NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Rodzina, Dziecko, Ciąża

Praca w ciąży

2024-02-02 14:41:00
Responsive image

Jak umowa przed ciążą najlepsza? Może umowa zlecenie a może o dzieło?

Normobaria w trosce o nasz dobrostan

2024-02-02 07:28:00
Responsive image

Nie ulega wątpliwości, że zdrowie jest jednym z istotnych zasobów wpływających na jakość i długość naszego życia.

Fundacja Grupy Aliplast wspiera oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD

2023-12-14 07:33:00
Responsive image

We wtorek, 12 grudnia na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie został przekazany symboliczny czek o wartości 29 000 zł przez Fundację Grupy Aliplast dla Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi.

Taki Tydzień, że OOO! TIM wspiera logopedów ze szkół i przedszkoli

2023-08-23 14:08:00
Responsive image

Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i TIM.pl łączą siły, żeby zebrać pieniądze na wyposażenie szkolnych i przedszkolnych gabinetów logopedycznych. Od 21 do 27 sierpnia zakupy wybranych produktów oznaczają realną pomoc dla kilku tysięcy dzieci w nowym roku szkolnym.

Dove, Fundacja UNAWEZA i sieć sklepów Biedronka jednoczą siły, by wspierać zdrowie psychiczne nastolatków

2023-07-10 14:15:00
Responsive image

Dove, Fundacja UNAWEZA i sieć sklepów Biedronka w dniach 10-19 lipca br. wspólnie realizują akcję, której celem jest wsparcie zdrowia psychicznego nastolatków.

Konkurs Magiczne Moce My Little Pony

2022-08-19 09:16:00
Responsive image

Nowe pokolenie My Little Pony podbija Świat! Baw się razem z nimi i weź udział w naszym konkursie. Kup produkt My Little Pony w Carrefour, zachowaj paragon i odpowiedz na pytanie "Gdybyś był/była kucykiem My Little Pony jaką supermoc chcila(a)byś mieć?"

Ten pierwiastek ciągle zagraża dzieciom w Polsce. UNICEF alarmuje

Responsive image

Ołów zatruwa ponad 260 tysięcy dzieci w Polsce.

Credit Agricole partnerem „Szkoły rodzenia w języku migowym”

2022-07-05 16:05:00
Responsive image

Pierwsza w Polsce „Szkoła rodzenia w języku migowym” już dostępna. Wrocławska Fundacja FONIS stworzyła cykl filmów edukacyjnych dla osób głuchych i słabosłyszących, które przygotowują się do wejścia w rolę rodziców. Credit Agricole został partnerem tego projektu.

Czy moje dziecko jest gotowe na okulary przeciwsłoneczne?

2022-06-01 12:00:00
Responsive image

Rodzice, decydując się na zakup pierwszych okularów przeciwsłonecznych dla dziecka, zastanawiają się zwykle, czy to na pewno odpowiedni moment. Mnogość różnych informacji oraz dostępnych w sklepach modeli powoduje, że nie mają oni pewności czy wybrane szkła i oprawki będą w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Tymczasem jak wskazuje ekspert Vision Express wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech produktu, dzięki którym zyskujemy pewność, że skutecznie chronimy wzrok dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Jak sobie z radzić z agresją u dzieci?

Responsive image

Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Jak stworzyć prawidłową więź z dzieckiem? Porady psychologa

Responsive image

Dwa pierwsze lata w życiu dziecka są kluczowe w tworzeniu się relacji między rodzicem i dzieckiem. Psycholog radzi, na co zwrócić uwagę, żeby te relacje wykształciły się prawidłowo. I jakie sygnały dają nam znać, że coś w podejściu rodzica wymaga zmian.

Kwietniowy Poranek z Pandą i Smocza Godzina

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w najbliższą sobotę 23 kwietnia na spotkania z cyklu „Poranek z Pandą” oraz „Smocza Godzina”. Podczas najbliższych zajęć dzieci będą miały okazję poznać tradycyjne stroje chińskie.

Jak budować z dzieckiem relacje przez zabawę?

Responsive image

Wspólna zabawa to nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem, ale także ważny czynnik rozwoju młodego człowieka.

Kiedy można nie powiedzieć dziecku całej prawdy? Poradnik dla rodziców

Responsive image

Co do zasady rodzice nie powinni oszukiwać dzieci. Zdarzają się jednak sytuacje, w których uzasadniona jest obawa się, że prawda może zrobić dziecku krzywdę i zburzyć jego świat. Co wtedy? Przeczytaj porady psychologa, które przydadzą się podczas rodzicielskich rozmów na poważne tematy.

Jak wspierać dziecko z chorobą dietozależną

Responsive image

Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa?

Responsive image

Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

Responsive image

W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

Wspólne jedzenie posiłków. O rozwój dziecka możesz dbać przy stole

Responsive image

Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

Co robić, kiedy dziecko boi się lekarza?

Responsive image

Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

Zabawa lalkami Barbie uczy dzieci wyrażać myśli i emocje

2022-02-11 11:01:00
Responsive image

Barbie®, wraz z zespołem neurobiologów z Uniwersytetu Cardiff, przedstawia najnowsze wyniki kilkuletniego badania nad krótko- i długoterminowym wpływem zabawy lalkami na rozwój dzieci. Specjaliści potwierdzają, że zabawa pomaga dzieciom rozwijać empatię i umiejętności społeczne.

Czy można płakać przy dziecku?

Responsive image

Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

Złota Wstążka. Wygrajmy z białaczką u dzieci

Responsive image

Białaczka to najczęstsza choroba nowotworowa u dzieci. Stanowi prawie 30 procent wszystkich zachorowań na raka wśród osób przed osiemnastym rokiem życia. To groźna choroba, ale da się ją pokonać. Kluczowym czynnikiem jest szybka diagnoza. We wrześniu rusza społeczna kampania edukacyjna Złota Wstążka, która ma uczulić rodziców, jak nie przeoczyć niepokojących objawów i co robić, kiedy je zauważą.

NOWOŚĆ! WYGŁADZAJĄCY SZAMPON MOMME!

2021-07-29 17:52:00
Responsive image

Kąpiel dziecka jest bardzo ważną częścią każdego dnia. Wybierasz właściwy moment, dobierasz temperaturę wody, stosujesz delikatne kosmetyki pielęgnacyjne. Czy wśród nich znajduje się również odpowiedni szampon do włosów?

Piątka dla Przylądka. Niezwykły abonament na dobre serce dla dzieci chorych raka

Responsive image

Z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego! Wystarczy mieć abonament na pomaganie, który wprowadza Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wzrok dzieci: 5 faktów, o których powinien pamiętać każdy rodzic

2021-06-01 11:05:00
Responsive image

Rodzice zdają sobie sprawę, że zdrowe oczy i dobry wzrok to kluczowe aspekty dla całościowego rozwoju dziecka. Nie zawsze jednak wiedzą, jak powinna wyglądać dbałość o prawidłowe widzenie ich pociech. Ekspert Vision Express przypomina o pięciu faktach istotnych w kompleksowej trosce o dziecięcy wzrok.

Waga Nadziei na pomoc dzieciom z kliniki onkologicznej. Wymyśl, jak ma wyglądać!

Responsive image

„Pokaż, jak widzisz nadzieję” i wygraj bilet do Energylandii! Ruszył konkurs na projekt jedynej w swoim rodzaju wagi kuchennej, która będzie pomagać dzieciom chorym na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Kaszelek u malucha? Jest na to sposób!

2021-04-15 14:15:00
Responsive image

Uporczywy kaszel u małego dziecka spędza sen z powiek całej rodziny, ale nie musi oznaczać choroby. Skąd bierze się ta dolegliwość i przede wszystkim jak pomóc maluchowi? Podpowiadamy.

Pacjenci dializowani w ośrodkach Centrum Dializ Fresenius już po szczepieniach przeciw COVID-19

Responsive image

Decyzją Ministerstwa Zdrowia pacjenci dializowani zostali włączeni do pierwszej grupy w kolejności szczepień przeciw COVID-19, a szczepienia mogą być wykonywane w stacjach dializ.

Podaruj prezent dzieciom spędzającym święta w szpitalu

Responsive image

Ponad 1000 gier, książek, klocków i innych zabawek otrzymali od pacjenci Przylądka Nadziei w ubiegłym roku. Podarowali im je wspaniali ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy! Wszystkie trafiły pod właściwy adres – dały ogromną radość, uśmiech i siłę. To dzięki wielkim sercom naszych Przyjaciół, przylądkowi wolontariusze spędzili ponad 2500 godzin na zabawie z dziećmi, które nawet święta spędzają w szpitalu. Te uśmiechy są bezcenne! Powtórzmy to i w te święta!

Wojna w Jemenie trwa! UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci

Responsive image

Wojna w Jemenie to największy kryzys humanitarny w XXI wieku. 80% mieszkańców potrzebuje pomocy humanitarnej. Szacuje się, że 2 miliony dzieci w tym kraju jest poważnie niedożywionych. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Pomoc dla Jemenu” i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/jemen. Akcję wspiera Maciej Orłoś.

Prawie 8 milionów złotych z 1%. Już wiemy ile podatnicy przekazali na leczenie dzieci chorych na raka we wrocławskim Przylądku Nadziei

Responsive image

7.889.239,88 złotych - właśnie tyle na konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przekazały urzędy skarbowe z całego kraju! Taką zawrotna sumę Fundacja zawdzięcza osobom, które rozliczając w tym roku PIT, postanowiły wesprzeć swoim 1% leczenie dzieci chorych na raka.

Podejmij wyzwanie na Dzień Dziecka i pomóż dzieciom chorym na raka!

Responsive image

Dzieci chore na raka 1 czerwca też obchodzą Dzień Dziecka! Pamiętajmy tego dnia o najmłodszych, którzy na co dzień mierzą się z tą podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka w klinice Przylądek Nadziei!

#MUSIMYWIEDZIEĆ! Rusza pilna zbiórka na testy dla onkologów dziecięcych na obecność koronawirusa

Responsive image

Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.

ENTitis (ucho, nos, gardło) specjalistyczny produkt wspierający odporność(1)

2020-04-02 14:46:00
Responsive image

Poznaj niezwykłą historię preparatu ENTitis, a następnie zastosuj 3-miesięczną kurację i przekonaj się o jego dobroczynnym działaniu.

Bezpieczny link do mapy zachorowań na COVID19 od TnijURL.com

2020-03-16 13:50:00
Responsive image

Nasza strona przeciw działa pewnym formom wyłudzenia przez oszustów. Tym razem aby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które poszukują informacji na temat obecnego stanu zakażeń wirusem SARS-CoV-2, udostępniamy bezpieczny skrócony link który można otworzyć na telefonie lub tablecie bez korzystania z niebezpiecznych aplikacji.

Media Expert: Kolorowe linie Metra pomagają małym pacjentom

2020-03-06 06:29:00
Responsive image

Innowacyjny pomysł doceniony przez dzieci i rodziców odwiedzających warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka.

UNICEF: Pół miliona dzieci ucieka przed wojną w Syrii

Responsive image

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w północnej Syrii ponad pół miliona dzieci zostało zmuszonych do opuszczenia domów. To średnio 6500 dzieci każdego dnia. Od początku konfliktu w tym kraju nie było jeszcze tylu przesiedlonych dzieci w tak krótkim czasie.

#niemarnuj1% - akcja społeczna, do której dołączają internauci i…celebryci!

Responsive image

Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już ok 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. Kampania ma na celu uświadomienie Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na wybrany cel charytatywny.

Wyzwanie na Dzień Walki z Rakiem

Responsive image

4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pamiętajmy tego dnia o dzieciach, które na co dzień mierzą się z tą ciężką i podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka.

Podaruj prezent na święta. Pomóż sprawić radość dzieciom chorym na raka

Responsive image

Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe.

„ŻywiOnko” – pyszny i zdrowy przewodnik kulinarny dla dzieci i młodzieży

Responsive image

Wyjątkowa, kolorowa i niezwykle praktyczna – taka właśnie jest książka kulinarna autorstwa psychodietetyczki, Katarzyny Cieśli. Powstała z myślą o małych pacjentach szpitali onkologicznych, ale przyda się wszystkim rodzicom, którym zależy na zdrowym odżywianiu dzieci. Książkę można pobrać za darmo w wersji elektronicznej.

Program Broviac. Krócej w szpitalu

Responsive image

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. Dzięki temu nawet setka dzieci, pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei, może mniej czasu spędzać w szpitalu.

W Przylądku Nadziei wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Responsive image

Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w niedzielę miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! Przedstawiliśmy małych designerów „Nadziei”, a potem ruszyliśmy z akcją, w której pomogły nam postaci ze świata muzyki i sportu. Nasi Goście wspólnie z Pacjentami z Przylądka Nadziei wystartowali niezwykłą sztafetę dobroci: uszyli jedyne w swoim rodzaju poszewki na poduszki (które trafią na licytacje) i w ten sposób zainaugurowali Charytatywny Maraton Szycia, czyli łańcuch ludzi dobrej woli i wielkich serc.

Zostało mało czasu, żeby pomóc dwuletniemu Mikołajowi choremu na raka!

Responsive image

Zostało nam kilka dni, żeby uzbierać ponad 660 tysięcy złotych na uratowanie małego Mikołaja www.siepomaga.pl/zycie-mikusia

Od 1 lipca złóż wniosek o świadczenia na dzieci

2019-06-19 15:09:00
Responsive image

W kalendarzu już wakacje, ale rodzice uczniów powinni myśleć już o nowym roku szkolnym. Warto pamiętać, że od 1 lipca przyjmowane są wnioski o wypłatę 300 zł na wyprawkę szkolną "Dobry Start" a także nowe wnioski o świadczenia „Rodzina 500+”.

Polscy Darczyńcy przekazali już 1,5 mln zł na rzecz najmłodszych w Jemenie! Akcja UNICEF Polska trwa

Responsive image

Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu. Akcję można wesprzeć wpłacając darowiznę poprzez stronę unicef.pl/jemen.

Ile można zarobić, przeznaczając środki z pierwszej komunii na inwestycje?

2019-05-15 15:07:00
Responsive image

Zbliża się okres komunii i wiele dzieci w tym szczególnym dniu dostaje prezenty. Jest to zapewne pierwsza chwila, w której młody człowiek otrzymuje sporą sumę pieniędzy. Może to być znakomita okazja, by nauczyć nasze pociechy gospodarowania nimi.

Rozwiązanie problemów ze wzrokiem milionów Polaków

2019-03-26 15:48:00
Responsive image

Jak wskazują najnowsze wyniki badań , co szósty Polak nigdy nie był u okulisty lub optometrysty, a 19% nie wie, czy ma wadę wzroku. Trwająca do końca marca czwarta edycja Wielkiego Badania Wzroku jest okazją do kontroli jakości widzenia i konsultacji u specjalisty. Warto pamiętać, że niebezpieczeństwo mogą stanowić nie tylko wykryte i już korygowane wady wzroku, lecz także nieświadomość ich występowania.

Jak wybrać idealną zabawkę dla dziecka? Sprawdź wyniki przedświątecznego badania

2018-12-05 11:35:00
Responsive image

Grudzień to czas przedświątecznych przygotowań, a także okres obdarowywania bliskich prezentami. Mikołajki i Gwiazdka stanowią doskonałe okazje, by spełnić marzenia najmłodszych i podarować im idealną zabawkę. Tylko jak dokonać właściwego wyboru w czasach, gdy oferty sklepów zabawkowych potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy? Sklep internetowy ZENOX.pl postanowił sprawdzić preferencje dzieci i ich rodziców dotyczące zakupu oraz użytkowania zabawek. ZENOX.pl w swoim asortymencie posiada m.in. bogaty wybór zabawek znanych i cenionych marek, takich jak Bruder, Siku, Klein czy Rolly Toys.

Listopad miesiącem mężczyzn!

2018-11-21 14:51:00
Responsive image

Listopad to doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim mężczyznom, jak ważne jest regularne dbanie o zdrowie. Panowie, odłóżcie wszystkie super gadżety i wybierzcie się z wizytą do lekarza, by sprawdzić, w jakiej formie jest Wasz organizm.

Co zrobić, by Twoje dziecko było bezpieczne na drodze?

2018-11-16 09:10:00
Responsive image

Niedawno zmieniliśmy czas na zimowy. Oznacza to, że za oknem robi się ciemno już wczesnym popołudniem, a dodatkowo jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności. O tej porze roku często też nosimy ciemne ubrania powodujące, że stajemy się mniej widoczni dla kierowców. Szczególną ostrożność powinni wykazać nie tylko kierujący, ale też piesi. Rodzice i opiekunowie muszą też zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które nie zawsze są świadome zagrożenia.

Credit Agricole wspiera dolnośląskie domy dziecka

2018-10-15 06:56:00
Responsive image

W każdym domu dziecka jest bardzo wiele potrzeb. Niestety budżety jednostek samorządowych opiekujących się takimi placówkami nie przewidują wszystkich wydatków. Dlatego bank Credit Agricole postanowił pomóc dolnośląskim domom dziecka poprzez sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci oraz zakup wyprawek szkolnych.

Złóż wniosek o dofinansowanie 500+ i 300+ w Credit Agricole

2018-07-06 12:37:03
Responsive image

Już od 1 lipca w banku Credit Agricole oprócz wniosku o dofinansowanie w programie „Rodzina 500+”, można ubiegać się o wsparcie pieniężne na wyprawkę szkolną "Dobry Start".

Świat oczami dziecka, czyli o wpływie otoczenia na rozwój najmłodszych

2018-06-25 15:29:41
Responsive image

Dom – przestrzeń, która ma dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa. W taki sposób ją budujemy, dbamy o nią, bo mamy świadomość, że ma ona wpływ na rozwój najmłodszych. Natomiast rzadko zdajemy sobie sprawę, że także otoczenie na zewnątrz, z którym dziecko ma styczność, wpływa na jego odczucia, emocje, samopoczucie oraz może kształtować pozytywne nawyki i zachowania.

Niemal 3 tysiące dzieci, które dzisiaj przyszły na świat umrze przed upływem 24 godzin. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Więcej niż dzień”

Responsive image

Warszawa, 30 maja 2018 r. – Każdego dnia na świecie umiera 7000 noworodków. Niemal 3000 z nich nie przeżyje pierwszej doby życia. Umieralność noworodków na świecie jest niepokojąco wysoka, zwłaszcza w krajach najuboższych. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Więcej niż dzień”. Jej celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia noworodków oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/ratujedziecko i przekazując darowiznę.

Credit Agricole z ofertą dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

2018-05-15 18:06:17
Responsive image

Bank Credit Agricole wprowadził nową, bardzo atrakcyjną ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Każdy użytkownik tej karty może skorzystać ze szczególnych warunków korzystania z nowego Konta dla Ciebie, a także produktów oszczędnościowych i kredytowych.

Wrozby Online- WrozbyTarot.Online - Profesjonalny Serwis Ezoteryczny, Magia, Rytuały, Reiki

2018-03-19 17:25:55
Responsive image

wróżby online - czy warto?

Jakie nawyki warto wyrabiać u dzieci już w przedszkolu?

2018-03-01 09:25:13
Responsive image

Organizm dziecka w wieku przedszkolnym każdego dnia intensywnie się rozwija i rośnie. Aby procesy te przebiegały w sposób prawidłowy i niezakłócony, zarówno rodzice, jak i wychowawcy powinni poznać zasady dotyczące prawidłowego sposobu odżywiania dziecka oraz roli, jaką spełniają w jego życiu zajęcia ruchowe. Ekspert podkreśla też, jak ważne jest, aby poprzez dawanie przykładu, edukację i wyrabianie odpowiednich nawyków opiekunowie przyzwyczajali najmłodszych do prowadzenia właściwego trybu życia, traktując to jako inwestycję w ich przyszłość.

Świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem dla wielu dzieci: UNICEF apeluje o pomoc dla 48 mln dzieci na świecie

Responsive image

84% potrzebnych środków dotyczy dzieci w krajach ogarniętych konfliktami

10 zasad zdrowej kuchni – na Dzień Babci i Dziadka

2018-01-22 13:25:15
Responsive image

Jednym ze sposobów na utrzymanie wysokiej formy jest m. in. stosowanie się do zasad odpowiedniej diety. Oto kilka najważniejszych zaleceń żywieniowych dla osób starszych, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia, które warto wziąć pod uwagę w trosce o naszych najbliższych.

7 sposobów na aktywne ferie

2018-01-22 12:53:52
Responsive image

Część dzieci właśnie rozpoczyna, a pozostałe już niedługo zaczną 2 tygodnie ferii. Do tego, by w tym czasie postawić na ich aktywny wypoczynek, zachęca również znany polski piłkarz – Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej, ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu – czyli tego, co w czasie ferii najważniejsze. Przedstawiamy kilka propozycji aktywności fizycznych dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę.

Kiedy musisz zadabć o kolana?

2018-01-05 15:04:53
Responsive image

Rehabilitacja to ćwiczenia i zajęcia ruchowe, których zamysłem jest przywrócenie końcowej sprawności ruchowej. W systematycznej pracy specjaliści od terapii odtwarzają sprawność przeważnie w zwłaszcza w nogach i rękach. Nie rzadko zgłaszają się do nich mężczyźni i kobiety, którym nieodzowna będzie naprawa kolana.

Siemiatyckie legendy na szpitalnych ścianach

2017-12-27 08:47:42
Responsive image

Czy szpitalne korytarze dziecięcego oddziału mogą stać się bardziej kolorowe? A co, gdy zagości w nich legenda i pozwoli najmłodszym pacjentom współuczestniczyć w regionalnej opowieści? Teraz, dzięki autorskiemu programowi społecznemu FFiL Śnieżka SA mali pacjenci siemiatyckiego szpitala mogą poczuć prawdziwą magię, która drzemie w historii okolicy. „Dziecięcy świat w kolorach” właśnie dotarł do Siemiatycz – korytarze tutejszego oddziału pediatrycznego nabrały kolorów, a przebywający na nim dzieci i ich rodzice – pozytywnej energii. Przed ozdobieniem bajkowymi motywami, ściany zostały wcześniej odpowiednio przygotowane i odmalowane.

Nowe zabawki w salonikach Kolportera

2017-11-13 13:49:14
Responsive image

W październiku na ekrany polskich kin weszła animowana komedia „The Emoji Movie” opowiadająca historię żyjących w smartfonie emotikonów, a już w listopadzie w salonikach Kolportera można kupić emotikonki-zabawki, będące bohaterami filmu.

Angielski dla dzieci poprzez zabawę

2017-10-27 11:55:23
Responsive image

Nauka języka obcego ponoć bywa przyjemnością o ile wskażemy oryginalne formy nauczania. Nudne przyswajanie słówek lub wytycznych gramatycznych prawdopodobnie zniechęci nawet nadzwyczaj wytrwałego zapaleńca języka np angielskiego.

Zdrowe płuca dzieci

2017-09-07 15:05:52
Responsive image

Inhalacja to jedna z najstarszych i nieinwazyjnych form leczenia. Procedura polega na przekazywaniu medykamentu poprzez zastosowanie inhalatora, a więc prosto do schorowanych płuc. Poleca się je głównie dzieciom.

Kino dla dzieci na placu Europejskim: „Ostatni smok świata”

2017-08-17 16:14:42
Responsive image

Już w najbliższy sobotni poranek przestrzeń u stóp Warsaw Spire zamieni się w plenerowe kino dla dzieci. O godzinie 11:00 na placu Europejskim rozpocznie się pokaz pierwszej pełnometrażowej ukraińskiej animacji 3D pt. „Ostatni smok świata”. Miłośników bajek na seans zaprasza organizator wydarzenia, firma Ghelamco Poland.

Czy inhalować dzieci?

2017-08-12 15:21:00
Responsive image

Inhalacje znane są od dawna jako jedna z nieinwazyjnych metod leczenia układu oddechowego. Polegają na dostarczaniu leku poprzez zastosowanie inhalatora, a więc wprost do naszych płuc. Poleca się je szczególnie najmłodszym.

Kino dla dzieci na placu Europejskim: „Rabusie fistaszków”

2017-08-11 13:17:08
Responsive image

Bajkowe poranki dla dzieci ponownie zawitają na plac Europejski! O godz. 11:00 przy Warsaw Spire wyświetlana będzie zabawna animacja pt. „Rabusie fistaszków” stworzona przez producentów „Shreka”. Na poranny seans zaprasza organizator wydarzenia firma Ghelamco Poland.

Kino dla dzieci na placu Europejskim: „Ups! Arka odpłynęła”

2017-07-28 11:46:35
Responsive image

Letnie wakacje trwają! Z myślą o najmłodszych pasjonatach animacji i ich rodzicach firma Ghelamco Poland zaprasza na kolejne bajkowe spotkanie na placu Europejskim. W ramach Kina dla dzieci odbędzie się pokaz animowanej opowieści o przygodach zabawnych zwierzaków, którym nie udało się trafić na Arkę Noego pt. „Ups! Arka odpłynęła”. Na małe pociechy czekają również słodkie lizaki oraz promocyjne menu od restauracji The Place.

Czym jest polisomnografia?

2017-07-27 15:53:27
Responsive image

Ażeby wykryć choroby związane ze snem, w tym chorobę określaną jako obturacyjny bezdech senny chory musi poddać się specjalistycznemu badaniu. Metodą dającą pełny opis stanu zdrowia pacjenta w mojej ocenie jest polisomnografia.

Kino dla dzieci na placu Europejskim: „Misiek w Nowym Jorku”

2017-07-21 11:10:40
Responsive image

Ghelamco Poland zaprasza najmłodszych miłośników bajek na plac Europejski. Wakacyjny poranek uprzyjemni animacja pt. „Misiek w Nowym Jorku”, opowiadająca o przygodach Norma – białego niedźwiedzia z koła polarnego. Dodatkowo, na małe pociechy będzie czekać specjalne menu od restauracji The Place oraz słodkie lizaki.

Mamo, pamiętaj o sobie!

Responsive image

Czekoladki, kwiaty i ładnie zapakowane prezenty – tego mogą spodziewać się wszystkie mamy 26 maja. Na co dzień macierzyństwo to nie tylko radość i duma z naszej pociechy, lecz także szereg wyzwań: monotonne obowiązki, nierzadko pośpiech, niezbędna wielozadaniowość i uczucie zmęczenia. Co możemy zrobić, by bycie matką nie stało się dla nas „udręką”? Jak przy tak wymagającym trybie życia, dbać o kondycję i dobry nastrój z pomocą zbilansowanej diety – radzi Zuzanna Antecka, psycholog, specjalistka ds. żywienia i ekspertka kampanii „Soki i musy – witaminy w wygodnej formie”.  

Jak sobie radzić z bezsennością?

2017-04-11 18:07:54
Responsive image

Zakłócenia snu mogą przybierać rozmaite formy, zawsze niestety są uciążliwe i dezorganizują życie. Człowiek niedospany, po nocy pełnej przebudzeń „zarwanej” nocce ma problemy ze skupieniem uwagi i ogólnie kiepską kondycję.

Wspólne chwile w kuchni zbliżają rodzinę

2017-04-10 14:04:50
Responsive image

We współczesnym, zabieganym świecie coraz mniej czasu spędzamy z najbliższymi. Czekają na nas liczne zajęcia, a w dodatku komputer czy telewizor okazują się często atrakcyjniejsze od rozmowy z rodziną. Tymczasem, żeby być ze sobą naprawdę blisko, potrzebne są chwile, gdy poświęcimy sobie nawzajem naszą uwagę. Doskonałą okazję do tego stanowią wspólne posiłki oraz ich gotowanie całą rodziną. Kiedy przygotowujemy razem obiad, a potem siadamy przy stole, mamy wreszcie możliwość porozmawiać, okazać bliskim zainteresowanie i sami opowiedzieć o ważnych dla nas sprawach.

Odkryjmy z dziećmi ich naturę

2017-04-07 14:09:04
Responsive image

Wiosną natura budzi się do życia, a przyroda tryska energią. To doskonały moment, by także nasze dzieci odkryły, rozbudziły i wykorzystały wszystko, co leży w ich własnej naturze: ciekawość świata, energię i pasję. Dzięki temu, w dorosłym życiu podążą za tym, co je naprawdę interesuje, sprawia radość i satysfakcję. Jednak, by mogły w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał potrzebują wsparcia. Miedzy innymi w postaci diety bogatej w odpowiednie składniki odżywcze i minerały – najlepiej te pochodzące z samej natury. Ich źródłem są np. pyszne płatki zbożowe od Lubelli – Mlekołaki.

Stylowa miejska mama według projektantki Rachel Zoe

2017-03-31 15:29:37
Responsive image

Nowa limitowana kolekcja wózków i akcesoriów zaprojektowana dla marki Quinny przez Rachel Zoe jest jedyna w swoim rodzaju. Stylowa, kobieca oraz niezwykle szykowna. Inspiracją dla niej był luksusowy styl życia podróżującej elity, a szczególnie ich nieodzowne walizki w stylu vintage pełne eleganckich detali. Wykończenie skórą w kolorze koniaku oraz duże, złote elementy w połączeniu z klasyczną czernią i bielą tworzą perfekcyjną kombinację, pozwalającą rodzicom stylowo podążać własną drogą.

Jaki choroby są ukryte w naszych genach?

2017-03-27 15:54:39
Responsive image

Proste badania genetyczne pozwalają nie tylko leczyć ale też zapobiegać chorobom. Dzięki postępom w badaniach genetycznych dostępnych jest coraz więcej testów umożliwiających dokładną ocenę predyspozycji genetycznej.

Jak optymalizować koszty leczenia?

2017-03-20 15:43:56
Responsive image

Leczenie w Polsce kosztuje stosunkowo dużo. Pomimo tego, iż znaczna część Polaków może korzystać z w pełni bezpłatnej opieki lekarskiej regularnie każdym miesiącu musimy coś wydać na wizytę prywatną, niezbędne badania, lub coraz droższe leki. Jakim sposobem zatem zminimalizować wydatki na leczenie a nie podupaść równocześnie na zdrowiu?

Jak optymalizować koszty leczenia?

2017-03-20 15:26:09
Responsive image

Leczenie w Polsce kosztuje stosunkowo dużo. Pomimo tego, iż znaczna część Polaków może korzystać z w pełni bezpłatnej opieki lekarskiej regularnie każdym miesiącu musimy coś wydać na wizytę prywatną, niezbędne badania, lub coraz droższe leki. Jakim sposobem zatem zminimalizować wydatki na leczenie a nie podupaść równocześnie na zdrowiu?

Nie zapominaj o zdrowie rodziny

2017-03-20 15:24:57
Responsive image

Rozsądny wybór odpowiedniej poradni medycznej zagwarantuje nam niewątpliwie niezawodną opiekę lekarską. Dotyczyć to będzie zarówno nas samych jak też całej naszej rodziny.

Nie zapominaj o zdrowie rodziny

2017-03-20 15:13:32
Responsive image

Rozsądny wybór odpowiedniej poradni medycznej zagwarantuje nam niewątpliwie niezawodną opiekę lekarską. Dotyczyć to będzie zarówno nas samych jak też całej naszej rodziny.

Mosty i korony czyli porządek w uzębieniu

2017-03-20 13:56:12
Responsive image

Nasze zęby stałe mają w idealnej sytuacji mają służyć przez kilkadziesiąt lat. Jednakowoż często nie jest tak kolorowo. Z różnych powodów zęby zwyczajnie się psuja. w niektórych przypadkach winę za to ponoszą nasze nawyki kulinarne, czasem jednak predyspozycje wrodzone zaczynają robić swoje.

Jak dbać o zęby?

2017-03-20 13:49:44
Responsive image

Jeżeli tylko planujesz bardzo długo cieszyć się promiennym uśmiechem zdecydowanie musisz dbać o stan całej jamy ustnej. Dość częste konsultacje u dentysty, przynajmniej raz na pół roku, sprawią, że nasze zęby będą zdrowe.

Całodniowa konferencja pt. „Kobieta ma wpływ”

2017-03-10 14:51:00
Responsive image

W dniu 8 marca 2017 r. w Centrum Olimpijskim - PKOL przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie odbyła się konferencja pn. Kobieta ma wpływ. Przedstawiano podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, prowadzonego w latach 2012-2017. Realizatorem tego ważnego społecznie programu skierowanego głównie do kobiet jest Główny Inspektorat Sanitarny. Wkrótce także GIS przedstawi szczegółowe wyniki badań kobiet w ciąży po zrealizowaniu 5-letniego programu, który zajmował się profilaktyką, edukacją oraz poprawą świadomości i postaw społecznych, w tym także młodych ludzi rozpoczynających własne życie rodzinne.

Komu pasuje czerwona szminka?

2017-03-09 16:38:50
Responsive image

Czerwona szminka jest ponadczasowym, klasycznym kosmetykiem. Potrafi dodać kobiecie uroku i seksapilu, ale źle dobrana może sprawić, że będzie wyglądała po prostu źle. Kto, i jak może nosić czerwoną szminkę?

Piękna cera na wiosnę

2017-03-09 16:38:12
Responsive image

Zima zrobiła małe zamieszanie z naszą cerą i skórą. Stała się ona przesuszona i odwodniona. Warto wiedzieć, co należy zrobić by znowu była rozświetlona i piękna. Należy ją odpowiednio zregenerować i nawilżyć – mówi kosmetolog Karolina Kucharczyk. Najlepszym sposobem jest poddanie się kilku zabiegom kosmetycznym, by poprawić jej wygląd.

Piękna cera na wiosnę

2017-03-08 16:59:36
Responsive image

Zima zrobiła małe zamieszanie z naszą cerą i skórą. Stała się ona przesuszona i odwodniona. Warto wiedzieć, co należy zrobić by znowu była rozświetlona i piękna. Należy ją odpowiednio zregenerować i nawilżyć – mówi kosmetolog Karolina Kucharczyk. Najlepszym sposobem jest poddanie się kilku zabiegom kosmetycznym, by poprawić jej wygląd.

Gdy doskwiera Ci ból kolana

2017-03-08 12:00:53
Responsive image

Ogromna ilość ludzi dziś prowadzi bierny styl życia – etat spędzony w biurze przed monitorem komputera, a później rozmowy z bliskimi i znajomymi przez sieć pozostałe nadgodziny w domu - również nierzadko przed komputerem.

Jak i dlaczego warto zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i oderwać od telewizora?

2017-02-23 09:36:56
Responsive image

Brak ruchu, wady postawy, wzrok psujący się od wpatrywania w ekrany komputera i telewizora – to coraz częstsze problemy, także polskich dzieci. Jeśli więc nie chcemy, aby nasze pociechy borykały się z problemami zdrowotnymi wynikającymi ze złego trybu życia, powinniśmy szukać sposobu na to, by od najmłodszych lat zachęcić je do ruchu i aktywnego spędzania czasu.

Nietolerancja laktozy może być objawem innych chorób

2017-02-21 16:42:41
Responsive image

Nie możesz pić mleka? To normalne – tak myśli wiele osób. Jako przyczynę wymienia nietolerancję laktozy. Tymczasem okazuje się, że czasami nietolerancja laktozy może być także objawem innych chorób.

Dlaczego warto rozmawiać?

2017-02-16 14:52:12
Responsive image

Dlaczego nie wolno ignorować problemów, niewypowiedzianych pragnień, różnic między nami? Dlaczego nie jest wskazane umniejszanie ich znaczenia? John M. Gottman twierdzi, że brak konfrontacji naraża związek na przynajmniej dwa poważne niebezpieczeństwa.

Katar – jak sobie z nim radzić?

2017-02-15 14:13:34
Responsive image

Katar to dolegliwość, która dotknęła chyba każdego z nas. Często ją bagatelizujemy. Uważamy, że po paru dniach znów wrócimy do stanu „używalności”. Niestety przez ten czas musimy liczyć się z dość męczącym okresem.

jak sobie radzić z katarem u dziecka?

2017-02-15 13:31:29
Responsive image

Dokuczający katar w sezonie jesienno-zimowym trudzi mnóstwo bobasów. Czasami jest bardzo przykry – nie pozwala dziecku swobodnie oddychać, utrudnia normalne, codzienne czynności i przeszkadza w spaniu. Oto, w jaki sposób pomóc maluchowi w czasie kataru.

Jak sobie radzić z reumatyzmam?

2017-02-15 11:47:07
Responsive image

Starsi ludzie zdołają zidentyfikować najbliższą zmianę aury na podstawie obserwacji własnego ciała. Jednak mnogość tzw. meteopatów zapowiada na podstawie przenikliwego bólu w stawach, kościach lub w krzyżu. Rysują go jako skręcanie, przypalanie, rwanie, któremu akompaniują zgrzyty.

Uważaj na te leki. Mogą mieć skutki uboczne dla zębów

2017-02-13 15:48:41
Responsive image

Na ból, na choroby… Leki zażywa wielu Polaków. Niestety mało kto wie, że leki stosowane m.in. w terapii nowotworów, nadciśnienia, przeciwbólowe, antydepresyjne, przeciwalergiczne, a nawet lekarstwa stosowane masowo przy przeziębieniu, mogą mieć niepożądane skutki dla naszych zębów i dziąseł.

Konkurs „Adamed dla Seniora” dla organizacji aktywizujących seniorów

2017-01-25 16:31:34
Responsive image

Aktywizacja osób starszych jest jednym z największych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem. Z myślą o organizacjach, które podejmują działania w tym zakresie, Grupa Adamed rozpoczyna konkurs „Adamed dla Seniora”, w którym trzy najlepsze inicjatywy zostaną dofinansowane kwotą po 10 000 zł każda.

Zima nie musi być nudna. Zachęcajmy dzieci do aktywnego spędzania ferii

2017-01-13 16:49:16
Responsive image

Wkrótce dzieci z radością powitają dwa tygodnie zimowych ferii. To czas, kiedy możemy korzystać z aktywności niedostępnych w pozostałych porach roku, dlatego warto go czynnie i kreatywnie wykorzystać. Niektóre dzieci wyjadą na ferie w góry, są i tacy, którzy nawet zimą wolą morze. Jak co roku, także i teraz, duża część dzieci zostanie we własnych domach. Jednak bez względu na miejsce, czas wolny najlepiej będzie spędzić możliwie najaktywniej. Również zimą ruch to istotny element dzieciństwa. Dzięki temu można oderwać wzrok od ekranu komputera, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w dalszej części roku. Tymczasem, dla wielu rodziców zaproponowanie form ruchu, które w oczach dziecka wygrają z grą komputerową lub programem telewizyjnym to spore wyzwanie.

Znamy wyniki Testu Bezpieczeństwa sprawdzającego wiedzę pierwszoklasistów na temat bezpiecznych zachowań w trudnych sytuacjach.

2017-01-12 09:18:37
Responsive image

W grudniu pierwszoklasiści, już po raz ósmy, przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. W tym roku wzięło w nim udział blisko 100 000 dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce. Najmłodsi uczniowie odpowiedzieli na pytania sprawdzające i utrwalające ich wiedzę na temat tego, jak zachować się w różnych, niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi mogą się spotkać. Wyniki testu wyraźnie wskazują zagadnienia, z którymi dzieci radzą sobie najlepiej, jak i te wymagające od opiekunów dalszych działań edukacyjnych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych.

5 zasad zdrowego trybu życia przedszkolaka – zrób noworoczne postanowienia, wspierające jego rozwój

2017-01-10 15:54:21
Responsive image

Jak moje dziecko spędzi dziś czas? Co będzie jadło i piło? To pytania, na które co dnia muszą odpowiadać sobie rodzice przedszkolaka. To właśnie od tych codziennych decyzji zależy dalszy, prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka. To ważne zadanie, ponieważ dużo dzieci boryka się obecnie z problemami zdrowotnymi wynikającymi z braku wystarczającej aktywności fizycznej oraz nieprawidłowej, zbyt ubogiej w warzywa i owoce diety. Dlatego, jeśli chcemy, aby nie tylko dziś, ale także w przyszłości nasze dziecko prowadziło zdrowy tryb życia już teraz, w ramach noworocznego postanowienia skierowanego na jego dobro, wprowadźmy w życie 5 prostych zasad. Zaszczepią one w przedszkolaku zdrowe nawyki związane z ruchem i prawidłowym odżywianiem, które towarzyszyć mu będą także w przyszłości.

www.zaciebie.com - Pierwszy serwis, który za Ciebie, przekaże informację o przeprosinach, wyznaniu miłości, rozstaniu/rozwodzie.

2016-12-28 21:14:52
Responsive image

Kilka dni temu ruszył nowy, wyjątkowy serwis zaCiebie.com. Platforma ta to jedyne takie miejsce w sieci, powstałe z myślą o osobach, które chcą wyznać miłość swojej sympatii lub poprosić o wybaczenie bliską osobę.

Wspólne świętowanie podopiecznych TPD z Pruszkowa i Piastowa

2016-12-19 16:06:04
Responsive image

We wtorek, 13 grudnia, w Spółdzielczym Domu Kultury, odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych TPD z Pruszkowa i Piastowa. Takie wigilie organizowane są już od ponad 25 lat. Jednak po raz pierwszy udało się zgromadzić dzieci ze wszystkich czterech placówek, którym sponsorzy rozdali ponad 120 paczek świątecznych.

Mamo, tato gdzie jesteś? Co powinno wiedzieć dziecko, gdy się zgubi?

2016-12-09 08:56:34
Responsive image

Święta to czas relaksu i spotkań z rodziną. Jednak zanim zaczniemy wypatrywać pierwszej gwiazdki i usiądziemy do wigilijnej kolacji czeka nas skreślanie kolejnych zadań z długiej listy świątecznych przygotowań. Często towarzyszą nam w nich dzieci. Pomagają w kuchni, sprzątają swój pokój czy uczestniczą w wielkich, przedświątecznych zakupach, zwykle odbywających się w pośpiechu, w tłumnych centrach handlowych. W takich warunkach wystarczy sekunda, by dziecko straciło z oczu mamę czy tatę. Zarówno dzieci, jak i rodzice w tym czasie muszą być bardzo uważni. Jak przygotować dziecko do tego, aby poradziło sobie i nie wpadło w panikę, gdy się zgubi?

Dziecko zostaje samo w domu. Jak je do tego przygotować, aby było bezpieczne?

2016-12-02 10:25:03
Responsive image

Dom kojarzy się ze spokojem i bezpieczeństwem. Kiedy jednak nadchodzi moment, gdy dziecko ma w nim zostać samo po raz pierwszy, okazuje się być także miejscem, w którym mogą je spotkać różne zagrożenia. Szafka z lekarstwami, gniazdka elektryczne, szuflada z nożami czy nieznajomy pukający do drzwi, to tylko niektóre z nich. Jak przygotować dziecko do samodzielnego pobytu w domu? Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że dziecko poradzi sobie z potencjalnymi, niebezpiecznymi sytuacjami?

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa 2016 – sprawdźmy czy nasze dzieci wiedzą, jak zachować się w trudnej sytuacji.

2016-11-25 11:04:53
Responsive image

Każdy rodzic stara się chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Uczymy, tłumaczymy, przekonujemy, pokazujemy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dziecku nie stało się nic złego. Jak jednak sprawdzić czy nasza pociecha będzie potrafiła zachować się odpowiednio w sytuacji trudnej, w momencie realnego zagrożenia? Czy dziecko rzeczywiście wie już wszystko, co potrzebne, aby poradzić sobie w takim momencie?

Prospan® na rynku polskim już od ponad 15 lat

2016-11-24 14:45:21
Responsive image

Prospan®, lek na kaszel dostępny w 89 krajach świata, obchodzi swoje 15-lecie na rynku polskim. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Salveo Poland 4 listopada wykład wygłosił prof. Hanns Haberlain – odkrywca mechanizmu działania leku Prospan®.

Rusza wirtualna budowa - na czele Kasia Cichopek

2016-11-18 11:29:39
Responsive image

„Spotykamy się online i budujemy…” - Kasia Cichopek opowiada o nowym projekcie, w który się zaangażowała. Projekt nosi tytuł „Najlepsze Miejsce dla Rodziny” - aktorka wspólnie z Piotrem Lichotą ze Stowarzyszenia Delta, przedstawią projekty budowy miejsca z mnóstwem edukacyjnych atrakcji dla całych rodzin. To rodzice zaangażowani w akcję zdecydują, jak to miejsce będzie wyglądać. Na pytanie, dlaczego aktorka dołączyła do akcji, odpowiada: „Rola rodzica polega na wspomaganiu rozwoju dzieci. Pokazujmy im w formie zabawy, jaki niesamowity jest nasz świat, a będziemy zaskoczeni, jak szybko będą się rozwijać”. Do akcji można dołączyć na najlepszemiejscedlarodziny.pl

Głód zabija dzieci w Afryce Wschodniej i Południowej! UNICEF Polska apeluje o pomoc

Responsive image

26,5 mln dzieci w Afryce Wschodniej i Południowej potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej. Ponad milion z nich cierpi z powodu niedożywienia. Bez podjęcia działań, groźba śmierci głodowej wkrótce stanie się rzeczywistością. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Uratuj dziecko w Afryce”. Jej celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia głodujących dzieci. Pomóc można wchodząc na stronę www.unicef.pl/afryka i przekazując darowiznę.

Wypadki drogowe z udziałem dzieci. Co możemy zrobić, aby było ich jak najmniej?

2016-10-25 11:35:38
Responsive image

30 października zmieniamy czas na zimowy i na dworze ciemno będzie zarówno jeszcze o poranku, jak i już wczesnym popołudniem. Dodatkowo, jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności, a ten trudny dla uczestników ruchu drogowego moment zbiega się z długim, listopadowym weekendem, kiedy większość z nas podróżuje po kraju, a wypadków jest więcej niż zwykle. Co więc mogą zrobić rodzice i opiekunowie dzieci, aby zapewnić najmłodszym jak największe bezpieczeństwo w podróży, a także w czasie codziennej drogi do szkoły?

Czym jest echo mięśnia sercowego i kiedy należy je przeprowadzić?

2016-10-21 08:51:58
Responsive image

Badanie serca, jakim jest echokardiografia, jest bezinwazyjnym badaniem mięśnia serca które służy zdiagnozowaniu stanu zdrowia serca, mięśnia sercowego, i jeszcze każdych tkanek budujących oraz obejmujących serce.

Spożywanie jabłek oraz produktów z nich powstałych, w tym 100% soków jabłkowych, może pomóc redukować zagrożenie otyłością u dzieci.

2016-09-23 08:14:42
Responsive image

W Polsce jabłka są najbardziej popularnym owocem. Według danych GUS za rok 20151 średnio, na miesiąc, przeciętny Polak spożywał 3,6 kg owoców i ich przetworów. Najchętniej jedliśmy właśnie jabłka – 1,10 kg/osobę miesięcznie. Warto zachęcać do sięgania po nie zwłaszcza dzieci, bo jak pokazują badania, spożycie jabłek oraz produktów z nich powstałych, może przyczynić się do obniżenia ryzyka wystąpienia otyłości.

Jak zadbać o swój organizm w czasie jesienno-zimowego spadku odporności?

2016-09-23 08:12:45
Responsive image

Dużymi krokami zbliża się okres jesienno-zimowy, kiedy częściej narażeni jesteśmy na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia. W tym czasie powinniśmy zadbać o siebie szczególnie uważnie, dostarczając naszemu organizmowi niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania i walki z infekcjami dawkę witamin oraz składników odżywczych.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: