obiad trafia na śmietnik

2018-05-30 16:39:30
Responsive image

W Polsce marnuje się 9 milionów ton żywności rocznie. W tej górze jedzenia znajdują się także szkolne posiłki. Trafiają tam, bo dzieci nie mają wystarczająco dużo czasu na ich zjedzenie, a funkcjonowanie szkolnych stołówek dalekie jest od ideału. O marnowaniu żywności w szkołach rozmawiamy z Markiem Borowskim, prezesem Federacji Polskich Banków Żywności, która jest partnerem społecznym programu „Extra Szkolna Stołówka”.

Spotkanie specjalistów na konferencji „Alergologia i Immunodermatologia Dzieci i Dorosłych

2018-05-23 06:42:49
Responsive image

W dniach 24-26 maja 2018 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Alergologia i Immunodermatologia Dzieci i Dorosłych”. Obecność na wydarzeniu potwierdziło wielu specjalistów z dziedziny alergologii, immunologii i dermatologii.

Toaleta – temat tabu czy potrzeba mówienia?

2018-05-17 16:44:19
Responsive image

Temat toalety nieczęsto pojawia się w rozmowach. Tymczasem okazuje się, że na całym globie dostępu do toalet wciąż nie ma 2,6 miliarda ludzi, w tym 980 mln dzieci. To zagadnienie na tyle istotne, że w 2001 roku powstała Światowa Organizacja Toaletowa zajmująca się rozwiązaniem problemów sanitarnych na świecie.

Art Studnia - nowa szkoła malarstwa i rysunku w Krakowie

2018-05-14 16:47:46
Responsive image

W centrum Krakowa, na ul. Dunajewskiego 6, powstała nowa szkoła malarstwa i rysunku prowadzona przez uznanego artystę malarza Marcina Telegę. Art Studnia w swoim założeniu ma nawiązywać do dawnej tradycji tworzenia pracowni przez artystów. W pracowni, w której mistrzowie przekazywali uczniom swoje doświadczenie.

Internet dla pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka.

2018-03-28 09:42:23
Responsive image

26 marca był wyjątkowym dniem dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Od tego dnia zarówno dzieci, rodzice przebywający w szpitalu, jak i kadra Instytutu mogą w nieograniczony i szybki sposób korzystać z bezpłatnego WIFI. Już od wczoraj z siecią StarNet połączyło się ponad 700 osób.

Rewolucja na e-korepetycje.net - największym polskim serwisie z ogłoszeniami korepetycji

2018-03-09 12:27:23
Responsive image

Serwis e-korepetycje.net to jak dotychczas największy serwis z ogłoszeniami korepetytorów. To właśnie tu uczniowie, którzy potrzebują pomocy w nauce, mogą ją znaleźć. W styczniu 2018 roku zmienił się wygląd platformy oraz pojawiły się nowe funkcje. Serwis ma zadanie służyć jako forma promocji dla ofert korepetytorów, jednocześnie pozostając przejrzystym i łatwym w obsłudze dla osób, które poszukują nauczyciela. W tym celu wprowadzono kilka istotnych zmian. Poza zmianami wizualnymi: kolorów, układu strony oraz zwiększeniu przejrzystości w prezentowaniu danych, pojawiły się nowe opcje promocji oraz sposoby wyszukiwania ofert.

Credit Agricole poszukuje kapitalnych studentów

2018-03-06 15:10:56
Responsive image

Bank Credit Agricole rusza z akcją „Kapitalni”. To szeroko zakrojony program wsparcia dla studentów, który ma pomóc młodym ludziom odkryć ich potencjał zawodowy i wejść na rynek pracy.

10 prostych sposobów na oszczędzanie wody w domu.

2018-02-12 11:46:56
Responsive image

Woda stanowi podstawowy składnik wszystkich żywych organizmów i bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Tymczasem, jak alarmują naukowcy, przez ostanie 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca Ziemi spadła o 26%! Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aż 2,1 mld ludzi na świecie nie ma do niej dostępu w miejscu swojego zamieszkania, a ponad dwa razy więcej pozbawionych jest odpowiednich warunków sanitarnych. Dlatego tak ważne jest, byśmy wszyscy zrozumieli, że od postawy każdego z nas zależy czy pozostałe jeszcze zasoby wody ulegną dalszemu zmniejszeniu czy też wspólnie – poprzez edukację od najmłodszych lat i zmianę postaw, uda nam się ten proces najpierw powstrzymać, a następnie odwrócić.

Edukacja menedżerska i wiarygodność przekazu

Responsive image

Niezależnie od wykonywanego zawodu czy zajmowanego stanowiska, formalne wykształcenie daje w perspektywie wiele korzyści i zawsze stwarza nowe możliwości. Posługiwanie się zdobytą wiedzą i osiągnięcie zamierzonego efektu wymaga jednak wielu umiejętności m.in. sprawnej komunikacji z otoczeniem. Komunikacja werbalna, to wiodące zagadnienie, które poruszamy na łamach najnowszego wydania Biuletynu Obsługi Klienta (BOK 1-2/2018).

GODZINY KODOWANIA Z MOTOBELFREM, czyli programowanie od podstaw dla najmłodszych!

2018-01-29 16:54:17
Responsive image

A gdyby tak nauczyć dzieci analitycznego i logicznego myślenia, rozwiązywania skomplikowanych problemów i pokazać im, jak prawidłowo ocenić ryzyko, np.: czy lepiej wejść w bagno, czy jednak wybudować kładkę? Pracownicy Motorola Solutions Polska stworzyli autorski program MotoBelfer skierowany do uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest przekazanie dzieciom doświadczenia z zakresu tworzenia nowoczesnych rozwiązań (w szczególności oprogramowania). Pilotażowy program rusza w Małopolsce od marca 2018 roku.

Zawód monter stolarki budowlanej od września 2018 roku w szkołach branżowych

2018-01-09 10:14:18
Responsive image

W dniu 7 grudnia 2017 roku Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Oznacza to, że po opublikowaniu podstawy programowej, szkoły będą mogły rozpocząć kształcenie w zawodzie montera stolarki budowlanej od 1 września 2018 roku. O utworzenie tej profesji, wraz z instytucjami z branży budowlanej, aktywnie zabiegał Związek POiD.

Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ” w roku szkolnym 2017/2018

2017-12-01 14:20:15
Responsive image

Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu to jedna z placówek szkolnych, w których, w ubiegłym roku, utworzona została klasa patronacka „DOBRY MONTAŻ”. Dotychczasowa kooperacja przyniosła pozytywne efekty, dlatego jest kontynuowana także w ramach bieżącej odsłony kampanii.

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy z PSB - Zespołem Szkół w Bytomiu

2017-11-29 10:05:15
Responsive image

Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, współpraca Związku POiD z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół im. Powstańców Śląskich w Bytomiu przyniosła pozytywne rezultaty. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie „DOBREGO MONTAŻU”.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

2017-11-14 01:33:04
Responsive image

Od 1 października 2017 roku rozpoczęła swoje działania NAWA, czyli Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Jej głównym zadaniem jest inicjowanie i realizowanie programów stypendialnych dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz nauczycieli akademickich. Projekt ma na celu wzmocnienie potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, umiędzynarodowienie, upowszechnianie informacji o naszej oświacie, propagowanie języka oraz ułatwienie powrotu z zagranicy do kraju młodym Polakom - naukowcom.

Wystartowała II edycja projektu Fundacji Śnieżki

2017-11-02 14:49:40
Responsive image

300 uczniów z siedmiu szkół z Dębicy i okolic rozpoczęło przygodę z ekonomią w ramach II odsłony programu edukacyjnego „Mały Świat dużego pieniądza”, który realizuje Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” w partnerstwie z FFiL Śnieżka SA. W tegorocznym projekcie bierze udział trzykrotnie więcej dzieci niż rok wcześniej.

2w1 – treningi piłki nożnej + nauka angielskiego

2017-10-26 11:46:02
Responsive image

Gościem dzisiejszej rozmowy będzie Grzegorz Żytkiewicz, trener piłki nożnej i właściciel szkółki piłkarskiej połączonej z nauką języka angielskiego Global Sport School.

Akademia Leona Koźmińskiego przedłuża rekrutację na studia podyplomowe

2017-09-25 12:17:28
Responsive image

Do końca września, a w przypadku nowego kierunku „Biznes chiński – jak działać skutecznie w czasach jedwabnego szlaku” do końca października można składać aplikacje na studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego.

Nauka bez tajemnic – rusza ADAMED SmartUP Academy współorganizowane z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej

2017-09-14 17:14:51
Responsive image

Czy rozwój nauki umożliwia dziś sklonowanie własnego pupila? Czy używane na co dzień, mające służyć urodzie kosmetyki są szkodliwe? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają już w październiku uczestnicy kolejnej edycji ADAMED SmartUP Academy organizowanej we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Zajęcia pogłębią nie tylko wiedzę teoretyczną uczestników, ale będą niepowtarzalną okazją do samodzielnego wykonania efektownych eksperymentów. Kursy ADAMED SmartUP Academy współorganizowane z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej to szansa dla młodzieży w wieku 15-19 lat na samodzielne przeprowadzanie skomplikowanych eksperymentów, wspólne szukanie rozwiązań naukowych zagadek, a także możliwość poznania ludzi o takich samych zainteresowaniach i pasjach.

Ostatnie dni rekrutacji na studia podyplomowe i MBA

2017-09-07 10:04:34
Responsive image

Studia podyplomowe to dobra droga do poszerzenia swojej wiedzy, zapoznania się z nowymi trendami w biznesie, a także zdobycia cennych kontaktów. Odpowiednio dobrany kierunek studiów może okazać się również niezbędny na wyższych szczeblach kariery. Tylko do 15 września trwa rekrutacja na studia podyplomowe i MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. To już ostatni moment, by jeszcze w tym roku rozpocząć kształcenie, które pozwoli na podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Zajęcia otwarte w Akademii Leona Koźmińskiego

2017-09-05 09:25:23
Responsive image

Już 9 września 2017 roku w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się zajęcia otwarte dla kandydatów na studia podyplomowe. W tym roku dedykowano je dwóm kierunkom: „Praktyczne zastosowanie SAP ERP” oraz nowości w ofercie uczelni – „Zarządzaniu w gospodarce o obiegu zamkniętym”. To doskonała okazja dla przyszłych studentów, żeby zobaczyć, jak w praktyce wygląda kształcenie w obu dziedzinach.

Powrót do szkoły także dla dorosłych!

2017-09-05 08:41:08
Responsive image

Początek września nieubłaganie kojarzy się ze szkołą. To też ostatni spokojny miesiąc przed intensywną końcówką roku, w której przyjdzie nam zmierzyć się z podsumowaniami, analizami i budżetowaniem. Dlatego warto wykorzystać go do poprawy kondycji naszej edukacji. Może intensywny kurs angielskiego, który pomoże w rozwoju międzynarodowej kariery i kontaktach biznesowych? Albo szkolenie z obsługi Excela, dzięki któremu uporządkujemy wszystkie dane? Oba kursy można zrealizować jeszcze we wrześniu w ramach Szkoły Letniej w Akademii Leona Koźmińskiego.

MBA Open Day w Akademii Leona Koźmińskiego

2017-08-31 12:48:40
Responsive image

Jak poszerzyć swoje kompetencje? W jakim kierunku się rozwijać? Jak lepiej zarządzać firmą? To pytania, nad którymi często rozmyślamy. Warto wypróbować różne sposoby, pozwalające na zapoznanie się z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego. Jednym z nich są dni otwarte organizowane przez uczelnie. Już 9 września w Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się dzień otwarty studiów MBA. Celem spotkania jest prezentacja programów oferowanych przez uczelnię, a także pomoc w dobraniu odpowiedniej ścieżki rozwoju.

Nowa Szkoła partnerem akcji Lepsze Jutro RMF FM

2017-08-04 12:54:40
Responsive image

Nowa Szkoła Sp. z o.o. w trosce o lepsze warunki rozwoju dzieci została partnerem projektu charytatywnego RMF FM Lepsze Jutro. Cykliczna akcja ma pomóc zmienić życie na lepsze. W tym roku odbywa się pod hasłem „Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość”.

Przyszłość gospodarki – obieg zamknięty

2017-07-05 15:03:08
Responsive image

Obecnie światowa gospodarka opiera się przede wszystkim na linearnym modelu produkcji i konsumpcji w myśl zasady „weź, wytwórz, wyrzuć”. System ten wymaga jednak zmiany, gdyż jest nieadekwatny do aktualnej sytuacji rynkowej. Państwa stanęły bowiem w obliczu wyzwań związanych z deficytem surowców naturalnych, które przy obecnych założeniach gospodarczych są marnotrawione poprzez deponowanie lub spalanie surowców wtórnych. Najlepszym rozwiązaniem sytuacji okazuje się przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, dzięki której można uzyskać znaczące korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.

Koźmiński nadal z akredytacją AACSB

2017-07-04 11:51:09
Responsive image

Międzynarodowa Rada Zarządu The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) zarekomendowała pozytywnie przedłużenie akredytacji dla Akademii Leona Koźmińskiego. Notuje to uczelnię wśród najlepszych szkół biznesowych na świecie.

Kolorowanki Skanska, które uczą bezpieczeństwa

2017-06-30 14:32:47
Responsive image

Kilka prostych tricków może podnieść świadomość Twojego dziecka nt. bezpieczeństwa w domu. Zna je już ponad 2 200 dzieci z sześciu warszawskich szkół, w których Skanska zorganizowała edukacyjne spektakle w ramach kampanii „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”. W tym roku po raz pierwszy do rąk najmłodszych lokatorów firma kieruje nowe narzędzie edukacyjne - kolorowanki, które utrwalą dzieciom zasady domowego BHP.

Jak wykorzystać Agile do poprawy swojej skuteczności osobistej?

2017-06-23 13:30:57
Responsive image

Jeszcze do niedawna organizacje poszukiwały przede wszystkim pracowników zdeterminowanych, realizujących założone cele w pojedynkę. Jednak czasy się zmieniły – wzrosła konkurencyjność i złożoność rynku, co wymusiło na firmach zmianę modelu działania na bardziej zwinny, umożliwiający adaptację i optymalizację procesów biznesowych. Cennym zasobem dla firmy stała się zatem kadra posiadająca umiejętność pracy grupowej. Najlepsze rozwiązania pochodzą bowiem od samoorganizujących się zespołów, gdyż jak mawiał Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.

Czego uczymy się na błędach?

2017-06-22 11:50:47
Responsive image

Mamy tendencję do skupiania się na potknięciach innych, wytykania im pomyłek… Żyjemy bowiem w kulturze sukcesu, gdzie priorytetem jest...

Kolejny „MBA Open Day” w Koźmińskim za nami!

2017-06-13 10:49:52
Responsive image

3 czerwca 2017 roku w Akademii Leona Koźmińskiego odbył się dzień otwarty dla kandydatów na studia MBA, który zgromadził całkiem dużą liczbę osób zainteresowanych tego typu kształceniem. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać ofertę edukacyjną uczelni w tym zakresie.

Latem postaw na rozwój zawodowy – rusza Szkoła Letnia w Koźmińskim

2017-06-08 13:18:38
Responsive image

Co ciekawego można robić latem w mieście? Spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, odkrywać nowe miejsca i smaki... Wakacje to jednak doskonała pora nie tylko na zabawę i wypoczynek, lecz także rozwój zawodowy. Warto doszlifować zwłaszcza swoją znajomość języka angielskiego, która jest przepustką do kariery. Szczególnie opłaca się również poznać tajniki Excela. Trudno bowiem wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie biznesowym bez znajomości tego programu w stopniu zaawansowanym. Taki plan rozwojowy można zrealizować z łatwością dzięki kursom w ramach Szkoły Letniej w Akademii Leona Koźmińskiego.

Jak codzienne korzystanie z komputerów wpływa na wzrok?

2017-05-30 09:36:52
Responsive image

Wystarczą już dwie godziny przed komputerem, tabletem czy smartfonem, by zauważyć pierwsze objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Niepokój wzbudzić powinny: trudność skupienia wzroku na obiekcie, szczypanie oczu, ich przekrwienie zauważalne nawet gołym okiem, bóle głowy, pleców, karku i ramion oraz zaburzenia snu. Ochrona oczu zaczyna się od uświadomienia sobie, że cyfrowe zmęczenie wzroku jest realnym problemem, niosącym ze sobą wiele fizycznie odczuwalnych konsekwencji.

Czekając na skuteczny lek stają się niepełnosprawni. SM można leczyć lepiej

2017-04-12 14:49:42
Responsive image

Stwardnienie rozsiane jest jedną z najczęstszych przewlekłych i nieuleczalnych chorób neurologicznych. Chorobę można leczyć skutecznie i tak się dziej w wielu krajach europejskich. Niestety dostęp do nowoczesnych terapii w Polsce nadal jest problemem.

Ta choroba jest problemem. Wiele osób o niej nie wie

2017-03-23 16:46:12
Responsive image

Ok. 17 tys. osób w Polsce umiera z powodu POChP. Według Światowej Organizacji Zdrowia zajmuje ona 4. miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów. Niestety wiele osób nada nie wie czym jest POChP.

Jakich środków gaśniczych można używać?

2017-03-22 12:10:49
Responsive image

Profesjonalne środki gaśnicze, to nie tylko specjalność strażaków. Każdy z nas odpowiada za bezpieczeństwo własne oraz naszego dobytku. Nie wszystkie środki gaśnicze są jednak uniwersalne.

James Cook Languages wchodzi na polski rynek

2017-03-02 12:14:11
Responsive image

Praga, Czechy, 1 marca 2017 – Firma James Cook Languages, wiodący dostawca szkoleń językowych w Czechach, weszła dziś na polski rynek. Stało się tak dzięki nabyciu przez nią polskiej szkoły językowej ACT, która od osiemnastu lat działa w ponad trzydziestu polskich miastach. Szkoła językowa ACT dołącza do nowo powstałej grupy JCL Group, do której należą też czeska oraz słowacka firma James Cook Languages.

Rzucić wszystko i zostać programistą?

2017-02-22 09:01:25
Responsive image

Rynek pracy ery rewolucji cyfrowej wymaga od osób aktywnych zawodowo ciągłego nabywania nowych umiejętności, podnoszenia kwalifikacji czy wręcz zmiany zawodu. Automatyzacja i digitalizacja sprawiają, że niektóre stanowiska tracą na znaczeniu albo podlegają likwidacji. Z drugiej strony powstają nowe zawody i miejsca pracy, które zawdzięczamy technologii.

Specjaliści od prowadzenia i monitorowania badań klinicznych poszukiwani!

2017-02-22 08:24:32
Responsive image

Wielki polski wieszcz Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek pisał: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Rzeczywiście, trudno nie przyznać mu racji. Cóż może być cenniejszego niż zdrowie? Nie każdy może jednak cieszyć się nim w pełni, dlatego tak cennym zasobem w społeczeństwie są specjaliści od badań klinicznych. Dzięki ich pracy możliwy jest postęp w medycynie. Dokształcać się w tym zakresie można na studiach podyplomowych „Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych” w Akademii Leona Koźmińskiego, na które rekrutacja trwa do 27 lutego 2017 roku. Zostały już ostatnie miejsca!

Rzadką chorobę Pompego może mieć tysiąc Polaków. Wielu czeka na diagnozę nawet 8 lat

2017-02-20 16:27:40
Responsive image

24 godziny i 2730 pięter do przebiegnięcia – z takim wyzwaniem zmierzyli się uczestnicy Marriott Everest Run i kampanii Nasz Everest. W biegu uczestniczyło ponad 200 zawodników. Żeby osiągnąć wysokość najwyższego szczytu na Ziemi musieli 65 razy pokonać 42 piętra Hotelu Marriott. Akcja Nasz Everest miała też na celu zwrócenie uwagi na problem rzadkiej choroby Pompego. Dla osób cierpiących na tę chorobę samo wejście po schodach jest jak zdobycie Mount Everestu. Szacuje się, że wiele osób w Polsce może mieć chorobę Pompego i o niej nie wiedzieć. Niejednoznaczne objawy sprawiają, że diagnoza może trwać nawet 8 lat.

Poznawanie przez eksperymentowanie – rusza ADAMED SmartUP Academy

2017-02-14 17:25:15
Responsive image

Czy kazeina mleka jest większa od ovoalbuminy jajka? Jak zbudowana jest słynna podwójna helisa? Odpowiedzi na m.in. te pytania wspólnie będą poszukiwać uczestnicy ADAMED SmartUP Academy – cyklu bezpłatnych warsztatów z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych dla młodzieży w wieku 15-19 lat. Organizowane są one wraz z BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Pierwsze zajęcia już 27 lutego!

Wirus niszczy organizm. 80% zakażonych jest nieświadoma

2017-02-08 16:54:40
Responsive image

W Polsce nawet 200 tys. osób może żyć z wirusem HCV we krwi, z czego aż 80% jest nieświadoma zakażenia – pokazały wyniki badania przeprowadzonego w ramach projektu „Zapobieganie zakażeniom HCV”. Świadomość problemu HCV jest u nas niewystarczająca, co wynika z badań przeprowadzonych w 2016r. na zlecenie NIZP-PZH. Skrót HCV rozpoznało tylko 51% badanych, aczkolwiek 72% słyszało o wzw C. Wiele osób myli HCV z HBV i HPV, w profilaktyce których dostępne są szczepienia.

„Mały świat dużego pieniądza” – trwa projekt edukacyjny Fundacji Śnieżki

2017-01-31 10:20:42
Responsive image

Uczniowie czterech poddębickich podstawówek odkrywają zawiły świat finansów dzięki programowi „Mały świat dużego pieniądza” Fundacji Śnieżki. Podczas cyklu nowatorskich zajęć z ekonomii poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania: skąd biorą się pieniądze, jak je oszczędzać i mądrze wydawać oraz dlaczego warto współpracować? W ten sposób zdobywają wiedzę przydatną w dorosłym życiu.

Sekret sukcesu według Benjamina Franklina

2017-01-20 15:54:58
Responsive image

Strzeliły na wiwat fajerwerki na powitanie kolejnego, 2017 już roku. Wraz z nadejściem nowego okresu w życiu, po symbolicznym zamknięciu tego, co przez ostatnie 12 miesięcy zajmowało nasze myśli, powodowało drżenie serca, warto zdobyć się na odwagę i zawalczyć o własne marzenia, spełnienie również na gruncie zawodowym. Oswoić strach przed nieznanym pomogą przemyślane działania nakierowane na rozwój kompetencji: kursy, szkolenia czy studia podyplomowe. Sukces zależy od nas samych.

Spotkanie dla kandydatów na studia podyplomowe „Praktyczne zastosowanie SAP ERP” w Koźmińskim

2017-01-20 15:13:11
Responsive image

Od kilku lat na rynku wyraźnie zaznacza się ożywiony rozwój branży informatycznej, w związku z coraz większym popytem na usługi IT. Naturalną konsekwencją tego trendu jest ogromne zapotrzebowanie w biznesie na specjalistów IT, zwłaszcza wykwalifikowanych w zakresie zarządzania zintegrowanymi systemami informatycznymi klasy ERP. Takie wykształcenie można zdobyć w Akademii Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych „Praktyczne zastosowanie SAP ERP”. Już 21 stycznia 2017 roku odbędą się zajęcia otwarte dla osób rozważających właśnie taką specjalizację zawodową.

EUROPEJSKIE CENTRUM IMMUNOTERAPII NOWOTWORÓW - SZANSA NA ROZWÓJ POLSKIEJ MEDYCYNY

2017-01-19 11:38:28
Responsive image

Zdaniem ekspertów potencjał polskiej medycyny nie jest w pełni wykorzystywany. W ostatnich latach liczba badań klinicznych w naszym kraju wynosiła 10,4 na 1 mln mieszkańców. To dwukrotnie mniej niż np. w Czechach, czy na Węgrzech. Co więcej, według najnowszego raportu Komisji Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Polsce na 1 000 mieszkańców przypada zaledwie 2,3 lekarza – najmniej w UE. Taki stan rzeczy może wkrótce ulec zmianie. W Polsce trwają obecnie prace nad powstaniem Europejskiego Centrum Immunoterapii Nowotworów. Ośrodek pozwoli na zwiększenie liczby realizowanych w kraju badań, a także zapewni nawet 1 000 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego.

Rozważasz studia MBA? Nie kupuj kota w worku, skorzystaj z okazji, aby przekonać się, jak wygląda nauka na jednej z najlepszych uczelni biznesowych w Polsce

2017-01-09 10:17:48
Responsive image

Studia Master of Business Administration uznawane są na całym świecie za najbardziej prestiżowy i efektywny sposób kształcenia managerów o bogatym dorobku zawodowym. Dzięki nim można poznać i skonfrontować własne know-how z doświadczeniem oraz wiedzą innych osób z różnych branż. Synergia wielu narzędzi, z dziedzin pozornie niepokrewnych, sprzyja rozwojowi i przyczynia do sukcesu zawodowego. Już 21 stycznia, dzięki „MBA Open Day” w Koźmińskim, będzie można sprawdzić, jak wygląda edukacja managerska w jednej z najlepszych uczelni biznesowych w Polsce.

Mitura Academy laureatem Godła „Firma Szkoleniowo-Doradcza Roku 2016”

2017-01-09 09:29:41
Responsive image

Firma Mitura Academy otrzymała Certyfikat Miedziany w konkursie „Firma Szkoleniowo-Doradcza Roku 2016”, który organizowany jest cyklicznie przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Wyróżnienie jest potwierdzeniem profesjonalizmu, pasji, wysokiej jakości usług, zaangażowania, bogatego doświadczenia i innowacyjności odznaczonych nim podmiotów gospodarczych.

KLIENT A MOTYWY ZAKUPOWE

2017-01-03 14:44:21
Responsive image

Podejmując decyzję o zakupie kierujemy się określonymi motywami. Każdy z nas posiada inny status, kondycję finansową, dlatego tak ważne jest odkrycie potrzeb klienta. Czym w decyzjach zakupowych najczęściej kierują się klienci? Na co zazwyczaj zwracają uwagę? Co ich motywuje? Odpowiedź jest prosta! Źródłem wiedzy jest to o co pytają ,jakich słów używają czy co odpowiadają na Twoje pytania. Dzięki aktywnemu słuchaniu jesteśmy w stanie rozpoznać jakie motywy kierują klientem w danej sytuacji.

Młodzież z Polski i Węgier zbadała, jak wyglądają współczesne relacje pomiędzy mieszkańcami tych dwóch krajów

2016-12-30 14:50:15
Responsive image

Jan Paweł II, Józef Bem i Fryderyk Chopin to trzech najbardziej znanych Polaków wśród mieszkańców Węgier, a najpopularniejsze w Polsce węgierskie atrakcje turystyczne, to Budapeszt, Balaton i Tokaj. Zbadanie kulturowych relacji pomiędzy tymi dwoma krajami było jednym z zadań licealistów z woj. zachodniopomorskiego i ich kolegów z węgierskich gimnazjów w ramach projektu edukacji historycznej „Droga ku wolności” realizowanego przez Fundację EFRWP.

ADAMED SmartUP: znamy stypendystów pierwszej edycji!

2016-12-28 13:56:35
Responsive image

Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe trojga nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki – laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP – otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych. Zwycięzcy podkreślili, że pieniądze przeznaczą na zdobywanie wiedzy oraz prowadzenie własnych badań.

Studia MBA w Koźmińskim w pierwszej trójce w „Rankingu MBA Perspektywy 2016”

2016-12-23 10:36:45
Responsive image

Program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazł się na podium w prestiżowym „Rankingu MBA Perspektywy 2016” – utrzymał tym samym wynik z poprzedniego roku. W kategorii „Studenci programu MBA” zajął ponownie pierwsze miejsce.

Pierwsza edycja Programu Społeczno-Edukacyjnego „Wygraj z migreną”

2016-11-24 14:55:11
Responsive image

Uświadomienie skali problemu migreny, zwiększenie społecznego zrozumienia dla borykających się z tą chorobą milionów Polaków, uświadomienie wagi diagnostyki i dostępności nowoczesnych, skutecznych metod zwalczania migreny – to główne cele Programu Społeczno-Edukacyjnego „Wygraj z migreną”. W jego ramach dostępne jest bezpłatne testowanie najnowszej metody leczenia i prewencji bólów migrenowych, ale to nie jedyne aktywności przewidziane przez Program.

Naucz się biznesu w biotechnologii na studiach podyplomowych. Rekrutacja trwa!

2016-10-11 14:59:22
Responsive image

Jagiellońskie Centrum Innowacji i Uniwersytet Jagielloński zapraszają na kolejną, 5. już edycję interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii”.

Jak nauczyć dziecko korzystać bezpiecznie z Internetu?

2016-10-11 10:21:16
Responsive image

Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę na fakt, że Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Widok kilkulatka sprawnie korzystającego z laptopa, tabletu czy smartfona niewiele osób już zaskakuje. Dla dzieci Internet to miejsce zabawy, zdobywania wiedzy, a także nawiązywania i utrzymywania kontaktów z rówieśnikami. Jak sprawić, by było to dla nich także miejsce bezpieczne?

Wielki świat małego pierwszoklasisty, czyli jak pomóc najmłodszym w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami?

2016-10-03 09:53:06
Responsive image

Nowa grupa rówieśników, szybkie i trwałe przyswajanie dużej ilości informacji, konieczność zwiększonej koncentracji i umiejętność skupienia uwagi przez dłuższy czas – to wyzwania czekające pierwszoklasistę w momencie przekroczenia progu szkoły i rozpoczęcia nauki. Co zatem powinni mogą zrobić rodzice i nauczyciele, by dziecko jak najlepiej poradziło sobie z tymi zadaniami, a jednocześnie nowa sytuacja była dla niego jak najmniej stresująca?

Jak nauczyć dziecko angielskiego?

2016-09-21 11:53:04
Responsive image

Porozumiewanie się po angielsku jest współcześnie pierwszym środkiem wymiany myśli nie tylko w krajach angielskojęzycznych. Popularność języka angielskiego nieustannie rośnie, a studia językowe, a nawet publiczne jednostki oświatowe biją się w kolejnych doskonalszych ofertach nauczania angielskiego.

Startuje VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Szkoły podstawowe z całej Polski zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym programie edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa.

2016-09-20 13:36:06
Responsive image

Z początkiem roku szkolnego wystartowała VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Aby otrzymać zestaw merytorycznych materiałów edukacyjnych, wystarczy zgłosić szkołę do udziału w akcji. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Śniadanie Daje Moc – misja rozpoczęta!

GOW
2016-09-14 14:51:10
Responsive image

Nauka, zabawa i nieziemska przygoda! To wszystko czeka na dzieci, które wezmą udział w najnowszej edycji programu Śniadanie Daje Moc. W tym roku szkolnym zmierzą się z kolejnymi śniadaniowymi wyzwaniami. Już po raz szósty uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych będą uczyć się zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennej diecie. Tym razem, podczas całkiem nowych zajęć – „Misji Śniadaniowych”, pełnych gier i zabaw przygotowanych przez organizatorów programu – Partnerstwo dla Zdrowia.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: