Dzień Slipek to kampania edukacyjna łącząca modę, humor oraz zdrowie. Przełamując stereotypy dotyczące mody, zachęca mężczyzn do samobadania oraz regularnych badań profilaktycznych, szczególnie jąder i prostaty.
Mieszcząca się w Wejherowie klinika Dentx po raz kolejny postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Od teraz każda chętna osoba planująca korektę swojego uśmiechu będzie mogła skorzystać z całkowicie darmowej konsultacji implantologicznej!
Od dziś można składać wniosek o świadczenie z programu Aktywny Rodzic. Klienci Credit Agricole mogą to zrobić elektronicznie w serwisie CA24 eBank.
Bezsenne noce prowadzą do zmęczenia, frustracji i zmartwień związanych z potencjalnymi problemami zdrowotnymi dziecka. Na szczęście większość problemów z zasypianiem można rozwiązać poprzez wprowadzenie odpowiednich nawyków i rutyn, które wspomogą w uzyskaniu spokojnego, regenerującego snu.
Dysleksja to specyficzne zaburzenie rozwojowe, które dotyka zdolności czytania i pisania. Może mieć znaczący wpływ na rozwój edukacyjny i emocjonalny dziecka. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, jest diagnozowana coraz częściej.
Wprowadzenie dziecka do szkolnego życia to proces, który wymaga od rodziców znacznie więcej niż tylko kupienia plecaka i odprowadzenia malucha pod szkolną bramę. W rzeczywistości, jest to moment pełen emocji, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy często przeżywają ten etap równie intensywnie.
Więź między rodzeństwem jest niezwykle ważna, jednak czasami dochodzi do konfliktów. Jakie są przyczyny kłótni między dziećmi i co zrobić, aby takich spięć było w domu jak najmniej? Są na to sposoby.
Współczesny świat obfituje w ekrany. Telewizory, komputery, smartfony i tablety towarzyszą nam na co dzień, nierzadko stając się głównym źródłem rozrywki dla dzieci. Niestety, nadmierne korzystanie z elektroniki może mieć negatywny wpływ na ich rozwój, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.
Przepisy prawa określają zamknięty katalog podstaw wznowienia postępowania karnego. Tak też, postępowanie sądowe zakończone prawomocnym wyrokiem wznawia się, jeżeli w związku z postępowaniem dopuszczono się przestępstwa, a istnieje uzasadniona podstawa do przyjęcia, że mogło to mieć wpływ na treść orzeczenia
Jak umowa przed ciążą najlepsza? Może umowa zlecenie a może o dzieło?
Nie ulega wątpliwości, że zdrowie jest jednym z istotnych zasobów wpływających na jakość i długość naszego życia.
We wtorek, 12 grudnia na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie został przekazany symboliczny czek o wartości 29 000 zł przez Fundację Grupy Aliplast dla Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi.
Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i TIM.pl łączą siły, żeby zebrać pieniądze na wyposażenie szkolnych i przedszkolnych gabinetów logopedycznych. Od 21 do 27 sierpnia zakupy wybranych produktów oznaczają realną pomoc dla kilku tysięcy dzieci w nowym roku szkolnym.
Dove, Fundacja UNAWEZA i sieć sklepów Biedronka w dniach 10-19 lipca br. wspólnie realizują akcję, której celem jest wsparcie zdrowia psychicznego nastolatków.
Nowe pokolenie My Little Pony podbija Świat! Baw się razem z nimi i weź udział w naszym konkursie. Kup produkt My Little Pony w Carrefour, zachowaj paragon i odpowiedz na pytanie "Gdybyś był/była kucykiem My Little Pony jaką supermoc chcila(a)byś mieć?"
Ołów zatruwa ponad 260 tysięcy dzieci w Polsce.
Pierwsza w Polsce „Szkoła rodzenia w języku migowym” już dostępna. Wrocławska Fundacja FONIS stworzyła cykl filmów edukacyjnych dla osób głuchych i słabosłyszących, które przygotowują się do wejścia w rolę rodziców. Credit Agricole został partnerem tego projektu.
Rodzice, decydując się na zakup pierwszych okularów przeciwsłonecznych dla dziecka, zastanawiają się zwykle, czy to na pewno odpowiedni moment. Mnogość różnych informacji oraz dostępnych w sklepach modeli powoduje, że nie mają oni pewności czy wybrane szkła i oprawki będą w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Tymczasem jak wskazuje ekspert Vision Express wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech produktu, dzięki którym zyskujemy pewność, że skutecznie chronimy wzrok dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.
Dwa pierwsze lata w życiu dziecka są kluczowe w tworzeniu się relacji między rodzicem i dzieckiem. Psycholog radzi, na co zwrócić uwagę, żeby te relacje wykształciły się prawidłowo. I jakie sygnały dają nam znać, że coś w podejściu rodzica wymaga zmian.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w najbliższą sobotę 23 kwietnia na spotkania z cyklu „Poranek z Pandą” oraz „Smocza Godzina”. Podczas najbliższych zajęć dzieci będą miały okazję poznać tradycyjne stroje chińskie.
Wspólna zabawa to nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem, ale także ważny czynnik rozwoju młodego człowieka.
Co do zasady rodzice nie powinni oszukiwać dzieci. Zdarzają się jednak sytuacje, w których uzasadniona jest obawa się, że prawda może zrobić dziecku krzywdę i zburzyć jego świat. Co wtedy? Przeczytaj porady psychologa, które przydadzą się podczas rodzicielskich rozmów na poważne tematy.
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.
Barbie®, wraz z zespołem neurobiologów z Uniwersytetu Cardiff, przedstawia najnowsze wyniki kilkuletniego badania nad krótko- i długoterminowym wpływem zabawy lalkami na rozwój dzieci. Specjaliści potwierdzają, że zabawa pomaga dzieciom rozwijać empatię i umiejętności społeczne.
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.
Białaczka to najczęstsza choroba nowotworowa u dzieci. Stanowi prawie 30 procent wszystkich zachorowań na raka wśród osób przed osiemnastym rokiem życia. To groźna choroba, ale da się ją pokonać. Kluczowym czynnikiem jest szybka diagnoza. We wrześniu rusza społeczna kampania edukacyjna Złota Wstążka, która ma uczulić rodziców, jak nie przeoczyć niepokojących objawów i co robić, kiedy je zauważą.
Kąpiel dziecka jest bardzo ważną częścią każdego dnia. Wybierasz właściwy moment, dobierasz temperaturę wody, stosujesz delikatne kosmetyki pielęgnacyjne. Czy wśród nich znajduje się również odpowiedni szampon do włosów?
Z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego! Wystarczy mieć abonament na pomaganie, który wprowadza Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Rodzice zdają sobie sprawę, że zdrowe oczy i dobry wzrok to kluczowe aspekty dla całościowego rozwoju dziecka. Nie zawsze jednak wiedzą, jak powinna wyglądać dbałość o prawidłowe widzenie ich pociech. Ekspert Vision Express przypomina o pięciu faktach istotnych w kompleksowej trosce o dziecięcy wzrok.
„Pokaż, jak widzisz nadzieję” i wygraj bilet do Energylandii! Ruszył konkurs na projekt jedynej w swoim rodzaju wagi kuchennej, która będzie pomagać dzieciom chorym na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.
Uporczywy kaszel u małego dziecka spędza sen z powiek całej rodziny, ale nie musi oznaczać choroby. Skąd bierze się ta dolegliwość i przede wszystkim jak pomóc maluchowi? Podpowiadamy.
Decyzją Ministerstwa Zdrowia pacjenci dializowani zostali włączeni do pierwszej grupy w kolejności szczepień przeciw COVID-19, a szczepienia mogą być wykonywane w stacjach dializ.
Ponad 1000 gier, książek, klocków i innych zabawek otrzymali od pacjenci Przylądka Nadziei w ubiegłym roku. Podarowali im je wspaniali ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy! Wszystkie trafiły pod właściwy adres – dały ogromną radość, uśmiech i siłę. To dzięki wielkim sercom naszych Przyjaciół, przylądkowi wolontariusze spędzili ponad 2500 godzin na zabawie z dziećmi, które nawet święta spędzają w szpitalu. Te uśmiechy są bezcenne! Powtórzmy to i w te święta!
Wojna w Jemenie to największy kryzys humanitarny w XXI wieku. 80% mieszkańców potrzebuje pomocy humanitarnej. Szacuje się, że 2 miliony dzieci w tym kraju jest poważnie niedożywionych. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Pomoc dla Jemenu” i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/jemen. Akcję wspiera Maciej Orłoś.
7.889.239,88 złotych - właśnie tyle na konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przekazały urzędy skarbowe z całego kraju! Taką zawrotna sumę Fundacja zawdzięcza osobom, które rozliczając w tym roku PIT, postanowiły wesprzeć swoim 1% leczenie dzieci chorych na raka.
Dzieci chore na raka 1 czerwca też obchodzą Dzień Dziecka! Pamiętajmy tego dnia o najmłodszych, którzy na co dzień mierzą się z tą podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka w klinice Przylądek Nadziei!
Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.
Poznaj niezwykłą historię preparatu ENTitis, a następnie zastosuj 3-miesięczną kurację i przekonaj się o jego dobroczynnym działaniu.
Nasza strona przeciw działa pewnym formom wyłudzenia przez oszustów. Tym razem aby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które poszukują informacji na temat obecnego stanu zakażeń wirusem SARS-CoV-2, udostępniamy bezpieczny skrócony link który można otworzyć na telefonie lub tablecie bez korzystania z niebezpiecznych aplikacji.
Innowacyjny pomysł doceniony przez dzieci i rodziców odwiedzających warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy w północnej Syrii ponad pół miliona dzieci zostało zmuszonych do opuszczenia domów. To średnio 6500 dzieci każdego dnia. Od początku konfliktu w tym kraju nie było jeszcze tylu przesiedlonych dzieci w tak krótkim czasie.
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już ok 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. Kampania ma na celu uświadomienie Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na wybrany cel charytatywny.
4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pamiętajmy tego dnia o dzieciach, które na co dzień mierzą się z tą ciężką i podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka.
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe.
Wyjątkowa, kolorowa i niezwykle praktyczna – taka właśnie jest książka kulinarna autorstwa psychodietetyczki, Katarzyny Cieśli. Powstała z myślą o małych pacjentach szpitali onkologicznych, ale przyda się wszystkim rodzicom, którym zależy na zdrowym odżywianiu dzieci. Książkę można pobrać za darmo w wersji elektronicznej.
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. Dzięki temu nawet setka dzieci, pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei, może mniej czasu spędzać w szpitalu.
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w niedzielę miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! Przedstawiliśmy małych designerów „Nadziei”, a potem ruszyliśmy z akcją, w której pomogły nam postaci ze świata muzyki i sportu. Nasi Goście wspólnie z Pacjentami z Przylądka Nadziei wystartowali niezwykłą sztafetę dobroci: uszyli jedyne w swoim rodzaju poszewki na poduszki (które trafią na licytacje) i w ten sposób zainaugurowali Charytatywny Maraton Szycia, czyli łańcuch ludzi dobrej woli i wielkich serc.
Zostało nam kilka dni, żeby uzbierać ponad 660 tysięcy złotych na uratowanie małego Mikołaja www.siepomaga.pl/zycie-mikusia
W kalendarzu już wakacje, ale rodzice uczniów powinni myśleć już o nowym roku szkolnym. Warto pamiętać, że od 1 lipca przyjmowane są wnioski o wypłatę 300 zł na wyprawkę szkolną "Dobry Start" a także nowe wnioski o świadczenia „Rodzina 500+”.
Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu. Akcję można wesprzeć wpłacając darowiznę poprzez stronę unicef.pl/jemen.
Zbliża się okres komunii i wiele dzieci w tym szczególnym dniu dostaje prezenty. Jest to zapewne pierwsza chwila, w której młody człowiek otrzymuje sporą sumę pieniędzy. Może to być znakomita okazja, by nauczyć nasze pociechy gospodarowania nimi.
Jak wskazują najnowsze wyniki badań , co szósty Polak nigdy nie był u okulisty lub optometrysty, a 19% nie wie, czy ma wadę wzroku. Trwająca do końca marca czwarta edycja Wielkiego Badania Wzroku jest okazją do kontroli jakości widzenia i konsultacji u specjalisty. Warto pamiętać, że niebezpieczeństwo mogą stanowić nie tylko wykryte i już korygowane wady wzroku, lecz także nieświadomość ich występowania.
Grudzień to czas przedświątecznych przygotowań, a także okres obdarowywania bliskich prezentami. Mikołajki i Gwiazdka stanowią doskonałe okazje, by spełnić marzenia najmłodszych i podarować im idealną zabawkę. Tylko jak dokonać właściwego wyboru w czasach, gdy oferty sklepów zabawkowych potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy? Sklep internetowy ZENOX.pl postanowił sprawdzić preferencje dzieci i ich rodziców dotyczące zakupu oraz użytkowania zabawek. ZENOX.pl w swoim asortymencie posiada m.in. bogaty wybór zabawek znanych i cenionych marek, takich jak Bruder, Siku, Klein czy Rolly Toys.
Listopad to doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim mężczyznom, jak ważne jest regularne dbanie o zdrowie. Panowie, odłóżcie wszystkie super gadżety i wybierzcie się z wizytą do lekarza, by sprawdzić, w jakiej formie jest Wasz organizm.
Niedawno zmieniliśmy czas na zimowy. Oznacza to, że za oknem robi się ciemno już wczesnym popołudniem, a dodatkowo jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności. O tej porze roku często też nosimy ciemne ubrania powodujące, że stajemy się mniej widoczni dla kierowców. Szczególną ostrożność powinni wykazać nie tylko kierujący, ale też piesi. Rodzice i opiekunowie muszą też zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które nie zawsze są świadome zagrożenia.
W każdym domu dziecka jest bardzo wiele potrzeb. Niestety budżety jednostek samorządowych opiekujących się takimi placówkami nie przewidują wszystkich wydatków. Dlatego bank Credit Agricole postanowił pomóc dolnośląskim domom dziecka poprzez sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci oraz zakup wyprawek szkolnych.
Już od 1 lipca w banku Credit Agricole oprócz wniosku o dofinansowanie w programie „Rodzina 500+”, można ubiegać się o wsparcie pieniężne na wyprawkę szkolną "Dobry Start".
Dom – przestrzeń, która ma dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa. W taki sposób ją budujemy, dbamy o nią, bo mamy świadomość, że ma ona wpływ na rozwój najmłodszych. Natomiast rzadko zdajemy sobie sprawę, że także otoczenie na zewnątrz, z którym dziecko ma styczność, wpływa na jego odczucia, emocje, samopoczucie oraz może kształtować pozytywne nawyki i zachowania.
Warszawa, 30 maja 2018 r. – Każdego dnia na świecie umiera 7000 noworodków. Niemal 3000 z nich nie przeżyje pierwszej doby życia. Umieralność noworodków na świecie jest niepokojąco wysoka, zwłaszcza w krajach najuboższych. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Więcej niż dzień”. Jej celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia noworodków oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/ratujedziecko i przekazując darowiznę.
Bank Credit Agricole wprowadził nową, bardzo atrakcyjną ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Każdy użytkownik tej karty może skorzystać ze szczególnych warunków korzystania z nowego Konta dla Ciebie, a także produktów oszczędnościowych i kredytowych.
wróżby online - czy warto?
Organizm dziecka w wieku przedszkolnym każdego dnia intensywnie się rozwija i rośnie. Aby procesy te przebiegały w sposób prawidłowy i niezakłócony, zarówno rodzice, jak i wychowawcy powinni poznać zasady dotyczące prawidłowego sposobu odżywiania dziecka oraz roli, jaką spełniają w jego życiu zajęcia ruchowe. Ekspert podkreśla też, jak ważne jest, aby poprzez dawanie przykładu, edukację i wyrabianie odpowiednich nawyków opiekunowie przyzwyczajali najmłodszych do prowadzenia właściwego trybu życia, traktując to jako inwestycję w ich przyszłość.
84% potrzebnych środków dotyczy dzieci w krajach ogarniętych konfliktami
Jednym ze sposobów na utrzymanie wysokiej formy jest m. in. stosowanie się do zasad odpowiedniej diety. Oto kilka najważniejszych zaleceń żywieniowych dla osób starszych, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia, które warto wziąć pod uwagę w trosce o naszych najbliższych.
Część dzieci właśnie rozpoczyna, a pozostałe już niedługo zaczną 2 tygodnie ferii. Do tego, by w tym czasie postawić na ich aktywny wypoczynek, zachęca również znany polski piłkarz – Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej, ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu – czyli tego, co w czasie ferii najważniejsze. Przedstawiamy kilka propozycji aktywności fizycznych dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę.
Rehabilitacja to ćwiczenia i zajęcia ruchowe, których zamysłem jest przywrócenie końcowej sprawności ruchowej. W systematycznej pracy specjaliści od terapii odtwarzają sprawność przeważnie w zwłaszcza w nogach i rękach. Nie rzadko zgłaszają się do nich mężczyźni i kobiety, którym nieodzowna będzie naprawa kolana.
Czy szpitalne korytarze dziecięcego oddziału mogą stać się bardziej kolorowe? A co, gdy zagości w nich legenda i pozwoli najmłodszym pacjentom współuczestniczyć w regionalnej opowieści? Teraz, dzięki autorskiemu programowi społecznemu FFiL Śnieżka SA mali pacjenci siemiatyckiego szpitala mogą poczuć prawdziwą magię, która drzemie w historii okolicy. „Dziecięcy świat w kolorach” właśnie dotarł do Siemiatycz – korytarze tutejszego oddziału pediatrycznego nabrały kolorów, a przebywający na nim dzieci i ich rodzice – pozytywnej energii. Przed ozdobieniem bajkowymi motywami, ściany zostały wcześniej odpowiednio przygotowane i odmalowane.
W październiku na ekrany polskich kin weszła animowana komedia „The Emoji Movie” opowiadająca historię żyjących w smartfonie emotikonów, a już w listopadzie w salonikach Kolportera można kupić emotikonki-zabawki, będące bohaterami filmu.
Nauka języka obcego ponoć bywa przyjemnością o ile wskażemy oryginalne formy nauczania. Nudne przyswajanie słówek lub wytycznych gramatycznych prawdopodobnie zniechęci nawet nadzwyczaj wytrwałego zapaleńca języka np angielskiego.
Inhalacja to jedna z najstarszych i nieinwazyjnych form leczenia. Procedura polega na przekazywaniu medykamentu poprzez zastosowanie inhalatora, a więc prosto do schorowanych płuc. Poleca się je głównie dzieciom.
Już w najbliższy sobotni poranek przestrzeń u stóp Warsaw Spire zamieni się w plenerowe kino dla dzieci. O godzinie 11:00 na placu Europejskim rozpocznie się pokaz pierwszej pełnometrażowej ukraińskiej animacji 3D pt. „Ostatni smok świata”. Miłośników bajek na seans zaprasza organizator wydarzenia, firma Ghelamco Poland.
Inhalacje znane są od dawna jako jedna z nieinwazyjnych metod leczenia układu oddechowego. Polegają na dostarczaniu leku poprzez zastosowanie inhalatora, a więc wprost do naszych płuc. Poleca się je szczególnie najmłodszym.
Bajkowe poranki dla dzieci ponownie zawitają na plac Europejski! O godz. 11:00 przy Warsaw Spire wyświetlana będzie zabawna animacja pt. „Rabusie fistaszków” stworzona przez producentów „Shreka”. Na poranny seans zaprasza organizator wydarzenia firma Ghelamco Poland.
Letnie wakacje trwają! Z myślą o najmłodszych pasjonatach animacji i ich rodzicach firma Ghelamco Poland zaprasza na kolejne bajkowe spotkanie na placu Europejskim. W ramach Kina dla dzieci odbędzie się pokaz animowanej opowieści o przygodach zabawnych zwierzaków, którym nie udało się trafić na Arkę Noego pt. „Ups! Arka odpłynęła”. Na małe pociechy czekają również słodkie lizaki oraz promocyjne menu od restauracji The Place.
Ażeby wykryć choroby związane ze snem, w tym chorobę określaną jako obturacyjny bezdech senny chory musi poddać się specjalistycznemu badaniu. Metodą dającą pełny opis stanu zdrowia pacjenta w mojej ocenie jest polisomnografia.
Ghelamco Poland zaprasza najmłodszych miłośników bajek na plac Europejski. Wakacyjny poranek uprzyjemni animacja pt. „Misiek w Nowym Jorku”, opowiadająca o przygodach Norma – białego niedźwiedzia z koła polarnego. Dodatkowo, na małe pociechy będzie czekać specjalne menu od restauracji The Place oraz słodkie lizaki.
Czekoladki, kwiaty i ładnie zapakowane prezenty – tego mogą spodziewać się wszystkie mamy 26 maja. Na co dzień macierzyństwo to nie tylko radość i duma z naszej pociechy, lecz także szereg wyzwań: monotonne obowiązki, nierzadko pośpiech, niezbędna wielozadaniowość i uczucie zmęczenia. Co możemy zrobić, by bycie matką nie stało się dla nas „udręką”? Jak przy tak wymagającym trybie życia, dbać o kondycję i dobry nastrój z pomocą zbilansowanej diety – radzi Zuzanna Antecka, psycholog, specjalistka ds. żywienia i ekspertka kampanii „Soki i musy – witaminy w wygodnej formie”.
Zakłócenia snu mogą przybierać rozmaite formy, zawsze niestety są uciążliwe i dezorganizują życie. Człowiek niedospany, po nocy pełnej przebudzeń „zarwanej” nocce ma problemy ze skupieniem uwagi i ogólnie kiepską kondycję.
We współczesnym, zabieganym świecie coraz mniej czasu spędzamy z najbliższymi. Czekają na nas liczne zajęcia, a w dodatku komputer czy telewizor okazują się często atrakcyjniejsze od rozmowy z rodziną. Tymczasem, żeby być ze sobą naprawdę blisko, potrzebne są chwile, gdy poświęcimy sobie nawzajem naszą uwagę. Doskonałą okazję do tego stanowią wspólne posiłki oraz ich gotowanie całą rodziną. Kiedy przygotowujemy razem obiad, a potem siadamy przy stole, mamy wreszcie możliwość porozmawiać, okazać bliskim zainteresowanie i sami opowiedzieć o ważnych dla nas sprawach.
Wiosną natura budzi się do życia, a przyroda tryska energią. To doskonały moment, by także nasze dzieci odkryły, rozbudziły i wykorzystały wszystko, co leży w ich własnej naturze: ciekawość świata, energię i pasję. Dzięki temu, w dorosłym życiu podążą za tym, co je naprawdę interesuje, sprawia radość i satysfakcję. Jednak, by mogły w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał potrzebują wsparcia. Miedzy innymi w postaci diety bogatej w odpowiednie składniki odżywcze i minerały – najlepiej te pochodzące z samej natury. Ich źródłem są np. pyszne płatki zbożowe od Lubelli – Mlekołaki.
Nowa limitowana kolekcja wózków i akcesoriów zaprojektowana dla marki Quinny przez Rachel Zoe jest jedyna w swoim rodzaju. Stylowa, kobieca oraz niezwykle szykowna. Inspiracją dla niej był luksusowy styl życia podróżującej elity, a szczególnie ich nieodzowne walizki w stylu vintage pełne eleganckich detali. Wykończenie skórą w kolorze koniaku oraz duże, złote elementy w połączeniu z klasyczną czernią i bielą tworzą perfekcyjną kombinację, pozwalającą rodzicom stylowo podążać własną drogą.
Proste badania genetyczne pozwalają nie tylko leczyć ale też zapobiegać chorobom. Dzięki postępom w badaniach genetycznych dostępnych jest coraz więcej testów umożliwiających dokładną ocenę predyspozycji genetycznej.
Leczenie w Polsce kosztuje stosunkowo dużo. Pomimo tego, iż znaczna część Polaków może korzystać z w pełni bezpłatnej opieki lekarskiej regularnie każdym miesiącu musimy coś wydać na wizytę prywatną, niezbędne badania, lub coraz droższe leki. Jakim sposobem zatem zminimalizować wydatki na leczenie a nie podupaść równocześnie na zdrowiu?
Leczenie w Polsce kosztuje stosunkowo dużo. Pomimo tego, iż znaczna część Polaków może korzystać z w pełni bezpłatnej opieki lekarskiej regularnie każdym miesiącu musimy coś wydać na wizytę prywatną, niezbędne badania, lub coraz droższe leki. Jakim sposobem zatem zminimalizować wydatki na leczenie a nie podupaść równocześnie na zdrowiu?
Rozsądny wybór odpowiedniej poradni medycznej zagwarantuje nam niewątpliwie niezawodną opiekę lekarską. Dotyczyć to będzie zarówno nas samych jak też całej naszej rodziny.
Rozsądny wybór odpowiedniej poradni medycznej zagwarantuje nam niewątpliwie niezawodną opiekę lekarską. Dotyczyć to będzie zarówno nas samych jak też całej naszej rodziny.
Nasze zęby stałe mają w idealnej sytuacji mają służyć przez kilkadziesiąt lat. Jednakowoż często nie jest tak kolorowo. Z różnych powodów zęby zwyczajnie się psuja. w niektórych przypadkach winę za to ponoszą nasze nawyki kulinarne, czasem jednak predyspozycje wrodzone zaczynają robić swoje.
Jeżeli tylko planujesz bardzo długo cieszyć się promiennym uśmiechem zdecydowanie musisz dbać o stan całej jamy ustnej. Dość częste konsultacje u dentysty, przynajmniej raz na pół roku, sprawią, że nasze zęby będą zdrowe.
W dniu 8 marca 2017 r. w Centrum Olimpijskim - PKOL przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie odbyła się konferencja pn. Kobieta ma wpływ. Przedstawiano podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, prowadzonego w latach 2012-2017. Realizatorem tego ważnego społecznie programu skierowanego głównie do kobiet jest Główny Inspektorat Sanitarny. Wkrótce także GIS przedstawi szczegółowe wyniki badań kobiet w ciąży po zrealizowaniu 5-letniego programu, który zajmował się profilaktyką, edukacją oraz poprawą świadomości i postaw społecznych, w tym także młodych ludzi rozpoczynających własne życie rodzinne.
Czerwona szminka jest ponadczasowym, klasycznym kosmetykiem. Potrafi dodać kobiecie uroku i seksapilu, ale źle dobrana może sprawić, że będzie wyglądała po prostu źle. Kto, i jak może nosić czerwoną szminkę?
Zima zrobiła małe zamieszanie z naszą cerą i skórą. Stała się ona przesuszona i odwodniona. Warto wiedzieć, co należy zrobić by znowu była rozświetlona i piękna. Należy ją odpowiednio zregenerować i nawilżyć – mówi kosmetolog Karolina Kucharczyk. Najlepszym sposobem jest poddanie się kilku zabiegom kosmetycznym, by poprawić jej wygląd.
Zima zrobiła małe zamieszanie z naszą cerą i skórą. Stała się ona przesuszona i odwodniona. Warto wiedzieć, co należy zrobić by znowu była rozświetlona i piękna. Należy ją odpowiednio zregenerować i nawilżyć – mówi kosmetolog Karolina Kucharczyk. Najlepszym sposobem jest poddanie się kilku zabiegom kosmetycznym, by poprawić jej wygląd.
Ogromna ilość ludzi dziś prowadzi bierny styl życia – etat spędzony w biurze przed monitorem komputera, a później rozmowy z bliskimi i znajomymi przez sieć pozostałe nadgodziny w domu - również nierzadko przed komputerem.
Brak ruchu, wady postawy, wzrok psujący się od wpatrywania w ekrany komputera i telewizora – to coraz częstsze problemy, także polskich dzieci. Jeśli więc nie chcemy, aby nasze pociechy borykały się z problemami zdrowotnymi wynikającymi ze złego trybu życia, powinniśmy szukać sposobu na to, by od najmłodszych lat zachęcić je do ruchu i aktywnego spędzania czasu.
Nie możesz pić mleka? To normalne – tak myśli wiele osób. Jako przyczynę wymienia nietolerancję laktozy. Tymczasem okazuje się, że czasami nietolerancja laktozy może być także objawem innych chorób.
Dlaczego nie wolno ignorować problemów, niewypowiedzianych pragnień, różnic między nami? Dlaczego nie jest wskazane umniejszanie ich znaczenia? John M. Gottman twierdzi, że brak konfrontacji naraża związek na przynajmniej dwa poważne niebezpieczeństwa.
Katar to dolegliwość, która dotknęła chyba każdego z nas. Często ją bagatelizujemy. Uważamy, że po paru dniach znów wrócimy do stanu „używalności”. Niestety przez ten czas musimy liczyć się z dość męczącym okresem.
Dokuczający katar w sezonie jesienno-zimowym trudzi mnóstwo bobasów. Czasami jest bardzo przykry – nie pozwala dziecku swobodnie oddychać, utrudnia normalne, codzienne czynności i przeszkadza w spaniu. Oto, w jaki sposób pomóc maluchowi w czasie kataru.
Starsi ludzie zdołają zidentyfikować najbliższą zmianę aury na podstawie obserwacji własnego ciała. Jednak mnogość tzw. meteopatów zapowiada na podstawie przenikliwego bólu w stawach, kościach lub w krzyżu. Rysują go jako skręcanie, przypalanie, rwanie, któremu akompaniują zgrzyty.
Na ból, na choroby… Leki zażywa wielu Polaków. Niestety mało kto wie, że leki stosowane m.in. w terapii nowotworów, nadciśnienia, przeciwbólowe, antydepresyjne, przeciwalergiczne, a nawet lekarstwa stosowane masowo przy przeziębieniu, mogą mieć niepożądane skutki dla naszych zębów i dziąseł.
Aktywizacja osób starszych jest jednym z największych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem. Z myślą o organizacjach, które podejmują działania w tym zakresie, Grupa Adamed rozpoczyna konkurs „Adamed dla Seniora”, w którym trzy najlepsze inicjatywy zostaną dofinansowane kwotą po 10 000 zł każda.
Wkrótce dzieci z radością powitają dwa tygodnie zimowych ferii. To czas, kiedy możemy korzystać z aktywności niedostępnych w pozostałych porach roku, dlatego warto go czynnie i kreatywnie wykorzystać. Niektóre dzieci wyjadą na ferie w góry, są i tacy, którzy nawet zimą wolą morze. Jak co roku, także i teraz, duża część dzieci zostanie we własnych domach. Jednak bez względu na miejsce, czas wolny najlepiej będzie spędzić możliwie najaktywniej. Również zimą ruch to istotny element dzieciństwa. Dzięki temu można oderwać wzrok od ekranu komputera, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w dalszej części roku. Tymczasem, dla wielu rodziców zaproponowanie form ruchu, które w oczach dziecka wygrają z grą komputerową lub programem telewizyjnym to spore wyzwanie.
W grudniu pierwszoklasiści, już po raz ósmy, przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. W tym roku wzięło w nim udział blisko 100 000 dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce. Najmłodsi uczniowie odpowiedzieli na pytania sprawdzające i utrwalające ich wiedzę na temat tego, jak zachować się w różnych, niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi mogą się spotkać. Wyniki testu wyraźnie wskazują zagadnienia, z którymi dzieci radzą sobie najlepiej, jak i te wymagające od opiekunów dalszych działań edukacyjnych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych.
Jak moje dziecko spędzi dziś czas? Co będzie jadło i piło? To pytania, na które co dnia muszą odpowiadać sobie rodzice przedszkolaka. To właśnie od tych codziennych decyzji zależy dalszy, prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka. To ważne zadanie, ponieważ dużo dzieci boryka się obecnie z problemami zdrowotnymi wynikającymi z braku wystarczającej aktywności fizycznej oraz nieprawidłowej, zbyt ubogiej w warzywa i owoce diety. Dlatego, jeśli chcemy, aby nie tylko dziś, ale także w przyszłości nasze dziecko prowadziło zdrowy tryb życia już teraz, w ramach noworocznego postanowienia skierowanego na jego dobro, wprowadźmy w życie 5 prostych zasad. Zaszczepią one w przedszkolaku zdrowe nawyki związane z ruchem i prawidłowym odżywianiem, które towarzyszyć mu będą także w przyszłości.
Kilka dni temu ruszył nowy, wyjątkowy serwis zaCiebie.com. Platforma ta to jedyne takie miejsce w sieci, powstałe z myślą o osobach, które chcą wyznać miłość swojej sympatii lub poprosić o wybaczenie bliską osobę.
We wtorek, 13 grudnia, w Spółdzielczym Domu Kultury, odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych TPD z Pruszkowa i Piastowa. Takie wigilie organizowane są już od ponad 25 lat. Jednak po raz pierwszy udało się zgromadzić dzieci ze wszystkich czterech placówek, którym sponsorzy rozdali ponad 120 paczek świątecznych.
Święta to czas relaksu i spotkań z rodziną. Jednak zanim zaczniemy wypatrywać pierwszej gwiazdki i usiądziemy do wigilijnej kolacji czeka nas skreślanie kolejnych zadań z długiej listy świątecznych przygotowań. Często towarzyszą nam w nich dzieci. Pomagają w kuchni, sprzątają swój pokój czy uczestniczą w wielkich, przedświątecznych zakupach, zwykle odbywających się w pośpiechu, w tłumnych centrach handlowych. W takich warunkach wystarczy sekunda, by dziecko straciło z oczu mamę czy tatę. Zarówno dzieci, jak i rodzice w tym czasie muszą być bardzo uważni. Jak przygotować dziecko do tego, aby poradziło sobie i nie wpadło w panikę, gdy się zgubi?
Dom kojarzy się ze spokojem i bezpieczeństwem. Kiedy jednak nadchodzi moment, gdy dziecko ma w nim zostać samo po raz pierwszy, okazuje się być także miejscem, w którym mogą je spotkać różne zagrożenia. Szafka z lekarstwami, gniazdka elektryczne, szuflada z nożami czy nieznajomy pukający do drzwi, to tylko niektóre z nich. Jak przygotować dziecko do samodzielnego pobytu w domu? Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że dziecko poradzi sobie z potencjalnymi, niebezpiecznymi sytuacjami?
Każdy rodzic stara się chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Uczymy, tłumaczymy, przekonujemy, pokazujemy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dziecku nie stało się nic złego. Jak jednak sprawdzić czy nasza pociecha będzie potrafiła zachować się odpowiednio w sytuacji trudnej, w momencie realnego zagrożenia? Czy dziecko rzeczywiście wie już wszystko, co potrzebne, aby poradzić sobie w takim momencie?
Prospan®, lek na kaszel dostępny w 89 krajach świata, obchodzi swoje 15-lecie na rynku polskim. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Salveo Poland 4 listopada wykład wygłosił prof. Hanns Haberlain – odkrywca mechanizmu działania leku Prospan®.
„Spotykamy się online i budujemy…” - Kasia Cichopek opowiada o nowym projekcie, w który się zaangażowała. Projekt nosi tytuł „Najlepsze Miejsce dla Rodziny” - aktorka wspólnie z Piotrem Lichotą ze Stowarzyszenia Delta, przedstawią projekty budowy miejsca z mnóstwem edukacyjnych atrakcji dla całych rodzin. To rodzice zaangażowani w akcję zdecydują, jak to miejsce będzie wyglądać. Na pytanie, dlaczego aktorka dołączyła do akcji, odpowiada: „Rola rodzica polega na wspomaganiu rozwoju dzieci. Pokazujmy im w formie zabawy, jaki niesamowity jest nasz świat, a będziemy zaskoczeni, jak szybko będą się rozwijać”. Do akcji można dołączyć na najlepszemiejscedlarodziny.pl
26,5 mln dzieci w Afryce Wschodniej i Południowej potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej. Ponad milion z nich cierpi z powodu niedożywienia. Bez podjęcia działań, groźba śmierci głodowej wkrótce stanie się rzeczywistością. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Uratuj dziecko w Afryce”. Jej celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia głodujących dzieci. Pomóc można wchodząc na stronę www.unicef.pl/afryka i przekazując darowiznę.
30 października zmieniamy czas na zimowy i na dworze ciemno będzie zarówno jeszcze o poranku, jak i już wczesnym popołudniem. Dodatkowo, jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności, a ten trudny dla uczestników ruchu drogowego moment zbiega się z długim, listopadowym weekendem, kiedy większość z nas podróżuje po kraju, a wypadków jest więcej niż zwykle. Co więc mogą zrobić rodzice i opiekunowie dzieci, aby zapewnić najmłodszym jak największe bezpieczeństwo w podróży, a także w czasie codziennej drogi do szkoły?
Badanie serca, jakim jest echokardiografia, jest bezinwazyjnym badaniem mięśnia serca które służy zdiagnozowaniu stanu zdrowia serca, mięśnia sercowego, i jeszcze każdych tkanek budujących oraz obejmujących serce.
W Polsce jabłka są najbardziej popularnym owocem. Według danych GUS za rok 20151 średnio, na miesiąc, przeciętny Polak spożywał 3,6 kg owoców i ich przetworów. Najchętniej jedliśmy właśnie jabłka – 1,10 kg/osobę miesięcznie. Warto zachęcać do sięgania po nie zwłaszcza dzieci, bo jak pokazują badania, spożycie jabłek oraz produktów z nich powstałych, może przyczynić się do obniżenia ryzyka wystąpienia otyłości.
Dużymi krokami zbliża się okres jesienno-zimowy, kiedy częściej narażeni jesteśmy na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia. W tym czasie powinniśmy zadbać o siebie szczególnie uważnie, dostarczając naszemu organizmowi niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania i walki z infekcjami dawkę witamin oraz składników odżywczych.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET