22 tysiące uczestników, ponad 300 akcji na 14 rzekach i 480 ton zebranych śmieci – zakończyła się druga edycja Akcji Czysta Wisła. To największa w Polsce inicjatywa na rzecz sprzątania rzek, którą w ramach kampanii ekologiczno-edukacyjnej #mniejplastiku od pięciu lat organizują wspólnie: ekolog Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
Bank Credit Agricole dołączył do partnerów konferencji Carbon Footprint Summit, która odbywa się w Krakowie od pięciu lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest dekarbonizacja. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Carbon Footprint.
Od ponad miesiąca trwa kampania, w której PGE Obrót oferuje dodatkowy upust dla klientów, którzy zdecydują się na fotowoltaikę z magazynami energii lub ciepła od PGE.
Credit Agricole zaangażował się w inicjatywę finansowego wsparcia ochrony użytku ekologicznego - Lasu Prackiego we Wrocławiu. Bank będzie wspierał ratowanie cennych siedlisk przyrodniczych, a także stanowisk rzadkich i chronionych gatunków zwierząt w ramach prowadzonego przez UNEP-GRID Warszawa Programu Re:Generacja.
Prezesi PGE, PGE Energia Ciepła oraz PGE Obrót podpisali z miastem Rzeszów list intencyjny, dotyczący współpracy przy przygotowywaniu inwestycji.
Naturalne, czyste rzeki stabilizują klimat, przeciwdziałają zmianom klimatycznym i pomagają ludziom żyć długo i zdrowo. Musimy o nie dbać. Pomóż i dołącz do Akcji Czysta Wisła organizowanej przez Credit Agricole.
Tradycyjnie przed zbliżającym się branżowym świętem energetyków przedstawiciele PGE Obrót i PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów złożyli kwiaty, aby uczcić 43 mieszkańców rzeszowskiej dzielnicy Staroniwa zamordowanych podczas II wojny światowej.
Jeszcze tylko do niedzieli 21 lipca klienci PGE Obrót mogą wziąć udział w Zielonej Loterii, w której do wygrania jest m.in. samochód elektryczny, elektryczne rowery i hulajnogi.
PORT PC opublikował prognozy kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych w III kwartale 2024 r. z uwzględnieniem najnowszych taryf zatwierdzonych przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
PGE Obrót ogłasza loterię dla swoich klientów.
Picie kawy, wyjście do restauracji czy kina oraz zrobienie prania – każda czynność zostawia ślad. To ślad węglowy, który pokazuje nasz wpływ na klimat. Jak w kilka minut policzyć, w jakim stopniu przyczyniamy się do emisji gazów cieplarnianych do atmosfery? Z pomocą przychodzi przyjazny kalkulator dla osób indywidualnych, przygotowany przez bank Credit Agricole we współpracy ze start-upem TerGo.
Ponad 21 tys. osób z Polski, Czech i Niemiec wzięło udział w III edycji Akcji Czysta Odra. Wolontariuszki i wolontariusze sprzątnęli łącznie aż 165 ton plastikowych śmieci. Tegorocznej edycji akcji towarzyszyły działania edukacyjne na temat wpływu rzek na zmiany klimatu oraz finał inicjatywy społecznej #ODROdzenie.
Credit Agricole aktywnie włącza się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Z nową ofertą kredytów z bezzwrotną dotacją unijną bank wspiera transformację energetyczną polskich firm.
W Credit Agricole wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągać niezwykłe rzeczy i sprawiać by świat stawał się lepszy. Dlatego stale rozwijamy działalność dobroczynną, w którą angażują się pracownicy z Wrocławia, Warszawy i placówek bankowych w całej Polsce. W 2023 r. nasi pracownicy poświęcili na wolontariat łącznie blisko 200 dni pracy.
W Zgorzelcu zaprezentowano unikalne obliczenia i symulację dla powiatu zgorzeleckiego wykonane przez autora książki „Zrozumieć transformację” Marcina Popkiewicza. Warsztat zorganizowało Porozumienie dla TrójZiemia i ZKlaster.
Przyszłością energetyki są instalacje solarne – nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także elementy architektoniczne budynków, takie jak gonty solarne, okna czy specjalne elewacje.
OZE Biomar wyrasta na lidera rynku, który czeka boom po odblokowaniu pieniędzy z KPO
Blisko 65 tys. zł udało się już zebrać w ramach akcji "ODROdzenie", której jednym z inicjatorów jest bank Credit Agricole. Wkrótce pieniądze zostaną wykorzystane do zarybiania Odry.
Już blisko 90% ryb w produktach Rio Mare w skali globalnej pochodzi ze zrównoważonych połowów. To efekt współpracy firmy z organizacją WWF w ramach kampanii Razem dla Oceanów.
23 i 24 września warto wybrać się na spacer do lasu w ramach ogólnopolskiej akcji #LasySięliczą.
Ponad 9 tys. worków śmieci zebrali uczestnicy pierwszej edycji Akcji Czysta Wisła, która odbyła się na przełomie sierpnia i września na całej długości Królowej polskich rzek i wielu jej dopływach. Akcja odbyła się w ramach kampanii ekologiczno-edukacyjnej #mniejplastiku, którą od czterech lat organizują bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
Już od ponad trzech lat walczymy z plastikiem i mikroplastikiem, który zaśmieca nam świat. Wkrótce nadarzy się kolejna okazja. Na zakończenie wakacji bank Credit Agricole, wspólnie ze spółką leasingową EFL oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim organizują „Akcję Czysta Wisła”.
Aliplast od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, stawiając sobie za cel osiągnięcie neutralności środowiskowej.
Konferencja "Zielony Yawal" zapoczątkowała nową erę dla Grupy Yawal.
PGE Obrót, spółka z Grupy PGE odpowiedzialna za sprzedaż energii, wprowadziła nową promocyjną ofertę dla gospodarstw domowych.
Elimen Group, polska firma projektująca zaawansowane napędy elektryczne, podpisała umowę licencyjną obejmującą przekazanie technologii na produkcję silników elektrycznych oraz falowników indyjskiej firmie Flash Electronics.
Certyfikat „Firma Przyjazna Klientowi” to najbardziej rozpoznawalne wyróżnienie w zakresie satysfakcji ze współpracy konsumentów z firmami.
Credit Agricole i agriKomp Polska nawiązały współpracę, na podstawie której bank sfinansuje budowę, a także modernizację i rozbudowę biogazowni rolniczych na terenie całej Polski. AgriKomp będzie oferował produkty finansowe Credit Agricole swoim klientom.
PGE Obrót, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii elektrycznej, przygotowała dodatkowe propozycje oraz bonusy dla Klientów wybierających rozliczenie bez papieru.
Dzięki inwestycji w energię słoneczną, mieszkańcy stolicy Wielkopolski emitują rocznie do atmosfery o 260 ton dwutlenku węgla mniej. Instalacja fotowoltaiczna, na którą obecnie składa się 1148 paneli solarnych, zlokalizowana jest na dachach 17-piętrowych budynków Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady. W ciągu roku ta rozproszona elektrownia PV jest w stanie wyprodukować 350 MWh energii.
Otovo jest jedyną firmą w Polsce, która oferuje leasing konsumencki na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo dla nowych klientów, którzy do końca grudnia 2022 roku zdecydują się na zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej i skorzystają z leasingu, firma przygotowała specjalną ofertę: otrzymają oni pierwsze trzy raty w prezencie.
Blisko 2500 km, 16,5 tys. worków śmieci i 30 tys. zaangażowanych wolontariuszy — to podsumowanie trzech lat kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Uczestnicy kampanii sprzątali nadmorskie plaże, góry i brzegi polskich rzek.
Do 30 listopada 2022 r. samorządy, MŚP i podmioty użyteczności publicznej powinny złożyć oświadczenie dot. maksymalnej ceny prądu.
IBC SOLAR dostarczył instalację fotowoltaiczną wraz z magazynem energii dla innowacyjnego projektu realizowanego przez uczelnię wyższą w niemieckim Coburgu. Dzięki energii słonecznej, z eksperymentalnego budynku - tzw. „tiny house” - będzie można korzystać przez dziesięć miesięcy w roku. Koncepcja „maleńkiego domu” znajduje coraz więcej zastosowań, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie niewielkich przestrzeni w przepełnionych miastach.
W webinarze zorganizowanym przez PGE Obrót wzięło udział 250 przedstawicieli samorządów oraz instytucji, które kupują energię w trybie PZP. Spółka z Grupy PGE jest wiodącym sprzedawcą energii w tym segmencie.
PGE przypomina, że do 30 listopada br. jednostki samorządu terytorialnego, mikro, mali i średni przedsiębiorcy oraz inne podmioty uprawnione ustawowo mogą składać oświadczenia w ramach Tarczy Solidarnościowej, dzięki którym skorzystają z zagwarantowanej maksymalnej ceny prądu.
IBC SOLAR Energy, międzynarodowy oddział projektowy IBC SOLAR AG, sprzedał spółce Afcon Renewable Energy dwa projekty budowy parków słonecznych o łącznej mocy 120 megawatów. Projekty znajdują się na końcowym etapie developmentu i zlokalizowane są w zachodniej Polsce.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać do 30 października na plenerowej wystawie na molo w Brzeźnie. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
W porcie w Marsylii rozpoczęła się realizacja międzynarodowego projektu „Plastic Odyssey”, którego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w morzach i oceanach na całym świecie. Jednym z partnerów projektu jest bank Credit Agricole.
Bank Credit Agricole i portal Onet uruchamiają nową odsłonę serwisu specjalnego mniejplastiku.onet.pl. Wejdź i przeczytaj, dlaczego nadmiar plastiku jest zagrożeniem dla środowiska i co możemy zrobić, aby zużywać go mniej.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać do 3 października na plenerowej wystawie w Mikoszewie. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
Interaktywna przygoda łącząca naukę z zabawą, a także możliwość zwiedzania Muzeum Energetyki Podkarpackiej - to wszystko dostępne jest w ramach zajęć edukacyjnych organizowanych przez PGE Obrót, sprzedawcę energii elektrycznej z Grupy PGE.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać do 12 września na plenerowej wystawie w Tczewie. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
Bank Credit Agricole został oficjalnym partnerem 9. edycji projektu Eco-Miasto, który nagradza dobre praktyki miast oraz tworzy wspólnotę samorządów działających na rzecz ochrony środowiska. Bank będzie dzielił się swoimi doświadczeniami w obliczu aktualnych wyzwań środowiskowych i promował kampanię edukacyjną #MniejPlastiku.
Klienci PGE Obrót, największego w Polsce sprzedawcy energii elektrycznej z Grupy PGE, coraz chętniej korzystają z elektronicznych rozwiązań. Doceniają ich bezpieczeństwo, wygodę i ekologiczny wymiar. Największą popularnością cieszy się eFaktura.
Największy sprzedawca energii z Grupy PGE obsługujący ponad 5,5 miliona odbiorców poszerza swoją ofertę w zakresie ekologicznych produktów PRO EKO. Oprócz instalacji PV klienci mogą skorzystać z pomp ciepła.
Blisko 150 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów administracji publicznej, uczelni oraz szpitali z całej Polski wzięło udział w webinarze PGE Obrót dla jednostek kupujących energię w trybie PZP.
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy piątek 10 czerwca o godz. 17:00 na wykład prof. Jana Wiktora Tkaczyńskiego oraz dr. hab. Łukasza Gacka, prof. UJ pt. „Ochrona środowiska w Chinach. Między katastrofą a nowym spojrzeniem na ekologię”.
Do końca tego roku mieszkańcy województw łódzkiego, małopolskiego i mazowieckiego muszą wymienić kotły pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”. Dużym wsparciem dla tej inwestycji może być złożenie w placówkach banku Credit Agricole i u partnerów banku wniosku o kredyt na wymianę źródła ciepła wraz z rządową dotacją w ramach programu „Czyste Powietrze”.
PGE Obrót, spółka z Grupy PGE, została wyróżniona nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki wspólnie z CMC Poland.
Po przerwie spowodowanej pandemią, PGE Obrót wznawia organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych w Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie. Muzeum jest dostępne dla odwiedzających od poniedziałku do piątku, również w czasie wakacji.
Według unijnej dyrektywy CSRD od 2024 r. prawie 4000 firm z UE będzie musiało szczegółowo raportować zrównoważony rozwój. Te, które nie podejmą odpowiedniej wagi w tym zakresie, napotykają na trudności w znalezieniu inwestorów i pozyskaniu kapitału.
Polska znalazła się na 18. miejscu spośród 27 krajów UE w rankingu rozwoju zielonej gospodarki w latach 2011-2019, według Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Zielona transformacja może przyspieszyć wzrost gospodarczy nawet o 1,1 punktu procentowego rocznie - wyliczył PIE.
CREATON Polska, lider w branży ceramicznych pokryć dachowych, od lat stawia na zrównoważony rozwój, obejmujący wszystkie aspekty swojej działalności.
Ponad milion klientów korzystających z PGE eFaktury może opłacać swój rachunek za prąd używając do tego opcji szybkich płatności internetowych. PGE eFaktura zyskała również nowy, odświeżony wygląd.
Kawowe mydełko z fusów albo aromatyczne sole do kąpieli? Naturalny nawóz z pozostałości po przygotowanym wcześniej, pięknie pachnącym naparze? A może by tak na wiosnę nadać nowe życie ubraniom, od lat wiszącym w szafie i czekającym na „lepsze czasy”? Niezliczone pomysły – zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi zwolennicy życia w stylu zero waste – znajdą podczas Warsztatów Ekokreatywnych w Centrum Praskim Koneser. To jeden z punktów Klimatycznej Wiosny Konesera, czyli cyklicznych, w większości bezpłatnych wydarzeń w stylu eko.
Już ponad milion klientów PGE Obrót wybrało eFakturę, rezygnując z papierowej wersji. To efekt prowadzonych przez spółkę działań edukacyjnych i informacyjnych, które wzmacniają świadome i ekologiczne wybory konsumentów.
Co łączy Baranią Górę z Gdańskiem? Oczywiście – największa rzeka w Polsce! Pora ją posprzątać! Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, wspólnie z bankiem Credit Agricole i spółką EFL rozpoczynają wspólnie trzecią wielką akcję ekologiczną – Wiślaną Odyseję. W ciągu dziesięciu miesięcy posprzątają brzegi królowej polskich rzek.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać do 31 stycznia na plenerowej wystawie w Wiśle. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
Od 2022 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy dotyczące produkcji i certyfikacji produktów ekologicznych. Producenci będą musieli liczyć się z karami za nadużywanie etykiet „bio” lub „eko”, wprowadzanie konsumentów w błąd i fałszywą stylizację swoich produktów na ekologiczne.
100 tys. złotych otrzyma Polskie Stowarzyszenie Zero Waste na walkę z nadmiarem plastiku w środowisku, dzięki akcji zorganizowanej wspólnie przez Dawida Podsiadło i Credit Agricole. Zebrana kwota to efekt licytacji 14 unikatowych winyli wyprodukowanych z plastikowych odpadów, a także darowizna od banku.
Pracownicy 13 wrocławskich firm sfinansowali zakup drzew i krzewów i zasadzili je na terenie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej 25 we Wrocławiu. Akcja pod nazwą #FloraDlaSeniora to kolejna odsłona działań CSR WroClub – nieformalnej grupy, zrzeszającej przedstawicieli społecznie zaangażowanych firm z Dolnego Śląska. Organizację akcji wspierał start-up pozytywnego wpływu Dotlenieni.org oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Co minutę do mórz i oceanów na całym świecie trafia ponad 20 ton zużytego plastiku. Aby powstrzymać tę falę śmieci, bank Credit Agricole i Dawid Podsiadło wspólnie zachęcają do ograniczenia zużycia tworzyw sztucznych i ponownego wykorzystania odpadów. Z tą myślą, na platformie Allegro Charytatywni uruchomiona została aukcja wyjątkowych winyli Dawida Podsiadło, wykonanych z przetworzonych elementów scenografii jego ostatniej trasy koncertowej. Dochód z licytacji zasili konto Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać do 25 października na plenerowej wystawie w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.
Cały świat stoi przed ogromnym wyzwaniem oddzielenia degradacji środowiska od wzrostu gospodarczego. Marka WICONA odpowiada gotowymi rozwiązaniami, które przyspieszą drogę do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Mowa o niskoemisyjnych systemach profilowych.
Akcje edukacyjne, sprzątanie polskiego wybrzeża i górskich szlaków, karta z ekotworzywa. To tylko niektóre kroki, które podejmuje Credit Agricole na rzecz walki z jednorazowym plastikiem w kampanii #mniejplastiku. W najbliższą sobotę bank weźmie udział w pikniku ekologicznym w Wałbrzychu, organizowanym z okazji akcji Sprzątanie Świata.
Najnowszy raport IPCC nie pozostawia złudzeń. Musimy przyspieszyć walkę ze zmianami klimatu
– Szlaki niby czyste, ale mimo to zebraliśmy kilkanaście worków śmieci – mówi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, po zakończeniu 8 etapu akcji Górska Odyseja. Tym razem wraz z wolontariuszami przemaszerował z Barda do Wałbrzycha.
PGE Obrót, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii, wprowadza nową propozycję dla Klientów.
Bank Credit Agricole sfinansował zakup inspektów do warzywnego ogródka permakulturowego założonego przy Szkole Francuskiej w Warszawie. Zachęca też pracowników do angażowania się w prace w ogrodzie w ramach wolontariatu pracowniczego. To jedno z kilku działań banku na rzecz wspierania bioróżnorodności.
Działania Credit Agricole na rzecz walki z jednorazowym plastikiem zostały docenione przez redakcję Gazety Finansowej. Bank otrzymał tytuł „Ekologicznej Firmy” za kampanię edukacyjną #MniejPlastiku.
W ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaplanowało kampanię edukacyjną online Tydzień w EKOdomu. Wydarzenie odbędzie się od 23 do 29 sierpnia br.
W listopadzie 2020 roku postanowiliśmy w miejscu naszego biura letniego zainstalować niewielką elektrownię zbudowaną z paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu posunięciu zyskaliśmy energię ze słońca, brak uzależnień od sieci oraz znikomy ślad węglowy naszej firmy.
Credit Agricole podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz szesnastoma Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”. Bank planuje uruchomienie kredytów z dotacją do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych. Klienci będą mogli skorzystać z tej możliwości w drugiej połowie bieżącego roku.
W każdej minucie do mórz i oceanów trafia ponad 20 ton plastikowych śmieci. Według szacunków ekologów, za 30 lat w wodzie będzie więcej tworzyw sztucznych niż ryb. Czy pojedynczy człowiek może powstrzymać tę falę? Odpowiedzi na to pytanie szuka dziennikarz Jarosław Kuźniar, w swoim najnowszym filmie dokumentalnym pt. „Masz wpływ”, który będzie można obejrzeć w Onet.pl w niedzielę o godz. 15:00. Bank Credit Agricole jest partnerem tego filmu.
21 dobrych praktyk realizowanych w 2020 r. przez bank Credit Agricole zostało wyróżnionych w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród nowych działań banku w publikacji znalazły się m.in. kampania edukacyjna #mniejplastiku, projekt rozwoju wolontariatu pracowniczego oraz wsparcie dla seniorów w czasie pandemii. Zestawienie najlepszych dobrych praktyk CSR zostało przygotowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Kampania edukacyjna #mniejplastiku zdobyła wyróżnienie w konkursie Instytucja Roku, jako jedna z najlepszych inicjatyw społecznych zrealizowanych przez instytucje finansowe w 2020 r. Kampanię prowadzą wspólnie: bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
Akcja „Bałtycka Odyseja” zrealizowana przez Dominika Dobrowolskiego, bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL wygrała plebiscyt „Eko-Inspiracja” na najlepszą ekologiczną inicjatywę 2020 r. w Polsce.
Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad "Rozkwitem Zimowym" - krótkometrażowym filmem fabularnym gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej. Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
To już drugi kontrakt podpisany przez PGE Obrót, największego sprzedawcę energii elektrycznej w Polsce i polskie spółki PepsiCo, światowego lidera produkcji żywności i napojów. Umowa dotyczy sprzedaży energii pochodzącej w 100 % ze źródeł odnawialnych.
W grudniu 2020 roku do użytku oddana została pierwsza inwestycja w Europie Środkowej i Wschodniej wykorzystująca rozwiązania modułowe Powerpack Tesla w lokalnej sieci elektroenergetycznej. W modułowym magazynie energii w Rzepedzi, należącym do PGE Polska Grupa Energetyczna, zainstalowano moduły Tesla Powerpack, o mocy 2MW i pojemności 4 MWh. Wykonawcą projektu jest polska firma Griffin Group Energy.
23 stycznia w Ustrzykach Górnych rozpocznie się #GórskaOdyseja – 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Akcji towarzyszyć będzie plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.
W wyniku wygranych postępowań przetargowych, PGE Obrót największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, należący do Grupy PGE, dostarczy w przyszłym roku energię m.in. do Warszawy, Łodzi, Lublina, Częstochowy i Zielonej Góry.
Grzejnik olejowy lub konwektorowy to idealne rozwiązanie na długie, jesienne i zimowe wieczory.
Blisko 3100 – tyle drzew zostanie posadzonych w ramach akcji #WSomfykręcimyisadzimy, którą firma Somfy Polska zorganizowała dla swoich pracowników w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2020.
Dziesięć miesięcy minęło, odkąd pierwsza grupa wolontariuszy wyruszyła ze Świnoujścia na trasę pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei. 11 października ten wielki marsz po bałtyckich plażach dotarł do mety w Piaskach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania plastikowymi odpadami mórz i oceanów.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać od 13 października na plenerowej wystawie w Wałbrzychu. Wystawa jest częścią kampanii #mniejplastiku.
Z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie klientów oraz w trosce o środowisko naturalne, największy sprzedawca energii elektrycznej należący do Grupy PGE udostępnia kolejny sposób, za pomocą którego jeszcze łatwiej można aktywować PGE eFakturę.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to obchodzone co roku we wrześniu święto przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się. Spółki grupy Crédit Agricole w Polsce zachęcają wszystkich do „zielonego” transportu, a pracowników zapraszają do korzystania z bezpłatnych serwisów rowerowych, rabatów na zakup rowerów, hulajnóg i auta hybrydowego oraz do udziału w wyzwaniu sportowym w aplikacji Endomondo.
Coraz więcej klientów największego sprzedawcy energii w Polsce korzysta z popularnej oferty „Naturalnie, że energia”, gwarantującej jej pochodzenie z odnawialnych źródeł.
Klienci PGE Obrót największego sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce, wchodzącego w skład Grupy PGE mogą teraz skorzystać z możliwości podpisywania dokumentów jedynie przy użyciu smartfona i e-dowodu.
Światowa emisja dwutlenku węgla (CO2) wciąż rośnie. Związana jest głównie ze spalaniem paliw kopalnianych w elektrowniach, a w tym roku ma wynieść 36,8 mld ton. Bezpośrednio wpłynie to na dalsze zmiany klimatu. Podniesienie średniej temperatury powodowane emisją CO2, o 1,5 stopnia wystarczy według World Wildlife Federation żeby wymarła polowa gatunków fauny i flory. Naukowcy przewidują jednak wzrost temperatur o 3 stopnie. Na codzień, często zupełnie nieświadomie, obserwujemy efekty globalnego ocieplenia - pożary, susze, powodzie, topniejące lodowce, tajfuny i huraganowe wiatry. W 2018 roku naukowcy, w raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ, ostrzegali, że mamy tylko 12 lat żeby ograniczyć o połowę emisję gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla. Jednym ze sposobów ograniczania emisji CO2 jest produkcja energii ze źródeł niskoemisyjnych, jak energetyka słoneczna czy wiatrowa. To ona może pomóc w zapewnieniu naszym dzieciom i wnukom bezpiecznego środowiska - czystej ziemi, zdrowej wody i świeżego powietrza.
Do tej pory na własne instalacje fotowoltaiczne zdecydowało się ponad 62 tys. klientów PGE Obrót – największego sprzedawcy energii w Polsce, wchodzącego w skład Grupy PGE.
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazuje wystawa towarzysząca akcji Bałtycka Odyseja organizowana przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego wraz z bankiem Credit Agricole i spółką EFL.
W Wielkopolsce powstaną na początek dwie farmy PV o łącznej powierzchni prawie 15 ha i łącznej mocy 11 MW. SVERINUS S.A. pracuje jednocześnie nad trzema projektami o mocy 20 MW, rozlokowanymi w różnych miejscach w Polsce. Docelowo Spółka będzie budować farmy o mocy kilkudziesięciu megawatów. Realizacje wykonuje w innowacyjnym na polskim rynku modelu indywidualnych inwestycji. Wysokość odsetek zachęciła już do współpracy kilkudziesięciu mikroinwestorów.
Gotowość szybkiego zawarcia umowy, na możliwie jak najbardziej korzystnych warunkach, oraz pomoc w tym zakresie, deklaruje PGE Obrót wobec Klientów, którzy stracili dotychczasowego sprzedawcę i muszą podpisać nową umowę na zakup energii.
PGE Obrót i PGE Dystrybucja od poniedziałku, 18 maja, stopniowo wracają do stacjonarnej obsługi klientów z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. PGE zachęca klientów, aby w pierwszej kolejności korzystali jednak ze zdalnych kanałów kontaktu.
PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, prosi o ostrożność w związku z wystąpieniem przypadków kampanii phishingowej, polegającej na podszywaniu się pod PGE Polską Grupę Energetyczna i wysyłaniu wiadomości SMS i e-mail zawierających fałszywy link ze stroną do płatności online.
Ponad 130 tysięcy odebranych połączeń, 50 tysięcy udzielonych odpowiedzi na wiadomości mailowe i 14 tysięcy umów realizowanych w trybie zdalnym.
Już ponad pół miliona odbiorców skorzystało z wygodnej, elektronicznej formy rozliczeń. Pozwala ona płacić za energię bez wychodzenia z domu, zachowując przy tym pełną kontrolę nad wydatkami.
Największy sprzedawca energii w Polsce, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej PGE, zachęca do kontaktu zdalnego. W ten sposób, czyli bez konieczności wychodzenia z domu, można również kupić energię elektryczną dla liczników przedpłatowych.
W ostatnich dniach pracownicy spółki PGE Obrót odbierają liczne zgłoszenia od klientów, którzy otrzymali podejrzane wiadomości SMS.
Największy sprzedawca energii w Polsce zwraca się do klientów, aby w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo korzystali z Infolinii PGE i elektronicznego Biura Obsługi Klienta, ograniczając wizyty w stacjonarnych placówkach.
Podczas konferencji w Czeladzi spółka należąca do GK PGE zaprezentowała pakiet usług technicznych dla biznesu, a także inteligentny system do minimalizowania strat w poborze energii.
PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rozwija nowe projekty z zakresu efektywności energetycznej.
PGE Obrót
#mniejplastiku - pod takim hasłem bank Credit Agricole rozpoczyna szeroko zakrojoną kampanię edukacyjną na temat zaśmiecania środowiska naturalnego odpadami z tworzyw sztucznych. W Internecie ruszyła strona www.mniejplastiku.pl z praktycznymi informacjami, co każdy z nas może zrobić by zmniejszyć ilość plastikowych odpadów. Bank uruchomił także cykl edukacyjnych podcastów - czyli audycji do słuchania w Internecie.
Codibly, polska firma technologiczno-konsultingowa, tworząca innowacyjne rozwiązania IT z zakresu zrównoważonego rozwoju, stosowane w branży energetycznej, rozszerzyła dotychczasową współpracę z Electriq Power (“Electriq”), amerykańskim dostawcą inteligentnych i zintegrowanych systemów magazynowania, monitoringu i zarządzania energią elektryczną. Celem współpracy Codibly i Electriq jest zwiększenie dostępności zrównoważonej energii i jej wartości dla gospodarstw domowych i sektora małych przedsiębiorstw.
Codibly, krakowska firma specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży energetycznej, zawarła partnerstwo z międzynarodową firmą konsultingową PA Consulting. Jej przedmiotem są innowacyjne technologie cyfrowe, które zostaną zaoferowane amerykańskim firmom energetycznym i przedsiębiorstwom użyteczności publicznej
Kolporter od lat prowadzi działania proekologiczne i systematycznie wprowadza w życie różnorodne projekty służące ochronie środowiska naturalnego.
O ogromnej roli, jaką odgrywają drzewa w naszym życiu, nie trzeba dziś przekonywać już chyba nikogo.
Dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu powstała "Zatoka Ekopiratów" - plac zabaw dla dzieci pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu wzbogaci się o nowe proekologiczne elementy.
Polski i zagraniczny przemysł coraz mocniej zwraca uwagę na to, jak negatywny wpływ na środowisko ma produkcja i używanie plastiku. W odpowiedzi na ten problem, producent Oleju Wielkopolskiego, jako pierwszy na polskim rynku w kategorii olejów jadalnych, wprowadza butelki pozyskane w 51% z materiałów z recyklingu.
Energy Composites, spółka zależna Alumast SA, podpisała kontrakt z krajowym operatorem systemu dystrybucyjnego. Firma przygotuje dla OSD 170 żerdzi energetycznych do sieci niskiego i średniego zasilania. Intensywne remonty infrastruktury energetycznej i nowe inwestycje sprawiają, że sektor docenia lekkość sprawdzonych konstrukcji znacznie obniżających koszty budowy i eksploatacji.
Technologia LED, jako źródło światła, znajduje bardzo wiele zastosowań, a każde z nich wymaga spełniania ściśle określonych warunków. Diody LED często umożliwiają działanie bądź poszerzają funkcjonalności urządzeń mieszczących się w sferze tzw. „nowych technologii”, m.in. sprzętów medycznych, czujników, systemów wizyjnych, technologii druku 3D czy utwardzania promieniowaniem UV. Spektrum zastosowań różnych diod LED o określonych cechach jest bardzo szerokie, a niewielkie urządzenia, w których mają być montowane, często wymagają umieszczania diod w bardzo kompaktowych konstrukcjach. Wymóg ten stanowi wyzwanie dla projektantów LED.
Intensywna praca i wyczerpujące testy doprowadziły do powstania nowego najtańszego terminala sterującego do wydawania paliw dla zakładowej stacji paliw. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu stworzyliśmy Tani Tankomat.
Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%.
Los żyjących na naszej planecie zwierząt zależy od tego, jak zachowuje się człowiek. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o 58%. Ich życie zagrożone jest głównie w wyniku ludzkiej działalności, w tym zanieczyszczenia powietrza oraz będących jego efektem zmian klimatycznych. Naukowcy alarmują, że do końca tego stulecia wiele obecnych form życia może już zniknąć z powierzchni Ziemi lub zostać skazanych na wyginięcie. Tymczasem życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.
Naukowcy i ekolodzy są zgodni – natura potrzebuje naszej pomocy. Sama nie poradzi sobie z efektem działań człowieka: zanieczyszczeniem wody i powietrza, ginącymi gatunkami zwierząt czy coraz mniejszą ilością terenów zielonych. Odpowiedzialność za jej stan spoczywa na nas wszystkich, a proces edukacji proekologicznej powinien rozpoczynać się jak najwcześniej. Dlatego cieszy fakt, że w tym roku szkolnym, w X edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Kubusiowi Przyjaciele Natury” weźmie udział rekordowa liczba przedszkolaków – aż 620 tys. Dzieci dowiedzą się, jak każdy z nas – nawet najmłodszy, może dbać o środowisko naturalne, a także poznają zasady właściwego odżywiania i korzyści płynące z aktywnego wypoczynku i ruchu.
W związku z rosnącymi nakładami inwestycyjnymi, rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturalnym, sprzedaż cementu w Polsce w 2017 roku wyniesie 16,1 mln ton (o 2,5% więcej niż w 2016 r.), a w 2018 roku sięgnie 17 mln ton – przewiduje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych dla Stowarzyszenia Producentów Cementu. Dla przyszłości branży cementowej w Polsce ogromne znaczenie ma kształt Europejskiego Systemu Handlu Emisjami.
Grupa Enea poinformowała o zakończonej sukcesem transakcji zakupu Elektrowni Połaniec. Tym samym stając się drugim producentem energii w Polsce. Enea za ok. 1,26 mld zł pozyskała ważną systemową elektrownię, która przeszła w ostatnich latach wart około 1,5 mld zł intensywny program modernizacyjny. Przejęta spółka jest w pełni oddłużona i od pierwszych dni wzmocni pozycję Enei na rynku.
Mimo, że go nie widzimy i nie czujemy to smog nadal nam zagraża. Nawet wiosną i latem zdarzają się dni kiedy normy jakości powietrza są przekroczone.
Coraz gorsza jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci oraz ginące gatunki roślin i zwierząt. Oto efekt działań człowieka na Ziemi. Działań, których skutki odczuwać będą coraz dotkliwiej przyszłe pokolenia. Dlatego, oprócz pracy nad własną postawą wobec natury, niezbędna jest także edukacja proekologiczna dzieci. To najlepsza droga do tego, by w przyszłości przyroda otrzymała pomoc ze strony człowieka: zwierzęta i rośliny odzyskały należny im szacunek, a zasoby naszej planety były wykorzystywane racjonalnie. Najlepiej, aby edukacja ekologiczna rozpoczynała się od najmłodszych lat, tak by wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszyły dzieciom także w ich dorosłym życiu.
To, czym oddychamy ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i jakość życia. Pracując, ucząc się i odpoczywając spędzamy w pomieszczeniach około 90% czasu, a powietrze w nich może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem może być pomalowanie mieszkania specjalną farbą, która zapewnia redukcję szkodliwego formaldehydu w powietrzu wewnętrznym nawet o 98%.
Mały odłamek kosmicznych śmieci uszkodził Międzynarodową Stację Kosmiczną, a dwie satelity zderzyły się ze sobą – to jedne z wielu takich zdarzeń. Wokół naszej planety krążą setki tysięcy śmieci, które zagrażają satelitom i załogom pojazdów kosmicznych. ESA chce rozwiązać ten problem i zacząć sprzątać orbitę Ziemi. W tym celu przygotowuje misję e.Deorbit, która usunie ogromnego satelitę Envisat. Jeden z kluczowych mechanizmów satelity „sprzątającego” projektują polscy inżynierowie.
Od zawsze tam gdzie pojawiał się człowiek pojawiały się też odpady. Wraz ze wzrostem liczby ludzi na Ziemi, rozwojem technologii oraz przemysłu, odpadów jest coraz więcej, a w dodatku są one coraz trwalsze. Rozkład niektórych może trwać nawet kilkaset lat! W efekcie góry śmieci rosną, a przyroda nie potrafi sobie sama poradzić z ich szybkim usunięciem. Co więc możemy zrobić, by pomóc naturze uporać się z problemem, którego jesteśmy przyczyną? Jak każdy z nas, we własnym domu, może stać się przyjacielem natury?
Przełom roku to moment, gdy wielu z nas robi noworoczne postanowienia. Chcemy być lepsi dla siebie samych i dla siebie nawzajem. Do listy postanowień warto dopisać jeszcze jedno – abyśmy stali się lepsi dla natury, która coraz bardziej potrzebuje naszej pomocy. Decyzję o wprowadzeniu proekologicznych zachowań do naszego życia powinna ułatwić nam świadomość realnych korzyści, które z tego wynikają. Zwłaszcza, że wiążą się one bezpośrednio z tak często podejmowanymi noworocznymi zobowiązaniami o zadbaniu o swoje zdrowie, figurę czy stan konta. Sprawdźmy więc, dlaczego bycie „eko” się po prostu opłaca.
Lasy wytwarzają około 26,6 mld ton tlenu, czyli ponad połowę rocznego zapotrzebowania wszystkich ludzi i zwierząt na Ziemi. To nasz wielki sojusznik w walce o czyste powietrze. Nie bez powodu nazywa się je więc „zielonymi płucami”, zarówno naszej najbliższej okolicy, jak i całej planety. Niestety, jest to jednocześnie sojusznik niedoceniany, ponieważ oprócz naturalnych przyczyn zmniejszania się terenów zielonych (np. klęski żywiołowe, szkodniki), to właśnie ludzie, tak chętnie korzystający z ich dobrodziejstw są dla nich największym zagrożeniem. W 2015 roku ponad połowa pożarów lasów w Polsce została spowodowana właśnie przez człowieka. To także człowiek odpowiada za coraz bardziej i szybciej pogarszającą się jakość powietrza, utrudniając tym samym roślinom oczyszczanie go z zanieczyszczeń. Jeśli więc nie chcemy, aby kolejne pokolenia znały lasy tylko z opowieści lub ilustracji, należy działać zdecydowanie i szybko, aby ochronić te cenne obszary przed degradacją i zniszczeniem.
Segregowanie odpadów, redukcja zanieczyszczeń, oszczędzanie wody oraz inne zachowania, które pomagają chronić środowisko naturalne, to nie tylko tematy podnoszone na posiedzeniach międzynarodowych, ale sprawy, które dotyczą każdego z nas. Jeśli nie chcemy, aby następne pokolenia cierpiały z powodu chorób wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem, braku energii oraz problemów z dostępem do wody pitnej, to edukację ekologiczną dzieci musimy rozpoczynać od najmłodszych lat. W tym roku świadomość wagi problemu wykazało więcej niż połowa przedszkoli w całej Polsce i przystąpiło do edukacyjnego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzięki akcji aż 600 tys. dzieci będzie miało okazję nauczyć się jak dbać o środowisko naturalne, a także na czym polega aktywny wypoczynek i zdrowe odżywianie.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET