NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Turystyka, Podróże, Hotele

Festiwal muzyczny Sounds of the Dolomites (Dźwięki Dolomitów) z polskim akcentem

2023-07-26 08:00:00
Responsive image

Przez ponad miesiąc wśród dolomickich szczytów ponownie rozbrzmiewać będzie muzyka. Usłyszymy utwory z repertuaru muzyki klasycznej, jazzu, muzyki świata, a nawet teatru muzycznego. Koncerty jak co roku będą odbywać się w malowniczej górskiej scenerii włoskiego regionu Trentino, w miejscach, do których zarówno muzycy, jak i publiczność będą musieli dotrzeć pieszo. XXVIII edycja festiwalu potrwa od 23 sierpnia do 1 października 2023 r. A już 1 września, o świcie, odbędzie się koncert zespołu Polish Cello Quartet oraz Mario Brunello – światowej klasy wiolonczelisty i kierownika artystycznego Sounds of the Dolomites. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Nowy wymiar podróżowania! Spersonalizowane wycieczki na Podlasie od Zabajane!

2023-06-06 10:56:00
Responsive image

Polskę można zwiedzać na różne sposoby, w wybranym czasie, miejsca bardziej i mniej spopularyzowane. Tym razem w branży turystycznej pojawiła się oferta dla osób, które chciałyby wyjechać na weekend ze swoją drugą połówką, jednak wolą pozostawić organizację tego czasu lokalnemu przewodnikowi. Komuś, kto najlepiej sam dobierze dla nich atrakcje, restauracje, opowie ciekawostki, o które trudno w broszurach turystycznych. Takie usługi oferuje Zabajane.

WŁOSKIE TRENTINO ZASYPANE ŚNIEGIEM – SEZON ZIMOWY GWARANTOWANY! 

2023-01-12 07:00:00
Responsive image

Po bardzo pozytywnym początku sezonu narciarskiego, kolejne dobre wiadomości dochodzą z regionu Trentino: tym razem zima nie zawiodła i w całym regionie sypie śnieg. To oznacza, że we wszystkich ośrodkach narciarskich panują wspaniałe warunki do szusowania. Trasy są dobrze przygotowane i czekają na miłośników białego szaleństwa. 

Święta na zielono, czyli jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie w ekologicznym wydaniu

2022-11-30 07:54:00
Responsive image

Od 19 listopada 2022 r. do 8 stycznia 2023 r. włoskie miasto Trydent gości już 28. edycję słynnego jarmarku bożonarodzeniowego, podczas którego entuzjaści tradycyjnych smaków i lokalnej kultury mogą skosztować regionalnych wyrobów, zaopatrzyć się w prezenty bożonarodzeniowe u rękodzielników i wziąć udział w towarzyszących kiermaszom wydarzeniach rozrywkowych. Nowością tegorocznej edycji są dwa rowery, które umożliwią gościom aktywny (dosłownie) udział w oświetleniu jarmarku.

Minaro Hotel Tokaj – MGallery zaprasza do przystani pełnej przyrody

2022-11-16 16:30:00
Responsive image

Do wiodącej butikowej kolekcji, MGallery Hotel Collection, dołącza nowy pięciogwiazdkowy hotel na Węgrzech. Luksusowy MINARO HOTEL TOKAJ – MGALLERY mieści się w historycznym kamieniołomie andezytu w górskiej scenerii wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Tokaju.

ibis Styles Warszawa Centrum wciąż rozwija kreatywność – warsztaty malarskie

2022-10-20 09:33:00
Responsive image

Kreatywność i kreatywny design to główne wyróżniki marki ibis Styles należącej do Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie. W myśl tej filozofii, w hotelu ibis Styles Warszawa Centrum zorganizowane zostały dla miłośników sztuki warsztaty malarskie prowadzone przez pracownię „Sztuka Room & Draw for Soul” z Krakowa. Pod przewodnictwem Anny Mishchenko i Krystyny Khvostyk uczestnicy mogli dać upust swojej twórczej naturze przy wykorzystaniu rozmaitych sztuk malarskich. Teraz można przez dwa tygodnie podziwiać je w hotelowej galerii.

Vouge i Sofitel dzielą się sekretami perfekcyjnego Art de Vivre

2022-10-17 16:39:00
Responsive image

Marki zachęcą swoich fanów, trendsetterów i miłośników czerpania przyjemności z życia do rozkoszowania się stylem, poradami i ekskluzywnymi przeżyciami w myśl idei Art de Vivre.

Mercure Warszawa Centrum z zieloną inicjatywą

2022-10-13 14:14:00
Responsive image

Zgodnie z przyjętą filozofią Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie, w zakresie ESG coraz więcej hoteli włącza się w proekologiczne inicjatywy. Mercure Warszawa Centrum, z myślą o ochronie środowiska, całkowicie wyeliminował butelkowaną wodę z hotelowych pokoi.

Tętniąca życiem jesień w Val di Fassa

2022-09-23 08:10:00
Responsive image

Wspinaczka na wysokości to prawdziwe doświadczenie jesieni 2022 oraz terenów Val di Fassa we włoskim regionie Trentino – perfekcyjnym miejscu na jesienny urlop i na weekendowy wypad. Szczególnie, że to ,,Najpiękniejszy sezon na pobyt w schronisku” – jak głosi nazwa inicjatywny trwającej od 24 września do 8 października 2022 roku. Pokazy gotowania, warsztaty z malarstwa, warsztaty fotograficzne, trekking z historią, joga, zajęcia dla dzieci i wiele więcej czeka na gości w siedmiu alpejskich schroniskach doliny ladyńskiej.

Włoska robota, czyli majstersztyk architektoniczny między skałami Dolomitów. Połączenie szkła, drewna i stali w kultowym schronisku górskim Brentei

2022-09-13 07:30:00
Responsive image

Odnowa górskiego schroniska Brentei skupiła się na dekompozycji tego, co stare oraz refunkcjonalizacji zgodnej z nowoczesną estetyką i pięknem. Działania trwające dwa lata zostały utrzymane w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, traktując potencjał krajobrazu górskiego jako swoistej formy architektonicznej. Oficjalne otwarcie odnowionego schroniska nastąpiło pod koniec czerwca 2022 roku.

Nowy hotel Mercure odkrywa prawdziwy potencjał Debreczyna

2022-08-16 15:41:00
Responsive image

Pierwszy hotel Mercure w drugim co do wielkości mieście na Węgrzech otworzył drzwi dla gości. To trzecia destynacja tej uznanej marki hotelowej Accor w kraju. Położony w samym sercu miasta Mercure Debrecen jest doskonałą destynacją dla osób podróżujących zarówno służbowo, jak i turystycznie.

ibis Styles Szczecin Stare Miasto odkrywa karty

2022-08-12 14:01:00
Responsive image

Szczecin odkrywa przed turystami z Polski i całej Europy jedno z najbardziej magicznych miejsc na mapie miasta. Nowy hotel ibis Styles z 161 nowoczesnymi pokojami w angażującym wystroju zaprasza gości do odkrycia niezwykłego świata magii. To kolejny obiekt znany z kreatywnego designu i unikalnych motywów przewodnich. Tym razem jest nim cyrk.

Odkryj świeże dźwięki ibis x ALL Europe Stage na Sziget Festival 2022!

2022-08-10 13:00:00
Responsive image

Muzyczne lato rozpoczyna się właśnie teraz! Po niemal dwóch latach ibis MUSIC wraca na trasę rozpoczynając z prawdziwym bangiem – premierą na Sziget Festival 2022. Jedno z największych muzycznych i kulturalnych wydarzeń w Europie skupia wiodących artystów z całego świata. W tym roku marka ibis wraz z lifestylowym programem lojalnościowym ALL – Accor Live Limitless połączyły siły w ramach Europe Stage, by zapewnić festiwalowiczom wyjątkowe muzyczne doznania serwowane przez wschodzących i alternatywnych artystów. Festiwal startuje w środę 10 sierpnia i potrwa 6 dni.

Accor publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022

2022-08-02 10:05:00
Responsive image

Accor publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022. Drugi kwartał br. z wyraźną poprawą wyników ponad poziom z 2019 roku.

LODY, LOOODY NA... ROWERZE! Wycieczka po włoskich lodziarniach na trasie rowerowej

2022-07-14 09:15:00
Responsive image

Prawdziwi miłośnicy zimnych słodkości zaznajomieni są z pewnością z bezkonkurencyjnymi lodami włoskimi. Mają w sobie mniej tłuszczu, powietrza i cukru. We włoskim regionie Trentino znajduję się ścieżka rowerowa, która łączy odpoczynek na świeżym powietrzu z tą słodką przyjemnością.

Zaplanuj swoją podróż w saloniku

2022-06-28 12:17:00
Responsive image

Wakacje… Wiele osób czeka na nie z utęsknieniem, aby udać się wreszcie na wymarzony urlop. Ci, którzy nie posiadają własnego samochodu lub ze względu na rosnące ceny paliw postanowili go nie wykorzystywać, mogą liczyć na pomoc sprzedawców Kolportera. Wystarczy przyjść do jednego z saloników i skorzystać z planera podróży.

Urodzinowe atrakcje niezwykłego muzeum położonego w sercu starej Pragi

2022-05-30 13:19:00
Responsive image

Z okazji czwartych urodzin Muzeum Polskiej Wódki przygotowało serię urodzinowych niespodzianek: najprawdziwszy sarmata spotka się z Gośćmi przy szlacheckim stole, w muzealnych sklepach będą wyjątkowe okazje, promocje i upominki. Najważniejsze jednak będzie urodzinowe, niepowtarzalne zwiedzanie „Śladami czterech Polskich Wódek”. Polska Wódka, Chronione Oznaczenie Geograficzne, powstaje na bazie tradycyjnych polskich zbóż (żyto, pszenica, owies jęczmień i pszenżyto) lub ziemniaków, musi być wyprodukowana w Polsce. Pracownicy Muzeum w dniach 9-12 czerwca 2022 r. zaproszą Gości do wspólnego świętowania.

Na spotkanie z czasem. 8 najpiękniejszych włoskich miasteczek – nieskończenie wiele historii.

2022-04-12 06:31:00
Responsive image

Przemierzając alpejskie górskie wioski, nie sposób oderwać wzroku od niezwykłej architektury noszącej ślady dawnej kultury i symboli sakralnych. Niedawno listę najpiękniejszych włoskich osad w Trentino wzbogaciły Luserna oraz Pieve Tesino.

Pierwszy MGallery w Bułgarii otwiera drzwi do niezapomnianych przeżyć

2022-03-25 12:58:00
Responsive image

Tej wiosny The Emprium Plovdiv jako pierwszy butikowy hotel kultowej marki MGallery otworzy drzwi dla gości. Wyjątkowa atmosfera starożytnej historii w połączeniu z nowoczesnym designem zaprosi podróżnych z całego świata do odkrywania Płowdiwu – kulturalnej stolicy Europy z 2019 roku. Za sprawą bułgarskiej gościnności każdy odbędzie pełną niezapomnianych przeżyć wyprawę do wspaniałych czasów Tracji i Cesarstwa Rzymskiego.

Nowa karta w La Brasserie Moderne

2022-02-23 09:49:00
Responsive image

Sofitel Warsaw Victoria, zlokalizowany w samym sercu Warszawy, przy pl. Piłsudskiego, nieopodal Teatru Wielkiego, Ogrodu Saskiego czy Zamku Królewskiego, to ikoniczne miejsce na mapie Warszawy. Hotel zaprasza gości do świata doświadczeń kulinarnych we francuskim stylu serwowanych w La Brasserie Moderne. Odświeżone właśnie wnętrza restauracji podkreśla nowe menu, skomponowane z tej okazji przez Szefa Kuchni, Macieja Majewskiego.

Sezon zimowy we włoskim Trentino jeszcze się nie skończył!

2022-02-18 06:44:00
Responsive image

Doliny Trentino, ponownie pokryte białym puchem po wyjątkowo obfitych opadach śniegu, pewnym krokiem wchodzą w drugą część sezonu zimowego. Tutaj, pośród niezmiennie majestatycznych alpejskich szczytów, wnoszących się na tle błękitnego nieba, można skutecznie zapomnieć o pośpiechu.

ibis Styles Bucharest City Center zwycięzcą BigSEE Interior Design Award 2022

2022-02-10 15:34:00
Responsive image

Kreatywny i niepowtarzalny design to charakterystyczny element hoteli ibis Styles, których unikalne motywy przewodnie zdobywają uznanie na całym świecie. Zlokalizowany w Rumunii ibis Styles Bucharest City Center otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie BigSEE Interior Design Award za wyjątkowy wystrój. Hotel motywem przewodnim nawiązuje do tradycyjnej rumuńskiej koszuli „Ia”. Nagrodzony projekt to owoc kreatywności pracowni Arhi Grup i zespołu Bogdana Stoicy, George'a Mihalache'a oraz Andrei Nicolae. W regionie Europy Wschodniej funkcjonuje 24 hoteli ibis Styles, z czego 16 w Polsce.

Polska Wódka: czarująca historia pełna niespodzianek

2022-01-10 08:02:00
Responsive image

Mówią, że w życiu nie ma nic za darmo, jednak Muzeum Polskiej Wódki zaprzecza wielu stereotypom, a czasem nawet zmysłom. Dlatego 13 stycznia 2022 roku, w dziewiąty już Dzień Polskiej Wódki, magiczne warszawskie muzeum będziecie można zwiedzić bezpłatnie! Żeby zachęcić niezdecydowanych do odwiedzin, muzealni przewodnicy wyciągają kilka asów z czarodziejskiego rękawa historii Polskiej Wódki. Oto wybrane 5 niespodzianek z Polską Wódką w tle, które czekają na odwiedzających w byłym budynku Rektyfikacji Spirytusu i zakładu Wytwórni Wódek na Placu Konesera 1.

Jeśli nie narty, to co? Moc zimowych atrakcji w Trentino

2021-12-29 08:26:00
Responsive image

Choć białe szaleństwo w Dolomitach kojarzy się głównie z nartami, istnieją alternatywne atrakcje, które pozwolą docenić góry zimą. Piesza wędrówka, przejażdżka w psim zaprzęgu, rowerem lub konno – to tylko kilka propozycji zimowych aktywności włoskiego regionu Trentino.

W hotelarstwie najważniejsza jest troska o drugiego człowieka

2021-12-17 15:31:00
Responsive image

Sébastien Bazin, członek zarządu i CEO Accor w najnowszym odcinku podcastu Heart of Hospitality prowadzonego przez Duncana O’Rourke, CEO Accor Northern Europe.

Odkryj ponownie pasję do podróżowania - lista najgorętszych destynacji, które warto zobaczyć w 2022 roku

2021-12-17 14:39:00
Responsive image

Po niemal dwóch latach zbliża się upragniony czas zabawy, spotkań ze znajomymi i powrotu do normalności, spełniania swoich marzeń i planów oraz nadrabiania zaległości. Przedstawiamy 10 najatrakcyjniejszych lokalizacji, które powinny znaleźć się na liście miejsc wartych odwiedzenia w nadchodzącym roku. Wyjazd do Tajlandii lub Wietnamu na tydzień, miesiąc miodowy na Mauritiusie, kurs surfingu na Hawajach, spektakularna przygoda na łonie natury i jazda na nartach w parkach narodowych zachodniej Kanady, spotkania w Dubaju bogate we wrażenia, wycieczki po Londynie – to tylko niektóre z nich.

Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory dzięki współpracy Accor i Arsenale

2021-12-10 12:12:00
Responsive image

Historyczny i kultowy Orient Express jako ucieleśnienie marzeń Gerogesa Nagelmackersa wyruszył ponad 150 lat temu. Jednak dzięki współpracy Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie, z Arsenale S.p.A. ten sam pociąg wkrótce wróci na tory, oferując podróżnikom niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej uwielbianych krajów świata: Włochy. Kolaboracja jest efektem luksusowego projektu turystyki kolejowej w ramach należącej do Accor marki Orient Express.

Rezydent Sopot Mgallery świętuje nowy rozdział

2021-12-06 09:40:00
Responsive image

Kultowy hotel Rezydent w Sopocie, który dołączył w czerwcu do butikowej kolekcji MGallery, świętuje nowy rozdział w swojej historii. Podczas oficjalnego eventu otwarcia, który odbył się 2. grudnia, hotel zaprosił gości do świata wyjątkowego designu, muzyki i sztuki. Wieczór uświetnił występ wokalisty jazzowego i trębacza Siergieja Kriuczkowa oraz prezentacja szkła artystycznego pracowni Edyty Barańskiej. Gospodarzem wydarzenia był dziennikarz Mateusz Hładki.

O kształtowaniu przyszłości hotelarstwa i kulisach pracy w branży – debata Heart of Hospitality

2021-11-26 09:37:00
Responsive image

W nowej rzeczywistości świadomość tego, jak wiele możliwości i szans na rozwój niesie praca w hotelarstwie jest niesamowicie ważna – podkreślają eksperci, którzy wzięli udział w piątkowej debacie Heart of Hospitality. Spotkanie, którego pretekstem była międzynarodowa kampania Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie, z udziałem ekspertów z branży, a także sektora edukacyjnego, odbyło się w hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Magia Świąt w Krakowie!

2021-11-24 13:18:00
Responsive image

Jest taki czas w roku, kiedy dzieje się magia. Jest kolorowo i przyjemnie gwarno, a w powietrzu unosi się zapach korzennych przypraw. Do Krakowa atmosfera ta zawita już 26 listopada, rozpoczynając tegoroczny sezon świąteczny. Moc różnorodnych atrakcji dla małych i dużych zapewni wszystkim odwiedzającym bajkowe doświadczenia.

Bezpieczny start sezonu zima 2021/2022 w Trentino

2021-11-24 09:00:00
Responsive image

Narty w słonecznej Italii to kompilacja białego szaleństwa oraz włoskiego dolce vita. Sezon zimowy 2021/2022 w arenach narciarskich regionu Trentino zapowiada się dodatkowo jako pełen innowacji, i to nie tylko w zakresie odnowionych wyciągów narciarskich. Coraz powszechniejszy staje się zakup skipassów on-line, natomiast „Starpass” w Campiglio umożliwia opłatę proporcjonalną do czasu spędzonego na stoku.

Magiczna bajkowa kraina: jarmarki bożonarodzeniowe we włoskim Trentino

2021-11-20 09:50:00
Responsive image

Zimą region Trentino oferuje swoim gościom nie tylko imponujące ośnieżone stoki, ale też przepiękne widoki, atrakcje kulturalne oraz słynne w całej Europie jarmarki bożonarodzeniowe, które czekają na amatorów folkloru, świątecznej atmosfery i nietuzinkowych upominków.

Bycie szefem kuchni to najlepsza praca na świecie - Maciej Majewski z Sofitel Warszawa Victoria w podcaście Heart of Hospitality

2021-11-05 12:19:00
Responsive image

Jak wygląda praca szefa kuchni w hotelu od kulis, jak zmieniła się branża w ciągu dwóch dekad, co liczy się najbardziej w tym zawodzie – na te i wiele innych pytań w najnowszym odcinku autorskiego podcastu Accor odpowiada Maciej Majewski, Executive Chef w Sofitel Warszawa Victoria.

Siła leży w muzyce - najnowsze badanie ibis

2021-11-03 09:08:00
Responsive image

W jaki sposób muzyka pozwoliła przetrwać zaskakującą rzeczywistość ostatnich miesięcy? Jak zmieniły się nasze zwyczaje dotyczące słuchania muzyki? Jak wskazuje najnowsze badanie przeprowadzone na grupie tysiąca Polaków, dla 1/5 z nas muzyka była kluczowym elementem pomagającym odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ponadto dla coraz większej grupy osób staje się nieodłącznym elementem codzienności. Badanie jest kontynuacją strategii marki w zakresie działań związanych z muzyką.

Ponad 50 wyróżnień dla hoteli Accor w konkursie Condé Nast Travellers Choice Awards 2021

2021-10-29 10:18:00
Responsive image

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, z ponad 50 nagrodami dla hoteli i marek w ogólnoświatowym konkursie Condé Nast Travellers Choice Awards 2021, jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów hotelarskich. To szczególne wyróżnienie, w czasach kiedy branża turystyczna każdego dnia podejmuje działania zmierzające do całkowitej odbudowy po doświadczeniach z ostatnich miesięcy.

Bogactwo rowerowych przygód w Trentino

2021-09-27 10:29:00
Responsive image

Podmuch jesiennego wiatru powoli zrywa liście z drzew, jak również napędza do aktywności na dwóch kółkach. Region Trentino okalają liczne ścieżki rowerowe, z których można podziwiać piękno włoskiego krajobrazu z perspektywy siodełka. Gotowi do startu? W takim razie ruszamy!

Kempingi nad jeziorem – pozwól naturze stać się Twym domem

2021-08-16 08:12:00
Responsive image

Wyobraź sobie, że Twój sen przerywa śpiew ptaków i powiew rześkiego wiatru znad jeziora… To właśnie tak wyglądają poranki na kempingach w północnych Włoszech. Oto kilka propozycji wypoczynku pośród różnorodnych atrakcji nad najpiękniejszymi jeziorami włoskiego regionu Trentino.

5 pomysłów na wypoczynek z dziećmi

2021-08-09 09:00:00
Responsive image

Na przełomie lata i jesieni warto skorzystać z różnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, także w towarzystwie najmłodszych. Szczególnie, że obecnie nietrudno o szeroki wachlarz aktywności dostosowanych zarówno do potrzeb dzieci, jak i dorosłych. Również włoski region Trentino może poszczycić się mnogością atrakcji, wynikającą ze zróżnicowania terenu – od malowniczych dolin, poprzez około 300 jezior, po szczyty słynnych Dolomitów. Przedstawiamy zaledwie 5, za to jakże atrakcyjnych pomysłów na rodzinny, aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

Podróż zaczyna się w saloniku

2021-08-02 08:33:00
Responsive image

Wakacje to czas urlopów i podróży. Osoby, które nie posiadają własnego samochodu a mają w planach wyjazd, mogą liczyć na pomoc sprzedawców Kolportera. We wszystkich salonikach można bowiem nabywać bilety podróżne i zamówić przejazd Hoperem.

Ekologiczne butelki termiczne Puro Outdoor dla wymagających

2021-07-21 11:20:00
Responsive image

Osoby aktywne często szukają odpowiedniej butelki termicznej, która sprosta wszystkim wymaganiom. Dlatego powstała kolekcja Puro Outdoor, która dzięki swoim właściwościom przypodoba się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Dostępna w trzech kolorach oraz dwóch pojemnościach w hurtowni Forcetop.

Novotel Kraków City West z gratką dla fanów futbolu

2021-07-01 16:00:00
Responsive image

Wraz z nadchodzącym latem zbliża się gorący okres dla miłośników piłki nożnej. Dla wszystkich fanów zielonej murawy, Novotel Kraków City West przygotował #NovoFanZone. W specjalnej hotelowej strefie kibica od 11 czerwca mieszkańcy Krakowa mogą wspólnie przeżywać sportowe emocje piłkarskich mistrzostw Europy. Pierwszy mecz polskiej reprezentacji już w poniedziałek 14 czerwca! Na gości czekają konkursy z nagrodami, piłkarskie menu i wiele innych sportowych atrakcji.

Wiosna w Muzeum Polskiej Wódki

2021-05-14 08:50:00
Responsive image

Muzeum Polskiej Wódki to przestrzeń, w której prezentowana jest wyjątkowa historia Polskiej Wódki – Chronionego Oznaczenia Geograficznego UE. Muzeum ponownie otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających na początku maja, w formule zgodnej z obowiązującymi wytycznymi GIS. Wraz z otwarciem organizatorzy Muzeum informują o nowościach oraz atrakcjach planowanych w związku ze zbliżającymi się 3. urodzinami tego miejsca.

JEDNO Z NAJBARDZIEJ ORYGINALNYCH MUZEÓW W WARSZAWIE WRACA Z WYJĄTKOWĄ OFERTĄ

2021-02-05 08:00:00
Responsive image

Mowa o Muzeum Polskiej Wódki. To oryginalne miejsce ma w swojej ofercie nie tylko zwiedzanie rozbudowanej ekspozycji, poświęconej historii Polskiej Wódki, która wpisana jest na listę Chronionych Oznaczeń Geograficznych UE. Oferta obejmuje również spotkania w formie warsztatów czy wykładów.

Rezerwacje ruszyły – pierwsza mobilna sieć hoteli Good Spot czeka na turystów

2021-01-27 13:54:00
Responsive image

W sercu Karkonoszy – w Karpaczu, do dyspozycji gości zostały oddane trzy przestronne i w pełni wyposażone mobilne apartamenty. Rezerwacje ruszyły 22 stycznia. Niepowtarzalny koncept Good Spot – projekt świadomy komfortu, nowoczesności i proekologicznych standardów, urzeka koneserów podróży.

"Dzieci blisko natury" - odpowiedź Polish Outdoor Group na lockdownowy stres

2020-11-13 07:43:00
Responsive image

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group stworzyło autorski projekt społeczno-edukacyjny „Dzieci blisko natury” skierowany do dzieci w wieku 2-12 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Akcja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wsparcia krajowej turystyki w czasach pandemii oraz ma na celu m.in. kreowanie outdoorowego stylu życia, budowę świadomości społecznej outdooru i wspieranie działań proekologicznych. Projekt promowany był w kanałach social media stowarzyszenia na Facebooku @polishoutdoorgroup, na Instagramie #dzieci.blisko.natury oraz na stronie www.dziecibliskonatury.pl Akcję poparli także influencerzy: #mikrowyprawy, #weroampoland, #ourlittleadventures, #zpamietnikapolicjantki.

Zamykamy Muzeum - oferujemy zwiedzanie online

2020-11-06 10:16:00
Responsive image

Muzeum Polskiej Wódki od początku stawiało na rozwój i nieustanne szukanie sposobów na uatrakcyjnienie zwiedzania i doświadczenia historii „Polskiej Wódki” w możliwie najciekawszy i najodpowiedniejszy dla odbiorcy sposób. I choć od 7 do 29 listopada 2020 r., zgodnie z rządowymi obostrzeniami, Muzeum nie będzie można zwiedzać osobiście, nie oznacza to, że w ogóle nie będzie można korzystać z szansy zobaczenia jego ciekawych galerii i eksponatów w towarzystwie przewodnika. Mimo zamknięcia nadal działamy online. Oferujemy nie tylko wirtualne zwiedzanie, ale zapraszamy także do poznania tajemnic naszego Muzeum oraz ludzi, którzy tu pracują.

Pokój z widokiem na winnicę

2020-10-28 12:00:00
Responsive image

Winiarnie we włoskim Trentino to wyjątkowe miejsca, w których można zgłębić ciekawe losy rodzin producentów, degustować wspaniałe wina, łącząc przyjemność dla podniebienia z odkrywaniem najstarszych tradycji tego regionu. Rolnictwo w regionie dało początek niezwykłej więzi człowieka z naturą. W efekcie powstał zróżnicowany ekosystem, na który składają się piękne krajobrazy, na tle których wyróżniają się małe parcele z winnicami. Trentino to region bogaty w sieć urokliwych winnic, które można nie tylko zwiedzać, ale w których można również zatrzymać się na nocleg.

Atrakcje na wakacje - znajdź inspiracje na wymarzony urlop!

2020-10-02 08:47:00
Responsive image

Wybierasz się po raz pierwszy na zagraniczne wakacje, a może zdecydowałeś się na wczasy w Polsce? Jeśli tak to świetnie trafiłeś. Chcemy przekazać Ci wiele praktycznych porad i wskazówek dla podróżnika. Poszukaj razem z nami wakacyjnych inspiracji i spraw, aby Twój urlop był niezapomniany.

Jesień możliwości w trydenckich Dolomitach

2020-09-24 08:37:00
Responsive image

Jesień to idealny moment na połączenie aktywności pod gołym niebem z kosztowaniem regionalnych specjałów. We włoskim regionie Trentino nawet do późnej jesieni nie zabraknie okazji do podziwiania gór w ich najczystszej postaci oraz odkrywania wyjątkowej, lokalnej kuchni. Wszystko dzięki wydłużonemu funkcjonowaniu poszczególnych schronisk górskich i wyciągów oraz kulinarnej inicjatywie „I Rifugi del Gusto” („Schroniska pełne smaku”).

5 rzeczy, których nie możesz przeoczyć przed wyjazdem

2020-09-16 15:12:00
Responsive image

Lato dobiega końca, a to świetna okazja na bliższy lub dalszy wyjazd. O czym pamiętać, aby móc w pełni cieszyć się odpoczynkiem i nasycić wzrok pięknem odwiedzanych miejsc? Prezentujemy krótką listę, która pomoże w przygotowaniach do ostatnich letnich wyjazdów.

Na wakacje samochodem lub motocyklem

2020-08-25 08:30:00
Responsive image

Podróżowanie autem daje niezależność, możliwość zwiedzania miejsc „po drodze” oraz spontanicznego modyfikowania kierunku i czasu wyprawy. Samochodem łatwiej uciec od zatłoczonych miast i dotrzeć do małych gospodarstw agroturystycznych oraz ustronnych miejsc na łonie przyrody. Wychodząc naprzeciw potrzebom turystów, włoski region Trentino proponuje 4 trasy tematyczne: „Dolomickie krajobrazy”, „Historia i kultura”, „Natura i Kultura” oraz „Szlaki wina”.

„Natural wellness” – prosty sposób na stres

2020-07-22 08:15:00
Responsive image

Po miesiącach izolacji, wiele osób marzy o odstresowaniu się na łonie natury. Planując urlop wypatrujemy otwartych przestrzeni, poszukujemy form detoksykacji i regeneracji sił. Trafionym wyborem mogą okazać się ścieżki „natural wellness”, dostępne we włoskim regionie Trentino.

Przejazdy Hoperem w salonikach Kolportera

2020-07-14 12:24:00
Responsive image

W salonikach Kolportera można zamawiać przejazdy Hoperem. To innowacyjna usługa transportowa „od adresu do adresu”, realizowana komfortowymi minivanami.

Niemal 500 interwencji assistance samochodowego dziennie w długi weekend czerwcowy

2020-06-16 05:36:00
Responsive image

Z danych Mondial Assistance wynika, że w dniu wyjazdu na długi weekend (środa 10.06) liczba interwencji była 15% wyższa, niż w środę tydzień wcześniej.

Turystyka w czasach pandemii. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje?

2020-06-10 05:31:00
Responsive image

Ostatnie miesiące pokazały środowisku związanemu z turystyką, że nieprzewidziane zdarzenia mogą przybrać charakter masowy i sparaliżować całościowo sektor turystyki.

12 czerwca Muzeum Polskiej Wódki świętuje drugie urodziny!

2020-06-10 08:00:00
Responsive image

Z okazji drugich urodzin, w najbliższy piątek 12 czerwca, Muzeum Polskiej Wódki przygotowało szereg atrakcji dla zwiedzających, zarówno tych którzy zdecydują się osobiście odwiedzić Muzeum w długi weekend, jak dla internautów, którzy wybiorą opcję wirtualnej wycieczki po muzealnych galeriach.

Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów

2020-06-05 09:02:00
Responsive image

3 czerwca Włochy ponownie otworzyły swoje granice dla wszystkich krajów UE i Wielkiej Brytanii. Turyści nie będą musieli poddawać się kwarantannie po przybyciu do Włoch na miejsce docelowego wypoczynku, ale i tak wielu z nich będzie szukać spokojnego i ustronnego miejsca. Trafionym wyborem może okazać się region Trentino – doskonała destynacja dla osób poszukujących otwartych przestrzeni i bliskości natury. Szczególnie, że w prowincji nie obowiązują ograniczenia dotyczące indywidualnych aktywności na świeżym powietrzu, a wszystkie placówki turystyczne zostały w ciągu ostatnich tygodni przystosowane i przeszkolone pod kontem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa gościom i pracownikom.

150 rocznica zdobycia strzały Dolomitów – Cimon della Pala

2020-05-21 09:45:00
Responsive image

Kiedy 3 czerwca 1870 roku brytyjski podróżnik Edward Robson Whitwell i jego towarzysze wspięli się na zjawiskowy szczyt góry Cimon della Pala w Dolomitach, nie podejrzewali jaką sławę i popularność wśród turystów zyska sobie to malownicze miejsce w przyszłości. Dzisiaj, po 150 latach, szczyt ten wciąż zachwyca tłumnie przybywających do regionu Trentino podróżników, a jego zdobycie jest marzeniem niejednego amatora wspinaczki górskiej.

Narty z EKUZ to za mało

2020-02-12 06:44:00
Responsive image

Zima to czas, w którym Polacy chętnie wyjeżdżają w góry. Słowacja i Czechy to jedne z najpopularniejszych destynacji.

Globalne zmiany w turystyce i podróżach międzynarodowych

2019-12-05 06:59:00
Responsive image

Do 2040 roku podróże międzynarodowe staną się szybszą i łatwiejszą formą aktywności niż kiedykolwiek wcześniej oraz zapewnią bardziej zróżnicowane doświadczenia dla podróżujących.

Malta: 10 najlepszych miejsc na odpoczynek nad morzem!

2019-07-08 13:16:00
Responsive image

Marzą Ci się długie spacery nad brzegiem morza? Albo po prostu błogi relaks nad wodą? Oto lista 10 najlepszych miejsc na nadmorski odpoczynek na Malcie.

95% Polaków nie zna maksymalnej kwoty odszkodowania za zakłócony lot

2018-08-07 13:24:00
Responsive image

Aż 95% podróżujących samolotami Polaków nie zna maksymalnej kwoty odszkodowania finansowego, o jaką mogą ubiegać się od linii lotniczych w przypadku odwołania lub opóźnienia podróży – wynika z badań przeprowadzonych w lipcu br. na zlecenie platformy technologicznej GIVT, pomagającej pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Zaledwie 5% badanych potrafiło wskazać, że jest to 600 euro.

Kamienica w śródmieściu wyczyszczona – Brzeziny pięknieją w oczach

2018-06-07 14:26:56
Responsive image

Historyczne centrum miasta przyciąga mieszkańców Brzezin. Tu spędzają wolny czas, spacerują. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, że miejsce staje się coraz piękniejsze i bardziej przyjazne brzezinianom. Właśnie została odświeżona kamienica pod nr 6 na Placu Jana Pawła II., co miało miejsce w ramach akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!”.

Sionka na Starym Rynku po renowacji – Ostrów Wielkopolski coraz piękniejszy

2018-06-07 14:24:51
Responsive image

Sionki znają chyba wszyscy ostrowianie – tajemnicze przejścia umożliwiają szybkie dotarcie ze Starego Rynku do przyległych kwartałów. Piesi i rowerzyści korzystają z nich niezwykle często. Dlatego wspaniałą wiadomością dla mieszkańców jest renowacja w ramach akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” tej najbardziej klimatycznej sionki umiejscowionej przy Starym Rynku 33. Ostrowska lokalizacja znalazła się bowiem w prestiżowym gronie czterech miejsc odnawianych podczas 1. etapu programu.

„Cif. Witaj, piękna Polsko!”, czyli jak program zmienia oblicza polskich miast

2018-06-07 14:21:00
Responsive image

„Cif. Witaj, piękna Polsko!” to akcja społeczno-edukacyjna, której misja to uświadamianie Polakom, jak ważne jest, by dbać o swoje otoczenie – także zewnętrzne, dzielone z innymi mieszkańcami.

Czy jeździsz taksówkami?

2018-03-21 13:08:32
Responsive image

Nie za każdym razem jesteśmy w stanie pozwolić sobie na komfortowe podróżowanie swoim autem. Realia są takie, że komunikacja publiczna nie jest idealnym rozwiązaniem. W podobnej sytuacji z ratunkiem spieszą nam niezliczone firmy taksówkarskie.

Szlaki Duszy, starożytne Pompeje i spektakl świateł w Salerno czekają na polskich turystów.

2017-12-04 10:41:15
Responsive image

Podczas 25-tych jubileuszowych Targów Turystycznych w Warszawie włoski region Kampania zaprezentował bardzo ciekawą ofertę turystyczną dla aktywnych zarówno fizycznie jak i duchowo turystów z Polski.

Bilety POLREGIO i Kolei Śląskich dostępne w salonikach prasowych Kolportera

2017-10-30 12:18:01
Responsive image

Od dzisiaj pasażerowie mogą kupić bilety na pociągi POLREGIO w blisko 800 salonikach prasowych Kolportera. Nowy kanał sprzedaży to kolejne udogodnienie wprowadzone dla pasażerów POLREGIO.

Koniec sezonu na kempingach w Polsce

2017-09-07 13:00:30
Responsive image

Polska jest z pewnością niezwykle fascynującym turystycznie państwem. Posiadamy duże dobrodziejstwo, mając możliwość urlopu zarówno nad Bałtykiem lub w imponujących górach. Polska gwarantuje również wiele pól kempingowych.

Niezapomniane wakacje na cempingu

2017-08-12 16:56:19
Responsive image

Długo wypatrywaliśmy ze znajomymi kreatywnego sposobu zorganizowania wolnego czasu w wakacje. Wiele razy mówiono nam o przyczepach kempingowych, dlatego sami zapragnęliśmy zakosztować takowej metody wypoczynku.

Czy potrzebna Ci klima w przyczepie kempingowej?

2017-07-28 13:25:25
Responsive image

Przyczepy kempingowe to niesłychanie dobra inwestycja dla ludzi, którzy lubią mobilne urlopy. Tymczasem komfort odpoczynku w bardzo skwarne dni raczej spada jeśli nie dysponujemy klimatyzacją.

Jak wypocząć i nie zbankrutować?

2017-07-21 13:45:49
Responsive image

Na wakacje wyjedzie w tym roku ponad 16 milionów Polaków. Zdecydowana większość z nich wypoczywać będzie w Polsce i… przepłaci. Radzimy jak się przed tym uchronić  

Czy wypada zainwestować w klimatyzację dla przyczepy kempingowej?

2017-06-23 10:38:09
Responsive image

Przyczepy kempingowe to niezwykle trafna inwestycja na lato dla turystów, którzy cenią aktywne urlopy wypoczynkowe. Lecz komfort wypoczynku w bardzo skwarne dni odczuwalnie zmniejsza się jeżeli nie mamy klimatyzacji.

Postaw na aplikację do zamawiania taksi

2017-06-23 09:47:22
Responsive image

Taksi to zwykle bardzo funkcjonalna metoda podróżowania, szczególnie jeśli zależy wam na wygodnym oraz błyskawicznym trafieniu do określonego punktu. Rezerwowanie taksówki od pewnego czasu może być prostsze.

Bilety podróżne są już dostępne w sieci Kolportera w całej Polsce

2017-05-15 13:40:48
Responsive image

Już w 949 salonikach prasowych Kolportera klienci mogą kupować bilety kolejowe, autobusowe i busowe. W poniedziałek 15 maja ta usługa została uruchomiona w 83 punktach na terenie województw: świętokrzyskiego i opolskiego.

Wakacje z rodziną

2017-05-12 17:12:34
Responsive image

Miesiące wakacyjne to zwykle najodpowiedniejszy czas w trakcie roku, by zaplanować wyjątkowy odpoczynek i wyjechać z najbliższymi. Dogodną okazją może być dla Ciebie fakt, że dzieciaki mają sporo wolnego. i przerwę od nauki.

Bilety do JuraParków ponownie w salonikach Kolportera

2017-05-08 13:01:40
Responsive image

Trzydzieści tysięcy biletów do JuraParków – w Bałtowie, Krasiejowie i Solcu Kujawskim – czeka na osoby, które kupią w salonikach prasowych Kolportera trzy napoje koncernu PepsiCo. Promocja trwa do 30 czerwca.

Warto odwiedzić Twierdzę Kłodzko

2017-04-06 15:36:22
Responsive image

Dla koneserów ciekawej historii oraz wypoczynku, Kotlina Kłodzka stała interesującym miejscem do spędzenia urlopu. Rozwinięta infrastruktura wywołuje to, iż właściwie każdy odszuka w tym miejscu hotele bez trudu, a ogromny wybór niezwykłych atrakcji zapewni każdemu z nas bardzo wielu wrażeń.

Inwestycja w przyczepę kempingową

2017-04-06 15:07:55
Responsive image

Okres letni jeszcze mamy w perspektywie, natomiast z przybyciem pogodniejszych dni rozpoczynamy rozmyślać o wyjeździe. Wśród pomysłów coraz to powszechniej pojawiają się pomysły na bardzo swobodne spędzenie wczasów, czyli używanie przyczep kempingowych. Czy warto się nad tym zastanowić?

Kolporter rozwija sprzedaż biletów podróżnych

2017-03-22 09:41:16
Responsive image

Kolporter poszerza o kolejne województwa sieć saloników, sprzedających bilety kolejowe, autobusowe i busowe. Od 22 marca z tej oferty mogą korzystać również mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Pomysły na najbliższe wakacje

2017-03-20 16:35:39
Responsive image

W trakcie planowania letniego wyjazdu sprawą istotną jest to, dokąd pojedziemy. Wyjątkowo istotną rzeczą, od jakiej zależny jest całokształt wyjazdu jest jeszcze to, jakiego typu bazę noclegową dobierzemy. Sporo z podróżujących odchodzi od renomowanych pensjonatów, lub luksusowych hoteli, nie musi stacjonować w szumnych miasteczkach turystycznych ale wybiera na urlop przyczepy kempingowe.

Pomysły na najbliższe wakacje

2017-03-20 15:45:04
Responsive image

W trakcie planowania letniego wyjazdu sprawą istotną jest to, dokąd pojedziemy. Wyjątkowo istotną rzeczą, od jakiej zależny jest całokształt wyjazdu jest jeszcze to, jakiego typu bazę noclegową dobierzemy. Sporo z podróżujących odchodzi od renomowanych pensjonatów, lub luksusowych hoteli, nie musi stacjonować w szumnych miasteczkach turystycznych ale wybiera na urlop przyczepy kempingowe.

Wakacje w drodze

2017-03-06 14:29:43
Responsive image

W czasie załatwiania urlopowego wyjazdu sprawą nadrzędną jest to, dokąd zmierzamy. Wyjątkowo znaczącą rzeczą, od jakiej zależy cały kształt naszego wypoczynku jest również to, jaki nocleg zadecydujemy się wybrać. Wielu z podróżujących rezygnuje z eleganckich pensjonatów, lub też hoteli, nie potrzebuje znajdować się w szumnych miasteczkach turystycznych i wybiera przyczepy kempingowe.

Tanie noclegi podczas wakacji

2017-03-06 10:51:56
Responsive image

W trakcie rozmieszczania urlopu sprawą nadrzędną jest to, gdzie będziemy wypoczywać. Nadzwyczaj ważką myślą, od jakiej jest zależny kształt tego wyjazdu jest dodatkowo to, jaki nocleg zadecydujemy się wybrać. Wielu z urlopowiczów odstępuje od renomowanych pensjonatów, lub też hoteli na rzecz tańszych rozwiązań.

Kolporter rozwija sieć sprzedaży biletów podróżnych

2017-03-01 10:43:14
Responsive image

Kolporter poszerzył ilość punktów sprzedających bilety kolejowe, autobusowe i busowe. Od 1 marca z tej oferty mogą korzystać również mieszkańcy województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Sudeckie atrakcje - Masyw Śnieżnika

2017-02-22 13:44:04
Responsive image

Znana z licznych atrakcji Kotlina Kłodzka kusi tak ciekawym obszarem górskim, jakim jest Masyw Śnieżnika. Ten potężny masyw, znany z licznych szlaków turystycznych oraz pięknych widoków, z pewnością zasługuje na uwagę turystów.

Kolporter poszerza sieć sprzedaży biletów podróżnych o kolejne województwa

2017-02-03 13:02:13
Responsive image

Kolporter poszerza sieć saloników prasowych, sprzedających bilety kolejowe, autobusowe i busowe. Od 3 lutego z tej oferty mogą już korzystać również mieszkańcy województw: lubelskiego i podkarpackiego.

Zimowe BHP - 3 zasady, które pozwolą ci być bezpiecznym na stoku

2017-01-26 10:14:14
Responsive image

Jak co roku, kierowcy narzekają na mroźną aurę i nieodśnieżane drogi, a dzieci cieszą się z kolejnych centymetrów śniegu. Dla najmłodszych zimowe miesiące to czas beztroskiej zabawy, wolny od szkoły. Zadbajmy o to, żeby rzeczywiście taki był, bo jak wskazują statystyki, wypadki niestety nie należą do rzadkości. W ubiegłym sezonie, tylko na stokach obsługiwanych przez GOPR doszło do ponad 1000 zdarzeń, które wymagały interwencji ratowników[1]. Można uniknąć przykrych następstw białego szaleństwa, kierując się kilkoma sprawdzonymi zasadami zimowego BHP, które obowiązują wszystkich miłośników sportów zimowych. Warto je przypomnieć, gdyż uczniowie pierwszych pięciu województw rozpoczęli już ferie.

QUBUS HOTEL UTYTUŁOWANY „GEPARDEM BIZNESU

2017-01-04 16:20:50
Responsive image

Instytut Europejskiego Biznesu po raz 11 wyróżnił najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce. Z 40 tysięcy kandydatów, „Gepardem Biznesu" zostało ponad 4 tys. firm. Wśród laureatów znalazł się także Qubus Hotel. Jest to kolejny tytuł po „Gazeli Biznesu" przyznany sieci za świetne wyniki finansowe.

Kolporter poszerza sieć sprzedaży biletów podróżnych

2016-12-16 11:42:59
Responsive image

Kolporter poszerzył ilość punktów sprzedających bilety kolejowe, autobusowe i busowe. Od 16 grudnia z tej oferty mogą korzystać również mieszkańcy województwa łódzkiego.

Kolejne saloniki Kolportera sprzedają bilety podróżne

2016-11-30 10:58:53
Responsive image

W ponad 60 salonikach i salonach prasowych Kolportera, zlokalizowanych na terenie województwa wielkopolskiego można już kupować bilety kolejowe, autobusowe i busowe blisko 140 przewoźników.

Kolporter poszerza sieć punktów sprzedaży biletów podróżnych

2016-11-15 10:53:25
Responsive image

W ponad 40 salonikach i salonach prasowych Kolportera, zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego można kupować bilety kolejowe, autobusowe i busowe blisko 140 przewoźników.

Sposób na tanie loty do USA

2016-10-21 15:50:12
Responsive image

Nie jest łatwo znaleźć naprawdę tani lot do USA, a średnia cena biletów zakupionych w 2015 roku to aż 2873 zł. Koszt przelotu można jednak obniżyć. Jak? Z analiz Skyscanner wynika, że najkorzystniejszym miesiącem na podróż do Stanów Zjednoczonych jest wrzesień i maj - można wówczas zaoszczędzić ok. 7,5% na cenie biletu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jesienne zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej

2016-10-21 08:32:48
Responsive image

Ogrom możliwości do organizowania w Kotlinie Kłodzkiej niesamowicie wielu ciekawych eskapad do nadzwyczaj atrakcyjnych miejsc stanowi jedną z głównych cech fascynujących każdego roku zdecydowanie większe masy przyjezdnych.

Coraz więcej saloników Kolportera z biletami podróżnymi

2016-09-22 11:18:41
Responsive image

Kolporter poszerza, od 22 września, sieć punktów sprzedaży biletów podróżnych o ponad 70 saloników i salonów prasowych, zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego i w Opolu.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: