NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Nieruchomości

Elbląg sprzedaje działki inwestycyjne

2021-06-10 12:04:00
Responsive image

Miasto Elbląg sprzedaje atrakcyjne tereny inwestycyjne położone w bliskim sąsiedztwie rzeki, Portu Morskiego i Starego Miasta.

Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce

2021-06-10 11:54:00
Responsive image

Pierwsza połowa 2021 r. na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce była dość stabilna, niezmiennie obserwujemy duży popyt ze strony inwestorów. Pandemia COVID-19 pozwoliła nieco wyregulować ceny za grunty, które w ostatnich latach wykazywały tendencje wzrostowe, przy czym to nadal działki pod zabudowę mieszkaniową i magazynową cieszyły się największym zainteresowaniem.

Zawód przyszłości – Facility Manager

Responsive image

Czas pandemii to dla jednych okres zastoju w pracy, dla innych zaś – szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Gospodarcze konsekwencje lockdownu rozkładają się nierównomiernie, dotykając boleśnie wielu dziedzin. Warto jednak poszukać takiej branży i takiego zajęcia, które będą perspektywiczne i znacząco zwiększą naszą atrakcyjność na rynku pracy. Jednym z najbardziej „gorących” zawodów przyszłości jest Facility Manager.

Zapytaj pośrednika - darmowe konsultacje

Responsive image

30 marca w całej Polsce agenci nieruchomości, zrzeszeni w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Pośrednika, biorą udział w akcji DRZWI OTWARTE. Działanie skierowane jest do osób, które noszą się z zamiarem przeprowadzenia transakcji na rynku nieruchomości i potrzebują porady. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego darmowe konsultacje odbywają się telefonicznie lub on-line.

Wspólna akcja profesjonalistów rynku nieruchomości nieruchomości: Karta Bezpieczeństwa COVID19

Responsive image

Kryzys na rynku nieruchomości zawsze odbija się szerokim echem. Dotyczy każdego klienta zaangażowanego w tym okresie w transakcję. Nadzwyczajna sytuacja wymaga też wyjątkowych środków. Jednym z nich jest uruchomienie Karty Bezpieczeństwa COVID19.

Pierwsi audytorzy certyfikatu Zielony Dom

Responsive image

Akredytowanym Audytorem Certyfikacji Zielony Dom jest osoba z uprawnieniami do certyfikacji budynku w systemie Zielony Dom. Uprawnienia nabywa się poprzez pozytywne zdanie egzaminu przeprowadzanego przez jednostkę certyfikującą (PLGBC).

Climate emergency – rola zrównoważonego budownictwa. 10. PLGBC Green Building Symposium za nami!

Responsive image

#ClimateEmergency. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zorganizowało jubileuszową, 10. edycję PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie ONLINE. 4 sesje tematyczne, blisko 40 prelegentów, 7 godzin streamingu, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy, oraz kilkuset uczestników. Podsumowaniem wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu PLGBC Green Building Awards 2020. Czołowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbyło się 8 października br.

Certyfikat Zielony Dom wyróżni zrównoważone inwestycje. Startuje pierwsza polska certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego.

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC wprowadza na rynek Certyfikat „Zielony Dom”. To pierwszy polski wielokryterialny certyfikat dla budownictwa mieszkaniowego. Wyróżnia inwestycje o wysokiej jakości ekologicznej i jednocześnie efektywności energetycznej oraz związanej z tym redukcji kosztów użytkowania. Stanowi duży krok dla transformacji budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

PLGBC Green Building Awards 2020

Responsive image

Spark B, Przedszkole Przyzakładowe Żółty Słonik w Suwałkach, Osiedle za Żelazną Bramą, Klasztor Ojców Franciszkanów, Osiedle Mickiewicza w Warszawie, Dom dla bezdomnych w Jankowicach, wnętrza w Starej Oborze, „Bezpieczne domy – przyjazne miasta”: szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, Sieć naturalnych placów zabaw w Warszawie, to laureaci dziewiątej edycji prestiżowych nagród konkursu PLGBC Green Building Awards 2020. Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Ogłoszenie wyników odbyło się 8 października br. podczas 10. PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie online. Autorskie statuetki przygotowało HORIZONE STUDIO.

Hourglass - nowa wizytówka ekskluzywnej dzielnicy Amsterdamu

2020-10-07 05:59:00
Responsive image

Najszybciej rozwijająca się dzielnica Amsterdamu zyskała w tym roku nowy punkt orientacyjny.

#ClimateEmergency - 10. PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie online

Responsive image

#ClimateEmergency. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje jubileuszową, 10. edycję PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie ONLINE. W programie zaplanowano 4 strategiczne sesje tematyczne, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy. Przygotowano szereg aktywności dodatkowych. Najbardziej wpływowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbędzie się 8 października br.

I w czasie pandemii gdzieś mieszkać trzeba! Bezpłatne porady profesjonalistów dla wynajmujących

Responsive image

Sierpień i wrzesień to miesiące najbardziej intensywnych poszukiwań mieszkań na wynajem. Dotyczy to przede wszystkim studentów i uczniów, ale także osób z mniejszych miejscowości, które szukają zatrudnienia w większych ośrodkach. Jak znaleźć najlepszą dla siebie ofertę i uchronić się przed oszustami?

Nowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Responsive image

Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC na posiedzeniu w dniu 24 czerwca br. wybrało nowy Zarząd i Prezydenta stowarzyszenia.

The Bridge Wrocław w systemach ALUPROF - między gotykiem a nowoczesnością

2020-07-01 05:14:00
Responsive image

Na wrocławskim Ostrowie Tumskim – najstarszej, zabytkowej części miasta (datowanej na X wiek) rozpoczął działalność jeden z najbardziej prestiżowych obiektów hotelowych w Polsce.

Współpraca PLGBC i PZFD dla transformacji budownictwa mieszkaniowego w Polsce

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Polski Związek Firm Deweloperskich PZFD podpisały umowę o współpracy. Podstawą porozumienia jest upowszechnienie i promocja pierwszej polskiej certyfikacji ekologicznej „Zielony Dom” dla budynków mieszkalnych opracowanej przez PLGBC. Wspólnym celem obydwu organizacji jest rozwój zrównoważonego podejścia do budownictwa mieszkaniowego.

Tworząc budynki, tworzysz wartość. Zgłoś się do konkursu PLGBC Green Building Awards 2020

Responsive image

Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Wyróżnia najlepsze projekty green building w Polsce. To jedyna tego typu inicjatywa w kraju. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br. Konkurs przygotowało Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Aluprof otwiera Bramę Miasta

2020-05-19 05:46:00
Responsive image

Nieopodal geograficznego środka Łodzi, zaraz przy dworcu Łódź Fabryczna, kończy się budowa Bramy Miasta.

PLGBC Partnerem Wspierającym C4E Forum 2020

Responsive image

Forum Efektywności Energetycznej dla Europy Środkowej i Wschodniej 2020 - C4E Forum 2020 to 3. edycja unikalnego wydarzenia, które tworzy środowisko specjalistów z Europy Środkowej i Wschodniej skupionych wokół tematu efektywności energetycznej oraz umożliwia budowanie między nimi sieci kontaktów zawodowych. PLGBC jest Partnerem Wspierającym wydarzenie.

Pandemia w biurach obrotu nieruchomościami

Responsive image

Polska Federacja Rynku Nieruchomości postanowiła przyjrzeć się informacjom dotyczącym rynku nieruchomości w czasie stanu zagrożenia epidemicznego. Wśród pośredników została przeprowadzona ogólnopolska ankieta na temat sytuacji panującej w biurach nieruchomości w ostatnim miesiącu od czasu ogłoszenia stanu pandemii. W ankiecie wzięło udział ponad 2 000 specjalistów.

Raport PLGBC: Certyfikacja zielonych budynków w liczbach 2020

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało piątą edycję Raportu Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach 2020. Organizacja prowadzi bazę budynków certyfikowanych w obecnych w Polsce międzynarodowych systemach certyfikacji: BREEAM, DGNB, HQE, LEED i WELL, a raport jest analizą rocznych zmian na rynku zrównoważonych, certyfikowanych obiektów w naszym kraju. Premiera publikacji odbyła się 22 kwietnia w 50. rocznicę obchodów Światowego Dnia Ziemi. Raport jest dostępny bezpłatnie.

Signify i IoT mierzą dobre samopoczucie w biurze

2020-03-29 15:34:00
Responsive image

Nowy czujnik pozwala firmom monitorować środowisko biurowe i optymalizować je pod kątem dobrostanu pracowników

Pandemia a rynek nieruchomości

Responsive image

Jakie są skutki wstępnego okresu stanu zagrożenia epidemicznego na rynku nieruchomości i co o nowej sytuacji sądzą specjaliści rynku nieruchomości - eksperci Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jak poradzą sobie przedsiębiorcy i inwestorzy?

„DRZWI OTWARTE” przez telefon i on-line!

Responsive image

„Drzwi Otwarte” to cykliczna akcja skierowana do wszystkich, którzy zamierzają przeprowadzić transakcję na rynku nieruchomości. Każdy, kto potrzebuje informacji dotyczącej nieruchomości, ma wyjątkową okazję skorzystania z bezpłatnych porad specjalisty 30 marca (poniedziałek). Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego będą się one odbywały telefonicznie lub on-line. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości, organizacja zrzeszająca 17 lokalnych stowarzyszeń, obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia.

Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, jako założyciel i koordynator akcji #ArchtekciDlaKlimatu, podpisali z końcem stycznia br. porozumienie o współpracy. PLGBC wraz z Kołem Architektury Zrównoważonej OW SARP będą wspólnie działać na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa i architektury.

Na ratunek specjalistom rynku nieruchomości

Responsive image

Na rynku nieruchomości odwoływane są finalizacje transakcji u notariuszy czy oglądanie nieruchomości. Klienci zawieszają swoja aktywność w oczekiwaniu na to, co się wydarzy. Wiosna, która jest na ogół szczytem ruchu w tej branży, w tym roku z uwagi na pandemię oznacza dla biur nieruchomości brak dochodów.

Poznański Maraton w systemach ALUPROF najlepszym biurowcem w Polsce

2020-02-04 06:37:00
Responsive image

Centrum Biurowo Usługowe Maraton otrzymało nagrodę w prestiżowym konkursie Eurobuilds Award. Obiekt, w którym zastosowano systemy aluminiowe ALUPROF SA, został laureatem w kategorii New Office of the Year.

Nowa przyszłość dla Zakątku Cybisa

2020-01-22 08:04:00
Responsive image

Mieszkańcy Zakątku Cybisa czekali na ten moment prawie trzy lata. W środę 15 stycznia tego roku Sąd zatwierdził inwestora, który będzie kontynuował inwestycję deweloperską o nazwie "Zakątek Cybisa", której realizacja została wstrzymana w związku z upadłością spółki Włodarzewska S.A.

Półtora tysiąca nowych pośredników z licencją

Responsive image

Jak informuje Centralny Rejestr Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości - w 2019 roku aż 1,5 tys. osób uzyskało licencję PFRN. Klienci biur obrotu nieruchomościami weryfikują kwalifikacje pośredników i zarządców w Centralnym Rejestrze PFRN, dlatego posiadanie potwierdzenia wiedzy i doświadczenia specjalisty jest ważnym elementem prowadzenia biznesu.

Przestajemy być tylko obserwatorem

Responsive image

Rozmowa z Renatą Piechutko, pośrednikiem, prezydentem-elektem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, nowo wybranym członkiem Zarządu CEPI

Polska w zarządzie CEPI - międzynarodowej organizacji pośredników

Responsive image

Renata Piechutko, pośredniczka i prezydent-elekt Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości została wybrana do zarządu międzynarodowej organizacji pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców CEPI (European Association of Real Estate Professions). Jest to wielki sukces całego środowiska zawodów związanych z rynkiem nieruchomości w Polsce.

W sprzedaży kolejny budynek inwestycji Murapol Osiedle Parkowe w Gliwicach

2019-10-01 10:58:00
Responsive image

Grupa Murapol, jeden z wiodących polskich deweloperów mieszkaniowych, rozpoczął komercjalizację kolejnej puli mieszkań w gliwickim projekcie Murapol Osiedle Parkowe realizowanym przy ul. Kozielskiej. Do sprzedaży trafiły 93 lokale, które powstaną w 7-kondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym. Zaoferowane mieszkania stanowią część „oferty 2000 bis”, którą Murapol uruchomił z końcem września br.

Murapol planuje kolejną inwestycję w Gdańsku

2019-08-08 13:25:00
Responsive image

Grupa Murapol zawarła przedwstępną umowę dotyczącą zakupu nieruchomości o powierzchni ok. 3,7 ha w gdańskiej dzielnicy Łostowice. Na zakontraktowanym terenie deweloper planuje realizację dziewięciu kameralnych budynków wielorodzinnych, w których powstanie ok. 300 mieszkań.

Intensyfikacja renowacji budynków Europy w celu zmniejszenia ich emisyjności. Startuje program Build Upon2

Responsive image

World Green Building Council i organizacje partnerskie ogłosiły start projektu BUILD UPON2, którego celem jest zintensyfikowanie działań modernizacyjnych budynków w europejskich miastach. Partnerem programu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, a wśród 8 europejskich miast partnerskich jest Członek PLGBC – Miasto Wrocław.

Dowody na pozytywny wpływ roślinności na pracowników biurowych w Polsce.

Responsive image

Rośliny pozytywnie wpływają na komfort pracy pracowników biurowych w Polsce - są na to niezbite dowody. 4Nature System - Wertykalni dzieli się wynikami badania przeprowadzonego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Politechniką Śląską. Przez 12 tygodni w 10 dużych firmach analizowano oddziaływanie roślin na ludzi i ich potrzeby. Wyniki są bardzo interesujące i potwierdzają potrzebę natury w miejscu pracy: 86% ankietowanych oceniło pozytywnie wpływ roślin na komfort pracy, a 92% z nich chce mieć w przyszłości rośliny w biurze. Aż 88% pracowników chce mieć rośliny maksymalnie blisko swojego stanowiska pracy.

Podsumowanie 11. konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

Responsive image

Blisko 200 uczestników przyciągnęła 11. konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem, zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wydarzenie pod hasłem Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa, przygotowane w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju, odbyło się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi.

Raport PLGBC Certyfikacja Zielonych Budynków w liczbach 2019

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przygotowało czwartą edycję Raportu Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach 2019. PLGBC prowadzi bazę budynków certyfikowanych w obecnych w Polsce międzynarodowych systemach certyfikacji: BREEAM, DGNB, HQE, LEED i WELL, a raport jest analizą rocznych zmian na rynku zielonych, certyfikowanych obiektów w naszym kraju. Raport jest dostępny bezpłatnie, w wersji polskiej i angielskiej.

Miasto w obliczu zmian. Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. konferencję PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem. Wydarzenie pod hasłem Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa, organizowane w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju odbędzie się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi. Świadome i zrównoważone tworzenie przestrzeni współczesnego miasta dla lepszego życia i rozwoju mieszkańców - to główny nurt tegorocznej edycji. Udział jest bezpłatny.

Raport Tworzenie energooszczędnej hipoteki dla Europy. Projekt EeMAP

Responsive image

Europejska część World Green Building Council - Europe Regional Network (ERN), do której należy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC - wraz z gronem ekspertów ze środowiska finansowego, przemysłowego i naukowego, kontynuuje prace na rzecz europejskich energooszczędnych hipotek. W ramach projektu EeMAP, konsorcjum przygotowało kolejny raport, wskazujący m.in. konkretne kryteria pomiaru efektywności energetycznej budynków, będące podstawą analizy kwalifikowalności do uzyskania hipoteki. Raport skierowany jest do banków i inwestorów, krajowych stowarzyszeń bankowych, sektora budowlanego, rzeczoznawców oraz krajowych i lokalnych decydentów.

PLGBC Green Building Awards 2019

Responsive image

Budynki i wnętrza z wyjątkowymi rozwiązaniami architektury zrównoważonej, wyróżniające się projekty i inicjatywy oraz produkty przyjazne środowisku – rusza kolejna edycja konkursu PLGBC Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Tegoroczna edycja konkursu została poszerzona o nowe kategorie. To jedyna tego typu inicjatywa, która wyróżnia najlepsze projekty green building w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali na zakończenie 9. PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.

Potencjał i możliwości zielonego budownictwa.Raport Roczny PLGBC 2018

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opublikowało Raport Roczny 2018. Organizacja przeprowadziła wiele wpływowych inicjatyw, które wsparły działania Członków. Podejmowane aktywności wzmocniły społeczność zielonego budownictwa w Polsce, poszerzając jej grono o nowych Członków.

Zdrowe, zielone biura: Światło dzienne i oświetlenie

Responsive image

W pierwszej części dnia człowiek intuicyjnie wybiera pomieszczenia jasne, oddziałujące energetyzująco. O stopniu satysfakcji decyduje połączenie światła dziennego, sztucznego i odpowiednia refleksyjność materiałów wykończeniowych. Optymalizacja wszystkich atrybutów oświetlenia pozwala na redukcję uczucia senności oraz zmęczenia wzroku. Możliwość indywidualnej kontroli znacznie podnosi komfort. Właściwa iluminacja biura to potencjał na zwiększenie produktywności i cenny zasób biznesowy świadomego pracodawcy.

Zdrowe, zielone biura: Komfort termiczny

Responsive image

Zapewnienie komfortu termicznego jest jedną z podstawowych przyczyn, które decydują o tym, że większość czasu spędzamy wewnątrz budynków. Budynek oddziela nas fizycznie od otoczenia, izoluje, zapewniając stabilne warunki dla pracy oraz odpoczynku. Nasze efektywne funkcjonowanie wymaga odpowiednich parametrów środowiska wewnętrznego. Do kluczowych zaliczyć można temperaturę i wilgotność powietrza, prędkość jego przepływu oraz rozkład temperatury w naszym otoczeniu.

Miasto Wrocław, czyli pierwszy samorząd Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Responsive image

Wrocław, jako pierwsze miasto przystąpił do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). To przykład aktywności dla wzmocnienia strategii i działań zrównoważonego, nowoczesnego miasta. Nadanie członkostwa dla Miasta Wrocław odbyło się z końcem września br.

8. PLGBC Green Building Symposium. Przegląd trendów zrównoważonego budownictwa

Responsive image

4 sesje tematyczne odpowiadające 4 megatrendom green building, ponad 300 uczestników z 6 krajów, w tym blisko 30 Prelegentów to 8. PLGBC Green Buiding Symposium. Największe wydarzenie branży zielonego budownictwa odbyło się 4 października br. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

8. PLGBC Green Building Symposium

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 8. edycję PLGBC Green Building Symposium. Największe i najbardziej inspirujące wydarzenie branży zielonego budownictwa odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

Ruszył konkurs PLGBC Green Building Awards 2018!

Responsive image

Trwa konkurs PLGBC Green Builing Awards 2018 dla firm z branży budownictwa i nieruchomości. Do 7 września br. można bezpłatnie zgłosić się do wybranej kategorii konkursowej: budynek (zrealizowany certyfikowany, bez certyfikatu, sektora publicznego, a także projekt), ekologiczne wnętrze lub ekologiczny produkt dla sektora budownictwa. To już siódma edycja konkursu. Wyróżnienie najlepszych zielonych budynków i projektów w Polsce nastąpi podczas uroczystej Gali towarzyszącej 8. Edycji PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.

Teoria rozbitych okien, czyli jak otoczenie wpływa na mieszkańców miast

2018-06-21 13:28:03
Responsive image

Według prognoz ONZ, do roku 2030 w krajach rozwijających się więcej ludzi będzie zamieszkiwało na obszarach miejskich niż wiejskich, a do 2050 roku około 64% obszarów krajów rozwijających się oraz 89% rozwiniętych zostanie zurbanizowana . W świetle tych danych nie sposób pominąć tematu oddziaływania estetyki i wyglądu otoczenia na nasze samopoczucie, kwestię budowania więzi społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miast.

Co powinieneś wiedzieć o zielonym budownictwie - Premiera książki PLGBC i PWN - Zrównoważone budynki biurowe

Responsive image

Na rynku ukazała się nowa książka pt.: „Zrównoważone budynki biurowe”, która powstała we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Wydawnictwa Naukowego PWN SA, pod redakcją Szymona Firląga. Publikację opracował zespół autorów składający się z uznanych naukowców, przedstawicieli organizacji branżowych oraz specjalistów związanych z budownictwem ekologicznym - reprezentujących Członków PLGBC.

Zdrowe zielone biura. Nowy Raport PLGBC. Zielone strategie w zrównoważonych biurach

Responsive image

Coraz więcej instytucji, organizacji, firm i międzynarodowych korporacji dostrzega społeczne, środowiskowe i finansowe korzyści zrównoważonego projektowania powierzchni biurowej. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało nowy raport Zdrowe zielone biura. Premiera publikacji odbyła się 5 czerwca br. w siedzibie Członka organizacji – Jones Lang LaSalle, (JLL) w Warszawie.

Weź udział w ankiecie. Raport World Green Building Trends Study 2019

Responsive image

W ramach współpracy Dodge Data & Analytics oraz World Green Building Council, wśród organizacji i firm na całym świecie, zbierane są opinie do 4. edycji World Green Building Trends 2019 Smart Market Report. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jako jedna z organizacji zrzeszonych w WorldGBC, zachęca do udziału w badaniu trendów branży zielonego budownictwa. Na podstawie ankiet on-line jesienią opracowany zostanie globalny raport.

Nowy Raport PLGBC 2018 Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC trzeci rok z rzędu publikuje analizy rynku obiektów certyfikowanych w Polsce. Misją PLGBC jest sprawienie, żeby zrównoważone budownictwo stało się nową normą. Zielony budynek nie musi być certyfikowany, a zaprojektowany, wybudowany i użytkowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Jednakże to właśnie certyfikacja jest obiektywnym, zweryfikowanym przez trzecią stronę wyznacznikiem zrównoważenia budynku.

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem za nami!

Responsive image

Podczas 10. Edycji Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pt. Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast, rozmawiano o rozwoju i przyszłości miast. Dyskutowano o nowych koncepcjach urbanistycznych, potrzebach mieszkańców czy zrównoważonych rozwiązaniach i nowych technologiach w budownictwie. Mówiono o roli architekta w kształtowaniu przestrzeni. Podsumowaniem były kwestie związane z finansowaniem i wsparciem projektów rewitalizacji. Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do tego, że mamy przed sobą wiele wyzwań. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Konferencja odbyła się 20 kwietnia br. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Globalne partnerstwo dla promocji zdrowia w zrównoważonych budynkach. System certyfikacji budynków WELL

Responsive image

International WELL Building Institute™ (IWBI™) ogłosił 16 kwietnia br. podczas Forum Greenbuild Europe 2018 w Berlinie - listę kluczowych Partnerów, wspierających kampanię promocji systemu WELL w certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. W gronie kilku green building councils jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. To ważny kamień milowy we wspólnej globalnej misji przekształcania środowisk pracy w budynkach w przestrzenie aktywnie promujące zdrowie i dobre samopoczucie ludzi.

Zrównoważony rozwój według Członków PLGBC

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC rozpoczęło nowy Projekt „Jak członkowie PLGBC wspierają cele zrównoważonego rozwoju” - propagujący aktywność firm i instytucji zrzeszonych w organizacji. W ten sposób Stowarzyszenie włączyło swoje działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez ONZ w ogólnoświatową kampanię.

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem - Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast

Responsive image

20 kwietnia br. odbędzie się 10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast we Wrocławiu. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z danym samorządem terytorialnym - w tym roku z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Stanowi platformę komunikacji doświadczeń i opinii ekspertów propagujących zrównoważony rozwój miast w oparciu o zielone budownictwo, skupionych wokół środowiska gospodarczego, naukowego oraz społecznego w Polsce. W programie przewidziano inspirujące spotkania, merytoryczne dyskusje i networking.

Nowa publikacja PLGBC: Energooszczędna hipoteka dla Europy. Przegląd polskiego rynku

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało Raport pt. Energooszczędna hipoteka dla Europy. Przegląd polskiego rynku, we współpracy z pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej. Celem publikacji jest pomoc podmiotom zainteresowanym wdrażaniem pilotażowej wersji energooszczędnej hipoteki na rynku europejskim, w zrozumieniu aspektów technicznych i prawnych. Wzięto także pod uwagę odziaływanie na środowisko budynków w Polsce. Raport przygotowano ze wsparciem Europe Regional Network (World Green Building Council) w ramach projektu EeMAP.

Green Building Tour w zielonym laboratorium

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zorganizowało pierwsze w tym roku warsztaty Green Building Tour. Edycja rozpoczęła się spotkaniem w Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w Konstantynowie Łódzkim. To zielone i pasywne laboratorium, wyjątkowe na skalę europejską. Warsztaty odbyły się z końcem lutego br. Połączyły skuteczny networking z wiedzą i rozwiązaniami dotyczącymi zielonych budynków.

PLGBC Partnerem Greenbuild Europe 2018

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest Partnerem Konferencji Greenbuild Europe 2018. To jedno z czołowych wydarzeń dedykowanych specjalistom zajmującym się zrównoważonym budownictwem. Organizatorem jest GREENBUILD, największa na świecie platforma konferencji i targów dla zielonych budynków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia br. w Berlinie, w Niemczech.

Zgłoś swój budynek do Konkursu CEE Buildings Go Green!

Responsive image

Rusza pierwsza edycja Konkursu CEE Buildings Go Green, wyróżniającego budynki o najlepszych właściwościach energetycznych. Inicjatywa dotyczy budynków nowych oraz obiektów poddanych niedawno renowacji. Do Konkursu można zgłosić inwestycje zrealizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest C4E Forum, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Czech Green Building Council (CZGBC), Romanian Green Building Council (ROGBC) i Slovak Green Building Council (SKGBCK). Konkurs towarzyszy C4E FORUM, jedynej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconej w całości efektywności energetycznej regionu.

Pionierskie banki wprowadzą pilotażowe zielone hipoteki w całej Europie

Responsive image

W ramach projektu EeMAP, finansowanego przez Unię Europejską, 12 lutego br. opublikowano przełomową propozycję nt. europejskiej “efektywnej energetycznie hipoteki”. Pionierskie banki i eksperci w dziedzinie efektywności energetycznej budynków, przeprowadzą pilotażową wersję takich hipotek w krajach unijnych. Odbędą się także spotkania poświęcone analizom i lokalnym wymaganiom. W Polsce warsztaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaplanowano w dniu 7 marca br. w Warszawie

Nieruchomość zamiast lokaty? Tak, ale lokal wybierz z głową

2018-02-01 09:52:11
Responsive image

Polacy inwestują w mieszkania na wynajem częściej i więcej niż kiedykolwiek. Oszczędności lokują na rynku nieruchomości, gdyż na najmie mogą zarobić od 4,5 % do 6,5 % netto rocznie. Nie każde lokum da się jednak dobrze wynająć.

Rozrasta się kameralny i willowy Mokotów

2018-02-01 09:44:37
Responsive image

Kwartał warszawskiej dzielnicy Mokotów, zlokalizowany w sąsiedztwie Skarpy Warszawskiej, przekształca się w przestrzeń zagospodarowaną przez unikalną niską zabudowę. Skanska Residential Development Poland rozpoczęła właśnie sprzedaż drugiego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów, w ramach którego powstanie sześć dwupiętrowych budynków apartamentowych.

Największe centrum dystrybucyjne CAT LC Polska w parku SEGRO w Ożarowie

2017-06-08 10:25:03
Responsive image

Na zamówienie operatora logistycznego CAT LC Polska w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów powstaje ponad 12 000 m2 nowej powierzchni – powiększany jest o nią budynek, w którym już dziś, na ponad 4 500 m2, firma prowadzi część swoich działań. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego związane z projektem miało miejsce 24 maja. Już jesienią firma CAT LC Polska będzie mogła rozpocząć w nowej przestrzeni działania operacyjne. W transakcji pośredniczyła agencja Jartom Real Estate.

Jak skutecznie promować mieszkania

2017-05-29 12:44:58
Responsive image

Jaką formę komunikacji marketingowej deweloperzy uważają za najbardziej efektywną? Jakie działania reklamowe przynoszą najlepszy skutek w przypadku sprzedaży mieszkań? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Magazyn SEGRO najbardziej ekologiczny w Polsce według certyfikacji BREEAM

2017-05-18 14:43:26
Responsive image

Nowa część budynku C o powierzchni prawie 15 000 m2 w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD. Wynik 63,9%, jest najlepszym spośród wszystkich osiągniętych do tej pory przez obiekty magazynowe w Polsce, co potwierdza wysoką jakość i efektywność rozwiązań ekologicznych stosowanych przez dewelopera.

Chefs Culinar w parku SEGRO w Ożarowie

2017-05-18 14:29:27
Responsive image

Chefs Culinar, hurtowy dostawca produktów dla gastronomii i branży hotelarskiej, to nowy klient w SEGRO Bussines Park Warsaw w Ożarowie. Ponad 2300 m2 nowoczesnej powierzchni będzie służyło jako miejsce przechowywania i dystrybucji artykułów mrożonych oraz schłodzonych, powstają także biura.

Awanse i nowi pracownicy w SEGRO

2017-05-18 11:23:18
Responsive image

Bartosz Michalski awansował na stanowisko Dyrektora Developmentu w SEGRO, firmie działającej jako deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. W zespole SEGRO pojawił się również nowy pracownik – Małgorzata Czepel, która objęła funkcję Leasing Managera.

Coraz bogatsza krajowa baza hotelowa

2017-05-16 14:14:43
Responsive image

W głównych miastach w kraju i w miejscowościach turystycznych rośnie liczba hoteli, tylko w Warszawie planowanych jest ponad 20 nowych obiektów

Czy kupujemy mieszkania z wykończeniem pod klucz

2017-05-15 13:19:25
Responsive image

Czy wzrasta zainteresowanie zakupem mieszkań deweloperskich z wykończeniem pod klucz? Kto decyduje się na taką opcję? Jakie pakiety wykończeniowe oferują deweloperzy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Modernizowana Łódź przyciąga biznes

2017-05-11 15:02:36
Responsive image

Projekty rewitalizacyjne prowadzone w Łodzi należą do największych w Europie, a zainteresowanie miastem ze strony biznesu nigdy nie było tak duże

Wiosna na warszawskim rynku mieszkaniowym

2017-05-10 15:35:41
Responsive image

Trwająca od trzech lat hossa na rynku mieszkaniowym ma swoją kontynuację także w tym roku

Kompaktowe mieszkania w cenie

2017-05-08 12:17:05
Responsive image

Jak kształtują się ceny nowych mieszkań dwu i trzypokojowych o najmniejszych powierzchniach? O ile wyższe są stawki za metr w przypadku takich lokali w porównaniu z cenami podobnych mieszkań o większych metrażach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Jakie mieszkania deweloperzy budują dla inwestorów

2017-04-27 13:13:53
Responsive image

Trend lokowania kapitału w mieszkania na wynajem nasila się, a deweloperzy sukcesywnie rozszerzają ofertę skierowaną do nabywców inwestycyjnych

Kawalerki w Warszawie mają wzięcie

2017-04-25 15:03:32
Responsive image

Najtańszych ofert mieszkaniowych na rynku poszukują młodzi single i inwestorzy, którzy planują zarabiać na wynajmie. W Warszawie można je znaleźć w cenie od 150 tys. zł

W Krakowie wciąż brakuje biur

2017-04-24 13:33:01
Responsive image

Krakowski rynek biurowy przeżywa boom inwestycyjny, a mimo to wolnych biur nadal nie ma w mieście zbyt wiele

Czy REIT-y mieszkaniowe sprawdzą się na polskim rynku

2017-04-21 11:31:30
Responsive image

Na ile, zdaniem deweloperów, REIT-y mieszkaniowe mogą okazać się atrakcyjną formą inwestowania dla osób lokujących obecnie kapitał w nieruchomości na wynajem? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Jak rysuje się skyline Warszawy

2017-04-20 11:46:04
Responsive image

Realizowane w centrum Warszawy kompleksy biurowe, w których powstaną wysokie wieże przyniosą miastu nową skyline i atrakcyjną przestrzeń publiczną, wskazują eksperci Walter Herz

Gdzie deweloperzy poszukują klientów, a nabywcy ofert

2017-04-19 11:36:51
Responsive image

W ciągu ostatnich lat zmieniły się zarówno sposoby promowania inwestycji mieszkaniowych przez deweloperów, jak i źródła gdzie klienci poszukują ofert

Jak deweloperzy oceniają sprzedaż w I kwartale br.

2017-04-13 15:59:03
Responsive image

Ile mieszkań sprzedało się w pierwszych trzech miesiącach tego roku? Czy w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku wyniki są lepsze?

Firma Walter Herz postawiła na Prostą Tower

2017-04-12 14:44:50
Responsive image

Firma doradcza Walter Herz przeniosła siedzibę do biurowca przy Prostej 32 w Warszawie

Coraz więcej mieszkań wynajmujemy

2017-03-31 12:02:40
Responsive image

Dzięki szerokiemu strumieniowi kapitału płynącemu od inwestorów indywidualnych do deweloperów tworzy się w naszym kraju skonsolidowany rynek najmu

Banki ziemi na wyczerpaniu

2017-03-28 13:57:02
Responsive image

Czy deweloperzy mają problem z zakupem gruntów pod inwestycje mieszkaniowe? Jak kształtują się ceny ziemi? Czy poszerzenie granic Warszawy może mieć wpływ na rynek gruntów inwestycyjnych w aglomeracji? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Ile kosztują mieszkania w centrum Warszawy

2017-03-24 13:22:20
Responsive image

Warszawskie mieszkania zlokalizowane w rejonach śródmiejskich kosztują od 180 tys. zł do kilkunastu milionów złotych

Poznański rynek biurowy przyśpiesza

2017-03-23 14:04:59
Responsive image

Utrzymujące się w Poznaniu duże zainteresowanie powierzchnią biurową zachęca, zarówno inwestorów, jak i władze miasta do planowania dużych inwestycji

Na rynku liczą się nie tylko szklane wieże

2017-03-20 14:45:31
Responsive image

Powierzchnia biurowa w zmodernizowanych budynkach w dobrych lokalizacjach jest równie atrakcyjna dla najemców, jak biura w nowych obiektach

Warszawa z 24 tysiącami sprzedanych mieszkań

2017-03-17 16:35:26
Responsive image

W 2016 roku deweloperzy sprzedali w Warszawie o jedną czwartą więcej mieszkań niż rok wcześniej

Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

2017-03-17 16:34:43
Responsive image

Czy w opinii deweloperów rządowy program Mieszkanie Plus będzie miał wpływ na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy spowoduje zmiany na rynku najmu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Aranżacja biura pod elastyczny model pracy

2017-03-15 15:57:19
Responsive image

Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu

Aranżacja biura pod elastyczny model pracy

2017-03-15 15:57:14
Responsive image

Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu

Aranżacja biura pod elastyczny model pracy

2017-03-15 15:57:10
Responsive image

Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu

Czy dostaniemy rabat od dewelopera

2017-03-06 14:23:45
Responsive image

Czy możemy dziś liczyć na rabat przy zakupie nowego mieszkania? W których projektach deweloperzy oferują bonusy? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl.

Mieszkania z pierwszej ligi

2017-03-03 13:43:28
Responsive image

Budowane w Polsce mieszkania zapewniają mieszkańcom standard światowy

Największe projekty biurowe 2016 roku

2017-02-28 15:12:39
Responsive image

Ubiegły rok był najbardziej owocny w całej historii polskiego rynku biurowego. Nigdy wcześniej nie powstało tak wiele znaczących projektów

Czy zielone budownictwo to przyszłość segmentu mieszkaniowego

2017-02-28 15:11:48
Responsive image

Czy na rynku mieszkaniowym będą pojawiać się certyfikowane projekty ekologiczne? Czy deweloperzy planują tego typu inwestycje? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Przestrzenie coworkingowe i budki lęgowe dla ptaków

2017-02-24 12:55:40
Responsive image

Nowe kompleksy biurowe oferują bogate otoczenie wspierające biznes

Warszawskie inwestycje z duszą

2017-02-23 15:37:27
Responsive image

Stare mury nadają smak nowoczesnym projektom o połączonych funkcjach mieszkaniowych i komercyjnych

Co utrudnia deweloperom budowę mieszkań

2017-02-21 16:23:57
Responsive image

Z jakimi trudnościami spotykają się firmy realizujące projekty mieszkaniowe? Co utrudnia budowę osiedli? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Premiery rynku mieszkaniowego

2017-02-15 12:15:42
Responsive image

Jakie projekty wprowadzą do sprzedaży deweloperzy? Jakie znajdą się w nich mieszkania? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Warszawski rynek biurowy urósł o jedną czwartą w 3 lata

2017-02-14 11:27:43
Responsive image

Warszawski rynek ze swoimi obecnymi zasobami biurowymi dołączył do największych w Europie

Sprzedaż podbija bogaty wybór mieszkań

2017-02-13 16:39:25
Responsive image

Za ubiegłorocznym, rekordowym wynikiem sprzedaży mieszkań stoi szeroka oferta rynku deweloperskiego, skierowana do wszystkich grup nabywców

W jaką stronę zmierza rynek biur

2017-02-10 15:40:40
Responsive image

Jaką strategię przyjęli deweloperzy na najbliższy okres? Czy planują zmianę kierunku rozwoju? W co zainwestują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Gdzie po mieszkanie pod wynajem

2017-02-10 15:39:55
Responsive image

Co deweloperzy mają do zaoferowania osobom inwestującym w mieszkania na wynajem? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Jakich gruntów szukają firmy pod biurowce

2017-02-02 12:24:25
Responsive image

Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Jakich gruntów szukają firmy pod biurowce

2017-02-02 12:17:53
Responsive image

Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Jakich gruntów szukają firmy pod biurowce

2017-02-02 12:17:42
Responsive image

Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Jakich gruntów szukają firmy pod biurowce

2017-02-02 12:17:31
Responsive image

Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie posiadają banki ziemi? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Nowoczesne centrum biznesowe to nie tylko biurowce

2017-02-01 13:15:47
Responsive image

Dzięki swojej wielofunkcyjnej infrastrukturze centrum biznesu, które tworzy się na warszawskiej Woli zyskuje przewagę nad służewieckim zagłębiem biurowym

Nowoczesne centrum biznesowe to nie tylko biurowce

2017-02-01 13:15:27
Responsive image

Dzięki swojej wielofunkcyjnej infrastrukturze centrum biznesu, które tworzy się na warszawskiej Woli zyskuje przewagę nad służewieckim zagłębiem biurowym

Jaki wpływ będzie miał Brexit na polski rynek biurowy

2017-01-26 12:35:20
Responsive image

Czy zdaniem deweloperów Brexit może przynieść korzyści rynkowi biurowemu w Polsce? Czy globalne firmy będą lokowały oddziały w naszym kraju? Jaka jest szansa na przypływ do Polski kapitału inwestycyjnego? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Które osiedla okazały się hitem 2016 roku

2017-01-24 12:03:04
Responsive image

W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Które osiedla okazały się hitem 2016 roku

2017-01-24 12:00:25
Responsive image

W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Które osiedla okazały się hitem 2016 roku

2017-01-24 12:00:09
Responsive image

W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Które osiedla okazały się hitem 2016 roku

2017-01-24 11:59:56
Responsive image

W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Czy zmiana biura się opłaca

2017-01-23 12:44:59
Responsive image

Czy zdecydować się na relokację, czy re-aranżację zajmowanego biura i renegocjację umowy najmu? Jak sprawdzić, na czym przedsiębiorstwo więcej zyska?

Mikro-apartamenty po 180 tys. zł w centrum Warszawy mają wzięcie

2017-01-20 12:24:30
Responsive image

Cena przyciąga głównie inwestorów z gotówką, planujących zarabiać na wynajmie - komentuje deweloper

Jakie projekty wejdą na rynek biur

2017-01-19 13:48:00
Responsive image

Jakie plany mają deweloperzy? Jakie inwestycje biurowe planują wprowadzić w tym roku wiodące na rynku firmy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

DZIELNICA DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ JESZCZE SKORZYSTAĆ Z MDM

2017-01-19 10:06:11
Responsive image

Wraz z początkiem stycznia i odblokowaniem nowej puli pieniędzy w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych“, ruszył kolejny wyścig po dopłaty. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć. Środków do wykorzystania w tym roku najprawdopodobniej nie wystarczy nawet do końca miesiąca. Targówek to jedna z dzielnic, w której są jeszcze dostępne mieszkania z rynku pierwotnego objęte programem, ale ich liczba się szybko zmniejsza. Francuski deweloper Bouygues Immobilier przyznaje, że w ich inwestycji La Melodie zostało już tylko 15 lokali dostępnych w ramach MdM.

Warszawskie centrum wyrównuje do ligi mistrzów

2017-01-18 12:25:30
Responsive image

Budynki, którymi obrasta centrum Warszawy projektowane są przez najlepszych, światowych architektów

Czy mieszkania będą droższe

2017-01-17 11:59:38
Responsive image

Czy deweloperzy będą podnosić ceny mieszkań? Od czego uzależniają taką decyzję? Sondę przedstawia serwis nieruchomości Dompress.pl

Deweloper pomoże sfinansować zakup mieszkania

2017-01-10 12:19:46
Responsive image

Czy deweloper pomoże zdobyć kredyt na mieszkanie? W jaki sposób firmy ułatwiają klientom realizację płatności za lokale sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl

Budżetówka kupiła dwa biurowce w Warszawie

2017-01-09 13:32:34
Responsive image

Izba Skarbowa kupiła dwa budynki biurowe zlokalizowane przy ulicy Erazma Ciołka na warszawskiej Woli od Satoria Group S.A. W transakcji stronom doradzała firma Walter Herz

Ile kosztuje wykończenie mieszkania u dewelopera

2017-01-02 16:52:47
Responsive image

Czy kupujący mieszkania w decydują się także na wykończenie lokalu przez dewelopera? Czy pakietami wykończeniowymi interesują się nabywcy nieruchomości na wynajem? Ile kosztuje wykończenie? W których inwestycjach jest oferowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Ile kosztuje wykończenie mieszkania u dewelopera

2017-01-02 16:52:42
Responsive image

Czy kupujący mieszkania w decydują się także na wykończenie lokalu przez dewelopera? Czy pakietami wykończeniowymi interesują się nabywcy nieruchomości na wynajem? Ile kosztuje wykończenie? W których inwestycjach jest oferowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Ile mieszkań rocznie wystawiają na sprzedaż deweloperzy

2016-12-30 10:48:11
Responsive image

Jaką ilość mieszkań wprowadzili na rynek deweloperzy w 2016 roku? Ile lokali firmy wystawiły na sprzedaż rok wcześniej? O ile mieszkań planują rozszerzyć ofertę w 2017 roku? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Co utrudnia budowę biurowców

2016-12-29 11:47:04
Responsive image

Z jakimi trudnościami najczęściej spotykają się deweloperzy w czasie realizacji projektów biurowych? Jakie czynniki mają wpływ na tempo budowy inwestycji i opóźniają ich oddanie? Wyniki sondy przeprowadzonej wśród firm prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Ekologia w mieszkaniówce

2016-12-28 12:55:13
Responsive image

W nowych osiedlach wprowadzanych jest coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Deweloperzy zaczynają oferować także mieszkania w certyfikowanych, zielonych budynkach

Rośnie sektor BPO/SSC. Warszawa dogania Kraków

2016-12-27 13:46:55
Responsive image

W Warszawie przybywa centrów usług dla biznesu, które specjalizują się w zaawansowanej obsłudze finansowo-księgowej globalnych firm

Co przyciąga inwestorów do Polski

2016-12-27 13:45:55
Responsive image

Jakie firmy najczęściej wchodzą na polski rynek? Co motywuje globalny biznes do inwestowania i rozwijania działalności w naszym kraju? Wyniki sondy, w której udział wzięły czołowe firmy deweloperskie, prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Od którego dewelopera dostaniemy świąteczny rabat

2016-12-27 13:38:50
Responsive image

Czy deweloperzy oferują świąteczne promocje? Na jakie bonusy można liczyć kupując mieszkanie przed końcem roku? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Kupujemy więcej mieszkań, zaciągamy mniej kredytów

2016-12-16 13:09:42
Responsive image

Rynek nieruchomości przyciąga coraz więcej inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem, płacąc za nie gotówką

Czy padnie rekord sprzedaży nowych mieszkań

2016-12-15 16:14:20
Responsive image

Czy z wyliczeń deweloperów wynika, że w tym roku pobity zostanie zeszłoroczny rekord sprzedaży mieszkań? O ile lepsze będą wyniki od ubiegłorocznych? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Co może przerwać dobrą passę rynku biurowego

2016-12-15 16:13:33
Responsive image

Co zdaniem deweloperów może zahamować rozwój rynku biurowego w Polsce? Jakie czynniki mogą wpłynąć na obniżenie popytu na biura i spadek stawek czynszowych na poszczególnych rynkach w kraju? Jakie zagrożenia widzą inwestorzy? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Sektor państwowy śmielej rozgląda się za biurami komercyjnymi

2016-12-14 16:08:50
Responsive image

Dobrą pozycję przetargową najemców na rynku biurowym coraz częściej wykorzystują także podmioty państwowe

Co zachęca firmy do zmiany biura

2016-12-12 13:08:46
Responsive image

Jakie zachęty stosują deweloperzy by przyciągnąć najemców powierzchni biurowych? Które z bonusów są najbardziej atrakcyjne dla firm poszukujących biur? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Warszawskie biura nie czekają na najemców

2016-12-09 12:56:30
Responsive image

W pierwszych trzech kwartałach br. w Warszawie zostało wynajętych o 150 tys. mkw. więcej powierzchni biurowej niż oddano do użytku

Własny kawałek nieba na Żoliborzu z rabatem do 100 tys. zł

2016-12-01 16:15:05
Responsive image

Bezpośrednie sąsiedztwo lasu, ponad 140 metrowe tarasy na dachu i pocztówkowy widok na centrum Warszawy to niektóre zalety penthousów w Madison Apartments. W jesiennej ofercie można je nabyć w okazyjnej cenie.

W którym osiedlu kupisz mieszkanie w MdM

2016-11-30 12:35:34
Responsive image

W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania w programie MdM? Czy można zarezerwować lokal kwalifikujący się do rządowej dopłaty z puli środków przeznaczonych na następne lata? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Elegancja w wydaniu Ochnik Development

2016-11-29 14:56:25
Responsive image

Warszawskie inwestycje mieszkaniowe Ochnik Development doceniają zwolennicy klasycznej stylistyki i ekskluzywnego wykończenia

Ze Służewca do wolskich i śródmiejskich biur

2016-11-24 15:36:26
Responsive image

Pozycję Służewca, dotąd najlepszej warszawskiej lokalizacji biurowej, przejmuje Wola. Do nowego centrum biznesowego, które tworzy się na jej terenie, firmy przyciągają m.in. atrakcyjne projekty placemakingowe.

Czy deweloperzy będą budować tanie mieszkania

2016-11-23 15:10:45
Responsive image

Czy rządowy program Mieszkanie+ i topniejące środki na dopłaty w MdM zahamują produkcję tanich mieszkań na obrzeżach miast? Czy państwo przejmie klientów deweloperów, którzy poszukują ekonomicznych ofert? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Co oferują biurowce nowej generacji

2016-11-22 14:37:22
Responsive image

Jakie nowoczesne rozwiązania wprowadzają deweloperzy w inwestycjach biurowych? Które z udogodnień są najbardziej atrakcyjne dla najemców? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Małe mieszkanie, niemały zysk

2016-11-18 13:26:45
Responsive image

W warszawskim projekcie Studio Centrum firmy Ochnik Development ponad 70 proc. mieszkań kupowanych jest w celach inwestycyjnych

Gdzie po mieszkania z krótkim terminem odbioru

2016-11-17 13:07:48
Responsive image

W których osiedlach klucze do mieszkań odbierzemy najszybciej? Jakie dwu i trzypokojowe lokale kupimy jeszcze w inwestycjach, które będą gotowe do lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Walter Herz z tytułem Rising Star of the Year 2016 w konkursie CIJ Awards

2016-11-14 16:44:53
Responsive image

Firma doradcza Walter Herz, świadcząca specjalistyczne usługi w sektorze nieruchomości komercyjnych, zdobyła nagrodę Rising Star of the Year 2016 w konkursie CIJ Awards.

Rekord na koncie francuskiego dewelopera

2016-11-14 10:20:25
Responsive image

Francuski deweloper mieszkaniowy Bouygues Immobilier Polska zakończył III kwartał 2016 roku rekordowymi wynikami sprzedaży mieszkań w Warszawie, co zapewniło mu trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu największych stołecznych deweloperów. Nabywców znalazło 228 mieszkań z oferty spółki na rynku warszawskim. Zgodnie z prognozami, w ciągu całego 2016 roku Bouygues Immobilier Polska sprzeda łącznie 1150 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. W 2017 roku firma planuje wprowadzić do sprzedaży cztery nowe inwestycje w Warszawie – na Pradze, Białołęce, Bielanach i we Włochach oraz dwie inwestycje we Wrocławiu w dzielnicy Śródmieście i Fabryczna.

Czy ceny mieszkań deweloperskich rosną

2016-11-10 14:09:05
Responsive image

Czy w tym roku zmieniły się ceny nowych mieszkań? Czy deweloperzy podnieśli stawki ofertowe? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Jakie inwestycje biurowe planują deweloperzy

2016-11-09 14:27:51
Responsive image

Jakie plany inwestycyjne mają deweloperzy działający na rynku biurowym? Jakie projekty zamierzają wprowadzić na rynek? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Ruszyła budowa dwóch inwestycji Ochnik Development

2016-11-08 16:19:52
Responsive image

Firma Ochnik Development rozpoczęła na warszawskim Muranowie budowę inwestycji Dzielna 64 z mieszkaniami o podwyższonym standardzie oraz projektu Studio Centrum z mikroapartamentami.

Ile kosztuje lokal handlowo-usługowy w nowym osiedlu

2016-11-03 14:25:33
Responsive image

Ile trzeba zapłacić za lokal handlowo-usługowy na terenie osiedla mieszkaniowego? W których inwestycjach deweloperzy mają taką ofertę? Przegląd propozycji prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Deweloperzy sprzedadzą więcej niż zakładali

2016-11-02 16:44:37
Responsive image

Czy w drugiej połowie roku deweloperzy sprzedadzą więcej mieszkań niż w pierwszej? W jakim stopniu firmy zrealizują swoje założenia na 2016 rok? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy

Czy hossa na rynku biurowym będzie trwała

2016-10-26 16:25:22
Responsive image

Rynek biurowy w Polsce notuje rekordowe wyniki. Co zdaniem deweloperów może przerwać dobrą passę? Jakie zmiany czekają ten segment rynku nieruchomości w najbliższym czasie? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Ile oszczędzisz wybierając ekologiczne osiedle

2016-10-25 11:29:35
Responsive image

Jakie rozwiązania ekologiczne wprowadzają deweloperzy w nowych inwestycjach? W których osiedlach zastosowane zostały systemy służące obniżeniu zużycia energii i kosztów utrzymania budynków?

Jak likwidacja użytkowania wieczystego wpłynie na rynek mieszkań

2016-10-18 14:37:02
Responsive image

Jak nowe przepisy gruntowe wpłyną na rynek mieszkaniowy? Czy zdaniem deweloperów planowane przekształcenie użytkowania wieczystego we własność może spowodować podwyżkę cen ziemi i mieszkań? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy.

Ile nowych mieszkań sprzedaje się za gotówkę

2016-10-11 16:31:41
Responsive image

Jak dużo mieszkań deweloperskich kupowanych jest bez kredytu? Czy większość kupujących za gotówkę nabywa nieruchomości w celu inwestycyjnym, czy na potrzeby własne? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy.

Podwójne przebicie ceny w wyścigu o warszawski grunt

2016-09-30 12:59:14
Responsive image

Grupa Kapitałowa Home Invest wywalczyła w przetargu działkę inwestycyjną, położoną przy ulicy Przy Agorze 6 na warszawskich Bielanach, za którą zapłaciła ponad dwa razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza i ma apetyt na kolejne grunty

Państwówki w drodze do nowoczesnych biur

2016-09-30 12:57:58
Responsive image

Sektor państwowy powoli wchodzi na rynek komercyjny w poszukiwaniu optymalizacji kosztów utrzymania biur

Jesienne plany deweloperów

2016-09-28 13:54:11
Responsive image

O jakie inwestycje jesienią wzbogaci się oferta deweloperów? W jakim segmencie plasują się nowe projekty? W jakich cenach będą oferowane mieszkania? Do kogo będą adresowane? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Czy ruszy budowa kilkunastometrowych mieszkań

2016-09-21 16:21:07
Responsive image

Czy zniesienie normy dotyczącej minimalnej powierzchni budowanych mieszkań spowoduje, że w nowych inwestycjach pojawią się lokale o metrażu poniżej 20 mkw.? Czy deweloperzy planują budowę mikromieszkań w swoich projektach? Czy jest zainteresowanie zakupem takich lokali? Sondę przedstawia serwis nieruchomości Dompress.pl.

Biura w chmurach - najwyższe biurowce polskich miast

2016-09-19 12:22:17
Responsive image

Lista najwyższych budynków w kraju regularnie się wypełnia, a oferta rynku biurowego jest coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Eksperci Walter Herz wskazują najwyższe biurowce w poszczególnych miastach.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: