NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Praca

Benefit na czterech kółkach – nowoczesne rozwiązanie w HR

2023-02-09 11:17:00
Responsive image

Zmiany we współczesnym rynku pracy skłaniają się nie tylko ku nowym sposobom zatrudniania oraz elastycznej pracy projektowej. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zatrudnienie na kontrakty B2B oraz freelancing. Do tej rosnącej w siłę grupy pracowników warto zwrócić się z benefitami, które odpowiadają ich potrzebom. Robi to firma ABC London Group, która w swojej ofercie posiada usługę wynajmu auta na abonament. To opcja, która w szczególny sposób może zaspokoić potrzeby pracowników kontraktowych.

Wedel z edukacyjnym cyklem wideo wspierającym kandydatów z niepełnosprawnościami poszukujących pracy

2023-01-25 10:46:00
Responsive image

Firmy są coraz bardziej świadome potrzeby otwierania się na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami (OzN). To dobry czas na poszukiwanie pracy dla kandydatów ze szczególnymi potrzebami.

Czego od pracodawcy oczekują pracownicy nie tylko na Święta? Prezenty wspierające well-being w miejscu pracy

2022-12-15 11:48:00
Responsive image

Pracownik, który czuje, że jego potrzeby są ważne, a praca doceniana, to pracownik lojalny, szczęśliwy i produktywny. Pracodawcy coraz częściej okazują podwładnym, nie tylko jak ważną są częścią firmy, ale jak istotne jest ich życie prywatne i rodzina. Well-being to zresztą dla pracowników bardzo ważny element pracy, a ich oczekiwania w tym zakresie są coraz wyższe. Święta Bożego Narodzenia to dobry moment, aby wesprzeć pracowników w ich dążeniu do osiągania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Świadectwo pracy - garść informacji

Responsive image

Świadectwo pracy – podstawowy dokument, którym możemy potwierdzić nasze zatrudnienie u pracodawcy. Otrzymujemy go, gdy wygasa nasza umowa o pracę lub ulega rozwiązaniu. Co więcej powinniśmy wiedzieć o tym – wydawałoby się – oczywistym poświadczeniu? Jakie terminy jego wydania i otrzymania obowiązują pracodawcę oraz pracownika?

Inżynierowie i inżynierki nowej generacji w branży motoryzacyjnej

2022-11-14 11:09:00
Responsive image

- Wśród inżynierek i inżynierów zatrudnionych w Grupie ZF w Polsce i Czechach, przeprowadzone zostało badanie jakościowe, które eksploruje świat ich wartości i potrzeb zawodowych oraz postrzeganie branży i wizję jej rozwoju. - Raport z badania pt. “Inżynierowie i inżynierki nowej generacji w branży motoryzacyjnej” podsumowuje kluczowe obserwacje z badania przeprowadzonego wśród pracowników ZF, które dodatkowo uzupełniają opinie ekspertów w dziedzinie zarządzania zasobami i ludzkimi, a także technologii. - Grupa ZF jest globalnym liderem w rozwoju technologii w motoryzacji, który zatrudnia niemal 24 tys. inżynierów i programistów na całym świecie. To właśnie w tej grupie zawodowej ZF rekrutuje dziś najwięcej osób.

Credit Agricole wyróżniony w konkursie People Innovation

2021-11-03 08:30:00
Responsive image

Projekt „Całym sobą poczuj FLOW”, który pomaga pracownikom Credit Agricole w odkrywaniu ich wewnętrznych motywacji, został doceniony w konkursie „People Innovation”. Konkurs wyłania najlepsze praktyki w obszarze kapitału ludzkiego i społecznego.

Bezrobocie w Polsce najniższe w całej Unii Europejskiej

2021-03-28 15:09:00
Responsive image

Trzeba przyznać, że okazało się to dość zaskakujące - bezrobocie w Polsce jest najniższe w całej UE. Warto zaznaczyć, że w UE bardzo rzadko występują jednak tzw. umowy śmieciowe

Polskie wynagrodzenia coraz szybciej doganiają średnią unijną

2020-12-29 15:21:00
Responsive image

Polskie płace szybciej nadrabiają zaległości pod względem średniego wynagrodzenia brutto w Europie, ale osiągnięcie średniego poziomu zarobków w UE zajmuje nam jeszcze 18 lat - wynika z wyliczeń Granta Thorntona. Pod warunkiem, że dynamika wzrostu płac z ostatnich trzech lat utrzyma się we wszystkich badanych krajach.

Credit Agricole świętuje Tydzień Różnorodności

2020-11-03 13:35:00
Responsive image

Bank Credit Agricole włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Przez najbliższy tydzień pracownicy banku będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach, które mają na celu budowanie kultury wzajemnego szacunku i poszanowania różnorodności. Akcja jest częścią obchodów miesiąca różnorodności organizowanego w listopadzie przez spółki Grupy Crédit Agricole na całym świecie.

Spowiedź windykatora: jak naprawdę wygląda windykacja?

2020-10-12 14:47:00
Responsive image

Czy windykator jest krwiożerczą bestią czyhającą na twoje pieniądze, a może aniołem w ludzkiej skórze? Czy jest to praca cięższa niż poławiacz krabów na Atlantyku podczas największych sztormów?

Dyskryminacja w pracy – Polacy nie wiedzą, komu ją zgłaszać

ADP
2020-09-29 10:27:00
Responsive image

Niemal co trzeci Polak doświadcza w pracy dyskryminacji – tak wynika z badania ADP „Workforce view 2020”. Choć we wrześniu minął rok od nowelizacji Kodeksu pracy – zmiany obejmowały m.in. ustalenia dotyczące działań antydyskryminacyjnych i antymobbingowych – to wciąż niewiele osób w Polsce zgłasza przełożonym nierówne traktowanie. Nie we wszystkich firmach funkcjonują także specjalne procedury regulujące proces informowania o niewłaściwych zachowaniach. Skala problemu może być zatem większa.

Więcej chętnych do prowadzenia saloników

2020-07-08 10:59:00
Responsive image

Przybywa osób, które są zainteresowane prowadzeniem saloników Kolportera. Według danych spółki w ostatnich miesiącach systematycznie rośnie liczba zgłoszeń.

Saloniki Kolportera – sposób na własny biznes

2018-07-11 11:42:31
Responsive image

Ponad 60 ajentów, od początku 2018 roku, nawiązało współpracę z firmą Kolporter i dołączyło do ekipy Partnerów, prowadzących saloniki, należące do sieci zarządzanej przez Departament Sieci Własnej Kolportera.

Kolporter otwarty na nowych ajentów

2018-04-24 10:58:22
Responsive image

W pierwszym kwartale 2018 r. Kolporter podpisał umowy z 64 nowymi ajentami. Część z nich już prowadzi saloniki prasowe, pozostali kończą szkolenia i lada dzień rozpoczną pracę.

Krakowska Motorola Solutions to wyjątkowe miejsce pracy

2018-04-03 10:17:45
Responsive image

Pracowników Motorola Solutions nie trzeba przekonywać o tym, że warto być częścią tej firmy. Teraz będzie miał okazję dowiedzieć się o tym cały świat. Instytut „Great Place To Work” przyznał firmie wyróżnienie w tegorocznym rankingu najlepszych miejsc do pracy.

Inżynierowie poszukiwani!

2018-01-30 12:36:05
Responsive image

Cpl Jobs opublikował nowy raport płac inżynierów i pracowników łańcucha dostaw. Czy rynek kandydata jest również faktem w tym sektorze? Jak wygląda dynamika zmian i jakie oczekiwania mają pracodawcy?

Znajomość języków obcych gwarancją pracy

2018-01-30 12:33:27
Responsive image

Kandydaci ze znajomością języków obcych są wciąż atrakcyjnymi pracownikami dla wielu pracodawców. Nowy raport płacowy Cpl Jobs pokazuje, jak w ciągu roku zmieniały się zarobki osób pracujących z językami obcymi

Programiści wciąż na topie?

2018-01-30 12:13:16
Responsive image

W sektorze IT wciąć można mówić o silnym rynku kandydata. Pracodawcy walczą o kandydatów, a jak można przeczytać w nowym raporcie płacowym Cpl Jobs, wpływa to również na wysokość zarobków pracowników. Jak długo będzie trwał czas prosperity?

w 2017 roku spotkanie wigilijne w firmie popularniejsze niż premie i bony

2017-12-22 10:24:30
Responsive image

w 2017 roku spotkanie wigilijne w firmie popularniejsze niż premie i bony 8 na 10 pracodawców z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku szykuje dla swoich pracowników niespodzianki. Niektóre z nich raczej nie zaskoczą. Najpopularniejszym pomysłem w firmach są nadal spotkania świąteczne dla pracowników, chociaż rośnie odsetek przedsiębiorców, którzy swoje zespoły obdarują premiami. W przeliczeniu na jednego pracownika większość firm

W Kolporterze rośnie liczba Partnerów „50+”

2017-12-19 10:57:11
Responsive image

Osoby w wieku „50+” coraz chętniej podejmują się prowadzenia saloniku Kolportera. Obecnie odpowiadają oni za jedną trzecią całej sieci.

Monika Gąsiorowska nowym HR managerem w OKI

2017-10-31 12:22:36
Responsive image

OKI, w związku z rozwojem firmy, rozbudowuje struktury korporacyjne w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi na region Europy Wschodniej

Czy zakłady fotograficzne się opłacają?

2017-07-24 13:40:46
Responsive image

Żyjemy w epoce cyfryzacji i nie powinno nas dziwić, że w większości przypadków zakład fotograficzny nie ma dużej ilości klientów, obecnie takimi usługami zajmują się zwyczajnie fotografowie, którzy działają zawodowo na rynku i można powiedzieć, że również zajmują się wszystkim jednocześnie, a nawet odbitki nie są dla nich straszne.

Praca dorywcza na wakacje

2017-04-11 16:22:30
Responsive image

Wielu młodych ludzi w okresie wakacyjnym bardzo chętnie podejmuje pracę dorywczą, by samemu zdobyć fundusze na własne zachcianki. Jest to zrozumiałe, gdyż nastolatkowie coraz rzadziej dostają pieniądze od rodziców na wszystko, czego zapragną.

Kto zatrudni pracowników Tesco?

2017-03-14 16:51:54
Responsive image

Nawet kilkaset osób może stracić pracę. Tesco zapowiedziało, że zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe. Pracownicy sieci zapewne długo bez pracy nie zostaną. Gdzie znajdą prace i na co mogą liczyć?

Polacy całują się w pracy?

2017-03-09 16:39:48
Responsive image

Prawie, co trzeci ankietowany przyznaje się do pocałunku z kolegą bądź koleżanką z pracy. 22% ankietowanych zdradziło, że do pocałunku ze współpracownikiem doszło więcej niż raz. 8% zrobiło to jednorazowo – pokazały wyniki badania MonsterPolska.pl.

Maski chronią przed smogiem. Jak ich właściwie używać?

2017-03-02 15:31:47
Responsive image

Smog – to słowo coraz częściej budzi grozę. W wielu miastach w Polsce normy zanieczyszczenia powietrza są przekraczane i to wielokrotnie. Każdy taki alarm oznacza, że oddychamy powietrzem pełnym niebezpiecznych pyłów. Wiele osób próbuje się przed tym chronić i stosuje specjalne maski. Zanim jednak po nie sięgniemy warto sprawdzić jak je wybrać, dopasować i kiedy należy je wymienić?

Kolporter zachęca do współpracy osoby „50+”

2017-02-14 10:39:02
Responsive image

Kolporter zachęca do współpracy, w zakresie prowadzenia saloników prasowych, osoby powyżej 50 roku życia. Spółka przygotowała specjalną ofertę dla tej grupy wiekowej.

Rekrutacja może trwać rok. Kogo firmy szukają najdłużej?

2017-02-01 16:43:28
Responsive image

O pracowników jest coraz trudniej i dotyczy to już większości branż i stanowisk. W zasadzie nie ma już pracowników, dostępnych „od ręki” – trzeba włożyć więcej wysiłku, by ich znaleźć i pozyskać, dostosowując się do ich potrzeb i oczekiwań już na etapie rekrutacji. W przypadku niektórych stanowisk poszukiwania potrafią trwać nawet rok.

Blisko 90 nowych pracowników Kolportera

2017-01-23 12:34:56
Responsive image

Około 90 osób znalazło w ubiegłym roku zatrudnienie w Kolporterze. Najwięcej osób spółka zatrudniła w centrali firmy w Kielcach oraz w oddziałach terenowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Chcemy premii i podwyżki. Presja płacowa jest coraz silniejsza

2017-01-18 17:02:17
Responsive image

56% Polaków spodziewa się premii, a aż 51% respondentów oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej – wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez Randstad.

Małe i średnie firmy z województwa podlaskiego skorzystają z dofinansowania na szkolenia

2016-12-05 11:10:26
Responsive image

Jeszcze w tym roku w województwie podlaskim ma ruszyć nowy program dofinansowania szkoleń dla firm sektora MŚP. W ramach Bazy Usług Rozwojowych przedsiębiorstwa będą mogły przeszkolić swoich pracowników za cenę niższą o minimum 50%.

Naoczne wskazówki, czyli jak zadbać o swoje oczy zimową porą

2016-11-30 10:44:31
Responsive image

Listopad przyniósł nam późniejsze poranki i ciemniejsze popołudnia. To wszystko za sprawą zmiany czasu na zimowy. Szarzyzna dopada nas już w pracy, często przeszkadzając w prawidłowym widzeniu. Okuliści od kilku lat alarmują, że ponad 80% Polaków skarży się na zmęczenie i suchość oczu spowodowane w dużej mierze sztucznym oświetleniem. Dlatego zimową porą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na aspekt oświetlenia, zarówno w domu, jak i w pracy. To właśnie ono w szczególny sposób wpływa na komfort naszych oczu.

„Te pytania potrafią zepsuć rozmowę o pracę. Sprawdź jak z nich wybrnąć?”

2016-11-17 09:16:54
Responsive image

Wypowiedź: Adrian Stolarski, Team Leader Sales&Logistics w Dziale Rekrutacji LeasingTeam. Co możesz zaoferować firmie czego nie mogą inni kandydaci? – te i wiele innych pytań często padają podczas rozmów kwalifikacyjnych i często potrafią zaskoczyć osoby, które starają się o pracę. Jak wypaść dobrze i co powiedzieć, aby rozmowa z potencjalnym przełożonym nie była ostatnią? Oto 8 pytań, które kandydat może usłyszeć podczas spotkania i wskazówki jak na nie odpowiedzieć.

Zawód wróżki w XXI wieku

2016-10-14 16:33:47
Responsive image

W dzisiejszym świecie, w którym panuje technologia i błyskawiczny rozwój dla wielu ludzi bycie wróżką wydaje się profesją zbyteczną. Zwykle mówi się, iż przepowiadanie przyszłości to domeny „czasów naszych babek”.

Havas Media Group i Quattro por Quattro partnerami EFNI

2016-09-26 14:24:22
Responsive image

Havas Media Group i Quattro por Quattro są partnerami wspierającymi międzynarodową konferencję Europejskie Forum Nowych Idei, która rozpoczyna się w Sopocie w środę, 28 września. Agencje wspólnie odpowiadają za strategiczne wsparcie reklamowe i mediowe tegorocznej edycji wydarzenia, której hasłem przewodnim jest „Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: