Międzynarodowy konkurs „Roca One Day Design Challenge” powraca do Polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 28 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW). Mogą w niej wziąć udział posiadający polskie lub ukraińskie obywatelstwo studenci, młodzi architekci i projektanci. Zadanie konkursowe to stworzenie oryginalnych i innowacyjnych rozwiązań związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Rejestracja do konkursu jest już otwarta, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Z okazji Światowego Dnia Wzroku, Vision Express przypomina, że każdy ma prawo do dobrego widzenia. Firma, która od 30 lat dba o zdrowie wzroku Polaków, kontynuuje misję dbania o wzrok Polaków nie tylko poprzez dostarczanie najwyższej jakości usług, ale również wspierając potrzebujących.
Szkoła podstawowa SONUS rozpoczęła pierwszy w swojej historii rok szkolny. Uczniowie będą mieli okazję przyswoić wiedzę przy pomocy innowacyjnych metod nauczania, biorących pod uwagę ich indywidualne predyspozycje i upodobania.
Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, a ich wpływ na gospodarkę globalną stale rośnie. Znajomość języka chińskiego może otworzyć drzwi do wielu nowych możliwości zawodowych. Nauka języka chińskiego to nie tylko inwestycja we własny rozwój, ale także fascynująca podróż w głąb jednej z najstarszych kultur świata.
Rynek przedłużania włosów od lat prężnie rozwija się w Polsce. Klientki decydują się na skorzystanie z tego typu zabiegu z różnych powodów, zarówno chcąc ekspresowo zmienić swój wizerunek przed ważnym wydarzeniem, jak również pragnąc nadać objętości i wyrazu swoim naturalnym, cienkim kosmykom. W salonach wykorzystywanych jest wiele metod przedłużania włosów. Jedną z najnowszych i jednocześnie najbezpieczniejszych jest technika BIO TAPE. W Polsce jednak nadal nieliczne salony zawierają w swojej ofercie tego typu usługę. Na terenie województwa śląskiego jedynym salonem ją wykonującym jest Tagomago Hair Extensions, który prowadzi również kursy przedłużania włosów metodą BIO TAPE.
Dawid Otulak to znany wśród maturzystów ze swojej skuteczności korepetytor biologii i chemii przeprowadzający uczniów przez meandry podstawy programowej. Właśnie wystartował z kolejną propozycją metody przyswajania wiedzy, dostępną na swojej stronie internetowej. Mowa o słowniku pojęć biologicznych.
Jury międzynarodowego konkursu architektonicznego International VELUX Award 2024 wybrało dziesięciu regionalnych zwycięzców spośród 468 zgłoszonych projektów z 220 szkół architektury z całego świata. W Regionie Europa Wschodnia i Bliski Wschód w obu nagradzanych kategoriach wyróżniono studentów z polskich uczelni.
W publicznym przedszkolu Kropelka we Wrocławiu nauczyciele, rodzice i przyjaciele placówki postanowili spełnić marzenie dzieci o mechanicznym komputerze muzycznym. Organizują rodzinny festyn, kiermasz, a nawet internetowe licytacje. Każdy może dołączyć, żeby pomóc spełnić marzenie.
Sporty walki niosą za sobą wysokie ryzyko kontuzji. Przyjęcie ciosu w głowę, zadanego przez zawodowego boksera, kickboksera czy zawodnika mieszanych sztuk walki, niejednokrotnie skończyło się dla przeciwnika tragicznie. Niektórzy pięściarze potrafią wyprowadzić uderzenie z siłą od 190 do nawet 570 kg. Można sobie jedynie wyobrazić, co dzieje się z mózgiem zawodnika w momencie uderzenia. Wielokrotne ciosy w głowę prowadzą do mikrourazów mózgu, które bezpośrednio mogą wiązać się z uszkodzeniem przysadki mózgowej. W jaki sposób wiąże się to z niedoborem hormonu wzrostu i wyższym ryzykiem wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych?
Ogólnopolskie eliminacje do międzynarodowego konkursu „Most do Języka Chińskiego” 2024.
Gdy zaczęły się rozpadać szersze związki, zwane rodami, miejsce ich zajęła rodzina wielka, czyli związki krwi wiążące jej członków bez względu na stopień pokrewieństwa.
Jak połączyć urozmaicanie zajęć w przedszkolach i szkołach z wytyczaniem innowacyjnych trendów w edukacji i społecznym zaangażowaniem biznesu? Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i firma Musicon pokazują, jak robić to dobrze.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie”, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Samorząd Studentów WSMiP UJ serdecznie zapraszają na obchody Chińskiego Nowego Roku w dniach 26-27 lutego.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego.
Połowa uczniów potwierdza, że miewa trudności z nauką przedmiotów ścisłych, a dla podobnej grupy (49 proc.) najtrudniejsza w szkole jest matematyka. Jednocześnie blisko 6 na 10 uczniów uważa, że nauka przedmiotów ścisłych pozwoli im w przyszłości znaleźć lepszą pracę - wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Fundacji Adamed.
Turystyka przygodowa naukowym okiem i skoordynowana współpraca szkoły średniej z uczelnią wyższą. W Poznaniu wyznaczają nowatorski trend łączenia dwóch etapów świata edukacji.
Z okazji obchodów nadejścia Roku Smoka Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza na wydarzenie „Guan Li i Ji Li – inscenizacja konfucjańskich ceremonii wejścia w dorosłość” w reżyserii dr Magdaleny Greli-Chen.
"Otwórz drzwi do przyszłości swojego dziecka! Razem rozwijamy kluczowe kompetencje, budując wiarę w siebie i pewne wejście w świat zawodowy." Gra KompetencJAK pomaga w poznaniu i poszerzeniu swoich kompetencji.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 11 grudnia o godz. 17:00 na wykład Karoliny Krupy pt. ”Życie i twórczość Poetów Mglistych”.
Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty stworzyła we Wrocławiu i Gdańsku wyjątkowe szkoły dla dzieci, uciekających przed wojną z Ukrainy. Szkoły, które… poszły do uczniów. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów biznesowych, projekt okazał się sukcesem. Choć początkowo zderzył się z poważnymi przeciwnościami.
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie – Centrum Nauczania Zdalnego – tworzy właśnie fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na listopadowe polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne.
Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, aby spełniały swoją rolę, gdzie je nabyć i dlaczego jesień to także odpowiednia pora na ich zakup? Oto kilka przydatnych wskazówek.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 16 października o godz. 17:00 na wykład Karoliny Krupy pt. „Liu Cixin i naśladowcy? Czyli fenomen chińskiej literatury science-fiction”.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne pt.: „Jak minęły Twoje wakacje”.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza na kursy języka chińskiego od podstaw w postaci zajęć stacjonarnych oraz online. Kursy j. chińskiego rozpoczną się 9 października 2023, zapisy przyjmowane są do 6 października.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” w ramach świętowania swoich 17. urodzin serdecznie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. „Yuebing – ciasteczka księżycowe”.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” w ramach świętowania swoich 17. urodzin serdecznie zaprasza wszystkich na bezpłatne warsztaty kaligraficzne.
Z okazji 17. urodzin Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza dzieci oraz dorosłych, w poniedziałek 25 września od g. 13:00 na pokazowe lekcje języka chińskiego.
Brak uciążliwej biurokracji, organ prowadzący wyręczający z zadań administracyjnych, a do tego czas i przestrzeń na to by skupić się na realizacji pomysłów na dobrą, atrakcyjną edukację? I to wszystko w publicznej oświacie? O tym, jak to możliwe opowiada Edyta Borowicz-Czuchryta. Superbelferka, która podjęła wyzwanie by takie przedszkole i szkoła podstawowa powstały w Lublinie.
Długo wyczekiwana, ósma edycja Mistrzostw Europy Młodych Profesjonalistów została otwarta 5 września spektakularnym pokazem muzyki, tańca i młodzieńczej energii.
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona, profesjonalna sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Publicznej Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.
Nowa, Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu od września przyjmie pierwszą setkę pierwszoklasistów. Ma dla nich nie tylko nowoczesny, ekologiczny budynek, ale także unikatowy pomysł na atrakcyjną realizację podstawy programowej.
Po roku doświadczeń, zebranych podczas prowadzenia we Wrocławiu klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w nowym roku szkolnym rozwija projekt. W biurowcu Green Tower powstało Ukraińskie Centrum Edukacji. Będzie więcej nauki języka polskiego i oferta opieki dla dzieci pracujących rodziców.
Już 1 i 2 września Centrum Handlowe Rondo rozda klientom tyty pełne szkolnych akcesoriów. Robiąc w tych dniach zakupy będzie można odebrać szkolną wyprawkę, oszczędzając przy okazji czas i pieniądze.
Credit Agricole udostępnił nowy wniosek w programie Dobry Start (tzw. 300+) na rok szkolny 2023/2024. Klienci banku mogą go wypełnić online w serwisie CA24 eBank.
Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza we wtorek 20 czerwca o godz. 18:30 na wykład prof. Yang Huiling pt. „Survival Apps in China: from my latest visit to China 2023”.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na wykład i pokaz dr Ewy Wiśniewskiej i dr Magdaleny Greli-Chen pt. „Z orężem w dłoni, odziani w brokat -współcześni wojownicy dynastii Ming”.
Szybka Inwentaryzacja - program dla szkół, który ułatwia pracę nauczycielom i pracownikom administracyjnym. Dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych i technologii RFID, proces inwentaryzacji staje się łatwiejszy i bardziej efektywny. Dowiedz się, jak program Szybka Inwentaryzacja może pomóc w zarządzaniu szkołą!
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na mini-wykład dotyczący ewolucji pisma pieczęciowego, który organizowany jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. „W poszukiwaniu korzeni - moda dynastii Zhou i Han”.
Odzyskiwanie metali szlachetnych z elektroodpadów, aplikacja do nauki opartej na współpracy, narzędzie ułatwiające podejmowanie decyzji – to tylko niektóre projekty, które zakwalifikowały się do drugiej edycji konkursu “Change it - Impactful Innovation Challenge” organizowanego przez uniwersytet SWPS Bank Credit Agricole jest jednym z patronów tego wydarzenia.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego.
Z okazji zbliżającego się Święta Wiosny, Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej we wtorek 17 stycznia o godz. 17:00 na warsztaty poświęcone obchodom Chińskiego Nowego Roku.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na styczniowe polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne, którego tematem będą „Chińskie przesądy i Święto Duchów”.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na grudniowe polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne, którego tematem będzie „Zodiak i Chiński Nowy Rok”.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w środę 7 grudnia o godz. 18:30 na wykład lektorki - Sha Wenzhen: Widzieć Chiny, dostrzec Yi.
Jak pandemia zmieniła strukturę wymiany handlowej oraz inwestycji
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza we wtorek 29 listopada o godz. 18:30 na wykład lektorki Zhuo Lei o Szanghaju połączony z mini-lekcją dialektu szanghajskiego.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na zajęcia Konfucjańskiego Klubu Seniora w semestrze zimowym 2022/23.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w czwartek 20 października o godz. 16:45 na wykład Adriana Brony: Jaki powinien być idealny władca? Poglądy starożytnych chińskich szkół filozoficznych.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza we wtorek 11 października o godz. 15:00 na wykład prof. Helwiga Schmidt-Glintzera "Cultural Difference, Modernity and the Envisioning of a Third Axial Age Some Remarks on he er bu tong 和而不同".
Początek roku szkolnego to start podróży edukacyjnej dzieci i młodzieży szkolnej, na którą czeka również wiele wyzwań.
Z okazji 16 urodzin Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na pokazowe lekcje języka chińskiego, które odbędą się stacjonarnie i online. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
CREATON Polska kontynuuje udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Firma postanowiła nadal wspierać działalność organizacji na rzecz dzieci dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami zbrojnymi – od Etiopii, przez Syrię, po Afganistan, Pakistan i Bangladesz, zwłaszcza w Ukrainie, gdzie za wschodnią granicą Polski trwa konflikt zbrojny.
Czy wiesz jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka? Chcesz zobaczyć krwinki pod mikroskopem? A może wolisz zrobić swój własny hologram? To wszystko i wiele więcej będzie możliwe podczas tegorocznej jesiennej edycji warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Zapisy na zajęcia weekendowe dla nastolatków ruszają już 29 września.
W najbliższy weekend rozpoczyna się świętowanie 16 urodzin Instytutu Konfucjusza w Krakowie! Z tej okazji Instytut przygotował całą gamę atrakcji, które odbędą się stacjonarnie i online. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Interesują się fizyką, chemią, medycyną, inżynierią, ale również drukują narządy w 3D, pilotują samoloty, budują rakiety, uprawiają sport i angażują się społecznie. Przedstawiamy najbardziej utalentowanych uczniów w kraju, czyli laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP.
Chcesz zacząć naukę języka chińskiego? Wybierz miejsce, gdzie nauka języka to połączenie pasji lektorów z doskonałym przygotowaniem dydaktycznym.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych na kursy języka chińskiego.
Problemy z ostrością widzenia ekranu na smartfonie czy liter w książce pojawiają się najczęściej około czterdziestego roku życia. W przypadku nieostrego widzenia bliży i dali, warto rozważyć zakup okularów progresywnych, które często objęte są atrakcyjnymi akcjami promocyjnymi.
Już po raz ósmy młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych wykorzystali wakacje, by rozwijać swoje pasje. W połowie lipca 50 uczestników tegorocznej edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP zjechało z całej Polski do Warszawy na dwutygodniowy obóz naukowy. Pod okiem naukowców poszerzyli swoją wiedzę, opanowali nowe umiejętności, a przy tym świetnie się bawili. Po raz pierwszy do polskich uczniów dołączyło troje laureatów wietnamskiej edycji programu.
17 lipca rozpoczął się obóz naukowy 8. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. 50 młodych osób, których pasją jest nauka, w wieku od 14 do 19 lat przyjechało do Warszawy, aby przez 2 tygodnie brać udział w wykładach i zajęciach praktycznych, doświadczać samodzielnej pracy w laboratorium oraz nawiązać przyjaźnie i wieloletnie relacje naukowe.
Czy chcesz dowiedzieć się jak działała maszyna szyfrująca Enigma? A może wolisz na własne oczy zobaczyć jedyny w Polsce czynny reaktor jądrowy lub pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej? Zastanawiasz się jak wyglądały pierwsze komputery i konsole do gier? To wszystko i o wiele więcej możesz zobaczyć podróżując z Naukową Mapą Polski ADAMED SmartUP.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w wakacyjnych kursach języka chińskiego dla początkujących.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w najbliższą sobotę 11 czerwca na spotkania z cyklu „Poranek z Pandą” oraz „Smocza Godzina”.
Dzień Dziecka to dla wszystkich najmłodszych długo wyczekiwany czas, a dla uczniów ze szkół, które brały udział w programie „Koloratorium” był to także dzień pełen emocji. Wszystko za sprawą ogłoszenia wyników III ogólnopolskiej edycji programu. Po kilkumiesięcznych zmaganiach poznaliśmy 10 zwycięskich placówek, które już we wrześniu zainaugurują działalność swoich minilaboratoriów, czyli profesjonalnie wyposażonych pracowni biologiczno-chemicznych.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne 中国文化之夜, podczas najbliższego spotkania uczestnicy będą starali się znaleźć różnice między chińską a polską definicją słowa „przyjaźń".
Program społeczny „Koloratorium” nie zwalnia tempa. W ramach akcji rywalizują nie tylko szkoły podstawowe z całej Polski, które grają o nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody, lecz również młodzi odkrywcy. Poznaliśmy zwycięzców konkursu indywidualnego ¬– autorzy 10 najlepszych prac plastycznych i literackich zdobyli hulajnogi elektryczne. Wśród nich są uczniowie ze szkół z Podkarpacia.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w najbliższą sobotę 21 maja na spotkania z cyklu „Poranek z Pandą” oraz „Smocza Godzina”. Podczas najbliższych zajęć dzieci będą miały okazję poznać najciekawsze zabytki Chin.
Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na comiesięczne bezpłatne zajęcia dotyczące z kultury i języka chińskiego przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) oraz dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej.
Po dwuletniej przerwie PGE Obrót wraz z rzeszowskim oddziałem PGE Dystrybucja włączyły się w Europejską Noc Muzeów. Do Muzeum Energetyki Podkarpackiej przybyło rekordowo prawie 3 tysiące odwiedzających.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne 中国文化之夜, podczas najbliższego spotkania uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie „Jak latem spędzać czas wolny w Krakowie?”.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wykład prof. Bogdana Góralczyka „Czy Xi Jinping zrealizuje Chińskie Marzenia?”
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas 2-8 do udziału w V edycji konkursu kaligraficznego „Znaki Krzaki”.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne 中国文化之夜, tematem najbliższego wydarzenia będzie „Atrakcyjność oczami Polaków i Chińczyków”.
Stres towarzyszy nam w wielu sytuacjach, szczególnie tych, które znacząco wpływają na naszą przyszłość. Dla uczniów najbliższym takim wydarzeniem jest matura, a zaraz po niej wybór kierunku studiów, któremu poświęcą kolejne lata edukacji. W okresie wielu wyzwań przed- i poegzaminacyjnych przydatne mogą okazać się sprawdzone techniki radzenia sobie ze stresem oraz racjonalne podejście do ważnych decyzji.
Ludzkie ciało, a szczególnie nasz mózg, to wyjątkowe laboratorium, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego funkcjonowanie skrywa wciąż wiele tajemnic. Jak zatem pobudzić pracę mózgu i wspierać swoją kreatywność? Pomoże w tym odpowiednia dieta, bogata w zdrowe tłuszcze i „dobre” bakterie. Prezentujemy też związane z tym tematem ciekawe eksperymenty, które można wykonać razem z dziećmi w domu.
Problemy psychiczne należą do jednych z głównych przyczyn chorób wśród nastolatków, a połowa wszystkich zaburzeń psychicznych ma swój początek przed ukończeniem 14. roku życia.
Coraz większa liczba pracodawców, firm i przedsiębiorstw zatrudnia osoby z niepełnosprawnością, które są przydzielane do różnorodnych stanowisk. Pośród tych osób mamy również pracowników o niezwykłych historiach.
Aż 158 szkół podstawowych z całej Polski dołączyło do najnowszej edycji programu społecznego „Koloratorium”. Za nami już pierwszy etap akcji – znamy 30 placówek, które wykonując kolejne konkursowe zadania i zdobywając punkty w rankingu, przeszły do finałowego etapu. Do zdobycia są nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne i inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł.
Fundacja Adamed i Politechnika Warszawska powracają z cyklem warsztatów ADAMED SmartUP Academy organizowanym w formule stacjonarnej. Wiosenna odsłona zajęć to propozycja dla osób w wieku 14-19 lat zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Bezpłatne weekendowe spotkania, prowadzone przez akademików z Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Fizyki PW, będą dla nich okazją do wykonania licznych eksperymentów i poszerzenia wiedzy szkolnej o nowe zagadnienia. Pierwsze warsztaty już 2 kwietnia.
Instytut Konfucjusza w Krakowie znosi opłaty za kursy dla wszystkich studentów i naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego z Ukrainy.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego. W semestrze letnim 2022 kursy j. chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 23 czerwca 2022. Zajęcia będą odbywały się w trybie online, po 14 marca możliwy będzie powrót do zajęć stacjonarnych w Krakowie.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na pierwszy z serii wykładów poświęconych najważniejszym świętom w chińskiej kulturze, tym razem tematem będzie Święto Wiosny, czyli Chiński Nowy Rok.
W związku ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem, który nadejdzie już 1 lutego 2022, Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na specjalne spotkanie poświęcone chińskim znakom oraz noworocznej kaligrafii.
W ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy zapraszamy do udziału w cyklu webinariów z ekspertami na temat elementów zrównoważonego mieszkania/domu.
„Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dziś” to znane przysłowie mogłoby być kwintesencją tego, jak radzić sobie z prokrastynacją. Mogłoby być, gdyby zjawisko było proste do zdefiniowania, a sposoby radzenia sobie z nim ograniczały się do nieodkładania zadań na później. Problem jest bardziej złożony i dotyka nawet jednej czwartej społeczeństwa. Może być szczególnie uciążliwy dla uczniów i studentów, którzy przygotowują się do egzaminów, a także dla wszystkich, którym znowu nie udaje się realizować postanowień noworocznych.
Każdy z nas ma w sobie swoje własne, wewnętrzne laboratorium. Jest nim nasz organizm. Jego działanie skrywa wiele tajemnic. Odkryją je uczestnicy programu społecznego „Koloratorium”. 25 października 2021 roku ruszyła najnowsza odsłona akcji, w której uczniowie, pod opieką nauczycieli, będą rozwijać swoje naukowe pasje i zyskają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród dla siebie oraz swoich szkół.
Credit Agricole rusza z cyklem edukacyjnych transmisji na żywo o oszczędzaniu pieniędzy i środowiska naturalnego. O zero waste w kuchni, łazience, garderobie i podczas świąt na grupie „Wyzwanie oszczędzanie” na Facebooku opowie Sylwia Majcher – edukatorka ekologiczna, dziennikarka i autorka kilku książek, z którą bank współpracuje już kolejny raz.
Wycieczka szkolna do Instytutu Badań Jądrowych, tunel czasoprzestrzenny w nieczynnym reaktorze, spotkanie ze Stanisławem Lemem i naukowcami z różnych epok, wciągające zadania, łamigłówki oraz wymagające analizy to wszystko czeka na uczestników gry rekrutacyjnej będącej pierwszym etapem nowej edycji programu ADAMED SmartUP. Rozgrywka startuje 1 października i potrwa do 15 stycznia. Nadal można się rejestrować, aby wziąć w niej udział.
„Namaluj Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Ucz się chińskiego" to konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Europy. Organizatorem konkursu jest Centrum Nauczania Języka i Współpracy (CLEC) przy Ministerstwie Edukacji ChRL.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na kursy języka chińskiego. Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego otwiera 2 nowe grupy początkujące: Smoczki kursy dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz Jenoty kursy dla młodzieży w wieku 10-12 lat, zajęcia ruszają w październiku.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na kursy języka chińskiego od podstaw w postaci zajęć stacjonarnych oraz online. Kursy j. chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie rozpoczną się 9 października 2021 i potrwają do 14 lutego 2022.
18 lipca rozpoczął się obóz 7. obóz ADAMED SmartUP dla młodzieży utalentowanej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Jego uczestnicy nauczą się m.in. programowania robotów i szycia chirurgicznego oraz samodzielnie przeprowadzą ciekawe eksperymenty chemiczne.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w wakacyjnych kursach języka chińskiego dla początkujących.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego realizuje projekt Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy. W ramach edukacji nt. elementów zrównoważonego domu, przewidziane są kolejne prelekcje dla studentów, czy otwarte warsztaty i webinaria z udziałem ekspertów. Projekt finansowany jest w ramach grantu i programu Aktywni Obywatele.
Znamy laureatów ogólnopolskiego konkursu grantowego, który jest częścią projektu edukacyjnego „TO(działa)MY!”. Projekt jest prowadzony przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska.
Edukacja online, podobnie jak tradycyjna nauka w szkołach, może mieć wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Przykładem, jak skutecznie zaktywizować uczniów na odległość i umożliwić im samodzielne praktykowanie nauk ścisłych i przyrodniczych jest cykl warsztatów SmartUP Academy. To bezpłatne zajęcia, współorganizowane przez Politechnikę Warszawską i Fundację Adamed, na które właśnie ruszyły zapisy. W spotkaniach weekendowych mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w piątek 12 lutego o godz. 18:00 na lekcje języka chińskiego, podczas której będzie można dowiedzieć się jak składać życzenia po chińsku.
„Przystań w sieci” to inicjatywa Facebooka, NASK i UNICEF Polska, której celem jest zwiększenie wiedzy nauczycieli oraz uczniów w zakresie bezpieczeństwa w internecie. Od startu programu w październiku 2020 r., dołączyło do niego ponad 2000 nauczycieli i 20 000 uczniów z całego kraju. Wszystkie kursy są dostępne na stronie www.przystanwsieci.pl.
Instytut Konfucjusza w Krakowie od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Credit Agricole od kilku miesięcy popularyzuje oszczędzanie pieniędzy i bardziej świadome gospodarowanie domowym budżetem. Pod patronatem banku w mediach społecznościowych zawiązała się 2,4-tysięczna społeczność „Wyzwanie oszczędzanie”, której członkowie wymieniają się doświadczeniami i radami. Teraz, w czasie ferii, bank chce zachęcić dzieci do oszczędzania i nauczyć rodziców, jak je w tym wspierać.
Popularność podcastów w Polsce dynamicznie rośnie. Najczęściej słuchamy ich dla rozrywki – najczęściej odtwarzana kategoria w tym medium to „Komedia”[1]. Format ten może jednak też uczyć i popularyzować wiedzę naukową, bowiem „Edukacja” znalazła się wśród 5 najchętniej słuchanych gatunków. Do tej grupy dołączył „Podcast naukowy ADAMED SmartUP”. Jego pierwsze cztery odcinki przedstawią recepty polskich naukowców na aktualne wyzwania dot. ochrony środowiska w obszarach poszczególnych żywiołów – wody, powietrza, ziemi i ognia. Nowe odcinki publikowane są co środę.
Program ADAMED SmartUP, mimo pandemii nie ogranicza swojej działalności edukacyjnej. Tegoroczne Roadshow programu odbędzie się za pośrednictwem Instagrama. W trakcie transmisji live absolwenci opowiedzą o programie stypendialnym i procesie rekrutacyjnym do niego, wyjaśnią, jak wyglądają zajęcia prowadzone na obozie naukowym oraz odpowiedzą na zadane im pytania. Dzisiaj, 8 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie ze spotkań, poprowadzone przez Małgorzatę Gniadek i Natalię Puczek.
Rok 2020 mija pod znakiem telekonferencji, pracy zdalnej i nauki online. Dzisiaj nawet udział w zajęciach szkolnych czy akademickich wymaga użycia sieci. Jednak bez względu na obowiązkowy czas spędzany przed ekranami komputerów, uczniowie nadal chętnie korzystają z internetu, by poszerzyć swoją wiedzy czy rozwinąć naukowe pasje poza lekcjami. Ponad dwie trzecie z nich odwiedza w tym celu specjalistyczne strony internetowe, a aż 50 proc. zagląda do mediów społecznościowych – tak wynika z badania ankietowego przeprowadzonego przez Fundację Adamed w ramach programu edukacyjnego ADAMED SmartUP[1].
Metody wykrywania wirusa SARS-CoV-2, wykorzystanie mikroskopii elektronowej w badaniu koronawirusów, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów „Dni otwarte ADAMED SmartUP” dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Każde z zajęć zostanie po zakończeniu udostępnione YouTube ADAMED SmartUP.
W ramach programu społecznego „Koloratorium”, uczniowie szkół podstawowych z całej Polski ruszyli ku wielkiej naukowej przygodzie. Od grudnia 2019 roku, młodzi odkrywcy, wspierani przez swoich nauczycieli, rozwiązywali chemiczne zagadki i przeprowadzali wyjątkowe eksperymenty, łącząc przy tym edukację z zabawą. Teraz przyszedł czas na wielki finał programu organizowanego przez FFiL Śnieżka SA – 13 listopada br. poznaliśmy zwycięzców II ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”. Które szkoły zdobyły pracownie marzeń?
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na kursy języka chińskiego od podstaw w postaci zajęć online.
Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne warsztaty SmartUP Academy, organizowane w ramach programu ADAMED SmartUP we współpracy z Politechniką Warszawską. Nastolatkowie ze szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat zainteresowani naukami ścisłymi i przyrodniczymi mogą wybrać jeden z sześciu nieszablonowych tematów i dołączyć do weekendowych zajęć. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 jesienny cykl spotkań zostanie przeprowadzony w formie zdalnej. Uczestnicy wybranych zajęć otrzymają jednak pomoce dydaktyczne, które pozwolą im na przeprowadzenie części zadań praktycznych nawet na odległość.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na konsultacje oraz lekcje pokazowe języka chińskiego online dla dorosłych.
Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów. Gra o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł nabiera rozpędu, a zwycięskie szkoły poznamy już 13 listopada!
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież na pokazowe lekcje języka chińskiego w postaci zajęć online.
Skąd bierze się fenomen narzędzia, z którego korzystają miliony użytkowników na całym świecie? Poznaj Genially i zobacz jak może zmienić codzienną naukę!
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na kursy języka chińskiego w postaci zajęć online.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych na kursy języka chińskiego w postaci zajęć online.
Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Nauczycielom daje okazję wprowadzenia metody projektowej do zajęć lekcyjnych. Organizatorami inicjatywy są UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.
Badania Gallupa odkrywają dość przerażającą prawdę o Amerykanach. Ale czy na pewno tylko o nich?
Po raz kolejny Grupa OKNOPLAST była głównym mecenasem Turnieju Debat Oksfordzkich, zorganizowanego przez fundację Court Watch Polska.
W połowie sierpnia startuje obóz naukowy 6. edycji programu ADAMED SmartUP. Weźmie w nim udział 50 szczególnie uzdolnionych uczniów, pochodzących z ponad 40 miast w Polsce. Ostatnie dwa tygodnie wakacji utalentowana młodzież spędzi na nauce m.in. programowania robotów, szycia chirurgicznego, czy poznając teorię komputerów kwantowych oraz współczesne metody badań w biologii molekularnej.
Letnie, nocne niebo obfituje w atrakcyjne zjawiska astronomiczne, w tym sławne spadające gwiazdy – Perseidy. Część z nich możemy obserwować gołym okiem, w przypadku innych przydatny będzie prosty teleskop, nawet ten samodzielnie skonstruowany w domu. Instrukcję, jak zbudować go za mniej niż 50 zł, będzie można poznać podczas najbliższego webinaru organizowanego w ramach programu ADAMED SmartUP. Otwarte spotkanie online odbędzie się 30 lipca o godz. 17.30.
Chcesz poznać system gospodarczy Chin i dowiedzieć się jakie są uwarunkowania prawne prowadzenia biznesu w Chinach? Zastanawiasz się jak skutecznie negocjować w Chinach? Może chciałbyś wziąć udział w warsztatach z chińskiego savoir-vivre, żeby przekonać się jak wielowymiarowa jest kultura chińska. Teraz masz znakomitą szansę żeby zgłębić specyfikę chińskiego społeczeństwa w ujęciu najwybitniejszych ekspertów z Polski oraz z Chin.
Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” po raz kolejny zaangażował się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazał Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie środki ochrony osobistej.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w wakacyjnym kursie języka chińskiego dla początkujących.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza uczniów klas 4-6 do udziału w 13-godzinnym kursie j. chińskiego w formie zajęć on-line. Kurs rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 31 lipca, zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu (wtorek i piątek) w godz. 11:00-12:00.
Dzień Dziecka to dla najmłodszych zawsze specjalny czas, a dzięki programowi społecznemu „Koloratorium” tegoroczna odsłona tego święta była wyjątkowa i długo wyczekiwana. 1 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników konkurs indywidualnego „Koloratorium”, w którym uczniowie ze szkół z całej Polski przygotowali łącznie aż 3183 prac literackich i plastycznych. Autorzy najlepszych z nich otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez FFiL Śnieżka SA.
W ostatnich miesiącach słowo „koronawirus” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Wokół tematu epidemii narasta też niebezpieczne zjawisko fake newsów. By ochronić się przed samym wirusem, jak i przed niesprawdzonymi informacjami na jego temat, warto lepiej poznać swojego wroga. Pomogą w tym otwarte, bezpłatne webinary „Biologia molekularna wirusa SARS-CoV-2”, organizowane w ramach programu edukacyjnego ADAMED SmartUP. Cykl spotkań online, poprowadzony przez dr n. biol. Magdalenę Richter, startuje już 3 czerwca.
W Polsce jest ich ponad 5,9 mln – tyle wynosiła według danych GUS w 2019 roku liczba dzieci poniżej 15-ego roku życia. Na co dzień, poza rodzicami, dziadkami i nianiami, opiekę nad nimi sprawują żłobki, przedszkola oraz szkoły. Jednak w wyniku epidemii wywołanej przez COVID-19, wszelkie placówki oświatowe oraz ośrodki dziennego pobytu zostały zamknięte. Co więcej ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zagrożenie koronawirusem, wykluczyło opiekę dziadków i niań, pozostawiając rodziców samym sobie. Jak zatem pracujący rodzice mają „ogarniać” rzeczywistość, w której dom jest jednocześnie miejscem pracy, szkołą i placem zabaw?
Czytanie pozwala nam zwiększyć zasób słów, poprawia naszą empatię, pomaga walczyć z problemami z koncentracją, a nawet – jak dowodzą badacze z Uniwersytetu w Yale – wydłuża nasze życie. Czytanie samo w sobie ma wiele zalet, ale żeby było jednocześnie przyjemnością i dawało możliwość poszerzenia swojej wiedzy ważny jest odpowiedni wybór lektury. Aby w nim pomóc, sprawdzamy, jakie książki czytają najbardziej uzdolnieni nastolatkowie w Polsce.
Somfy Polska, dostawca automatyki domowej i rozwiązań smart home został partnerem Team RaByte. Producent wspiera udział zdolnej polskiej młodzieży w największym na świecie konkursie robotycznym - FIRST Robotics Competition.
Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE i największego sprzedawcy energii w Polsce dołączył do Rady Gospodarczej Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.
Przed nami długo wyczekiwany sezon zimowych podróży. Rozpoczęły się ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.
Firma KRISPOL uruchomiła nowy projekt CSR. Pomoc otrzymają dzieci z domu dziecka House of Hope w Zambii, podopieczni Fundacji KASISI, założonej przez Szymona Hołownię.
przez INTER Polska pierwsza edycja konferencji ,,Bezpieczny Podmiot Leczniczy”, w trakcie której ponad 70 przedstawicieli środowiska medycznego dyskutowało o kluczowych tematach związanych z funkcjonowaniem podmiotów leczniczych. Prelegenci, eksperci ze świata prawniczego i lekarskiego, w swoich wystąpieniach poruszyli tematykę związaną mi.in. z praktycznymi aspektami zarządzania podmiotem leczniczym oraz udzielania świadczeń zdrowotnych przez personel medyczny.
Poznań - to tu odbędzie się kolejna tegoroczna odsłona akcji „Pomaganie przez gotowanie” marki Knorr i Fundacji Samodzielność od Kuchni. Już 23 września rozpocznie się cykl warsztatów kulinarnych dla wychowanków poznańskich domów dziecka. Finałowe gotowanie odbędzie się 2 października o godz. 17.00.
Poznań – to właśnie tu miała miejsce kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Pomaganie przez gotowanie”, współorganizowanej przez Fundację Samodzielność od Kuchni i markę Knorr. W ramach akcji na przełomie września i października w Poznaniu odbyły się warsztaty kulinarne dla wychowanków domów dziecka. Ich celem było nie tylko doskonalenie umiejętności gotowania, ale przede wszystkim – nauka samodzielności. Było smacznie, pachnąco i bardzo wzruszająco!
Fundacja Grupy Adamed wraz z Urzędem m.st. Warszawy zapraszają uczniów stołecznych szkół średnich na roczny, zaawansowany, a co najważniejsze bezpłatny kurs chemii. Zajęcia prowadzone w języku angielskim w ramach dwóch ścieżek tematycznych, będą odbywać się raz w miesiącu w okresie od października br. do czerwca 2020 roku.
Już teraz można zarejestrować się na warsztaty naukowe SmartUP Academy, dedykowane uczniom w wieku 15-19 lat, których pasją są nauki ścisłe i przyrodnicze. Zajęcia odbywać się będą na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zwracają też koszty transportu uczestnikom dojeżdżających z miejscowości oddalonych od Warszawy powyżej 50 km.
Od 19 sierpnia trwa 3. edycja ogólnopolskiego programu „Extra Szkolna Stołówka”, którego inicjatorem jest marka Delma. Dzięki niemu 3 szkoły mogą wygrać remont stołówki o wartości 20 000 zł każdy, a konsumenci codziennie mają szansę na zdobycie 300 zł na wyprawkę szkolną. Akcja potrwa do 21 października.
Właśnie zakończył się konkurs dla szkół średnich, w ramach którego bank Credit Agricole zaprosił uczniów do zaprojektowania wizerunku karty płatniczej. Spośród prawie 700 zgłoszeń wyłoniono najciekawszy projekt.
Bank Credit Agricole ogłasza konkurs dla szkół średnich, w ramach którego zaprasza uczniów do zaprojektowania wizerunku karty płatniczej. Zwycięska karta trafi do oficjalnego obiegu.
Dzieci szybciej przyswajają różnego rodzaju informacje, kiedy angażują wszystkie swoje zmysły. W bardziej przystępnym przekazywaniu wiedzy przedszkolakom bądź uczniom klas I-III może pomóc film – często wartościowe źródło np. ciekawostek przyrodniczych.
Spotkanie w Muzeum Żydów Mazowieckich ma pokazać znaczenie i siłę symboliki religijnej w biznesie, skutki jej stosowania, wpływ na biznes i możliwości wykorzystania symboliki w prowadzeniu działań biznesowych. Zapraszamy 19 marca 2019. Miejsce: Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, ul. Kwiatka 4.
Silna koncentracja na osiąganie wyznaczonych celów oraz bardzo mocno rozwinięte poczucie wewnętrznej kontroli i dyscypliny - to style myślenia, które łączą legendę polskiego boksu zawodowego Przemysława Saletę oraz niezwykle utytułowanego, wieloletniego reprezentanta Polski w piłce ręcznej Karola Bieleckiego. To wnioski jakie płyną po konferencji zorganizowanej w warszawskiej restauracji Wilcza 50 pt. „Zaglądamy do głowy mistrzów”. Sportowcy zostali poddani drobiazgowemu badaniu przy użyciu narzędzia psychometrycznego MindSonar® stosowanego powszechnie w krajach Europy Zachodniej.
Koniec każdego roku kalendarzowego to okres podsumowań i analiz. W świecie HR wielu ekspertów dokonuje właśnie wtedy „zawodowego” rachunku sumienia oraz próbuje przewidzieć jakie trendy będą dominować w następnych dwunastu miesiącach. Przypomina to bardzo często wróżenie z fusów, ale niektóre tendencje można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć
„Ecce medicus” to niezwykły zbiór osiemnastu esejów obrazujących pracę lekarzy w świetle stuletniej historii zawodu i wielu dylematów, z którymi na przestrzeni lat musieli się oni mierzyć. Od tych etycznych, moralnych, naukowych czy prawnych, aż po te historyczne, niełatwe, budujące ideę szlachetnej postawy lekarza względem pacjenta i ojczyzny. Premiera książki miała miejsce podczas corocznej Gali Polskiego Towarzystwa Lekarskiego honorującego laureatów Medalu ,,Gloria Medicinae”, ponieważ „Ecce medicus” to też w dużej mierze obraz ich osiągnięć połączony z niezwykłym kursem etyki i dziejów dwóch zawodów lekarskich: lekarza i lekarza dentysty. Książka została wydana przez Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości we współpracy z Polskim Towarzystwem Lekarskim.
Lepiej pracują w grupie, są skupieni na celach, zorientowani bardziej na szukanie powiązań niż teoretyzowania. Nauczyciele z CLVI Liceum Ogólnokształcącego na warszawskim Mokotowie wzięli udział niecodziennym badaniu stylu myślenia. Pomiar i analizę tego jakimi wartościami kierują się w swojej pracy przeprowadzono za pomocą innowacyjnego narzędzia psychometrycznego MindSonar® – stosowanego powszechnie w państwach Europy zachodniej m.in. w Holandii. Celem projektu było wsparcie kompetencyjne pedagogów w ich codziennej pracy z uczniami.
Już w najbliższy czwartek tj. 29 listopada br. odbędzie się pierwszy w Polsce eksperyment naukowy skierowany do kadry pedagogicznej w zakresie sposobu myślenia nauczycieli w pracy z uczniami. Pomiar i analiza zostanie przeprowadzona przy użyciu nowoczesnego narzędzia psychometrycznego MindSonar® – stosowanego w państwach Europy zachodniej m.in. w Holandii.
Zgłoś swoją szkołę, zdobądź wiedzę i atrakcyjne nagrody!
Nastolatki w wieku 14-18 lat spędzają dziennie średnio 6,26 godzin przed urządzeniami technologicznymi. Jaki to ma na nich wpływ? Konferencja „Uzależnienia w sieci – program przeciwdziałań zagrożeniom w sieci” zorganizowana przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z m.in. Motorolą Solutions w Krakowskim Parku Technologicznymi zgromadziła kilkuset nauczycieli, z którymi poruszyli problem uzależnień w sieci.
Bank Credit Agricole był głównym partnerem konkursu pt. „Polska i Francja 1914-1918” na najlepsze tłumaczenie tekstów literackich z języka francuskiego dotyczących I wojny światowej. Konkursowi patronował Konsul Generalny Francji w Polsce.
DHEA to wydzielany przez organizm hormon młodości. Jego niedobory zaczynają nam dokuczać już po czterdziestce, gdy nikt jeszcze nie kwapi się do zwolnienia tempa życia. DHEA to niezwykle ważny hormon wydzielany przez korę nadnerczy. Stymuluję produkcję testosteronu i estrogenów, czyli hormonów płciowych, ale też bardzo korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i intelektualną.
Według danych Komendy Głównej Policji w pierwszym półroczu 2018 r. w kraju oszukano blisko 1,7 tys. seniorów. Łącznie stracili oni prawie 27 mln zł. Zachęcamy do porozmawiania z bliskimi, jak nie paść ofiarą oszustów.
Na czas trwania 22. Międzynarodowych Targów Książki zostanie postawiona mobilna stacja Wavelo. Użytkownicy jednośladów będą mogli zostawić rowery przy stojakach na terenie parkingu przyległego do Hali Expo od strony ul. Galicyjskiej bez dodatkowych opłat.
Technologia i wiedza w nowoczesnych jednostkach typu call/contact center to główne obszary tematyczne, którymi zajmujemy się w najnowszym wydaniu BOK (9-10/2018)
Strona internetowa Antidoping Green Seal, projektu Erasmus + Sport, jest już oficjalnie dostępna online Witryna internetowa Antidoping Green Seal Project została uruchomiona i jest już dostępna na stronie https://greenseal.aepsad.gob.es/. Strona internetowa jest jednym z głównych narzędzi komunikacji i zawiera treść projektu, jego cele i wszystkie materiały powstałe w trakcie projektu (badania, wytyczne, podręcznik, wywiady i narzędzia informacyjne). Treści i materiały są dostępne we wszystkich językach projektu: chorwacki, holenderski, angielski, włoski, polski, hiszpański.
Podczas spotkania odpowiemy między innymi na pytania: · Równe szanse w edukacji - rzeczywistość czy fikcja? · Jak wygląda Polska na tle innych krajów? · Jak skutecznie niwelować nierówności edukacyjne?
Bank Credit Agricole po raz kolejny wita rok akademicki wraz ze studentami polskich uczelni. Właśnie rusza program MAKSYMALNI, który pomaga studentom odkryć swój potencjał i zdobyć pierwszą pracę. Tym razem bank odwiedzi 13 uczelni wyższych w dziewięciu miastach Polski.
Od 1 września, przez kolejne 4 miesiące wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z dedykowanej im taryfy PAYG – Student. Żacy z najstarszej polskiej uczelni za minutę korzystania z roweru Wavelo zapłacą zaledwie 6 groszy.
Z początkiem nowego roku szkolnego wraca temat ubezpieczenia dzieci. Credit Agricole - lider wśród banków oferujących produkty ubezpieczeniowe - proponuje nowoczesny Pakiet na Wypadki, który zabezpiecza dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Pracownicy wrocławskich firm ufundowali szkolne wyprawki dla uczniów z dolnośląskich domów dziecka
Wpłynęły do nas już pierwsze zgłoszenia na Warsztaty biznesowe w RS HOLDING
Z ogólnopolskiego badania „Ocena stanu szkolnych toalet” przeprowadzonego wśród rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych z klas 1-7 wynika, że blisko co trzeci ankietowany rodzic uważa, że toaleta w szkole jego dziecka nie jest czysta lub nie ma wiedzy na temat jej stanu. Jednocześnie aż 40% ankietowanych rodziców przyznało, że ich dzieci skarżyły się na niedogodności związane z korzystaniem ze szkolnej toalety.
Wywiad z dr Aleksandrą Piotrowską, psychologiem dziecięcym, ekspertem programu „Wzorowa Łazienka”.
Tylko do 21 czerwca można głosować na wybraną szkołę w wiosennej części 5. edycji programu „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych. Warto sprawdzić, czy szkoła naszego dziecka zarejestrowała się w programie i oddać na nią głos.
Szkolna stołówka - miejsce, do którego uczniowie ruszają tłumnie w momencie, kiedy zabrzmi dzwonek rozpoczynający przerwę obiadową. Jej przeznaczenie jest jasne – w stołówce dzieci mają zjeść główny posiłek dnia. Natomiast zapominamy, że jest to także przestrzeń, w której uczniowie się spotykają, nawiązują i podtrzymują relacje, uczą się zachowań związanych z jedzeniem posiłków poza domem, w innym środowisku niż rodzina. Stołówka powinna być więc miejscem przyjaznym i bezpiecznym, do którego najmłodsi będą chętnie przychodzić, by spożyć posiłek i wspólnie spędzić czas. Jakie czynniki decydują o tym, że stołówka będzie takim extra miejscem?
W Polsce marnuje się 9 milionów ton żywności rocznie. W tej górze jedzenia znajdują się także szkolne posiłki. Trafiają tam, bo dzieci nie mają wystarczająco dużo czasu na ich zjedzenie, a funkcjonowanie szkolnych stołówek dalekie jest od ideału. O marnowaniu żywności w szkołach rozmawiamy z Markiem Borowskim, prezesem Federacji Polskich Banków Żywności, która jest partnerem społecznym programu „Extra Szkolna Stołówka”.
W dniach 24-26 maja 2018 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Alergologia i Immunodermatologia Dzieci i Dorosłych”. Obecność na wydarzeniu potwierdziło wielu specjalistów z dziedziny alergologii, immunologii i dermatologii.
Temat toalety nieczęsto pojawia się w rozmowach. Tymczasem okazuje się, że na całym globie dostępu do toalet wciąż nie ma 2,6 miliarda ludzi, w tym 980 mln dzieci. To zagadnienie na tyle istotne, że w 2001 roku powstała Światowa Organizacja Toaletowa zajmująca się rozwiązaniem problemów sanitarnych na świecie.
W centrum Krakowa, na ul. Dunajewskiego 6, powstała nowa szkoła malarstwa i rysunku prowadzona przez uznanego artystę malarza Marcina Telegę. Art Studnia w swoim założeniu ma nawiązywać do dawnej tradycji tworzenia pracowni przez artystów. W pracowni, w której mistrzowie przekazywali uczniom swoje doświadczenie.
26 marca był wyjątkowym dniem dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Od tego dnia zarówno dzieci, rodzice przebywający w szpitalu, jak i kadra Instytutu mogą w nieograniczony i szybki sposób korzystać z bezpłatnego WIFI. Już od wczoraj z siecią StarNet połączyło się ponad 700 osób.
Serwis e-korepetycje.net to jak dotychczas największy serwis z ogłoszeniami korepetytorów. To właśnie tu uczniowie, którzy potrzebują pomocy w nauce, mogą ją znaleźć. W styczniu 2018 roku zmienił się wygląd platformy oraz pojawiły się nowe funkcje. Serwis ma zadanie służyć jako forma promocji dla ofert korepetytorów, jednocześnie pozostając przejrzystym i łatwym w obsłudze dla osób, które poszukują nauczyciela. W tym celu wprowadzono kilka istotnych zmian. Poza zmianami wizualnymi: kolorów, układu strony oraz zwiększeniu przejrzystości w prezentowaniu danych, pojawiły się nowe opcje promocji oraz sposoby wyszukiwania ofert.
Bank Credit Agricole rusza z akcją „Kapitalni”. To szeroko zakrojony program wsparcia dla studentów, który ma pomóc młodym ludziom odkryć ich potencjał zawodowy i wejść na rynek pracy.
Woda stanowi podstawowy składnik wszystkich żywych organizmów i bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Tymczasem, jak alarmują naukowcy, przez ostanie 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca Ziemi spadła o 26%! Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aż 2,1 mld ludzi na świecie nie ma do niej dostępu w miejscu swojego zamieszkania, a ponad dwa razy więcej pozbawionych jest odpowiednich warunków sanitarnych. Dlatego tak ważne jest, byśmy wszyscy zrozumieli, że od postawy każdego z nas zależy czy pozostałe jeszcze zasoby wody ulegną dalszemu zmniejszeniu czy też wspólnie – poprzez edukację od najmłodszych lat i zmianę postaw, uda nam się ten proces najpierw powstrzymać, a następnie odwrócić.
Niezależnie od wykonywanego zawodu czy zajmowanego stanowiska, formalne wykształcenie daje w perspektywie wiele korzyści i zawsze stwarza nowe możliwości. Posługiwanie się zdobytą wiedzą i osiągnięcie zamierzonego efektu wymaga jednak wielu umiejętności m.in. sprawnej komunikacji z otoczeniem. Komunikacja werbalna, to wiodące zagadnienie, które poruszamy na łamach najnowszego wydania Biuletynu Obsługi Klienta (BOK 1-2/2018).
A gdyby tak nauczyć dzieci analitycznego i logicznego myślenia, rozwiązywania skomplikowanych problemów i pokazać im, jak prawidłowo ocenić ryzyko, np.: czy lepiej wejść w bagno, czy jednak wybudować kładkę? Pracownicy Motorola Solutions Polska stworzyli autorski program MotoBelfer skierowany do uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest przekazanie dzieciom doświadczenia z zakresu tworzenia nowoczesnych rozwiązań (w szczególności oprogramowania). Pilotażowy program rusza w Małopolsce od marca 2018 roku.
W dniu 7 grudnia 2017 roku Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Oznacza to, że po opublikowaniu podstawy programowej, szkoły będą mogły rozpocząć kształcenie w zawodzie montera stolarki budowlanej od 1 września 2018 roku. O utworzenie tej profesji, wraz z instytucjami z branży budowlanej, aktywnie zabiegał Związek POiD.
Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu to jedna z placówek szkolnych, w których, w ubiegłym roku, utworzona została klasa patronacka „DOBRY MONTAŻ”. Dotychczasowa kooperacja przyniosła pozytywne efekty, dlatego jest kontynuowana także w ramach bieżącej odsłony kampanii.
Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, współpraca Związku POiD z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół im. Powstańców Śląskich w Bytomiu przyniosła pozytywne rezultaty. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie „DOBREGO MONTAŻU”.
Od 1 października 2017 roku rozpoczęła swoje działania NAWA, czyli Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Jej głównym zadaniem jest inicjowanie i realizowanie programów stypendialnych dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz nauczycieli akademickich. Projekt ma na celu wzmocnienie potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, umiędzynarodowienie, upowszechnianie informacji o naszej oświacie, propagowanie języka oraz ułatwienie powrotu z zagranicy do kraju młodym Polakom - naukowcom.
300 uczniów z siedmiu szkół z Dębicy i okolic rozpoczęło przygodę z ekonomią w ramach II odsłony programu edukacyjnego „Mały Świat dużego pieniądza”, który realizuje Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” w partnerstwie z FFiL Śnieżka SA. W tegorocznym projekcie bierze udział trzykrotnie więcej dzieci niż rok wcześniej.
Gościem dzisiejszej rozmowy będzie Grzegorz Żytkiewicz, trener piłki nożnej i właściciel szkółki piłkarskiej połączonej z nauką języka angielskiego Global Sport School.
Do końca września, a w przypadku nowego kierunku „Biznes chiński – jak działać skutecznie w czasach jedwabnego szlaku” do końca października można składać aplikacje na studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego.
Czy rozwój nauki umożliwia dziś sklonowanie własnego pupila? Czy używane na co dzień, mające służyć urodzie kosmetyki są szkodliwe? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają już w październiku uczestnicy kolejnej edycji ADAMED SmartUP Academy organizowanej we współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Zajęcia pogłębią nie tylko wiedzę teoretyczną uczestników, ale będą niepowtarzalną okazją do samodzielnego wykonania efektownych eksperymentów. Kursy ADAMED SmartUP Academy współorganizowane z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej to szansa dla młodzieży w wieku 15-19 lat na samodzielne przeprowadzanie skomplikowanych eksperymentów, wspólne szukanie rozwiązań naukowych zagadek, a także możliwość poznania ludzi o takich samych zainteresowaniach i pasjach.
Studia podyplomowe to dobra droga do poszerzenia swojej wiedzy, zapoznania się z nowymi trendami w biznesie, a także zdobycia cennych kontaktów. Odpowiednio dobrany kierunek studiów może okazać się również niezbędny na wyższych szczeblach kariery. Tylko do 15 września trwa rekrutacja na studia podyplomowe i MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. To już ostatni moment, by jeszcze w tym roku rozpocząć kształcenie, które pozwoli na podniesienie kwalifikacji zawodowych.
Już 9 września 2017 roku w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się zajęcia otwarte dla kandydatów na studia podyplomowe. W tym roku dedykowano je dwóm kierunkom: „Praktyczne zastosowanie SAP ERP” oraz nowości w ofercie uczelni – „Zarządzaniu w gospodarce o obiegu zamkniętym”. To doskonała okazja dla przyszłych studentów, żeby zobaczyć, jak w praktyce wygląda kształcenie w obu dziedzinach.
Początek września nieubłaganie kojarzy się ze szkołą. To też ostatni spokojny miesiąc przed intensywną końcówką roku, w której przyjdzie nam zmierzyć się z podsumowaniami, analizami i budżetowaniem. Dlatego warto wykorzystać go do poprawy kondycji naszej edukacji. Może intensywny kurs angielskiego, który pomoże w rozwoju międzynarodowej kariery i kontaktach biznesowych? Albo szkolenie z obsługi Excela, dzięki któremu uporządkujemy wszystkie dane? Oba kursy można zrealizować jeszcze we wrześniu w ramach Szkoły Letniej w Akademii Leona Koźmińskiego.
Jak poszerzyć swoje kompetencje? W jakim kierunku się rozwijać? Jak lepiej zarządzać firmą? To pytania, nad którymi często rozmyślamy. Warto wypróbować różne sposoby, pozwalające na zapoznanie się z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego. Jednym z nich są dni otwarte organizowane przez uczelnie. Już 9 września w Akademii Leona Koźmińskiego odbędzie się dzień otwarty studiów MBA. Celem spotkania jest prezentacja programów oferowanych przez uczelnię, a także pomoc w dobraniu odpowiedniej ścieżki rozwoju.
Nowa Szkoła Sp. z o.o. w trosce o lepsze warunki rozwoju dzieci została partnerem projektu charytatywnego RMF FM Lepsze Jutro. Cykliczna akcja ma pomóc zmienić życie na lepsze. W tym roku odbywa się pod hasłem „Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość”.
Obecnie światowa gospodarka opiera się przede wszystkim na linearnym modelu produkcji i konsumpcji w myśl zasady „weź, wytwórz, wyrzuć”. System ten wymaga jednak zmiany, gdyż jest nieadekwatny do aktualnej sytuacji rynkowej. Państwa stanęły bowiem w obliczu wyzwań związanych z deficytem surowców naturalnych, które przy obecnych założeniach gospodarczych są marnotrawione poprzez deponowanie lub spalanie surowców wtórnych. Najlepszym rozwiązaniem sytuacji okazuje się przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, dzięki której można uzyskać znaczące korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.
Międzynarodowa Rada Zarządu The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) zarekomendowała pozytywnie przedłużenie akredytacji dla Akademii Leona Koźmińskiego. Notuje to uczelnię wśród najlepszych szkół biznesowych na świecie.
Kilka prostych tricków może podnieść świadomość Twojego dziecka nt. bezpieczeństwa w domu. Zna je już ponad 2 200 dzieci z sześciu warszawskich szkół, w których Skanska zorganizowała edukacyjne spektakle w ramach kampanii „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”. W tym roku po raz pierwszy do rąk najmłodszych lokatorów firma kieruje nowe narzędzie edukacyjne - kolorowanki, które utrwalą dzieciom zasady domowego BHP.
Jeszcze do niedawna organizacje poszukiwały przede wszystkim pracowników zdeterminowanych, realizujących założone cele w pojedynkę. Jednak czasy się zmieniły – wzrosła konkurencyjność i złożoność rynku, co wymusiło na firmach zmianę modelu działania na bardziej zwinny, umożliwiający adaptację i optymalizację procesów biznesowych. Cennym zasobem dla firmy stała się zatem kadra posiadająca umiejętność pracy grupowej. Najlepsze rozwiązania pochodzą bowiem od samoorganizujących się zespołów, gdyż jak mawiał Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.
Mamy tendencję do skupiania się na potknięciach innych, wytykania im pomyłek… Żyjemy bowiem w kulturze sukcesu, gdzie priorytetem jest...
3 czerwca 2017 roku w Akademii Leona Koźmińskiego odbył się dzień otwarty dla kandydatów na studia MBA, który zgromadził całkiem dużą liczbę osób zainteresowanych tego typu kształceniem. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać ofertę edukacyjną uczelni w tym zakresie.
Co ciekawego można robić latem w mieście? Spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, odkrywać nowe miejsca i smaki... Wakacje to jednak doskonała pora nie tylko na zabawę i wypoczynek, lecz także rozwój zawodowy. Warto doszlifować zwłaszcza swoją znajomość języka angielskiego, która jest przepustką do kariery. Szczególnie opłaca się również poznać tajniki Excela. Trudno bowiem wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie biznesowym bez znajomości tego programu w stopniu zaawansowanym. Taki plan rozwojowy można zrealizować z łatwością dzięki kursom w ramach Szkoły Letniej w Akademii Leona Koźmińskiego.
Wystarczą już dwie godziny przed komputerem, tabletem czy smartfonem, by zauważyć pierwsze objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Niepokój wzbudzić powinny: trudność skupienia wzroku na obiekcie, szczypanie oczu, ich przekrwienie zauważalne nawet gołym okiem, bóle głowy, pleców, karku i ramion oraz zaburzenia snu. Ochrona oczu zaczyna się od uświadomienia sobie, że cyfrowe zmęczenie wzroku jest realnym problemem, niosącym ze sobą wiele fizycznie odczuwalnych konsekwencji.
Stwardnienie rozsiane jest jedną z najczęstszych przewlekłych i nieuleczalnych chorób neurologicznych. Chorobę można leczyć skutecznie i tak się dziej w wielu krajach europejskich. Niestety dostęp do nowoczesnych terapii w Polsce nadal jest problemem.
Ok. 17 tys. osób w Polsce umiera z powodu POChP. Według Światowej Organizacji Zdrowia zajmuje ona 4. miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów. Niestety wiele osób nada nie wie czym jest POChP.
Profesjonalne środki gaśnicze, to nie tylko specjalność strażaków. Każdy z nas odpowiada za bezpieczeństwo własne oraz naszego dobytku. Nie wszystkie środki gaśnicze są jednak uniwersalne.
Praga, Czechy, 1 marca 2017 – Firma James Cook Languages, wiodący dostawca szkoleń językowych w Czechach, weszła dziś na polski rynek. Stało się tak dzięki nabyciu przez nią polskiej szkoły językowej ACT, która od osiemnastu lat działa w ponad trzydziestu polskich miastach. Szkoła językowa ACT dołącza do nowo powstałej grupy JCL Group, do której należą też czeska oraz słowacka firma James Cook Languages.
Rynek pracy ery rewolucji cyfrowej wymaga od osób aktywnych zawodowo ciągłego nabywania nowych umiejętności, podnoszenia kwalifikacji czy wręcz zmiany zawodu. Automatyzacja i digitalizacja sprawiają, że niektóre stanowiska tracą na znaczeniu albo podlegają likwidacji. Z drugiej strony powstają nowe zawody i miejsca pracy, które zawdzięczamy technologii.
Wielki polski wieszcz Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek pisał: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Rzeczywiście, trudno nie przyznać mu racji. Cóż może być cenniejszego niż zdrowie? Nie każdy może jednak cieszyć się nim w pełni, dlatego tak cennym zasobem w społeczeństwie są specjaliści od badań klinicznych. Dzięki ich pracy możliwy jest postęp w medycynie. Dokształcać się w tym zakresie można na studiach podyplomowych „Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych” w Akademii Leona Koźmińskiego, na które rekrutacja trwa do 27 lutego 2017 roku. Zostały już ostatnie miejsca!
24 godziny i 2730 pięter do przebiegnięcia – z takim wyzwaniem zmierzyli się uczestnicy Marriott Everest Run i kampanii Nasz Everest. W biegu uczestniczyło ponad 200 zawodników. Żeby osiągnąć wysokość najwyższego szczytu na Ziemi musieli 65 razy pokonać 42 piętra Hotelu Marriott. Akcja Nasz Everest miała też na celu zwrócenie uwagi na problem rzadkiej choroby Pompego. Dla osób cierpiących na tę chorobę samo wejście po schodach jest jak zdobycie Mount Everestu. Szacuje się, że wiele osób w Polsce może mieć chorobę Pompego i o niej nie wiedzieć. Niejednoznaczne objawy sprawiają, że diagnoza może trwać nawet 8 lat.
Czy kazeina mleka jest większa od ovoalbuminy jajka? Jak zbudowana jest słynna podwójna helisa? Odpowiedzi na m.in. te pytania wspólnie będą poszukiwać uczestnicy ADAMED SmartUP Academy – cyklu bezpłatnych warsztatów z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych dla młodzieży w wieku 15-19 lat. Organizowane są one wraz z BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Pierwsze zajęcia już 27 lutego!
W Polsce nawet 200 tys. osób może żyć z wirusem HCV we krwi, z czego aż 80% jest nieświadoma zakażenia – pokazały wyniki badania przeprowadzonego w ramach projektu „Zapobieganie zakażeniom HCV”. Świadomość problemu HCV jest u nas niewystarczająca, co wynika z badań przeprowadzonych w 2016r. na zlecenie NIZP-PZH. Skrót HCV rozpoznało tylko 51% badanych, aczkolwiek 72% słyszało o wzw C. Wiele osób myli HCV z HBV i HPV, w profilaktyce których dostępne są szczepienia.
Uczniowie czterech poddębickich podstawówek odkrywają zawiły świat finansów dzięki programowi „Mały świat dużego pieniądza” Fundacji Śnieżki. Podczas cyklu nowatorskich zajęć z ekonomii poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania: skąd biorą się pieniądze, jak je oszczędzać i mądrze wydawać oraz dlaczego warto współpracować? W ten sposób zdobywają wiedzę przydatną w dorosłym życiu.
Strzeliły na wiwat fajerwerki na powitanie kolejnego, 2017 już roku. Wraz z nadejściem nowego okresu w życiu, po symbolicznym zamknięciu tego, co przez ostatnie 12 miesięcy zajmowało nasze myśli, powodowało drżenie serca, warto zdobyć się na odwagę i zawalczyć o własne marzenia, spełnienie również na gruncie zawodowym. Oswoić strach przed nieznanym pomogą przemyślane działania nakierowane na rozwój kompetencji: kursy, szkolenia czy studia podyplomowe. Sukces zależy od nas samych.
Od kilku lat na rynku wyraźnie zaznacza się ożywiony rozwój branży informatycznej, w związku z coraz większym popytem na usługi IT. Naturalną konsekwencją tego trendu jest ogromne zapotrzebowanie w biznesie na specjalistów IT, zwłaszcza wykwalifikowanych w zakresie zarządzania zintegrowanymi systemami informatycznymi klasy ERP. Takie wykształcenie można zdobyć w Akademii Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych „Praktyczne zastosowanie SAP ERP”. Już 21 stycznia 2017 roku odbędą się zajęcia otwarte dla osób rozważających właśnie taką specjalizację zawodową.
Zdaniem ekspertów potencjał polskiej medycyny nie jest w pełni wykorzystywany. W ostatnich latach liczba badań klinicznych w naszym kraju wynosiła 10,4 na 1 mln mieszkańców. To dwukrotnie mniej niż np. w Czechach, czy na Węgrzech. Co więcej, według najnowszego raportu Komisji Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Polsce na 1 000 mieszkańców przypada zaledwie 2,3 lekarza – najmniej w UE. Taki stan rzeczy może wkrótce ulec zmianie. W Polsce trwają obecnie prace nad powstaniem Europejskiego Centrum Immunoterapii Nowotworów. Ośrodek pozwoli na zwiększenie liczby realizowanych w kraju badań, a także zapewni nawet 1 000 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego.
Studia Master of Business Administration uznawane są na całym świecie za najbardziej prestiżowy i efektywny sposób kształcenia managerów o bogatym dorobku zawodowym. Dzięki nim można poznać i skonfrontować własne know-how z doświadczeniem oraz wiedzą innych osób z różnych branż. Synergia wielu narzędzi, z dziedzin pozornie niepokrewnych, sprzyja rozwojowi i przyczynia do sukcesu zawodowego. Już 21 stycznia, dzięki „MBA Open Day” w Koźmińskim, będzie można sprawdzić, jak wygląda edukacja managerska w jednej z najlepszych uczelni biznesowych w Polsce.
Firma Mitura Academy otrzymała Certyfikat Miedziany w konkursie „Firma Szkoleniowo-Doradcza Roku 2016”, który organizowany jest cyklicznie przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Wyróżnienie jest potwierdzeniem profesjonalizmu, pasji, wysokiej jakości usług, zaangażowania, bogatego doświadczenia i innowacyjności odznaczonych nim podmiotów gospodarczych.
Podejmując decyzję o zakupie kierujemy się określonymi motywami. Każdy z nas posiada inny status, kondycję finansową, dlatego tak ważne jest odkrycie potrzeb klienta. Czym w decyzjach zakupowych najczęściej kierują się klienci? Na co zazwyczaj zwracają uwagę? Co ich motywuje? Odpowiedź jest prosta! Źródłem wiedzy jest to o co pytają ,jakich słów używają czy co odpowiadają na Twoje pytania. Dzięki aktywnemu słuchaniu jesteśmy w stanie rozpoznać jakie motywy kierują klientem w danej sytuacji.
Jan Paweł II, Józef Bem i Fryderyk Chopin to trzech najbardziej znanych Polaków wśród mieszkańców Węgier, a najpopularniejsze w Polsce węgierskie atrakcje turystyczne, to Budapeszt, Balaton i Tokaj. Zbadanie kulturowych relacji pomiędzy tymi dwoma krajami było jednym z zadań licealistów z woj. zachodniopomorskiego i ich kolegów z węgierskich gimnazjów w ramach projektu edukacji historycznej „Droga ku wolności” realizowanego przez Fundację EFRWP.
Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe trojga nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki – laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP – otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych. Zwycięzcy podkreślili, że pieniądze przeznaczą na zdobywanie wiedzy oraz prowadzenie własnych badań.
Program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazł się na podium w prestiżowym „Rankingu MBA Perspektywy 2016” – utrzymał tym samym wynik z poprzedniego roku. W kategorii „Studenci programu MBA” zajął ponownie pierwsze miejsce.
Uświadomienie skali problemu migreny, zwiększenie społecznego zrozumienia dla borykających się z tą chorobą milionów Polaków, uświadomienie wagi diagnostyki i dostępności nowoczesnych, skutecznych metod zwalczania migreny – to główne cele Programu Społeczno-Edukacyjnego „Wygraj z migreną”. W jego ramach dostępne jest bezpłatne testowanie najnowszej metody leczenia i prewencji bólów migrenowych, ale to nie jedyne aktywności przewidziane przez Program.
Jagiellońskie Centrum Innowacji i Uniwersytet Jagielloński zapraszają na kolejną, 5. już edycję interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii”.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę na fakt, że Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Widok kilkulatka sprawnie korzystającego z laptopa, tabletu czy smartfona niewiele osób już zaskakuje. Dla dzieci Internet to miejsce zabawy, zdobywania wiedzy, a także nawiązywania i utrzymywania kontaktów z rówieśnikami. Jak sprawić, by było to dla nich także miejsce bezpieczne?
Nowa grupa rówieśników, szybkie i trwałe przyswajanie dużej ilości informacji, konieczność zwiększonej koncentracji i umiejętność skupienia uwagi przez dłuższy czas – to wyzwania czekające pierwszoklasistę w momencie przekroczenia progu szkoły i rozpoczęcia nauki. Co zatem powinni mogą zrobić rodzice i nauczyciele, by dziecko jak najlepiej poradziło sobie z tymi zadaniami, a jednocześnie nowa sytuacja była dla niego jak najmniej stresująca?
Porozumiewanie się po angielsku jest współcześnie pierwszym środkiem wymiany myśli nie tylko w krajach angielskojęzycznych. Popularność języka angielskiego nieustannie rośnie, a studia językowe, a nawet publiczne jednostki oświatowe biją się w kolejnych doskonalszych ofertach nauczania angielskiego.
Z początkiem roku szkolnego wystartowała VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Aby otrzymać zestaw merytorycznych materiałów edukacyjnych, wystarczy zgłosić szkołę do udziału w akcji. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.
Nauka, zabawa i nieziemska przygoda! To wszystko czeka na dzieci, które wezmą udział w najnowszej edycji programu Śniadanie Daje Moc. W tym roku szkolnym zmierzą się z kolejnymi śniadaniowymi wyzwaniami. Już po raz szósty uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych będą uczyć się zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennej diecie. Tym razem, podczas całkiem nowych zajęć – „Misji Śniadaniowych”, pełnych gier i zabaw przygotowanych przez organizatorów programu – Partnerstwo dla Zdrowia.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET