NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Ekologia, Energetyka

Wyprodukowaliśmy już ponad 1 000 000 Wh energii elektrycznej.

2021-05-17 17:28:00
Responsive image

W listopadzie 2020 roku postanowiliśmy w miejscu naszego biura letniego zainstalować niewielką elektrownię zbudowaną z paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu posunięciu zyskaliśmy energię ze słońca, brak uzależnień od sieci oraz znikomy ślad węglowy naszej firmy.

Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”

2021-05-05 20:05:00
Responsive image

Credit Agricole podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz szesnastoma Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”. Bank planuje uruchomienie kredytów z dotacją do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych. Klienci będą mogli skorzystać z tej możliwości w drugiej połowie bieżącego roku.

„Masz wpływ” – najnowszy film Jarosława Kuźniara w niedzielę w Onet.pl

2021-04-23 08:43:00
Responsive image

W każdej minucie do mórz i oceanów trafia ponad 20 ton plastikowych śmieci. Według szacunków ekologów, za 30 lat w wodzie będzie więcej tworzyw sztucznych niż ryb. Czy pojedynczy człowiek może powstrzymać tę falę? Odpowiedzi na to pytanie szuka dziennikarz Jarosław Kuźniar, w swoim najnowszym filmie dokumentalnym pt. „Masz wpływ”, który będzie można obejrzeć w Onet.pl w niedzielę o godz. 15:00. Bank Credit Agricole jest partnerem tego filmu.

Działania Credit Agricole docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2021-04-15 13:24:00
Responsive image

21 dobrych praktyk realizowanych w 2020 r. przez bank Credit Agricole zostało wyróżnionych w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród nowych działań banku w publikacji znalazły się m.in. kampania edukacyjna #mniejplastiku, projekt rozwoju wolontariatu pracowniczego oraz wsparcie dla seniorów w czasie pandemii. Zestawienie najlepszych dobrych praktyk CSR zostało przygotowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Kampania #mniejplastiku wyróżniona w konkursie Instytucja Roku

2021-04-01 06:26:00
Responsive image

Kampania edukacyjna #mniejplastiku zdobyła wyróżnienie w konkursie Instytucja Roku, jako jedna z najlepszych inicjatyw społecznych zrealizowanych przez instytucje finansowe w 2020 r. Kampanię prowadzą wspólnie: bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.

„Bałtycka Odyseja” najlepszą akcją ekologiczną w Polsce

2021-03-05 10:44:00
Responsive image

Akcja „Bałtycka Odyseja” zrealizowana przez Dominika Dobrowolskiego, bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL wygrała plebiscyt „Eko-Inspiracja” na najlepszą ekologiczną inicjatywę 2020 r. w Polsce.

Rozkwit Zimowy - projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej

Responsive image

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad "Rozkwitem Zimowym" - krótkometrażowym filmem fabularnym gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej. Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.

PepsiCo kolejny raz stawia na zieloną energię od PGE

2021-01-28 07:06:00
Responsive image

To już drugi kontrakt podpisany przez PGE Obrót, największego sprzedawcę energii elektrycznej w Polsce i polskie spółki PepsiCo, światowego lidera produkcji żywności i napojów. Umowa dotyczy sprzedaży energii pochodzącej w 100 % ze źródeł odnawialnych.

Pierwszy Powerpack Tesla w Polsce

2021-01-14 15:50:00
Responsive image

W grudniu 2020 roku do użytku oddana została pierwsza inwestycja w Europie Środkowej i Wschodniej wykorzystująca rozwiązania modułowe Powerpack Tesla w lokalnej sieci elektroenergetycznej. W modułowym magazynie energii w Rzepedzi, należącym do PGE Polska Grupa Energetyczna, zainstalowano moduły Tesla Powerpack, o mocy 2MW i pojemności 4 MWh. Wykonawcą projektu jest polska firma Griffin Group Energy.

Rusza Górska Odyseja – na ratunek zaśmieconym górom i lasom

2021-01-14 13:39:00
Responsive image

23 stycznia w Ustrzykach Górnych rozpocznie się #GórskaOdyseja – 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Akcji towarzyszyć będzie plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

PGE Obrót zapewnia energię kolejnym samorządom

2020-12-04 12:15:00
Responsive image

W wyniku wygranych postępowań przetargowych, PGE Obrót największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, należący do Grupy PGE, dostarczy w przyszłym roku energię m.in. do Warszawy, Łodzi, Lublina, Częstochowy i Zielonej Góry.

Blaupunkt: Nowe modele grzejników olejowych i konwektorowych

2020-11-24 07:09:00
Responsive image

Grzejnik olejowy lub konwektorowy to idealne rozwiązanie na długie, jesienne i zimowe wieczory.

Somfy Polska posadzi swój pierwszy las w Beskidzie Sądeckim

2020-10-28 06:23:00
Responsive image

Blisko 3100 – tyle drzew zostanie posadzonych w ramach akcji #WSomfykręcimyisadzimy, którą firma Somfy Polska zorganizowała dla swoich pracowników w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2020.

Bałtycka Odyseja – oczyścili z plastiku plaże Bałtyku

2020-10-12 16:31:00
Responsive image

Dziesięć miesięcy minęło, odkąd pierwsza grupa wolontariuszy wyruszyła ze Świnoujścia na trasę pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei. 11 października ten wielki marsz po bałtyckich plażach dotarł do mety w Piaskach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania plastikowymi odpadami mórz i oceanów.

Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w Wałbrzychu

2020-10-12 14:05:00
Responsive image

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać od 13 października na plenerowej wystawie w Wałbrzychu. Wystawa jest częścią kampanii #mniejplastiku.

PGE Obrót zachęca do korzystania z eFaktury

2020-09-30 06:50:00
Responsive image

Z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie klientów oraz w trosce o środowisko naturalne, największy sprzedawca energii elektrycznej należący do Grupy PGE udostępnia kolejny sposób, za pomocą którego jeszcze łatwiej można aktywować PGE eFakturę.

Grupa Crédit Agricole w Polsce zachęca do przerzucenia się na dwa kółka

2020-09-18 12:35:00
Responsive image

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to obchodzone co roku we wrześniu święto przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się. Spółki grupy Crédit Agricole w Polsce zachęcają wszystkich do „zielonego” transportu, a pracowników zapraszają do korzystania z bezpłatnych serwisów rowerowych, rabatów na zakup rowerów, hulajnóg i auta hybrydowego oraz do udziału w wyzwaniu sportowym w aplikacji Endomondo.

Rośnie zapotrzebowanie na eko energię od PGE

2020-08-11 11:27:00
Responsive image

Coraz więcej klientów największego sprzedawcy energii w Polsce korzysta z popularnej oferty „Naturalnie, że energia”, gwarantującej jej pochodzenie z odnawialnych źródeł.

PGE Obrót udostępnia kolejną formę cyfrowego podpisywania dokumentów

2020-07-15 05:02:00
Responsive image

Klienci PGE Obrót największego sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce, wchodzącego w skład Grupy PGE mogą teraz skorzystać z możliwości podpisywania dokumentów jedynie przy użyciu smartfona i e-dowodu.

Zaangażuj się w ochronę środowiska i zarabiaj

2020-06-30 12:13:00
Responsive image

Światowa emisja dwutlenku węgla (CO2) wciąż rośnie. Związana jest głównie ze spalaniem paliw kopalnianych w elektrowniach, a w tym roku ma wynieść 36,8 mld ton. Bezpośrednio wpłynie to na dalsze zmiany klimatu. Podniesienie średniej temperatury powodowane emisją CO2, o 1,5 stopnia wystarczy według World Wildlife Federation żeby wymarła polowa gatunków fauny i flory. Naukowcy przewidują jednak wzrost temperatur o 3 stopnie. Na codzień, często zupełnie nieświadomie, obserwujemy efekty globalnego ocieplenia - pożary, susze, powodzie, topniejące lodowce, tajfuny i huraganowe wiatry. W 2018 roku naukowcy, w raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ, ostrzegali, że mamy tylko 12 lat żeby ograniczyć o połowę emisję gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla. Jednym ze sposobów ograniczania emisji CO2 jest produkcja energii ze źródeł niskoemisyjnych, jak energetyka słoneczna czy wiatrowa. To ona może pomóc w zapewnieniu naszym dzieciom i wnukom bezpiecznego środowiska - czystej ziemi, zdrowej wody i świeżego powietrza.

PGE Obrót pomaga Klientom w przechodzeniu na zieloną energię

2020-06-18 05:12:00
Responsive image

Do tej pory na własne instalacje fotowoltaiczne zdecydowało się ponad 62 tys. klientów PGE Obrót – największego sprzedawcy energii w Polsce, wchodzącego w skład Grupy PGE.

Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w nadmorskich kurortach

2020-06-15 06:47:00
Responsive image

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazuje wystawa towarzysząca akcji Bałtycka Odyseja organizowana przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego wraz z bankiem Credit Agricole i spółką EFL.

Powstają wielkie farmy fotowoltaiczne w modelu inwestycyjnym

2020-06-05 13:46:00
Responsive image

W Wielkopolsce powstaną na początek dwie farmy PV o łącznej powierzchni prawie 15 ha i łącznej mocy 11 MW. SVERINUS S.A. pracuje jednocześnie nad trzema projektami o mocy 20 MW, rozlokowanymi w różnych miejscach w Polsce. Docelowo Spółka będzie budować farmy o mocy kilkudziesięciu megawatów. Realizacje wykonuje w innowacyjnym na polskim rynku modelu indywidualnych inwestycji. Wysokość odsetek zachęciła już do współpracy kilkudziesięciu mikroinwestorów.

PGE Obrót przejmuje i wspiera Klientów, którzy stracili sprzedawcę energii

2020-06-05 06:16:00
Responsive image

Gotowość szybkiego zawarcia umowy, na możliwie jak najbardziej korzystnych warunkach, oraz pomoc w tym zakresie, deklaruje PGE Obrót wobec Klientów, którzy stracili dotychczasowego sprzedawcę i muszą podpisać nową umowę na zakup energii.

PGE ponownie otwiera stacjonarne placówki obsługi

2020-05-17 19:21:00
Responsive image

PGE Obrót i PGE Dystrybucja od poniedziałku, 18 maja, stopniowo wracają do stacjonarnej obsługi klientów z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. PGE zachęca klientów, aby w pierwszej kolejności korzystali jednak ze zdalnych kanałów kontaktu.

PGE ostrzega przed kolejną kampanią phishingową

2020-05-07 05:17:00
Responsive image

PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, prosi o ostrożność w związku z wystąpieniem przypadków kampanii phishingowej, polegającej na podszywaniu się pod PGE Polską Grupę Energetyczna i wysyłaniu wiadomości SMS i e-mail zawierających fałszywy link ze stroną do płatności online.

Kanały zdalne PGE pracują na pełnych obrotach

2020-04-21 05:25:00
Responsive image

Ponad 130 tysięcy odebranych połączeń, 50 tysięcy udzielonych odpowiedzi na wiadomości mailowe i 14 tysięcy umów realizowanych w trybie zdalnym.

Zostań w domu i bezpiecznie opłacaj rachunki z eFakturą od PGE

2020-04-10 04:38:00
Responsive image

Już ponad pół miliona odbiorców skorzystało z wygodnej, elektronicznej formy rozliczeń. Pozwala ona płacić za energię bez wychodzenia z domu, zachowując przy tym pełną kontrolę nad wydatkami.

PGE Obrót przypomina o możliwości zdalnego doładowania liczników przedpłatowych

2020-03-26 06:44:00
Responsive image

Największy sprzedawca energii w Polsce, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej PGE, zachęca do kontaktu zdalnego. W ten sposób, czyli bez konieczności wychodzenia z domu, można również kupić energię elektryczną dla liczników przedpłatowych.

PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

2020-03-20 09:11:00
Responsive image

W ostatnich dniach pracownicy spółki PGE Obrót odbierają liczne zgłoszenia od klientów, którzy otrzymali podejrzane wiadomości SMS.

PGE zachęca klientów do kontaktu zdalnego

2020-03-13 06:25:00
Responsive image

Największy sprzedawca energii w Polsce zwraca się do klientów, aby w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo korzystali z Infolinii PGE i elektronicznego Biura Obsługi Klienta, ograniczając wizyty w stacjonarnych placówkach.

PGE Obrót wspiera poprawę efektywności energetycznej

2020-03-03 06:32:00
Responsive image

Podczas konferencji w Czeladzi spółka należąca do GK PGE zaprezentowała pakiet usług technicznych dla biznesu, a także inteligentny system do minimalizowania strat w poborze energii.

Zarządzaj zużyciem energii w biznesie z PGE Obrót

2020-02-18 07:05:00
Responsive image

PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rozwija nowe projekty z zakresu efektywności energetycznej.

Klienci PGE Obrót przechodzą na elektroniczne faktury

2020-02-11 15:01:00
Responsive image

PGE Obrót

Bank Credit Agricole rozpoczyna kampanię edukacyjną #mniejplastiku

2020-02-11 14:02:00
Responsive image

#mniejplastiku - pod takim hasłem bank Credit Agricole rozpoczyna szeroko zakrojoną kampanię edukacyjną na temat zaśmiecania środowiska naturalnego odpadami z tworzyw sztucznych. W Internecie ruszyła strona www.mniejplastiku.pl z praktycznymi informacjami, co każdy z nas może zrobić by zmniejszyć ilość plastikowych odpadów. Bank uruchomił także cykl edukacyjnych podcastów - czyli audycji do słuchania w Internecie.

Codibly wspiera amerykańską firmę Electriq Power w rozwoju systemów magazynowania i zarządzania energią elektryczną

2020-02-07 15:03:00
Responsive image

Codibly, polska firma technologiczno-konsultingowa, tworząca innowacyjne rozwiązania IT z zakresu zrównoważonego rozwoju, stosowane w branży energetycznej, rozszerzyła dotychczasową współpracę z Electriq Power (“Electriq”), amerykańskim dostawcą inteligentnych i zintegrowanych systemów magazynowania, monitoringu i zarządzania energią elektryczną. Celem współpracy Codibly i Electriq jest zwiększenie dostępności zrównoważonej energii i jej wartości dla gospodarstw domowych i sektora małych przedsiębiorstw.

Firma z Krakowa dostarczy innowacyjne rozwiązania dla amerykańskich firm energetycznych

2020-01-13 16:28:00
Responsive image

Codibly, krakowska firma specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży energetycznej, zawarła partnerstwo z międzynarodową firmą konsultingową PA Consulting. Jej przedmiotem są innowacyjne technologie cyfrowe, które zostaną zaoferowane amerykańskim firmom energetycznym i przedsiębiorstwom użyteczności publicznej

Kolporter stawia na ekologię

2019-12-30 10:14:00
Responsive image

Kolporter od lat prowadzi działania proekologiczne i systematycznie wprowadza w życie różnorodne projekty służące ochronie środowiska naturalnego.

Las dla przyszłych pokoleń - CREATON Polska sadzi drzewa w okolicach Krakowa

2019-11-21 06:57:00
Responsive image

O ogromnej roli, jaką odgrywają drzewa w naszym życiu, nie trzeba dziś przekonywać już chyba nikogo.

Zatoka Ekopiratów. Otwarcie nowego placu zabaw przy klinice Przylądek Nadziei

Responsive image

Dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu powstała "Zatoka Ekopiratów" - plac zabaw dla dzieci pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu wzbogaci się o nowe proekologiczne elementy.

Olej Wielkopolski – czas na eko zmiany

2019-09-06 11:17:00
Responsive image

Polski i zagraniczny przemysł coraz mocniej zwraca uwagę na to, jak negatywny wpływ na środowisko ma produkcja i używanie plastiku. W odpowiedzi na ten problem, producent Oleju Wielkopolskiego, jako pierwszy na polskim rynku w kategorii olejów jadalnych, wprowadza butelki pozyskane w 51% z materiałów z recyklingu.

Grupa Alumast z kolejnym kontraktem dla energetyki. Kompozytowe żerdzie tną koszty OSD

2019-07-11 15:48:00
Responsive image

Energy Composites, spółka zależna Alumast SA, podpisała kontrakt z krajowym operatorem systemu dystrybucyjnego. Firma przygotuje dla OSD 170 żerdzi energetycznych do sieci niskiego i średniego zasilania. Intensywne remonty infrastruktury energetycznej i nowe inwestycje sprawiają, że sektor docenia lekkość sprawdzonych konstrukcji znacznie obniżających koszty budowy i eksploatacji.

Niestandardowe emitery LED ułatwiające projektowanie kompleksowych aplikacji świetlnych

2018-12-17 16:00:00
Responsive image

Technologia LED, jako źródło światła, znajduje bardzo wiele zastosowań, a każde z nich wymaga spełniania ściśle określonych warunków. Diody LED często umożliwiają działanie bądź poszerzają funkcjonalności urządzeń mieszczących się w sferze tzw. „nowych technologii”, m.in. sprzętów medycznych, czujników, systemów wizyjnych, technologii druku 3D czy utwardzania promieniowaniem UV. Spektrum zastosowań różnych diod LED o określonych cechach jest bardzo szerokie, a niewielkie urządzenia, w których mają być montowane, często wymagają umieszczania diod w bardzo kompaktowych konstrukcjach. Wymóg ten stanowi wyzwanie dla projektantów LED.

Tani Tankomat - do automatycznego wydawania paliw

2018-08-06 09:23:00
Responsive image

Intensywna praca i wyczerpujące testy doprowadziły do powstania nowego najtańszego terminala sterującego do wydawania paliw dla zakładowej stacji paliw. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu stworzyliśmy Tani Tankomat.

5 PROSTYCH ZASAD JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ

2018-03-27 16:35:28
Responsive image

Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%.

Każdy z nas może pomagać zwierzętom. Dowiedz się jak!

2018-02-12 11:44:40
Responsive image

Los żyjących na naszej planecie zwierząt zależy od tego, jak zachowuje się człowiek. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o 58%. Ich życie zagrożone jest głównie w wyniku ludzkiej działalności, w tym zanieczyszczenia powietrza oraz będących jego efektem zmian klimatycznych. Naukowcy alarmują, że do końca tego stulecia wiele obecnych form życia może już zniknąć z powierzchni Ziemi lub zostać skazanych na wyginięcie. Tymczasem życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.

Rekordowa liczba przedszkolaków z całej Polski dowie się, jak dbać o środowisko naturalne

2018-01-22 12:52:12
Responsive image

Naukowcy i ekolodzy są zgodni – natura potrzebuje naszej pomocy. Sama nie poradzi sobie z efektem działań człowieka: zanieczyszczeniem wody i powietrza, ginącymi gatunkami zwierząt czy coraz mniejszą ilością terenów zielonych. Odpowiedzialność za jej stan spoczywa na nas wszystkich, a proces edukacji proekologicznej powinien rozpoczynać się jak najwcześniej. Dlatego cieszy fakt, że w tym roku szkolnym, w X edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Kubusiowi Przyjaciele Natury” weźmie udział rekordowa liczba przedszkolaków – aż 620 tys. Dzieci dowiedzą się, jak każdy z nas – nawet najmłodszy, może dbać o środowisko naturalne, a także poznają zasady właściwego odżywiania i korzyści płynące z aktywnego wypoczynku i ruchu.

Będziemy musieli kupować CO2 na giełdzie – alarmuje SPC

2017-04-20 15:44:28
Responsive image

W związku z rosnącymi nakładami inwestycyjnymi, rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturalnym, sprzedaż cementu w Polsce w 2017 roku wyniesie 16,1 mln ton (o 2,5% więcej niż w 2016 r.), a w 2018 roku sięgnie 17 mln ton – przewiduje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych dla Stowarzyszenia Producentów Cementu. Dla przyszłości branży cementowej w Polsce ogromne znaczenie ma kształt Europejskiego Systemu Handlu Emisjami.

Enea drugim producentem energii w Polsce

2017-03-17 17:34:17
Responsive image

Grupa Enea poinformowała o zakończonej sukcesem transakcji zakupu Elektrowni Połaniec. Tym samym stając się drugim producentem energii w Polsce. Enea za ok. 1,26 mld zł pozyskała ważną systemową elektrownię, która przeszła w ostatnich latach wart około 1,5 mld zł intensywny program modernizacyjny. Przejęta spółka jest w pełni oddłużona i od pierwszych dni wzmocni pozycję Enei na rynku.

Smog groźny także wiosną

2017-03-14 16:52:52
Responsive image

Mimo, że go nie widzimy i nie czujemy to smog nadal nam zagraża. Nawet wiosną i latem zdarzają się dni kiedy normy jakości powietrza są przekroczone.

Ekologiczna edukacja dzieci. Najlepszy sposób, by zadbać o przyszłość natury

2017-03-06 11:56:11
Responsive image

Coraz gorsza jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci oraz ginące gatunki roślin i zwierząt. Oto efekt działań człowieka na Ziemi. Działań, których skutki odczuwać będą coraz dotkliwiej przyszłe pokolenia. Dlatego, oprócz pracy nad własną postawą wobec natury, niezbędna jest także edukacja proekologiczna dzieci. To najlepsza droga do tego, by w przyszłości przyroda otrzymała pomoc ze strony człowieka: zwierzęta i rośliny odzyskały należny im szacunek, a zasoby naszej planety były wykorzystywane racjonalnie. Najlepiej, aby edukacja ekologiczna rozpoczynała się od najmłodszych lat, tak by wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszyły dzieciom także w ich dorosłym życiu.

Farba poprawi jakość powietrza w pokoju

2017-03-02 15:34:18
Responsive image

To, czym oddychamy ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i jakość życia. Pracując, ucząc się i odpoczywając spędzamy w pomieszczeniach około 90% czasu, a powietrze w nich może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem może być pomalowanie mieszkania specjalną farbą, która zapewnia redukcję szkodliwego formaldehydu w powietrzu wewnętrznym nawet o 98%.

Ziemska orbita jest pełna śmieci. W porządkach pomogą polscy inżynierowie

2017-02-16 15:49:08
Responsive image

Mały odłamek kosmicznych śmieci uszkodził Międzynarodową Stację Kosmiczną, a dwie satelity zderzyły się ze sobą – to jedne z wielu takich zdarzeń. Wokół naszej planety krążą setki tysięcy śmieci, które zagrażają satelitom i załogom pojazdów kosmicznych. ESA chce rozwiązać ten problem i zacząć sprzątać orbitę Ziemi. W tym celu przygotowuje misję e.Deorbit, która usunie ogromnego satelitę Envisat. Jeden z kluczowych mechanizmów satelity „sprzątającego” projektują polscy inżynierowie.

Jak prawidłowo segregować śmieci, by pomóc naturze?

2017-02-09 16:27:02
Responsive image

Od zawsze tam gdzie pojawiał się człowiek pojawiały się też odpady. Wraz ze wzrostem liczby ludzi na Ziemi, rozwojem technologii oraz przemysłu, odpadów jest coraz więcej, a w dodatku są one coraz trwalsze. Rozkład niektórych może trwać nawet kilkaset lat! W efekcie góry śmieci rosną, a przyroda nie potrafi sobie sama poradzić z ich szybkim usunięciem. Co więc możemy zrobić, by pomóc naturze uporać się z problemem, którego jesteśmy przyczyną? Jak każdy z nas, we własnym domu, może stać się przyjacielem natury?

3 korzyści z bycia eko - dlaczego warto być bardziej przyjaznym dla środowiska?

2017-02-06 15:37:55
Responsive image

Przełom roku to moment, gdy wielu z nas robi noworoczne postanowienia. Chcemy być lepsi dla siebie samych i dla siebie nawzajem. Do listy postanowień warto dopisać jeszcze jedno – abyśmy stali się lepsi dla natury, która coraz bardziej potrzebuje naszej pomocy. Decyzję o wprowadzeniu proekologicznych zachowań do naszego życia powinna ułatwić nam świadomość realnych korzyści, które z tego wynikają. Zwłaszcza, że wiążą się one bezpośrednio z tak często podejmowanymi noworocznymi zobowiązaniami o zadbaniu o swoje zdrowie, figurę czy stan konta. Sprawdźmy więc, dlaczego bycie „eko” się po prostu opłaca.

Chcesz poprawić czystość powietrza w swojej okolicy? Chroń lasy.

2017-01-27 09:14:21
Responsive image

Lasy wytwarzają około 26,6 mld ton tlenu, czyli ponad połowę rocznego zapotrzebowania wszystkich ludzi i zwierząt na Ziemi. To nasz wielki sojusznik w walce o czyste powietrze. Nie bez powodu nazywa się je więc „zielonymi płucami”, zarówno naszej najbliższej okolicy, jak i całej planety. Niestety, jest to jednocześnie sojusznik niedoceniany, ponieważ oprócz naturalnych przyczyn zmniejszania się terenów zielonych (np. klęski żywiołowe, szkodniki), to właśnie ludzie, tak chętnie korzystający z ich dobrodziejstw są dla nich największym zagrożeniem. W 2015 roku ponad połowa pożarów lasów w Polsce została spowodowana właśnie przez człowieka. To także człowiek odpowiada za coraz bardziej i szybciej pogarszającą się jakość powietrza, utrudniając tym samym roślinom oczyszczanie go z zanieczyszczeń. Jeśli więc nie chcemy, aby kolejne pokolenia znały lasy tylko z opowieści lub ilustracji, należy działać zdecydowanie i szybko, aby ochronić te cenne obszary przed degradacją i zniszczeniem.

Ponad połowa polskich przedszkoli uczy dzieci ekologicznych zachowań dzięki akcji edukacyjnej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

2016-11-25 11:53:05
Responsive image

Segregowanie odpadów, redukcja zanieczyszczeń, oszczędzanie wody oraz inne zachowania, które pomagają chronić środowisko naturalne, to nie tylko tematy podnoszone na posiedzeniach międzynarodowych, ale sprawy, które dotyczą każdego z nas. Jeśli nie chcemy, aby następne pokolenia cierpiały z powodu chorób wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem, braku energii oraz problemów z dostępem do wody pitnej, to edukację ekologiczną dzieci musimy rozpoczynać od najmłodszych lat. W tym roku świadomość wagi problemu wykazało więcej niż połowa przedszkoli w całej Polsce i przystąpiło do edukacyjnego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzięki akcji aż 600 tys. dzieci będzie miało okazję nauczyć się jak dbać o środowisko naturalne, a także na czym polega aktywny wypoczynek i zdrowe odżywianie.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: