NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Polityka, Samorząd

Joe Biden zwierza się Markowi Wałkuskiemu: "nazywali mnie Joe Bideński"

2022-12-22 12:16:00
Responsive image

Korespondent Polskiego Radia, Marek Wałkuski jedynym przedstawicielem mediów z Europy środkowo–wschodniej zaproszonym przez Joe Bidena na świąteczne przyjęcie w Białym Domu.

Dzieci w Syrii nie mogą dłużej czekać. Podpisz apel UNICEF Polska i pomóż zakończyć wojnę!

Responsive image

Syryjskie dzieci od ponad 10 lat są ofiarami jednego z najbardziej brutalnych konfliktów zbrojnych na świecie. Każdego dnia tracą zdrowie i życie. Wiele z nich nie zna innej rzeczywistości niż przemoc i strach. UNICEF Polska przygotował apel do społeczności międzynarodowej o pilne podjęcie wszelkich możliwych działań w celu ratowania syryjskich dzieci i zapewnienia im bezpieczeństwa. Każdy może się pod nim podpisać za pośrednictwem strony: unicef.pl/apel-syria.

Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona

2020-10-20 11:46:00
Responsive image

Eksperci polityki wschodniej w trakcie debaty w Galerii Delfiny, zgodzili się, że mimo różnic jakie dzielą polskie obozy polityczne temat Wschodu jest kluczowy dla naszego bezpieczeństwa. Większe zaangażowanie, codzienna ciężka praca oraz zachowanie równowagi relacji z sojusznikami mogą być kluczem do realizacji naszych interesów u wschodnich sąsiadów.

Lekcja cyberbezpieczeństwa dla samorządów lokalnych Lekceważenie zagrożenia ransomware

2019-12-11 12:17:00
Responsive image

Samorządy coraz częściej padają ofiarą ataków hakerskich, ponieważ są dla cyberprzestępców łatwym celem.

Jesteś obywatelem? Dzięki Polskiej Partii Internetowej tyle wystarczy, byś został politykiem!

2019-10-10 12:28:00
Responsive image

Polska Partia Internetowa to obecnie jedyna partia, która przekonuje, że głos każdego z obywateli będzie mógł w końcu zostać usłyszany. Będziemy mieli prawo do wypowiedzi i zabiegania o poparcie dla swojego zdania. Jak PPI chce tego dokonać?

UNICEF Polska inauguruje nowy program „Miasto Przyjazne Dzieciom”

Responsive image

Warszawa/Gdynia, 3 września 2018 r. – UNICEF Polska zainaugurował dziś nowy program, w którym polskie miasta mogą ubiegać się o tytuł „Miasta Przyjaznego Dzieciom”. Pierwszym ośrodkiem miejskim, który weźmie udział w pilotażowym programie jest Gdynia. W tej sprawie UNICEF Polska i Gdynia podpisały dziś porozumienie.

Nadejście zimy zagraża życiu i zdrowiu 1,5 mln dzieci na Bliskim Wschodzie. UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci z Syrii!

Responsive image

Amman/Warszawa, 2 listopada 2017 r. – Nadchodząca zima to kolejne zagrożenie dla dzieci poszkodowanych na skutek kryzysu na Bliskim Wschodzie. UNICEF ściga się z czasem, aby zapewnić im ciepłą odzież, opał i koce. Najgorsza sytuacja jest w Syrii, gdzie na skutek konfliktu poszkodowanych jest 6 mln dzieci, a życiu wielu z nich jeszcze tej zimy grozi niebezpieczeństwo. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię i apeluje o pomoc poprzez stronę unicef.pl/syria.

Globalna recesja i kryzys dotyka dzieci w krajach wysokorozwiniętych

Responsive image

W latach 2008 – 2014 poziom ubóstwa wśród dzieci wzrósł w większości krajów bogatych

Kardiolodzy zaniepokojeni. Boją się sieci szpitali

2017-03-23 16:45:23
Responsive image

Czy sieć szpitali zagraża polskiej kardiologii? Co stanie się z małymi ośrodkami, które leczą serca? – To jedne z wielu obaw i pytań jakie stawiają kardiolodzy. Środowisko boi się, że proponowane zmiany mogą pogorszyć dostęp do leczenia chorób serca.

W MZ powstaje narodowy plan dla chorób rzadkich

2017-03-06 16:28:46
Responsive image

Ponad 2 milionów osób ma jedną z chorób rzadkich. Choć pacjenci od blisko dekady zabiegają o dostęp do właściwej opieki medycznej, ich sytuacja wciąż jest jedną z najtrudniejszych w Europie. Pacjenci wciąż mają problem z dostępem do specjalistów, latami poszukują rozpoznania chorób. Nawet jeśli otrzymają diagnozę, wielu z nich nie ma szans na leczenie lub musi szukać go poza granicami naszego kraju. Teraz może się to zmienić. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że prace nad Narodowym Planem dla Chorób Rzadkich są w końcowej fazie przygotowań, a do jego finalizacji zostały około 2 miesiące.

MDM sięga dna. Czy to koniec programu?

2017-02-01 16:47:31
Responsive image

Ponad 370 mln zł miało wystarczyć na rok 2017, a może się okazać, że już w styczniu pieniądze się skończą. Bank Gospodarstwa Krajowego na swoim profilu na Twitterze podał dane dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych. Zgodnie z tą informacją do 11 stycznia do godz. 14 z puli 2017 roku złożone zostały wnioski o dopłatę o łącznej wartości 318,4 mln złotych.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: