Firma TFG Asset Management, świadcząca usługi dla właściciela budynku – spółki GNT Ventures Gdańsk, wybrała Walter Herz na wyłącznego agenta ds. wynajmu powierzchni w kompleksie biurowym CUBE Office Park, usytuowanym przy ulicy Pałubickiego w Gdańsku.
W jakich cenach są najtańsze nowe mieszkania trzypokojowe? W jakim metrażu? W których inwestycjach można je znaleźć? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl
Na rynkach regionalnych łączny popyt na powierzchnie biurowe w pierwszym półroczu br. uplasował się na zbliżonym poziomie, jak rok temu, ale na wszystkich głównych rynkach poza Warszawą przybyło wolnych biur. Warszawa zanotowała 30 proc. spadek zapotrzebowania na biura, a mimo to współczynnik pustostanów obniżył się. Do realizacji w całej Polsce wchodzą tylko nieliczne projekty biurowe
Popyt na nowe mieszkania rośnie, ale ich dostępność na rynku jest ograniczona. Co mogłoby skutecznie zmotywować firmy deweloperskie do aktywniejszego działania i efektywnie przełożyć się na wzrost podaży? Co stanowi największą przeszkodę, jeśli chodzi o realizację nowych projektów mieszkaniowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl
Warszawski budynek biurowy Adgar Renaissance Tower, należący od 2022 do Adgar Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum.
Polska Press Grupa, jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce, lider na rynku mediów regionalnych i lokalnych postanowiła pozostać w biurowcu Zabłocie Business Park A w Krakowie. W procesie renegocjacji umowy najmu i warunków biznesowych oraz w zakresie rearanżacji powierzchni biurowej najemcy doradzała firma Walter Herz.
W jaki sposób sztuczna inteligencja krocza na rynek nieruchomości mieszkaniowych? Jak deweloperzy korzystają z jej możliwości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Na rynku biurowym w Krakowie widoczna jest mocna kontrola finansów
Mateusz Strzelecki_Partner i Head of Tenant Representation w Walter Herz
Czy w nowych projektach znajdzie się więcej mieszkań spełniających kryteria Bezpiecznego Kredytu 2 proc.? Jaką ofertę mają aktualnie firmy dla osób chcących skorzystać z tego, preferencyjnego kredytowania? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner, CEO w Walter Herz
RAPORT: Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej | H1 2023 AUTORZY: Zespoły Avison Young z Czech, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier
Jaki wzrost cen mieszkań przyniosło pierwsze półrocze br.? O ile jeszcze mogą być droższe do końca roku? Co głównie wpływa na podwyżki? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Czy firmy deweloperskie zamierzają zintensyfikować działalność i wprowadzić na rynek więcej mieszkań? Jakie projekty zaproponują w tym roku? Jakie znajdą się w nich mieszkania? W jakiej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Parki handlowe zwiększają potencjał w sektorze i umacniają swoją pozycję na rynku. Rośnie grupa inwestorów realizujących projekty w tym formacie
Jakie wyniki sprzedaży osiągnęły firmy budujące mieszkania w pierwszym półroczu 2023 roku?
Do Działu Wycen Avison Young dołącza w tym roku kolejna już osoba – Aleksandra Sokalska, która obejmie stanowisko Assistant Valuer.
Na rynkach regionalnych jest coraz więcej wolnych powierzchni biurowych. W Warszawie, mimo spadku popytu, dostępność biur jest coraz mniejsza
Jak kształtują się ceny lokali usługowych w nowych inwestycjach mieszkaniowych? Czy jest na nie popyt? Jakie lokale cieszą się największym zainteresowaniem? Czy projektowanych jest ich teraz więcej? W których osiedlach są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Firma doradcza Walter Herz organizuje kolejne spotkanie w ramach autorskiego projektu edukacyjnego - Akademia Najemcy, które tym razem poświęcone zostało tematowi, jak zachęcić pracowników do powrotu do biur. Cykl letnich wydarzeń o tej samej tematyce obejmie również wydarzenia, które planowane są w Krakowie oraz Trójmieście.
Jakie rozwiązania, pozwalające obniżyć zużycie energii do ogrzewania, oświetlenia i dostarczania ciepłej wody wykorzystują nowe projekty mieszkaniowe? Czy klienci deweloperów interesują się wskaźnikami zawartymi w świadectwach energetycznych budynków? Czy rośnie świadomość kupujących i parametry energetyczne stają się jednym z kryteriów wyboru mieszkań? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Czy nowe przepisy w istotny sposób wpłyną na rozszerzenie możliwości inwestycyjnych na zdegradowanych gruntach po-handlowych i biurowych? W jakim stopniu realnie otwierają deweloperom dostęp do nowych, atrakcyjnych lokalizacji pod projekty mieszkaniowe? Jaki wpływ na ceny będą miały rygorystyczne wymogi parkingowe, nakazujące projektowanie 1,5 miejsca postojowego na każde mieszkanie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Przy wyborze biura najważniejsza jest lokalizacja, koszty związane z utrzymaniem miejsc pracy stają się dla firm coraz istotniejsze, natomiast mało znaczącym aspektem są dla nich kwestie dotyczące ESG – to główne wnioski płynące z najnowszego badania przeprowadzonego przez Walter Herz wśród najemców powierzchni biurowych w Warszawie
Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2023 Autor: Paulina Brzeszkiewicz-Kuczyńska, Research and Data Manager w Avison Young
Satoia S.A. kontynuuje ekspansję swojego portfela inwestycyjnego. Spółka nabyła od CPD S.A. 10 ha gruntów w Wolbórzu, zlokalizowanych przy centrum przeładunkowym Auchan w sąsiedztwie drogi ekspresowej S8 z potencjałem zagospodarowania magazynowego o powierzchni około 43 000 mkw.
W jakiej cenie deweloperzy oferują najtańsze mieszkania? Jaki mają metraż? W których inwestycjach je znajdziemy? Kiedy zostaną oddane? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl
Kamil Głowienka dołącza do Działu Doradztwa Technicznego i obejmuje stanowisko Project Manager.
Czy na działkach zabezpieczonych pod rządowy program Mieszkanie Plus będą realizowane komercyjne inwestycje mieszkaniowe? Czy wśród tych gruntów są parcele, po które mogą sięgnąć deweloperzy?
Na skutek wzrostu cen energii elektrycznej, mediów oraz usług i płacy minimalnej, a także podatków i opłat lokalnych, w tym roku mamy do czynienia ze skokowymi podwyżkami kosztów eksploatacyjnych w budynkach biurowych.
APPTIO, globalny dostawca rozwiązań z zakresu Technology Business Management oraz FinOps, pozwalających firmom planować i optymalizować wydatki na technologie przenosi siedzibę do BRAIN Parku, krakowskiego projektu firmy Echo Investment. W procesie relokacji najemcy doradzała firma Walter Herz.
Jaki wpływ na sprzedaż nowych mieszkań ma Bezpieczny Kredyt 2 proc.? Jak dużo osób rezerwuje mieszkania z myślą o skorzystaniu z tego, preferencyjnego finansowania? Jakie mieszkania wybierają? Czy deweloperzy przygotowali ofertę pod ten kredyt? W jakich lokalizacjach jest najbardziej ograniczony wybór mieszkań mieszczących się w limicie przewidzianym w tym programie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Michał Porzycki objął stanowisko dyrektora w dziale Reprezentacji Najemcy firmy doradczej Walter Herz, gdzie jest odpowiedzialny za rozwijanie i budowanie relacji z klientami na warszawskim rynku biurowym oraz rozbudowę zespołu doradców.
Jaki, w ocenie deweloperów, będzie ten rok na rynku mieszkaniowym? Jaki jest poziom popytu na nieruchomości? Czy do sprzedaży będą wchodzić nowe projekty? Czy deweloperzy będą odmrażać inwestycje? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl
Zbliżamy się do półmetka 2023. Zanim powstaną półroczne podsumowania sytuacji na rynku inwestycyjnym, Avison Young pokazuje bieżące wyniki. Autorzy: Paulina Brzeszkiewicz-Kuczyńska (Research and Data Manager) oraz Marcin Purgal (Senior Director, Investment)
Czy firmy deweloperskie mają w ofercie wykończenie lokali? Jak dużym zainteresowaniem cieszy się takie rozwiązanie wśród nabywców mieszkań? W jakiej cenie są pakiety wykończeniowe? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało Kodeks Etyki organizacji. Określa on ogólne ramy, w jakie powinno wpisywać się postępowanie każdego Członka Stowarzyszenia. Jego zadaniem jest promowanie zachowań etycznych, monitorowanie ich przestrzegania oraz angażowanie Członków Stowarzyszenia w podejmowane inicjatywy dla zrównoważonego budownictwa w Polsce. PLGBC jest jedną z pierwszych green building councils, które wprowadziły tego typu ramowy dokument.
Choć inwestycja budowlana na działce rolnej jest dopuszczalna w polskim porządku prawnym, na jej sukces wpływa wiele czynników. O tym jakie kroki musi podjąć inwestor aby uzyskać zgodę na budowę pisze Iwona Komornik-Lewińska, radca prawny z działu nieruchomości z KWKR.
Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu wsparciu prawnemu Van der Vorm Vastgoed BV może z sukcesem realizować swoją strategię biznesową, powiększając portfolio o kolejne lokale na terenie naszego kraju. O szczegółach wieloletniej współpracy KWKR z Van der Vorm mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej "Rzeczpospolitej'.
Wysoka inflacja i stopy procentowe wciąż są wyzwaniem zarówno dla osób, które planują kupić swoje pierwsze mieszkanie, jak i dla całej branży – ocenia Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. Czynnikiem dynamizującym rynek mogą okazać się: rządowy program dopłat do kredytu na zakup pierwszego mieszkania Bezpieczny kredyt 2%, przewidywana na II połowę roku poprawa sytuacji gospodarczej związana ze spadkiem inflacji oraz złagodzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) warunków oceny zdolności kredytowej (zawartych w tzw. Rekomendacji S).
Adgar Poland jest doświadczonym inwestorem, deweloperem, właścicielem i zarządcą nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni ponad 140 tys mkw, usytuowanych w biznesowych częściach Mokotowa, Woli, Ochoty i Centrum.
Rok 2022 był bez wątpienia znacznie gorszy dla rynku mieszkaniowego niż rekordowy pod wieloma względami rok 2021. Dość powiedzieć, że w pierwszym półroczu wartość udzielonych kredytów hipotecznych zmalała aż o 25%. Przyjrzyjmy się aktualnemu stanowi rzeczy - zapraszamy do zapoznania się z artykułem poświęconym trudnościom na rynku mieszkaniowym w Polsce - przyczynom i zjawiskom obecnym w 2022. Spójrzmy także w przyszłość - co czeka nas w dalszej części 2023 w tym obszarze? Zapraszamy do lektury!
Galinvest – doświadczany deweloper, który od ponad 10-ciu lat działa na krakowskim rynku nieruchomości – sfinalizował kolejną transakcję. Sprzedaż dotyczyła nieruchomości opiewającej na 74 lokale mieszkaniowe.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem naszych ekspertów, dotyczącym toczących się zmian w prawie własności w gospodarce nieruchomościami. W artykule znajdziecie Państwo informacje o zmianach legislacyjnych dotyczących sposobu przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności.
Wiener w zaledwie cztery miesiące przeprowadził generalny remont biura centrali w Warszawie. Odmieniono 3600 mkw. przestrzeni, wyburzając kilka tysięcy ścian i demontując 260 drzwi, a większość z ponad 3 tys. mebli zyskało drugie życie, wspierając w różny sposób potrzebujących. W projekt nowej przestrzeni zaangażowani byli pracownicy, którzy dzielili się pomysłami i oceniali proponowane rozwiązania w ankietach. Aż 77% z nich chciało zwiększyć zakres pracy zdalnej, dlatego nowa przestrzeń została dostosowana do ewoluujących pod wpływem pandemii potrzeb.
Rozmowa z Jackiem Janasem, licencjonowanym zarządcą nieruchomości, ekspertem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości
New Work, jeden z wiodących operatorów biur elastycznych na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, otwiera kolejne centrum biznesowe w Polsce. Do warszawskiego portfolio dołącza nowoczesna przestrzeń biurowa o powierzchni ponad 445 mkw. zlokalizowana w biurowcu Tulipan House.
Przysłowie mówi, że „jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze”. Opinia publiczna jest zalewana opiniami, że mieszkania drożeją albo, że mieszkania tanieją, albo że ceny pozostają na niezmienionym poziomie. Każdy stara się udowadniać swoją tezę i powołuje się na przykłady. Każdy znajdzie w tych opiniach coś dla siebie. A jak jest w rzeczywistości?
Co oznacza dla pośredników obecne zahamowanie na rynku kredytów mieszkaniowych? Jak skonstruować umowę między pośrednikiem a klientem, żeby zabezpieczała obie strony? W jakich miastach ceny nieruchomości spadły najbardziej, a gdzie wzrosły? Co to jest technika podwójnej gardy? Czy home staging to jeszcze usługa pośrednictwa? Jaki dzień jest najlepszy do zamieszczania ofert w internecie? Dlaczego w formułowaniu ogłoszeń należy przede wszystkim brać pod uwagę preferencje kobiet? Czy hasło "Zero prowizji" to element nieuczciwej konkurencji?
Zeszłoroczna pandemia, tegoroczna napaść Rosji na Ukrainę i ponad milionowa fala uchodźców w naszym kraju, kryzys energetyczny, kryzys ekonomiczny - o konsekwencjach i rozwiązaniach w kontekście rynku nieruchomości porozmawiają profesjonaliści na 24. Kongresie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
#BuildingforEveryone – to temat przewodni tegorocznej edycji World Green Building Week. Celem ogólnoświatowej kampanii World Green Building Council jest zdrowe, zrównoważone i odporne budownictwo o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, dla wszystkich i wszędzie. Działania zaplanowano w terminie 12-16 września br., angażując globalną sieć 70 green building councils, w tym PLGBC.
Adgar Poland poinformował o zakupie budynku biurowego Renaissance Tower. Obiekt, zlokalizowany na warszawskiej Woli, powiększy stołeczną ofertę funkcjonalnych powierzchni biurowych dewelopera o ponad 18 tys. mkw.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat ZIELONY DOM dla jednorodzinnej inwestycji mieszkaniowej Aleja Drzew w Łodzi. Oznacza to, iż inwestycja ta przyjęła strategię realizacji elementów budownictwa zrównoważonego i po zakończonym procesie inwestycyjnym ma szansę na otrzymanie certyfikatu ZIELONY DOM, który potwierdzi jakość ekologiczną oraz wysoką efektywności energetyczną. Precertyfikat przyznano z końcem lipca br.
Tanie atrakcyjne mieszkanie do wynajęcia? Bank ofert nieruchomości na wynajem? To hasła, za którymi może kryć się nieuczciwa propozycja skierowana do osób szukających mieszkań i pokojów do zamieszkania. Atrakcyjne mieszkanie może istnieć tylko na zdjęciach, a bank ofert jest dawno nieaktualny. Sierpień i wrzesień to najbardziej gorące miesiące w tym sektorze rynku nieruchomości. Uczniowie szkół średnich, studenci czy pracownicy przybywają do większych ośrodków i nierzadko padają ofiarami oszustów.
Koncept najmu elastycznego, który Adgar Poland wprowadził kilka lat temu w części swoich budynków biurowych na warszawskim Mokotowie, w ostatnich miesiącach notuje coraz większe zainteresowanie.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu SAK. Organizacje będą współpracować na rzecz zrównoważonego projektowania, podnoszenia jakości krajobrazu, a także promocji i edukacji w obszarze powstrzymania zmian klimatu oraz adaptacji do nowych warunków.
Każdy, kto zamierza przeprowadzić jakąkolwiek transakcję na rynku nieruchomości, może skorzystać z darmowej porady w jednym z ponad 200 wybranych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na terenie całego kraju w ramach akcji "Otwarte drzwi". Specjaliści rynku nieruchomości, jak co roku, będą świętować Międzynarodowy Dzień Pośrednika (30 marca) pracą na rzecz swoich klientów.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło listę projektów dofinansowanych w konkursie dotyczącym GOZ. W pilotażowym naborze "Wzmocnienie realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym, w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu“, finansowanym ze środków Funduszy norweskich i EOG oraz budżetu państwa znalazł się projekt CIRCON, który będzie realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050 w ramach projektu #BuildingLife oraz projekt Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy znalazły się wśród inicjatyw Kampanii 17 Celów realizowanej przez CSR Consulting. Zadaniem kampanii jest mobilizacja polskiego biznesu do podjęcia działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i wykorzystania szans biznesowych płynących z Agendy 2030.
W dniach 15-16 października pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządcy spotkali się na dwudniowej Konferencji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Najbardziej aktywni w działalności społecznej na rzecz środowiska rynku nieruchomości i organizacji lokalnych otrzymali Złote Odznaki PFRN, nagrody i wyróżnienia. Z uwagi na sytuację pandemiczną organizatorzy postanowili, że wydarzenie odbyło się w formule on-line
W dniach 15 i 16 października odbędzie się konferencja Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości dotycząca najbardziej aktualnych zagadnień branży. Wydarzenie kierowane jest do specjalistów, a także do wszystkich zainteresowanych tematyką rynku nieruchomości.
Sierpień i wrzesień to najbardziej gorące miesiące na rynku najmu. Do miast zjeżdżają uczniowie szkół średnich i studenci poszukujący lokum na czas kształcenia. Szczególnie z myślą o tej grupie, ale również o wszystkich innych szukających mieszkania czy pokoju, Polska Federacja Rynku Nieruchomości we współpracy z regionalnymi stowarzyszeniami pośredników w obrocie nieruchomościami, jak co roku od 10 lat, prowadzi kampanię "bezpieczny najem". W tym roku także z uwagi na pandemię, pośrednicy zachęcają do kontaktów on-line.
Kryteria tego, co uważamy za piękne, zmieniają się w czasie. Jedno, co wiemy, to że „stare jest piękne”.
Turniej UEFA EURO 2020 już za nami. Był on wyjątkowy nie tylko ze względu na rok, w którym się odbywał.
Przedszkole w biurowcu to duże ułatwienie dla rodziców i szansa na efektywne godzenie pracy z życiem rodzinnym.
Miasto Elbląg sprzedaje atrakcyjne tereny inwestycyjne położone w bliskim sąsiedztwie rzeki, Portu Morskiego i Starego Miasta.
Pierwsza połowa 2021 r. na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce była dość stabilna, niezmiennie obserwujemy duży popyt ze strony inwestorów. Pandemia COVID-19 pozwoliła nieco wyregulować ceny za grunty, które w ostatnich latach wykazywały tendencje wzrostowe, przy czym to nadal działki pod zabudowę mieszkaniową i magazynową cieszyły się największym zainteresowaniem.
Czas pandemii to dla jednych okres zastoju w pracy, dla innych zaś – szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Gospodarcze konsekwencje lockdownu rozkładają się nierównomiernie, dotykając boleśnie wielu dziedzin. Warto jednak poszukać takiej branży i takiego zajęcia, które będą perspektywiczne i znacząco zwiększą naszą atrakcyjność na rynku pracy. Jednym z najbardziej „gorących” zawodów przyszłości jest Facility Manager.
30 marca w całej Polsce agenci nieruchomości, zrzeszeni w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Pośrednika, biorą udział w akcji DRZWI OTWARTE. Działanie skierowane jest do osób, które noszą się z zamiarem przeprowadzenia transakcji na rynku nieruchomości i potrzebują porady. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego darmowe konsultacje odbywają się telefonicznie lub on-line.
Kryzys na rynku nieruchomości zawsze odbija się szerokim echem. Dotyczy każdego klienta zaangażowanego w tym okresie w transakcję. Nadzwyczajna sytuacja wymaga też wyjątkowych środków. Jednym z nich jest uruchomienie Karty Bezpieczeństwa COVID19.
Akredytowanym Audytorem Certyfikacji Zielony Dom jest osoba z uprawnieniami do certyfikacji budynku w systemie Zielony Dom. Uprawnienia nabywa się poprzez pozytywne zdanie egzaminu przeprowadzanego przez jednostkę certyfikującą (PLGBC).
#ClimateEmergency. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zorganizowało jubileuszową, 10. edycję PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie ONLINE. 4 sesje tematyczne, blisko 40 prelegentów, 7 godzin streamingu, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy, oraz kilkuset uczestników. Podsumowaniem wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu PLGBC Green Building Awards 2020. Czołowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbyło się 8 października br.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC wprowadza na rynek Certyfikat „Zielony Dom”. To pierwszy polski wielokryterialny certyfikat dla budownictwa mieszkaniowego. Wyróżnia inwestycje o wysokiej jakości ekologicznej i jednocześnie efektywności energetycznej oraz związanej z tym redukcji kosztów użytkowania. Stanowi duży krok dla transformacji budownictwa mieszkaniowego w Polsce.
Spark B, Przedszkole Przyzakładowe Żółty Słonik w Suwałkach, Osiedle za Żelazną Bramą, Klasztor Ojców Franciszkanów, Osiedle Mickiewicza w Warszawie, Dom dla bezdomnych w Jankowicach, wnętrza w Starej Oborze, „Bezpieczne domy – przyjazne miasta”: szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, Sieć naturalnych placów zabaw w Warszawie, to laureaci dziewiątej edycji prestiżowych nagród konkursu PLGBC Green Building Awards 2020. Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Ogłoszenie wyników odbyło się 8 października br. podczas 10. PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie online. Autorskie statuetki przygotowało HORIZONE STUDIO.
Najszybciej rozwijająca się dzielnica Amsterdamu zyskała w tym roku nowy punkt orientacyjny.
#ClimateEmergency. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje jubileuszową, 10. edycję PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie ONLINE. W programie zaplanowano 4 strategiczne sesje tematyczne, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy. Przygotowano szereg aktywności dodatkowych. Najbardziej wpływowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbędzie się 8 października br.
Sierpień i wrzesień to miesiące najbardziej intensywnych poszukiwań mieszkań na wynajem. Dotyczy to przede wszystkim studentów i uczniów, ale także osób z mniejszych miejscowości, które szukają zatrudnienia w większych ośrodkach. Jak znaleźć najlepszą dla siebie ofertę i uchronić się przed oszustami?
Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC na posiedzeniu w dniu 24 czerwca br. wybrało nowy Zarząd i Prezydenta stowarzyszenia.
Na wrocławskim Ostrowie Tumskim – najstarszej, zabytkowej części miasta (datowanej na X wiek) rozpoczął działalność jeden z najbardziej prestiżowych obiektów hotelowych w Polsce.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Polski Związek Firm Deweloperskich PZFD podpisały umowę o współpracy. Podstawą porozumienia jest upowszechnienie i promocja pierwszej polskiej certyfikacji ekologicznej „Zielony Dom” dla budynków mieszkalnych opracowanej przez PLGBC. Wspólnym celem obydwu organizacji jest rozwój zrównoważonego podejścia do budownictwa mieszkaniowego.
Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Wyróżnia najlepsze projekty green building w Polsce. To jedyna tego typu inicjatywa w kraju. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br. Konkurs przygotowało Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Nieopodal geograficznego środka Łodzi, zaraz przy dworcu Łódź Fabryczna, kończy się budowa Bramy Miasta.
Forum Efektywności Energetycznej dla Europy Środkowej i Wschodniej 2020 - C4E Forum 2020 to 3. edycja unikalnego wydarzenia, które tworzy środowisko specjalistów z Europy Środkowej i Wschodniej skupionych wokół tematu efektywności energetycznej oraz umożliwia budowanie między nimi sieci kontaktów zawodowych. PLGBC jest Partnerem Wspierającym wydarzenie.
Polska Federacja Rynku Nieruchomości postanowiła przyjrzeć się informacjom dotyczącym rynku nieruchomości w czasie stanu zagrożenia epidemicznego. Wśród pośredników została przeprowadzona ogólnopolska ankieta na temat sytuacji panującej w biurach nieruchomości w ostatnim miesiącu od czasu ogłoszenia stanu pandemii. W ankiecie wzięło udział ponad 2 000 specjalistów.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało piątą edycję Raportu Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach 2020. Organizacja prowadzi bazę budynków certyfikowanych w obecnych w Polsce międzynarodowych systemach certyfikacji: BREEAM, DGNB, HQE, LEED i WELL, a raport jest analizą rocznych zmian na rynku zrównoważonych, certyfikowanych obiektów w naszym kraju. Premiera publikacji odbyła się 22 kwietnia w 50. rocznicę obchodów Światowego Dnia Ziemi. Raport jest dostępny bezpłatnie.
Nowy czujnik pozwala firmom monitorować środowisko biurowe i optymalizować je pod kątem dobrostanu pracowników
Jakie są skutki wstępnego okresu stanu zagrożenia epidemicznego na rynku nieruchomości i co o nowej sytuacji sądzą specjaliści rynku nieruchomości - eksperci Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jak poradzą sobie przedsiębiorcy i inwestorzy?
„Drzwi Otwarte” to cykliczna akcja skierowana do wszystkich, którzy zamierzają przeprowadzić transakcję na rynku nieruchomości. Każdy, kto potrzebuje informacji dotyczącej nieruchomości, ma wyjątkową okazję skorzystania z bezpłatnych porad specjalisty 30 marca (poniedziałek). Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego będą się one odbywały telefonicznie lub on-line. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości, organizacja zrzeszająca 17 lokalnych stowarzyszeń, obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, jako założyciel i koordynator akcji #ArchtekciDlaKlimatu, podpisali z końcem stycznia br. porozumienie o współpracy. PLGBC wraz z Kołem Architektury Zrównoważonej OW SARP będą wspólnie działać na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa i architektury.
Na rynku nieruchomości odwoływane są finalizacje transakcji u notariuszy czy oglądanie nieruchomości. Klienci zawieszają swoja aktywność w oczekiwaniu na to, co się wydarzy. Wiosna, która jest na ogół szczytem ruchu w tej branży, w tym roku z uwagi na pandemię oznacza dla biur nieruchomości brak dochodów.
Centrum Biurowo Usługowe Maraton otrzymało nagrodę w prestiżowym konkursie Eurobuilds Award. Obiekt, w którym zastosowano systemy aluminiowe ALUPROF SA, został laureatem w kategorii New Office of the Year.
Mieszkańcy Zakątku Cybisa czekali na ten moment prawie trzy lata. W środę 15 stycznia tego roku Sąd zatwierdził inwestora, który będzie kontynuował inwestycję deweloperską o nazwie "Zakątek Cybisa", której realizacja została wstrzymana w związku z upadłością spółki Włodarzewska S.A.
Jak informuje Centralny Rejestr Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości - w 2019 roku aż 1,5 tys. osób uzyskało licencję PFRN. Klienci biur obrotu nieruchomościami weryfikują kwalifikacje pośredników i zarządców w Centralnym Rejestrze PFRN, dlatego posiadanie potwierdzenia wiedzy i doświadczenia specjalisty jest ważnym elementem prowadzenia biznesu.
Rozmowa z Renatą Piechutko, pośrednikiem, prezydentem-elektem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, nowo wybranym członkiem Zarządu CEPI
Renata Piechutko, pośredniczka i prezydent-elekt Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości została wybrana do zarządu międzynarodowej organizacji pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców CEPI (European Association of Real Estate Professions). Jest to wielki sukces całego środowiska zawodów związanych z rynkiem nieruchomości w Polsce.
Grupa Murapol, jeden z wiodących polskich deweloperów mieszkaniowych, rozpoczął komercjalizację kolejnej puli mieszkań w gliwickim projekcie Murapol Osiedle Parkowe realizowanym przy ul. Kozielskiej. Do sprzedaży trafiły 93 lokale, które powstaną w 7-kondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym. Zaoferowane mieszkania stanowią część „oferty 2000 bis”, którą Murapol uruchomił z końcem września br.
Grupa Murapol zawarła przedwstępną umowę dotyczącą zakupu nieruchomości o powierzchni ok. 3,7 ha w gdańskiej dzielnicy Łostowice. Na zakontraktowanym terenie deweloper planuje realizację dziewięciu kameralnych budynków wielorodzinnych, w których powstanie ok. 300 mieszkań.
World Green Building Council i organizacje partnerskie ogłosiły start projektu BUILD UPON2, którego celem jest zintensyfikowanie działań modernizacyjnych budynków w europejskich miastach. Partnerem programu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, a wśród 8 europejskich miast partnerskich jest Członek PLGBC – Miasto Wrocław.
Rośliny pozytywnie wpływają na komfort pracy pracowników biurowych w Polsce - są na to niezbite dowody. 4Nature System - Wertykalni dzieli się wynikami badania przeprowadzonego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Politechniką Śląską. Przez 12 tygodni w 10 dużych firmach analizowano oddziaływanie roślin na ludzi i ich potrzeby. Wyniki są bardzo interesujące i potwierdzają potrzebę natury w miejscu pracy: 86% ankietowanych oceniło pozytywnie wpływ roślin na komfort pracy, a 92% z nich chce mieć w przyszłości rośliny w biurze. Aż 88% pracowników chce mieć rośliny maksymalnie blisko swojego stanowiska pracy.
Blisko 200 uczestników przyciągnęła 11. konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem, zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wydarzenie pod hasłem Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa, przygotowane w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju, odbyło się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przygotowało czwartą edycję Raportu Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach 2019. PLGBC prowadzi bazę budynków certyfikowanych w obecnych w Polsce międzynarodowych systemach certyfikacji: BREEAM, DGNB, HQE, LEED i WELL, a raport jest analizą rocznych zmian na rynku zielonych, certyfikowanych obiektów w naszym kraju. Raport jest dostępny bezpłatnie, w wersji polskiej i angielskiej.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. konferencję PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem. Wydarzenie pod hasłem Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa, organizowane w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju odbędzie się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi. Świadome i zrównoważone tworzenie przestrzeni współczesnego miasta dla lepszego życia i rozwoju mieszkańców - to główny nurt tegorocznej edycji. Udział jest bezpłatny.
Europejska część World Green Building Council - Europe Regional Network (ERN), do której należy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC - wraz z gronem ekspertów ze środowiska finansowego, przemysłowego i naukowego, kontynuuje prace na rzecz europejskich energooszczędnych hipotek. W ramach projektu EeMAP, konsorcjum przygotowało kolejny raport, wskazujący m.in. konkretne kryteria pomiaru efektywności energetycznej budynków, będące podstawą analizy kwalifikowalności do uzyskania hipoteki. Raport skierowany jest do banków i inwestorów, krajowych stowarzyszeń bankowych, sektora budowlanego, rzeczoznawców oraz krajowych i lokalnych decydentów.
Budynki i wnętrza z wyjątkowymi rozwiązaniami architektury zrównoważonej, wyróżniające się projekty i inicjatywy oraz produkty przyjazne środowisku – rusza kolejna edycja konkursu PLGBC Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Tegoroczna edycja konkursu została poszerzona o nowe kategorie. To jedyna tego typu inicjatywa, która wyróżnia najlepsze projekty green building w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali na zakończenie 9. PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opublikowało Raport Roczny 2018. Organizacja przeprowadziła wiele wpływowych inicjatyw, które wsparły działania Członków. Podejmowane aktywności wzmocniły społeczność zielonego budownictwa w Polsce, poszerzając jej grono o nowych Członków.
W pierwszej części dnia człowiek intuicyjnie wybiera pomieszczenia jasne, oddziałujące energetyzująco. O stopniu satysfakcji decyduje połączenie światła dziennego, sztucznego i odpowiednia refleksyjność materiałów wykończeniowych. Optymalizacja wszystkich atrybutów oświetlenia pozwala na redukcję uczucia senności oraz zmęczenia wzroku. Możliwość indywidualnej kontroli znacznie podnosi komfort. Właściwa iluminacja biura to potencjał na zwiększenie produktywności i cenny zasób biznesowy świadomego pracodawcy.
Zapewnienie komfortu termicznego jest jedną z podstawowych przyczyn, które decydują o tym, że większość czasu spędzamy wewnątrz budynków. Budynek oddziela nas fizycznie od otoczenia, izoluje, zapewniając stabilne warunki dla pracy oraz odpoczynku. Nasze efektywne funkcjonowanie wymaga odpowiednich parametrów środowiska wewnętrznego. Do kluczowych zaliczyć można temperaturę i wilgotność powietrza, prędkość jego przepływu oraz rozkład temperatury w naszym otoczeniu.
Wrocław, jako pierwsze miasto przystąpił do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). To przykład aktywności dla wzmocnienia strategii i działań zrównoważonego, nowoczesnego miasta. Nadanie członkostwa dla Miasta Wrocław odbyło się z końcem września br.
4 sesje tematyczne odpowiadające 4 megatrendom green building, ponad 300 uczestników z 6 krajów, w tym blisko 30 Prelegentów to 8. PLGBC Green Buiding Symposium. Największe wydarzenie branży zielonego budownictwa odbyło się 4 października br. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 8. edycję PLGBC Green Building Symposium. Największe i najbardziej inspirujące wydarzenie branży zielonego budownictwa odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.
Trwa konkurs PLGBC Green Builing Awards 2018 dla firm z branży budownictwa i nieruchomości. Do 7 września br. można bezpłatnie zgłosić się do wybranej kategorii konkursowej: budynek (zrealizowany certyfikowany, bez certyfikatu, sektora publicznego, a także projekt), ekologiczne wnętrze lub ekologiczny produkt dla sektora budownictwa. To już siódma edycja konkursu. Wyróżnienie najlepszych zielonych budynków i projektów w Polsce nastąpi podczas uroczystej Gali towarzyszącej 8. Edycji PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.
Według prognoz ONZ, do roku 2030 w krajach rozwijających się więcej ludzi będzie zamieszkiwało na obszarach miejskich niż wiejskich, a do 2050 roku około 64% obszarów krajów rozwijających się oraz 89% rozwiniętych zostanie zurbanizowana . W świetle tych danych nie sposób pominąć tematu oddziaływania estetyki i wyglądu otoczenia na nasze samopoczucie, kwestię budowania więzi społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miast.
Na rynku ukazała się nowa książka pt.: „Zrównoważone budynki biurowe”, która powstała we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Wydawnictwa Naukowego PWN SA, pod redakcją Szymona Firląga. Publikację opracował zespół autorów składający się z uznanych naukowców, przedstawicieli organizacji branżowych oraz specjalistów związanych z budownictwem ekologicznym - reprezentujących Członków PLGBC.
Coraz więcej instytucji, organizacji, firm i międzynarodowych korporacji dostrzega społeczne, środowiskowe i finansowe korzyści zrównoważonego projektowania powierzchni biurowej. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało nowy raport Zdrowe zielone biura. Premiera publikacji odbyła się 5 czerwca br. w siedzibie Członka organizacji – Jones Lang LaSalle, (JLL) w Warszawie.
W ramach współpracy Dodge Data & Analytics oraz World Green Building Council, wśród organizacji i firm na całym świecie, zbierane są opinie do 4. edycji World Green Building Trends 2019 Smart Market Report. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jako jedna z organizacji zrzeszonych w WorldGBC, zachęca do udziału w badaniu trendów branży zielonego budownictwa. Na podstawie ankiet on-line jesienią opracowany zostanie globalny raport.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC trzeci rok z rzędu publikuje analizy rynku obiektów certyfikowanych w Polsce. Misją PLGBC jest sprawienie, żeby zrównoważone budownictwo stało się nową normą. Zielony budynek nie musi być certyfikowany, a zaprojektowany, wybudowany i użytkowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Jednakże to właśnie certyfikacja jest obiektywnym, zweryfikowanym przez trzecią stronę wyznacznikiem zrównoważenia budynku.
Podczas 10. Edycji Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pt. Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast, rozmawiano o rozwoju i przyszłości miast. Dyskutowano o nowych koncepcjach urbanistycznych, potrzebach mieszkańców czy zrównoważonych rozwiązaniach i nowych technologiach w budownictwie. Mówiono o roli architekta w kształtowaniu przestrzeni. Podsumowaniem były kwestie związane z finansowaniem i wsparciem projektów rewitalizacji. Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do tego, że mamy przed sobą wiele wyzwań. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Konferencja odbyła się 20 kwietnia br. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.
International WELL Building Institute™ (IWBI™) ogłosił 16 kwietnia br. podczas Forum Greenbuild Europe 2018 w Berlinie - listę kluczowych Partnerów, wspierających kampanię promocji systemu WELL w certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. W gronie kilku green building councils jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. To ważny kamień milowy we wspólnej globalnej misji przekształcania środowisk pracy w budynkach w przestrzenie aktywnie promujące zdrowie i dobre samopoczucie ludzi.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC rozpoczęło nowy Projekt „Jak członkowie PLGBC wspierają cele zrównoważonego rozwoju” - propagujący aktywność firm i instytucji zrzeszonych w organizacji. W ten sposób Stowarzyszenie włączyło swoje działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez ONZ w ogólnoświatową kampanię.
20 kwietnia br. odbędzie się 10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast we Wrocławiu. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z danym samorządem terytorialnym - w tym roku z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Stanowi platformę komunikacji doświadczeń i opinii ekspertów propagujących zrównoważony rozwój miast w oparciu o zielone budownictwo, skupionych wokół środowiska gospodarczego, naukowego oraz społecznego w Polsce. W programie przewidziano inspirujące spotkania, merytoryczne dyskusje i networking.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało Raport pt. Energooszczędna hipoteka dla Europy. Przegląd polskiego rynku, we współpracy z pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej. Celem publikacji jest pomoc podmiotom zainteresowanym wdrażaniem pilotażowej wersji energooszczędnej hipoteki na rynku europejskim, w zrozumieniu aspektów technicznych i prawnych. Wzięto także pod uwagę odziaływanie na środowisko budynków w Polsce. Raport przygotowano ze wsparciem Europe Regional Network (World Green Building Council) w ramach projektu EeMAP.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zorganizowało pierwsze w tym roku warsztaty Green Building Tour. Edycja rozpoczęła się spotkaniem w Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w Konstantynowie Łódzkim. To zielone i pasywne laboratorium, wyjątkowe na skalę europejską. Warsztaty odbyły się z końcem lutego br. Połączyły skuteczny networking z wiedzą i rozwiązaniami dotyczącymi zielonych budynków.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest Partnerem Konferencji Greenbuild Europe 2018. To jedno z czołowych wydarzeń dedykowanych specjalistom zajmującym się zrównoważonym budownictwem. Organizatorem jest GREENBUILD, największa na świecie platforma konferencji i targów dla zielonych budynków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia br. w Berlinie, w Niemczech.
Rusza pierwsza edycja Konkursu CEE Buildings Go Green, wyróżniającego budynki o najlepszych właściwościach energetycznych. Inicjatywa dotyczy budynków nowych oraz obiektów poddanych niedawno renowacji. Do Konkursu można zgłosić inwestycje zrealizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest C4E Forum, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Czech Green Building Council (CZGBC), Romanian Green Building Council (ROGBC) i Slovak Green Building Council (SKGBCK). Konkurs towarzyszy C4E FORUM, jedynej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconej w całości efektywności energetycznej regionu.
W ramach projektu EeMAP, finansowanego przez Unię Europejską, 12 lutego br. opublikowano przełomową propozycję nt. europejskiej “efektywnej energetycznie hipoteki”. Pionierskie banki i eksperci w dziedzinie efektywności energetycznej budynków, przeprowadzą pilotażową wersję takich hipotek w krajach unijnych. Odbędą się także spotkania poświęcone analizom i lokalnym wymaganiom. W Polsce warsztaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaplanowano w dniu 7 marca br. w Warszawie
Polacy inwestują w mieszkania na wynajem częściej i więcej niż kiedykolwiek. Oszczędności lokują na rynku nieruchomości, gdyż na najmie mogą zarobić od 4,5 % do 6,5 % netto rocznie. Nie każde lokum da się jednak dobrze wynająć.
Kwartał warszawskiej dzielnicy Mokotów, zlokalizowany w sąsiedztwie Skarpy Warszawskiej, przekształca się w przestrzeń zagospodarowaną przez unikalną niską zabudowę. Skanska Residential Development Poland rozpoczęła właśnie sprzedaż drugiego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów, w ramach którego powstanie sześć dwupiętrowych budynków apartamentowych.
Na zamówienie operatora logistycznego CAT LC Polska w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów powstaje ponad 12 000 m2 nowej powierzchni – powiększany jest o nią budynek, w którym już dziś, na ponad 4 500 m2, firma prowadzi część swoich działań. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego związane z projektem miało miejsce 24 maja. Już jesienią firma CAT LC Polska będzie mogła rozpocząć w nowej przestrzeni działania operacyjne. W transakcji pośredniczyła agencja Jartom Real Estate.
Jaką formę komunikacji marketingowej deweloperzy uważają za najbardziej efektywną? Jakie działania reklamowe przynoszą najlepszy skutek w przypadku sprzedaży mieszkań? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Nowa część budynku C o powierzchni prawie 15 000 m2 w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD. Wynik 63,9%, jest najlepszym spośród wszystkich osiągniętych do tej pory przez obiekty magazynowe w Polsce, co potwierdza wysoką jakość i efektywność rozwiązań ekologicznych stosowanych przez dewelopera.
Chefs Culinar, hurtowy dostawca produktów dla gastronomii i branży hotelarskiej, to nowy klient w SEGRO Bussines Park Warsaw w Ożarowie. Ponad 2300 m2 nowoczesnej powierzchni będzie służyło jako miejsce przechowywania i dystrybucji artykułów mrożonych oraz schłodzonych, powstają także biura.
Bartosz Michalski awansował na stanowisko Dyrektora Developmentu w SEGRO, firmie działającej jako deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. W zespole SEGRO pojawił się również nowy pracownik – Małgorzata Czepel, która objęła funkcję Leasing Managera.
W głównych miastach w kraju i w miejscowościach turystycznych rośnie liczba hoteli, tylko w Warszawie planowanych jest ponad 20 nowych obiektów
Czy wzrasta zainteresowanie zakupem mieszkań deweloperskich z wykończeniem pod klucz? Kto decyduje się na taką opcję? Jakie pakiety wykończeniowe oferują deweloperzy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Projekty rewitalizacyjne prowadzone w Łodzi należą do największych w Europie, a zainteresowanie miastem ze strony biznesu nigdy nie było tak duże
Trwająca od trzech lat hossa na rynku mieszkaniowym ma swoją kontynuację także w tym roku
Jak kształtują się ceny nowych mieszkań dwu i trzypokojowych o najmniejszych powierzchniach? O ile wyższe są stawki za metr w przypadku takich lokali w porównaniu z cenami podobnych mieszkań o większych metrażach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Trend lokowania kapitału w mieszkania na wynajem nasila się, a deweloperzy sukcesywnie rozszerzają ofertę skierowaną do nabywców inwestycyjnych
Najtańszych ofert mieszkaniowych na rynku poszukują młodzi single i inwestorzy, którzy planują zarabiać na wynajmie. W Warszawie można je znaleźć w cenie od 150 tys. zł
Krakowski rynek biurowy przeżywa boom inwestycyjny, a mimo to wolnych biur nadal nie ma w mieście zbyt wiele
Na ile, zdaniem deweloperów, REIT-y mieszkaniowe mogą okazać się atrakcyjną formą inwestowania dla osób lokujących obecnie kapitał w nieruchomości na wynajem? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Realizowane w centrum Warszawy kompleksy biurowe, w których powstaną wysokie wieże przyniosą miastu nową skyline i atrakcyjną przestrzeń publiczną, wskazują eksperci Walter Herz
W ciągu ostatnich lat zmieniły się zarówno sposoby promowania inwestycji mieszkaniowych przez deweloperów, jak i źródła gdzie klienci poszukują ofert
Ile mieszkań sprzedało się w pierwszych trzech miesiącach tego roku? Czy w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku wyniki są lepsze?
Firma doradcza Walter Herz przeniosła siedzibę do biurowca przy Prostej 32 w Warszawie
Dzięki szerokiemu strumieniowi kapitału płynącemu od inwestorów indywidualnych do deweloperów tworzy się w naszym kraju skonsolidowany rynek najmu
Czy deweloperzy mają problem z zakupem gruntów pod inwestycje mieszkaniowe? Jak kształtują się ceny ziemi? Czy poszerzenie granic Warszawy może mieć wpływ na rynek gruntów inwestycyjnych w aglomeracji? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Warszawskie mieszkania zlokalizowane w rejonach śródmiejskich kosztują od 180 tys. zł do kilkunastu milionów złotych
Utrzymujące się w Poznaniu duże zainteresowanie powierzchnią biurową zachęca, zarówno inwestorów, jak i władze miasta do planowania dużych inwestycji
Powierzchnia biurowa w zmodernizowanych budynkach w dobrych lokalizacjach jest równie atrakcyjna dla najemców, jak biura w nowych obiektach
W 2016 roku deweloperzy sprzedali w Warszawie o jedną czwartą więcej mieszkań niż rok wcześniej
Czy w opinii deweloperów rządowy program Mieszkanie Plus będzie miał wpływ na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy spowoduje zmiany na rynku najmu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu
Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu
Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu
Czy możemy dziś liczyć na rabat przy zakupie nowego mieszkania? W których projektach deweloperzy oferują bonusy? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl.
Budowane w Polsce mieszkania zapewniają mieszkańcom standard światowy
Ubiegły rok był najbardziej owocny w całej historii polskiego rynku biurowego. Nigdy wcześniej nie powstało tak wiele znaczących projektów
Czy na rynku mieszkaniowym będą pojawiać się certyfikowane projekty ekologiczne? Czy deweloperzy planują tego typu inwestycje? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Nowe kompleksy biurowe oferują bogate otoczenie wspierające biznes
Stare mury nadają smak nowoczesnym projektom o połączonych funkcjach mieszkaniowych i komercyjnych
Z jakimi trudnościami spotykają się firmy realizujące projekty mieszkaniowe? Co utrudnia budowę osiedli? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakie projekty wprowadzą do sprzedaży deweloperzy? Jakie znajdą się w nich mieszkania? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Warszawski rynek ze swoimi obecnymi zasobami biurowymi dołączył do największych w Europie
Za ubiegłorocznym, rekordowym wynikiem sprzedaży mieszkań stoi szeroka oferta rynku deweloperskiego, skierowana do wszystkich grup nabywców
Jaką strategię przyjęli deweloperzy na najbliższy okres? Czy planują zmianę kierunku rozwoju? W co zainwestują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Co deweloperzy mają do zaoferowania osobom inwestującym w mieszkania na wynajem? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Dzięki swojej wielofunkcyjnej infrastrukturze centrum biznesu, które tworzy się na warszawskiej Woli zyskuje przewagę nad służewieckim zagłębiem biurowym
Dzięki swojej wielofunkcyjnej infrastrukturze centrum biznesu, które tworzy się na warszawskiej Woli zyskuje przewagę nad służewieckim zagłębiem biurowym
Czy zdaniem deweloperów Brexit może przynieść korzyści rynkowi biurowemu w Polsce? Czy globalne firmy będą lokowały oddziały w naszym kraju? Jaka jest szansa na przypływ do Polski kapitału inwestycyjnego? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Czy zdecydować się na relokację, czy re-aranżację zajmowanego biura i renegocjację umowy najmu? Jak sprawdzić, na czym przedsiębiorstwo więcej zyska?
Cena przyciąga głównie inwestorów z gotówką, planujących zarabiać na wynajmie - komentuje deweloper
Jakie plany mają deweloperzy? Jakie inwestycje biurowe planują wprowadzić w tym roku wiodące na rynku firmy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Wraz z początkiem stycznia i odblokowaniem nowej puli pieniędzy w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych“, ruszył kolejny wyścig po dopłaty. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć. Środków do wykorzystania w tym roku najprawdopodobniej nie wystarczy nawet do końca miesiąca. Targówek to jedna z dzielnic, w której są jeszcze dostępne mieszkania z rynku pierwotnego objęte programem, ale ich liczba się szybko zmniejsza. Francuski deweloper Bouygues Immobilier przyznaje, że w ich inwestycji La Melodie zostało już tylko 15 lokali dostępnych w ramach MdM.
Budynki, którymi obrasta centrum Warszawy projektowane są przez najlepszych, światowych architektów
Czy deweloperzy będą podnosić ceny mieszkań? Od czego uzależniają taką decyzję? Sondę przedstawia serwis nieruchomości Dompress.pl
Czy deweloper pomoże zdobyć kredyt na mieszkanie? W jaki sposób firmy ułatwiają klientom realizację płatności za lokale sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl
Izba Skarbowa kupiła dwa budynki biurowe zlokalizowane przy ulicy Erazma Ciołka na warszawskiej Woli od Satoria Group S.A. W transakcji stronom doradzała firma Walter Herz
Czy kupujący mieszkania w decydują się także na wykończenie lokalu przez dewelopera? Czy pakietami wykończeniowymi interesują się nabywcy nieruchomości na wynajem? Ile kosztuje wykończenie? W których inwestycjach jest oferowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Czy kupujący mieszkania w decydują się także na wykończenie lokalu przez dewelopera? Czy pakietami wykończeniowymi interesują się nabywcy nieruchomości na wynajem? Ile kosztuje wykończenie? W których inwestycjach jest oferowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Jaką ilość mieszkań wprowadzili na rynek deweloperzy w 2016 roku? Ile lokali firmy wystawiły na sprzedaż rok wcześniej? O ile mieszkań planują rozszerzyć ofertę w 2017 roku? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Z jakimi trudnościami najczęściej spotykają się deweloperzy w czasie realizacji projektów biurowych? Jakie czynniki mają wpływ na tempo budowy inwestycji i opóźniają ich oddanie? Wyniki sondy przeprowadzonej wśród firm prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
W nowych osiedlach wprowadzanych jest coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Deweloperzy zaczynają oferować także mieszkania w certyfikowanych, zielonych budynkach
W Warszawie przybywa centrów usług dla biznesu, które specjalizują się w zaawansowanej obsłudze finansowo-księgowej globalnych firm
Jakie firmy najczęściej wchodzą na polski rynek? Co motywuje globalny biznes do inwestowania i rozwijania działalności w naszym kraju? Wyniki sondy, w której udział wzięły czołowe firmy deweloperskie, prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Czy deweloperzy oferują świąteczne promocje? Na jakie bonusy można liczyć kupując mieszkanie przed końcem roku? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Rynek nieruchomości przyciąga coraz więcej inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem, płacąc za nie gotówką
Czy z wyliczeń deweloperów wynika, że w tym roku pobity zostanie zeszłoroczny rekord sprzedaży mieszkań? O ile lepsze będą wyniki od ubiegłorocznych? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Co zdaniem deweloperów może zahamować rozwój rynku biurowego w Polsce? Jakie czynniki mogą wpłynąć na obniżenie popytu na biura i spadek stawek czynszowych na poszczególnych rynkach w kraju? Jakie zagrożenia widzą inwestorzy? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Dobrą pozycję przetargową najemców na rynku biurowym coraz częściej wykorzystują także podmioty państwowe
Jakie zachęty stosują deweloperzy by przyciągnąć najemców powierzchni biurowych? Które z bonusów są najbardziej atrakcyjne dla firm poszukujących biur? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
W pierwszych trzech kwartałach br. w Warszawie zostało wynajętych o 150 tys. mkw. więcej powierzchni biurowej niż oddano do użytku
Bezpośrednie sąsiedztwo lasu, ponad 140 metrowe tarasy na dachu i pocztówkowy widok na centrum Warszawy to niektóre zalety penthousów w Madison Apartments. W jesiennej ofercie można je nabyć w okazyjnej cenie.
W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania w programie MdM? Czy można zarezerwować lokal kwalifikujący się do rządowej dopłaty z puli środków przeznaczonych na następne lata? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl
Warszawskie inwestycje mieszkaniowe Ochnik Development doceniają zwolennicy klasycznej stylistyki i ekskluzywnego wykończenia
Pozycję Służewca, dotąd najlepszej warszawskiej lokalizacji biurowej, przejmuje Wola. Do nowego centrum biznesowego, które tworzy się na jej terenie, firmy przyciągają m.in. atrakcyjne projekty placemakingowe.
Czy rządowy program Mieszkanie+ i topniejące środki na dopłaty w MdM zahamują produkcję tanich mieszkań na obrzeżach miast? Czy państwo przejmie klientów deweloperów, którzy poszukują ekonomicznych ofert? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakie nowoczesne rozwiązania wprowadzają deweloperzy w inwestycjach biurowych? Które z udogodnień są najbardziej atrakcyjne dla najemców? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
W warszawskim projekcie Studio Centrum firmy Ochnik Development ponad 70 proc. mieszkań kupowanych jest w celach inwestycyjnych
W których osiedlach klucze do mieszkań odbierzemy najszybciej? Jakie dwu i trzypokojowe lokale kupimy jeszcze w inwestycjach, które będą gotowe do lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Firma doradcza Walter Herz, świadcząca specjalistyczne usługi w sektorze nieruchomości komercyjnych, zdobyła nagrodę Rising Star of the Year 2016 w konkursie CIJ Awards.
Francuski deweloper mieszkaniowy Bouygues Immobilier Polska zakończył III kwartał 2016 roku rekordowymi wynikami sprzedaży mieszkań w Warszawie, co zapewniło mu trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu największych stołecznych deweloperów. Nabywców znalazło 228 mieszkań z oferty spółki na rynku warszawskim. Zgodnie z prognozami, w ciągu całego 2016 roku Bouygues Immobilier Polska sprzeda łącznie 1150 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. W 2017 roku firma planuje wprowadzić do sprzedaży cztery nowe inwestycje w Warszawie – na Pradze, Białołęce, Bielanach i we Włochach oraz dwie inwestycje we Wrocławiu w dzielnicy Śródmieście i Fabryczna.
Czy w tym roku zmieniły się ceny nowych mieszkań? Czy deweloperzy podnieśli stawki ofertowe? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Jakie plany inwestycyjne mają deweloperzy działający na rynku biurowym? Jakie projekty zamierzają wprowadzić na rynek? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Firma Ochnik Development rozpoczęła na warszawskim Muranowie budowę inwestycji Dzielna 64 z mieszkaniami o podwyższonym standardzie oraz projektu Studio Centrum z mikroapartamentami.
Ile trzeba zapłacić za lokal handlowo-usługowy na terenie osiedla mieszkaniowego? W których inwestycjach deweloperzy mają taką ofertę? Przegląd propozycji prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Czy w drugiej połowie roku deweloperzy sprzedadzą więcej mieszkań niż w pierwszej? W jakim stopniu firmy zrealizują swoje założenia na 2016 rok? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy
Rynek biurowy w Polsce notuje rekordowe wyniki. Co zdaniem deweloperów może przerwać dobrą passę? Jakie zmiany czekają ten segment rynku nieruchomości w najbliższym czasie? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Jakie rozwiązania ekologiczne wprowadzają deweloperzy w nowych inwestycjach? W których osiedlach zastosowane zostały systemy służące obniżeniu zużycia energii i kosztów utrzymania budynków?
Jak nowe przepisy gruntowe wpłyną na rynek mieszkaniowy? Czy zdaniem deweloperów planowane przekształcenie użytkowania wieczystego we własność może spowodować podwyżkę cen ziemi i mieszkań? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy.
Jak dużo mieszkań deweloperskich kupowanych jest bez kredytu? Czy większość kupujących za gotówkę nabywa nieruchomości w celu inwestycyjnym, czy na potrzeby własne? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy.
Grupa Kapitałowa Home Invest wywalczyła w przetargu działkę inwestycyjną, położoną przy ulicy Przy Agorze 6 na warszawskich Bielanach, za którą zapłaciła ponad dwa razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza i ma apetyt na kolejne grunty
Sektor państwowy powoli wchodzi na rynek komercyjny w poszukiwaniu optymalizacji kosztów utrzymania biur
O jakie inwestycje jesienią wzbogaci się oferta deweloperów? W jakim segmencie plasują się nowe projekty? W jakich cenach będą oferowane mieszkania? Do kogo będą adresowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
Czy zniesienie normy dotyczącej minimalnej powierzchni budowanych mieszkań spowoduje, że w nowych inwestycjach pojawią się lokale o metrażu poniżej 20 mkw.? Czy deweloperzy planują budowę mikromieszkań w swoich projektach? Czy jest zainteresowanie zakupem takich lokali? Sondę przedstawia serwis nieruchomości Dompress.pl.
Lista najwyższych budynków w kraju regularnie się wypełnia, a oferta rynku biurowego jest coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Eksperci Walter Herz wskazują najwyższe biurowce w poszczególnych miastach.
All rights reserved 2013 - 2023; Deweloper Ads-Center.NET