NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ
Kultura, Sztuka

Konkurs plastyczny „Malowane znaki”

Responsive image

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym „Malowane znaki”. Zadanie konkursowe polega na indywidualnym wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej wybrany przez uczestnika znak chiński w dowolnej aranżacji.

Smak polskiej historii

2024-01-11 08:00:00
Responsive image

„Tradycje kulinarne Polski” to już kolejny przewodnik po kuchni polskiej pióra Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek. Tym razem autorka snuje opowieść o historii, kulturze, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej. Jednym z partnerów publikacji zostało Muzeum Polskiej Wódki, które przy okazji wydania książki i przypadającego 13 stycznia Dnia Polskiej Wódki, zorganizowało konkurs, w którym zachęca do dzielenia się swoimi impresjami nt. polskiej kuchni.

Fotele RM58 wylicytowane za ponad 100 tys. pln

2023-11-29 07:00:00
Responsive image

Sukces finałowej aukcji projektu Recykling Art: „Sztuka kocha design”.

Finałowa aukcja projektu Sztuka Kocha Design "Recykling Art"

2023-11-21 06:53:00
Responsive image

21 listopada 2023 r. w Kinogramie w warszawskiej Fabryce Norblina odbędzie się finałowa aukcja dzieł sztuki, stworzonych w ramach oryginalnego projektu artystycznego.

Wyjazdy do Chin - slajdowisko

Responsive image

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” w ramach świętowania swoich 17. urodzin serdecznie zaprasza na slajdowisko pt. „Wyjazdy do Chin”.

Wiele twarzy spódnicy mamian – wykład i pokaz

Responsive image

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. „Wiele twarzy spódnicy mamian”, który odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 14:30. w sali 3.04.

17. Urodziny Instytut Konfucjusza w Krakowie

Responsive image

Z okazji 17. urodzin Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” przygotował całą gamę atrakcji, które odbędą się w dniach 25-26 września w godz. 13:00-17:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Teatralnie i ekologicznie dla najmłodszych w NoVa Parku

2023-09-11 17:37:00
Responsive image

Już w najbliższą sobotę, 16 września, NoVa Park zaprosi najmłodszych w teatralną podróż do Zaczarowanego Lasu. Dzieci spotkają również ogromnego Smerfa, który zaprosi je do zabawy w balonowym ZOO, a po ciekawym kursie z ekologii otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Festiwal muzyczny dla osób niesłyszących? To możliwe!

2023-08-29 06:18:00
Responsive image

Festiwal muzyczny "Sounds of the Dolomites", odbywający się w malowniczym rejonie Dolomitów, przez ponad miesiąc oferuje rozbrzmiewającą wśród zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów muzykę na żywo. Od 23 sierpnia do 1 października 2023, podczas eventu prezentowane będą różnorodne gatunki muzyczne: muzyka klasyczna, jazz, muzyka świata, a nawet teatr muzyczny. Festiwal jest otwartą imprezą, z bezpłatnym wstępem na koncerty. Łączy artystów, widzów i naturę, tworząc niezapomniane wspomnienia. W tym roku część występów będzie również przystosowanych dla osób niesłyszących, umożliwiając im aktywny udział w wydarzeniu.

„Kapryśna Księżniczka” zachwyci najmłodszych w CH Rondo

2023-08-21 15:02:00
Responsive image

Już 26 sierpnia, w ramach serii „Teatrzyków na okrągło” w CH Rondo, dzieci będą miały okazję poznać inspirującą historię kapryśnej księżniczki Mulinki.

Wernisaż prac polskich malarek w biurowych wnętrzach. Adgar wie, jak promować młodych artystów

2023-07-07 05:49:00
Responsive image

Entuzjaści sztuki nowoczesnej powinni odwiedzić wnętrza warszawskiego biurowca Adgar Park West, w których trwa wernisaż prac cenionej malarki młodego pokolenia, Mai Aleksandry Gackowskiej.

Rok Szymborskiej: wyjątkowe róże na 100. rocznicę urodzin noblistki

2023-06-27 09:10:00
Responsive image

Już za niecałe dwa tygodnie, 2 lipca, przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej! Podkreślając wagę jubileuszu, Senat RP ogłosił poetkę patronką całego roku 2023. W obchody wydarzenia włączyła się m.in. marka ekskluzywnych róż, nawiązując do twórczości polskiej noblistki.

„JEDEN BUDYNEK – WIELE MOŻLIWOŚCI” MUZEUM POLSKIEJ WÓDKI PRZEZ CAŁY CZERWIEC ŚWIĘTUJE PIĄTE URODZINY!

2023-06-05 07:30:00
Responsive image

Od 12 czerwca 2018 roku Muzeum Polskiej Wódki tworzy wyjątkową przestrzeń na kulturalnej mapie Warszawy. Obiekt mieści się w zrewitalizowanym, zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie kompleksu Centrum Praskiego Koneser. W ramach budynku funkcjonuje nie tylko unikatowe na skalę światową muzeum poświęcone „Polskiej Wódce” – Chronionemu Oznaczeniu Geograficznemu, ale działają również między innymi: Scena Kotłownia – nowa przestrzeń eventowa (wydarzenia muzyczne, teatralne, biznesowe), ¾ Koneser Bar z jedynym tarasem na Placu Konesera oraz najmłodszy projekt: bar Setki Powodów – scena muzyczna dla profesjonalistów i amatorów, spotkań filmowych, teatru improwizacji. Miejsce łączy w sobie rozrywkę, doskonałą kuchnię i nietypową ofertę baru.

Nagrody Animeholik Anime Awards przyznane: najlepsze anime 2022 wybrane

2023-03-09 14:25:00
Responsive image

Serwis Animeholik ogłosił wyniki tegorocznej klasyfikacji najlepszych anime 2022 roku, które zostały wybrane przez fanów na popularnych platformach społecznościowych oraz bazach filmów i seriali. Ranking ten ma na celu stworzenie obiektywnej listy najlepszych anime roku, dlatego pod uwagę brane są tylko głosy fanów.

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

2023-03-01 08:27:00
Responsive image

Bank Credit Agricole zaprasza na kolejną edycję Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Przez cały marzec publiczność może wziąć udział w licznych wydarzeniach, które pozwolą zachwycić się językiem i kulturą krajów frankofońskich.

Słońce, jazz i narty: 25. edycja festiwalu Dolomiti Ski Jazz

2023-02-16 10:36:00
Responsive image

Włoskie „dolce vita” ma wiele oblicz, to nie tylko niespiesznie wypite espresso czy delektowanie się popołudniowym aperitivo, ale też białe szaleństwo na stoku (z obowiązkowymi przerwami na powyższe) czy miłość do muzyki, szczególnie tej na żywo. Nic więc dziwnego, że właśnie we włoskim regionie Trentino, już od 3 do 12 marca 2023 r., będzie można doświadczyć tego wszystkiego na raz: rusza 25 edycja festiwalu Dolomiti Ski Jazz, w ramach którego tarasy schronisk Val di Fiemme i Val di Fassa zamienią się w niezwykłe sceny pod gołym niebem.

Noworoczne warsztaty kaligraficzne

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na noworoczne warsztaty kaligraficzne.

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach” 2022

Responsive image

Kochasz fotografować, byłeś w Chinach lub znalazłeś chińskie inspiracje w innych krajach? Chcesz się podzielić swoimi zdjęciami i zdobyć atrakcyjne nagrody? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”.

Cykl bezpłatnych warsztatów kaligrafii chińskiej

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na cykl siedmiu warsztatów poświęconych kaligrafii.

Warsztaty kreatywno-kaligraficzne: dekorowanie wachlarzy

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w poniedziałek 3 października o godz. 17:00 na warsztaty kreatywno-kaligraficzne z dekorowania wachlarzy.

Muzyka i góry, czyli XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites

2022-08-03 07:00:00
Responsive image

Na spragnionych zanurzenia się w wyjątkowych dźwiękach muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanych przy akompaniamencie słońca i szczytów Dolomitów czeka jedyny w swoim rodzaju festiwal. Od 22 sierpnia do 23 września 2022 r. I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów) powraca do gór regionu Trentino we Włoszech, by cieszyć zarówno pasjonatów aktywnego wypoczynku, jak i wielbicieli muzyki na żywo. Udział w koncertach jest bezpłatny i zarazem bezcenny.

PGE Obrót sponsorem Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie

2022-07-29 08:11:00
Responsive image

Przez cztery dni lubelskie ulice zamienią się w scenę dla akrobatów, cyrkowców, aktorów i muzyków.

Kolory i kształty szkła. Wystawa designu użytkowego w budynku Rektyfikacji Warszawskiej

2022-07-28 09:01:00
Responsive image

Muzeum Polskiej Wódki rusza z nowym wydarzeniem, czasową wystawą „Kropla Koloru – Barwy Wódki”. Muzeum zaprasza do świata koloru i formy, na spotkanie z barwną historią polskich trunków w terminie od 27 lipca do 21 sierpnia 2022 roku.

Roca wzięła udział w Fuorisalone, które są częścią Milan Design Week

2022-07-21 07:35:00
Responsive image

W ramach mediolańskiego „święta designu” – Fuorisalone, firma Roca zaprezentowała wyjątkową instalację pt. „Influence”, którą zaprojektował zespół uznanych architektów z Cobalto Studio. Inspiracją do stworzenie wystawy była kultura i estetyka śródziemnomorska, a także nowa kolekcja marki – „Ona”, która powstała w szacunku do naturalnych zasobów środowiska.

PGE Obrót sponsorem IV Przeglądu Filmowego Kino Via Carpatia

2022-06-10 07:56:00
Responsive image

PGE Obrót, największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce z Grupy PGE został sponsorem organizowanego przez rzeszowskie kino Zorza IV Przeglądu Filmowego Kino Via Carpatia. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend w dniach 10-12 czerwca br.

PGE Obrót sponsorem 35. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka

2022-06-10 07:39:00
Responsive image

MFT Walizka to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce i jeden z ważniejszych przeglądów małych form teatralnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Sponsorem tegorocznego wydarzenia jest PGE Obrót, największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, wchodzący w skład Grupy PGE.

Piękno w dobrej cenie

2022-04-28 07:36:00
Responsive image

Dzieła sztuki to dobra inwestycja – uważa 18% Polaków. Dzięki Pikotece można kupić obraz obiecującego artysty bez wychodzenia z domu. Spółka sięga po kolejne miliony by łatwiej docierać do odbiorców.

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Trydencie. Jest polski akcent!

2022-04-25 06:42:00
Responsive image

Organizowany od 1952 roku Trento Film Festival jest najstarszym i uznawanym za jeden z najbardziej prestiżowych pokazów filmów poświęconych tematyce górskiej. Na festiwalu nie może zabraknąć polskiego akcentu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 8 maja 2022 r.

Warsztaty kaligraficzne w Instytucie Konfucjusza

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na warsztaty kaligraficzne.

Święto Latarni z Instytutem Konfucjusza w Krakowie

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich we wtorek 15 lutego od godz. 18:00 na wydarzenia online związane ze Świętem Latarni.

Szopki bożonarodzeniowe – podziwiaj na wystawach i sprawdź, zanim wyrzucisz tę znalezioną w domu!

2021-12-21 12:21:00
Responsive image

Jak co roku w Krakowie oraz innych miastach Polski trwa szopkowe szaleństwo – mieszkańcy tłumnie gromadzą się, by oglądać najpiękniejsze realizacje artystyczne tej tradycji. Dowiedz się, skąd wzięła się tradycja tworzenia szkopek i dlaczego, przed wyrzuceniem starej szopki znalezionej w piwnicy lub na strychu, warto zasięgnąć rady eksperta w sprawie jej ewentualnej wartości kulturowej.

Historia zaklęta w przedmiotach, czyli o tym, dlaczego kochamy zabytki

2021-12-10 13:10:00
Responsive image

Związek z ważnymi wydarzeniami lub postaciami, a przede wszystkim autentyczność i wartość poznawcza – to powody, dla których zabytki są ważne i należy o nie dbać. Narodowy Instytut Dziedzictwa przypomina o tym w swojej kampanii społecznej!

#niemamojejzgodynato – Narodowy Instytut Dziedzictwa wraca z nową odsłoną kampanii przeciw niszczeniu zabytków

2021-12-01 11:06:00
Responsive image

Po tajemniczych spotach reklamowych i opowiadaniach stworzonych przez polskich pisarzy kryminałów dla kampanii „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!”, przyszedł czas na współpracę ze znanym twórcą YouTube i akcję w mediach społecznościowych.

11 Koncert Nadziei. Największe muzyczne wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

Responsive image

Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 grudnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety".

Premiera książki „Uwikłany” Michała Bednarskiego

2021-11-22 16:08:00
Responsive image

Wydawnictwo Pisane z przyjemnością informuje o premierze nowej książki Michała Bednarskiego. „Uwikłany” to powieść kryminalna, która z pewnością będzie ciekawą pozycją dla wszystkich fanów tego gatunku. Trzymająca w napięciu od pierwszych stron książka wprowadza czytelnika w świat, w którym główny bohater, aby przeżyć, musi rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Będzie też musiał podjąć trudną decyzję. Zaryzykować w słusznej sprawie, czy zagrać va banque i postawić na szali własne życie. Akcja powieści toczy się we współczesnej Warszawie.

Niezwykły wernisaż - kolektyw Muzeum Polskiej Wódki i światowych projektantów

2021-09-27 14:57:00
Responsive image

Co łączy światowych artystów, międzynarodowy design i Muzeum Polskiej Wódki? I czy ChOG Polska Wódka może stać się inspiracją do stworzenia kolekcji ceramicznej? Na te pytania odpowiedzią jest IDE TO POLAND / CERAMIC & FOOD ROUTE, projekt International Design Expeditions.

Credit Agricole zaprasza na festiwal „Brave Kids pod wrocławskim niebem” już w ten weekend

2021-08-27 10:04:00
Responsive image

Pochód z ponad 13,5-metrową plastikową, ruszającą się rybą, występy 500 młodych artystów z Polski i zagranicy, 11 scen we Wrocławiu, spacer szlakiem ekologicznych, antysmogowych murali, które właśnie malują młodzi artyści na Przedmieściu Oławskim. To plan na najbliższy weekend z festiwalem Brave Kids. Bank Credit Agricole patronuje temu wydarzeniu

Muzyka płynąca z gór, czyli o XXVI edycji festiwalu Sounds of the Dolomites

2021-07-26 08:00:00
Responsive image

Sounds of the Dolomites 2021 to festiwal dla pasjonatów podróży oraz muzyki wielu gatunków. Na przełomie sierpnia i września we włoskim regionie Trentino, w scenerii Dolomitów odbędą się koncerty, dla których sceną będą szczyty, łąki, pastwiska, a akompaniamentem odgłosy natury.

Co przeczytać latem? Propozycja na rzymskie wakacje

2021-07-09 12:01:00
Responsive image

Rzym po śmierci Juliusza Cezara – imperium rozrywane przez wojny domowe. Dotychczasowy republikański porządek wali się w gruzy, a państwo ogarnia chaos, w którym śmierć staje się codziennością. Kto zagarnie władzę? W walce wodzów pretendujących do schedy po Cezarze nie ma miejsce na kompromisy.

Kolejne urodziny Muzeum Polskiej Wódki - to już 3 lata!

2021-06-07 08:05:00
Responsive image

Gdzie na Placu Konesera znajduje się miniatura zamku? Skąd pochodził najdroższy spirytus w Europie? Dla odwiedzających gości 12 czerwca przewodnicy Muzeum Polskiej Wódki przygotowali specjalne wersje zwiedzania. Tego dnia bowiem przypadają trzecie urodziny Muzeum.

Music To Our Ears koncert online

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w sobotę 29 maja o godz. 10:00 na koncert online, organizowany przez Pekiński Uniwersytet Języków Obcych.

Trentino Film Festival po raz 69. od 30 kwietnia do 9 maja

2021-04-27 08:20:00
Responsive image

Od 1952 roku „Trento Film Festival: góry i kultura”, to miejsce prezentacji prac oraz platforma rozważań nad kulturą regionów górskich z różnych stron świata. Celem festiwalu jest nieustanna eksploracja i gotowość do prezentowania zmian w postrzeganiu gór, jak również otaczającej je przygody. Gościem specjalnym tej edycji będzie Grenlandia.

Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie

Responsive image

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na obchody Chińskiego Nowego Roku Bawołu. Z okazji Święta Wiosny Instytut Konfucjusza przygotował wiele ciekawych atrakcji: wykłady, warsztaty, quiz, turniej oraz wspaniały koncert „Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie – muzyczne świętowanie”.

Lubimy grać i się śmiać! Tak rapują Szymon i Bartek z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei

Responsive image

Poznajcie muzyczną ekipę raperów z kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu! W ramach nowatorskiego projektu terapeutycznego Szymon i Bartek sami napisali tekst piosenki, sami zaprosili ulubioną panią doktor, złapali za mikrofony, zarapowali, nagrali stylizowany na lata 90. teledysk i… zobaczcie jak wyszło!

„Polski stół” – kulinarna opowieść o Polsce

2020-11-04 14:22:00
Responsive image

Pierogi, pierniki, jabłka, miód i gorzałka to tylko klika przysmaków, o których opowiada przewodnik po polskich tradycjach kulinarnych autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek. „Polski stół”, poświęcony historii kuchni narodowej oraz wykorzystywanych w niej produktom, odkrywa przed czytelnikami bogatą kulturę kraju, sięgając czasów przedchrześcijańskich. Cyfrowa publikacja – zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”, jest dostępna bezpłatnie w językach angielskim oraz hiszpańskim. Wśród partnerów publikacji znalazło się m.in. Muzeum Polskiej Wódki i Stowarzyszenie Polska Wódka.

Dzieci z Przylądka Nadziei rapują o walce z rakiem

Responsive image

Beztroskie dzieciństwo przerwane mrożącą krew w żyłach diagnozą, miesiące spędzone w szpitalu, ból i nadzieja. To wszystko znajdziemy w utworach, które rapują mali pacjenci z wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Teksty piosenek napisali sami, a wszystko po to, by lepiej uporać się z chorobą.

iRobot x Anna Halarewicz

2020-10-19 12:13:00
Responsive image

iRobot prezentuje jedyną w swoim rodzaju wersję robota odkurzającego Roomba s9+. Urządzenie wraz ze stacją dokującą zostało ozdobione odręcznymi grafikami polskiej ilustratorki – Anny Halarewicz. Jest to druga tego typu akcja przeprowadzona w Polsce przez amerykańskiego pioniera domowej robotyki. Podobnie jak w zeszłym roku niezwykły robot odkurzający zostanie przekazany na licytację, z której środki trafią na cele charytatywne.

Prywatny mecenat jedynym ratunkiem zapomnianych zabytków

2020-10-09 08:31:00
Responsive image

W Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu odbył się wieczór autorski poświęcony albumowi „Kaplica grobowa Łubieńskich i Sobańskich na cmentarzu w Wiskitkach” – pięknej historii nie tylko samej kaplicy, ale też osób i rodzin, które spoczęły w niej na wieki. Historii mecenatu, poszanowania dla tradycji oraz opowieści, szczególnie związanej z samą Galerią Delfiny.

Credit Agricole partnerem konkursu animacji - Timecode Akcja Animacja

2020-09-17 12:21:00
Responsive image

Ruszyła właśnie specjalna edycja konkursu dla twórców animacji reklamowych i motion designerów - TIMECODE AKCJA ANIMACJA. Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest ochrona środowiska, a jednym z haseł, które mają zainspirować twórców jest #mniejplastiku. Prace oceniać będzie m.in. artysta grafik, Andrzej Pągowski. Bank Credit Agricole jest partnerem tego wydarzenia.

OKNOPLAST wspiera publikację książki polskiego ambasadora we Francji

2020-06-17 05:54:00
Responsive image

Od początku swojej działalności OKNOPLAST wspiera kulturę. Przedsiębiorstwo angażuje się na tym polu nie tylko lokalnie – w kraju i Małopolsce, w której mieści się główna siedziba firmy.

Dziennikarz śledczy i oficer Agencji Wywiadu na tropie zaginionego obrazu Rafaela Santi

2020-06-08 10:08:00
Responsive image

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, we współpracy z wydawcami i autorami książek, przygotowała cykl wirtualnych spotkań pod nazwą „e-Spotkania z książką”. Dzięki streamingowi spotkania są transmitowane na żywo.

„ERNA” czyli polska odpowiedź na Kroniki Narni. „Każda książka kiedyś się wydarzyła”

2020-06-01 22:05:00
Responsive image

Tajemnica, szybka akcja, dużo humoru, sekretne miejsca i bohaterowie, którym z każdą kolejną przewracaną kartką zazdrościmy przygód. Tak w skrócie można opisać książkę " ERNA - Nieplanowana przygoda" - powieść przygodową adresowaną do młodszych czytelników, która miała premierę 22 maja 2020. Dziesięcioletni Viktor i jego młodszy brat Tim prowadzą wyjątkowo spokojne życie. Mieszkają w nowojorskiej kamienicy razem z ukochaną ciotką Matyldą. Któregoś dnia tajemniczy mężczyźni włamują się do ich domu. Od tego momentu wszystko się zmienia, chłopcy muszą sami wyruszyć w podróż na drugi koniec świata, do dziadków, o których istnieniu właśnie się dowiedzieli. Zanim jednak uda im się dostać do nowego domu, będą zmuszeni zmierzyć się z wysłannikami pradawnego zakonu, którzy nie wiadomo czemu, depczą im po piętach. Aby dotrzeć do najbliższych, dobrze wychowani chłopcy będą musieli okazać odrobinę nieposłuszeństwa i ujawnić, na co ich stać…. Zwiastun książki. https://studio.youtube.com/video/Bm5LqOMH3O8/edit

Nowy kryminał Piotra Zaremby - „Horror licealny” już w sprzedaży

2020-05-22 11:29:00
Responsive image

Jak ofiara może stać się drapieżnikiem? Na te inne pytania opowiada nowy kryminał grozy Piotra Zaremby. Książka porusza tematy, których próżno szukać w polskiej literaturze.

18 maja w Międzynarodowy Dzień Muzeów wystartowała akcja społeczna #pewniewmuzeum

2020-05-21 09:00:00
Responsive image

W dniu swojego święta wiele muzeów mogło ponownie otworzyć drzwi dla zwiedzających, jednak tylko przy spełnieniu wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym samym dniu ruszyła także akcja społeczno-informacyjna #pewniewmuzeum. Inicjatywa zakłada wspólne, edukacyjne działania muzeów w całej Polsce, mające na celu propagowanie nowych zasadach zwiedzania. Ideą kampanii jest, aby goście muzeów czuli się w nich pewnie – stąd nazwa projektu: #pewniewmuzeum. Akcję zainicjowało Muzeum Polskiej Wódki, a wspiera ją lokalnie Warszawska Organizacja Turystyczna.

We wtorek 5 maja Muzeum Polskiej Wódki ponownie zostanie otwarte

2020-05-04 14:02:00
Responsive image

Muzeum Polskiej Wódki to przestrzeń, w której prezentowana jest wyjątkowa historia narodowego trunku wpisanego na listę Chronionych Oznaczeń Geograficznych UE. We wtorek 5 maja, zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury, Muzeum ponownie otworzy swoje wnętrza dla zwiedzających, jednak w nieco zmienionej formule, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi GIS.

Polacy czasów Konstytucji 3 maja oczami przewodników Muzeum Polskiej Wódki

2020-04-24 07:23:00
Responsive image

Konstytucja 3 maja to niewątpliwie jeden z najważniejszych symboli niepodległości Polski. Uchwalona w 1791 roku Ustawa Rządowa to nie tylko ważny tekst prawny, czy wydarzenie historyczne, lecz również dokument w swoim założeniu przełomowy. Do dziś pozostaje niedoścignionym wzorem i symbolizuje marzenia Polaków o niezawisłości państwa i wolności jego obywateli. Jacy byli osiemnastowieczni Polacy? Czemu tak bardzo pragnęli reform? I w końcu – jaki toast mogli wznieść na cześć uchwalenia Konstytucji 3 maja? Tło społeczne oraz obyczaje Polaków doby schyłku Rzeczypospolitej Obojga Narodów nakreślają przewodnicy Muzeum Polskiej Wódki.

11 Koncert Nadziei. Największe muzyczne wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

Responsive image

Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety".

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

2020-02-27 08:36:00
Responsive image

Bank Credit Agricole zaprasza na 21 edycję Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-27 marca i obejmie ponad dwadzieścia różnych wydarzeń.

TOP10 najlepiej sprzedających się filmów w 2019 roku

2020-01-29 08:33:00
Responsive image

Polacy nadal chętnie kupują płyty z dobrym filmem. W zestawieniu najlepiej sprzedających się tytułów filmowych na DVD i Blu-Ray w 2019 roku większość pozycji zajmują zagraniczne produkcje.

Najchętniej kupowane płyty i winyle z muzyką w 2019 roku

2020-01-20 08:32:00
Responsive image

Mimo wzrostu popularności platform streemingowych, Polacy nadal chętnie kupują muzykę na płytach CD i winylowych.

Credit Agricole partnerem akustycznej trasy Dawida Podsiadło w 2020 r.

2019-10-02 10:21:00
Responsive image

Jeszcze nie opadły emocje po niesamowitym koncercie na PGE Narodowym, podczas którego 60 tysięcy fanów śpiewało przeboje Dawida Podsiadło, a już dzisiaj artysta ogłosił nową serię koncertów. Bank Credit Agricole będzie strategicznym partnerem tego wydarzenia.

VIII Korowód Nadziei – w tym roku Wielka Parada to nie wszystko!

Responsive image

Kilkuset barwnych przebierańców, mażoretki, orkiestra policyjna, jeźdźcy konni i wielu Przyjaciół Kliniki Przylądek Nadziei przejdzie ulicami miasta. Specjaliści zaproszą na bezpłatne badania profilaktyczne w Rynku, a na scenie zmierzą się uczestnicy Bitwy Muzycznej. Zapraszamy już 7 września na Korowód Nadziei i do pomagania dzieciom chorym na raka.

Credit Agricole zaprasza na Festiwal FrankoFilm

2019-05-21 12:01:00
Responsive image

Bank Credit Agricole po raz kolejny został partnerem Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm w Zielonej Górze. 15 edycja imprezy startuje 23 maja.

Polscy artyści na psich grzbietach

2019-03-21 20:26:00
Responsive image

Polska marka akcesoriów dla psów Warsaw Dog wypuściła kolekcję “Neon” zaprojektowaną przez Złe Kreski.

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

2019-03-08 12:52:00
Responsive image

Bank Credit Agricole po raz kolejny został głównym partnerem Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w dniach 1-25 marca, a jej najważniejsze wydarzenia to: wieczór galowy połączony z koncertem zespołu BERGAME oraz koncert muzyki kameralnej w wykonaniu duetu Bokun-Kościuszko.

W salonikach Kolportera rośnie sprzedaż książek

2019-03-05 13:25:00
Responsive image

O ok. 6 proc. wzrosła w 2018 r. w salonikach Kolportera sprzedaż książek. – To efekt coraz bogatszej oferty, ale także podejmowanych działań promocyjnych – uważają przedstawiciele spółki.

Premiera „Halki” w Operze Wrocławskiej w reżyserii Grażyny Szapołowskiej

2018-12-05 11:36:00
Responsive image

14 grudnia 2018 roku w Operze Wrocławskiej będzie miała miejsce premiera „Halki” - najbardziej znanej polskiej opery napisanej przez Stanisława Moniuszkę. Spektakl reżyseruje Grażyna Szapołowska.

Kolporter rozwija Strefę Książki

2018-06-18 13:11:35
Responsive image

Ostatnie badania czytelnictwa w Polsce, przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową, wykazały, że 38% Polaków czyta książki. Według analiz sprzedaży, w sieci saloników Kolportera, klienci chętnie kupują książki latem. Na tę porę roku przygotowywane są specjalne oferty i promocje.

Kolporter poszerza ofertę biletów

2018-05-23 12:48:15
Responsive image

Bilety na koncerty i festiwale, wydarzenia kulturalne i sportowe, targi, a nawet wejściówki do różnych obiektów będzie można nabyć w salonikach Kolportera. To efekt umowy, którą spółka podpisała z firmą Fincerto Sp. z o. o. – właścicielem portalu KupBilet.pl.

Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

2018-03-01 16:47:40
Responsive image

Bank Credit Agricole po raz kolejny został głównym sponsorem Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w dniach 5-24 marca, a jej najważniejsze wydarzenia to: wieczór galowy połączony z koncertem Benjamina Piat oraz recital gitarowy Krzysztofa Pełecha.

Kocie piękności w Zielonych Arkadach

2018-02-05 10:05:16
Responsive image

Ludzie, którzy nie lubią kotów, widocznie nie spotkali jeszcze tego właściwego – głosiła amerykańska weterynarz Deborah A. Edwards. Sprawdzić na własną rękę prawdziwość jej słów będzie można już w najbliższą niedzielę (11 lutego) w Zielonych Arkadach. W godzinach 13.00-18.00 odbędzie się tam III Pokaz Kotów Rasowych.

Strefa książki w salonikach Kolportera

2017-12-12 12:42:40
Responsive image

Do 450 punktów urosła w tym roku liczba saloników Kolportera z wydzieloną „Strefą książki”. Klienci mogą znaleźć w niej aktualne bestsellery wydawnicze, o zróżnicowanej tematyce.

Nowa wystawa „Warszawskie Symbole” od 8 września w Art Walk

2017-09-07 13:21:06
Responsive image

Fundacja Sztuka w Mieście zaprasza na nową wystawę w galerii plenerowej Art Walk. Od 8 września w pasażu wystawienniczym na placu Europejskim oglądać będzie można ekspozycję zatytułowaną „Warszawskie Symbole” poświęconą znakom graficznym instytucji, przedsiębiorstw i organizacji związanych ze stolicą z lat 1945-1989.

Kino Letnie na placu Europejskim: „Kontrolerzy”

2017-08-30 11:17:48
Responsive image

Już 31 sierpnia o godzinie 20:00 pod Warsaw Spire rozpocznie się kolejny seans z cyklu “Kino Letnie na placu Europejskim”. Tym razem czwartkowy wieczór uprzyjemni znana węgierska produkcja pt. „Kontrolerzy”. Na pokaz zaprasza organizator wydarzenia, Ghelamco Poland, wraz z partnerem wydarzenia Samsung QLED TV oraz patronem medialnym – radiem Chillizet.

Kino Letnie na placu Europejskim: „Fala”

2017-08-23 15:09:58
Responsive image

Zbliża się kolejny seans Kina Letniego na placu Europejskim. Już w czwartek 24 sierpnia o godzinie 21:00 pod Warsaw Spire rozpocznie się pokaz norweskiej produkcji pt. „Fala”. Dla miłośników kina europejskiego przewidziany jest konkurs, w którym do wygrania są bilety do kina oraz kursy języka angielskiego. Na seans zaprasza organizator, firma Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia Samsung QLED TV i patronem medialnym radiem Chillizet.

Święto Toruńskiego Piernika 2017 – najlepszy festiwal kulinariów i kultury z piernikiem w roli głównej

2017-08-17 11:22:38
Responsive image

Święto Toruńskiego Piernika, które odbyło się 11-12 sierpnia w Toruniu, zamieniło toruńską Starówkę i Błonia Nadwiślańskie w kulinarno-kulturalną oraz festiwalową scenę. Niezwykłe pokazy kulinarne połączone z degustacją w wykonaniu szefów kuchni znanych z programów telewizyjnych – Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchnowicz oraz Sebastiana Olmy, warsztaty piernikarskie pod okiem mistrzów piernikarskich z Fabryki Cukierniczej Kopernik, Międzynarodowy Zlot Food Trucków, piernikowa kawiarnia, liczne atrakcje dla najmłodszych, koncerty znanych polskich i zagranicznych zespołów, pokazy sportowe w wykonaniu najlepszych instruktorów – to tylko kilka z wielu atrakcji tegorocznego programu imprezy, na którą tłumnie przybyli mieszkańcy Torunia oraz turyści z całej Polski.

Sierpień z Kinem Letnim na placu Europejskim!

2017-08-03 09:38:58
Responsive image

Przed nami kolejny miesiąc filmowych seansów Kina Letniego na placu Europejskim. Przez cały sierpień w każdy czwartek o godz. 21:30 pod Warsaw Spire wyświetlane będą najlepsze europejskie produkcje. W tym tygodniu zobaczymy „Imagine” – portugalski film polskiego reżysera Andrzeja Jakimowskiego. Na seans zapraszają Ghelamco Poland i Samsung QLED TV.

Kino Letnie na placu Europejskim: „Mr. Nobody”

2017-07-18 16:52:30
Responsive image

Przed nami kolejna edycja Kina Letniego na placu Europejskim. W najbliższy czwartek Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmą Samsung oraz radiem Chillizet, zapraszają na pokaz belgijskiego filmu pt. „Mr. Nobody”. Dodatkowo na wszystkich miłośników kina będzie czekać konkurs i gra miejska, a do wygrania – płyty i gadżety od Chillizet oraz wjazd na 41. piętro Warsaw Spire.

Kino Letnie na placu Europejskim: „Obsługiwałem angielskiego króla”

2017-07-11 13:47:53
Responsive image

Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, Samsung Polska i Chillizet, kolejny raz zaprasza wszystkich miłośników kina na plac Europejski. Tym razem – komedia obyczajowa autorstwa czeskiego reżysera Jiří Menzel pt. „Obsługiwałem angielskiego króla”.

Dwa dni z Kinem Letnim na placu Europejskim

2017-07-05 10:23:21
Responsive image

Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, Samsung Polska i Chillizet, zaprasza na dwa wyjątkowe seanse Kina Letniego na placu Europejskim. W najbliższy czwartek, 6 lipca odbędzie się pokaz filmu „Hiszpański temperament”, a niedzielny wieczór uprzyjemni francuska komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

Święto Toruńskiego Piernika 2017 – wydarzenie jedyne w swoim rodzaju i dla każdego!

2017-07-03 10:44:03
Responsive image

Tegoroczne Święto Toruńskiego Piernika, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia w Toruniu, to unikatowy w skali kraju festiwal kulinariów i kultury, w którego programie każdy znajdzie coś dla siebie. Na odwiedzających czekają pokazy kulinarne znanych szefów kuchni – Pascala Brodnickiego, Maliki Szyc-Juchowicz oraz Sebastiana Olmy, międzynarodowe warsztaty piernikarskie, Międzynarodowy Zlot Foodtrucków, liczne atrakcje dla najmłodszych, koncerty znanych polskich i zagranicznych zespołów, pokazy sportowe w wykonaniu najlepszych instruktorów, a przede wszystkim niezwykła atmosfera miasta, które każdego roku przyciąga ponad 1,5 miliona turystów.

Kino Letnie na placu Europejskim

2017-06-22 11:18:24
Responsive image

Firma Ghelamco Poland wraz z partnerami zaprasza wszystkich miłośników dobrego kina na plac Europejski. Już 22 czerwca u stóp Warsaw Spire odbędzie się otwarcie filmowych wieczorów pod gołym niebem. Najlepsze produkcje kina europejskiego będą wyświetlane w każdy czwartek o godzinie 21:00 aż do końca września.

Hip-hop w najlepszym wydaniu na Warsaw Challenge 2017

2017-05-04 09:39:32
Responsive image

Tegoroczna odsłona Warsaw Challenge zbliża się wielkimi krokami. W weekend, 13 i 14 maja, Fort Bema na Bemowie wypełni duch rywalizacji między najlepszymi światowymi tancerzami breakdance, zaś muzyczne emocje zapewnią występy legend rapu z Polski i USA. Sceną zawładną amerykański skład ONYX i DJ GRAND MASTER FLASH oraz cała plejada polskich artystów z Grubsonem, JWP/BC, VNM i Guralem na czele.

Warsaw Challenge – święto hip-hopu w nowej odsłonie

2017-04-24 16:12:55
Responsive image

Już 13 i 14 maja w Forcie Bema odbędzie się kolejna edycja Warsaw Challenge – największej imprezy breakdance’owej w Polsce. Na fanów hip-hopu czeka rywalizacja najlepszych tancerzy z całego świata oraz występy gwiazd rapu z Polski i zza granicy. Tegoroczna odsłona wydarzenia zaskoczy nie tylko oryginalną lokalizacją, lecz także nową formułą tanecznych zawodów.

Zakochaj się w Warszawie na walentynki!

2017-02-08 11:59:21
Responsive image

14 lutego hasło „Zakochaj się w Warszawie”, promujące stolicę, nabierze nowego znaczenia. Z okazji walentynek Warszawa zaprasza zakochanych i nie tylko na szereg atrakcji m.in. otwarty mikrofon z nagrodami, koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem i wieczorną imprezę z ekipą Exboyfriends.

Zakochaj się w Warszawie na walentynki!

2017-02-08 11:58:38
Responsive image

14 lutego hasło „Zakochaj się w Warszawie”, promujące stolicę, nabierze nowego znaczenia. Z okazji walentynek Warszawa zaprasza zakochanych i nie tylko na szereg atrakcji m.in. otwarty mikrofon z nagrodami, koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem i wieczorną imprezę z ekipą Exboyfriends.

Zakochaj się w Warszawie na walentynki!

2017-02-08 11:57:57
Responsive image

14 lutego hasło „Zakochaj się w Warszawie”, promujące stolicę, nabierze nowego znaczenia. Z okazji walentynek Warszawa zaprasza zakochanych i nie tylko na szereg atrakcji m.in. otwarty mikrofon z nagrodami, koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem i wieczorną imprezę z ekipą Exboyfriends.

Ogłoszono listę finalistów Lexus Design Award 2017

2017-02-07 12:54:33
Responsive image

Kapsuła mobilnego życia, światło, a może jednak cień, warzywny instrument czy statyczna, a jednak zmienna struktura. To zwycięskie projekty wyłonione z ponad 1100 nadesłanych z 63 krajów. Obrady jury wyłoniły 12 zgłoszeń, a kolejno cztery z nich przeszły do fazy projektowania prototypu.

Saturn w Złotych Tarasach zaprasza na spotkanie z Jamesem Arthurem

2016-11-04 13:41:30
Responsive image

Dla wszystkich fanów Jamesa Arthura sieć Saturn przygotowała wyjątkową niespodziankę. W sobotę, 5 listopada br., w sklepie w Złotych Tarasach artysta będzie podpisywał swoją najnowsza płytę „Back From the Edge” i to zaledwie dzień po oficjalnej premierze! Będzie to niezwykła okazja do spotkania na żywo muzyka, którego cover utworu „Impossible” podbił światowe listy przebojów!

Ruszył nowy projekt edukacyjny Fundacji Śnieżki

2016-10-31 15:05:29
Responsive image

„Mały świat dużego pieniądza” to nazwa programu edukacyjnego Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”, którego pilotaż właśnie wystartował w czterech poddębickich szkołach podstawowych: w Brzeźnicy, Lubzinie, Paszczynie i Pustyni. W jego ramach uczniowie klas czwartych wezmą udział w cyklu nowatorskich zajęć z ekonomii. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Malowane wojsko wróciło do Dębicy

2016-10-19 09:49:39
Responsive image

Żywą lekcją historii z udziałem sekcji konnej Tarnowskiego Oddziału Jazdy 5. Pułku Strzelców Konnych zainaugurowano w Dębicy prezentację muralu historycznego wykonanego z inicjatywy Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. Będący bohaterami dzieła ułani, uważani są za najbarwniejszą formację polskiego wojska. W spotkaniu, które odbyło się 17 października, wzięło udział kilkaset osób.

Czarownice z Sabatówki zapraszają w magiczną podróż z Harrym Potterem

2016-10-17 10:58:17
Responsive image

Wszystkie osoby, które w salonikach i salonach prasowych Kolportera kupią ósmą część przygód Harry’ego Pottera – „Harry Potter i przeklęte dziecko” – otrzymają darmowy bilet Halloween do Sabatówki w Bałtowie.

Nowy „Harry Potter” w salonikach Kolportera!

2016-10-05 15:56:38
Responsive image

Znakomita wiadomość dla fanów Harry’ego Pottera. Nową książkę o bohaterze, stworzonym przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling, będzie można kupić również w wybranych salonikach prasowych Kolportera na terenie całej Polski. Premiera książki „Harry Potter i przeklęte dziecko” już w sobotę, 22 października br.

Ranking Saturna – jakie filmy najchętniej wybierali Polacy w 2016r.?

2016-10-03 13:57:23
Responsive image

Wieczór spędzony przy dobrym filmie, to doskonały plan nie tylko dla wielbicieli dziesiątej muzy. Sci-fi, komedie, dramaty, horror czy sensacja - każdy gatunek ma swoich fanów. Eksperci sieci Saturn sprawdzili, jakie filmy były najczęściej wybierane przez klientów w 2016 roku.

Wielki Piknik Rodzinny Prudential – dziesiątki bezpłatnych atrakcji dla rodzin z dziećmi już w najbliższy weekend na Ursynowie

2016-09-16 10:51:04
Responsive image

To już pewnego rodzaju tradycja, ponieważ co roku odbywają się Warszawskie Dni Rodzinne Prudential, organizowane przez Fundację Zwalcz Nudę po patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Dwupłytowy album „Antyradio Najlepszy Rock na Świecie + Antyradio Unplugged” już od 16 września w sklepach Media Markt i Saturn

2016-09-14 13:41:14
Responsive image

16 września 2016 to wyjątkowa data dla wszystkich fanów rocka. Tego dnia odbędzie się premiera dwupłytowego albumu „Antyradio Najlepszy Rock na Świecie + Antyradio Unplugged”, która łączy w sobie kipiące rockową energią przeboje oraz łagodniejsze akustycznie oblicze dobrze znanych utworów. Kompilacja będzie dostępna już w dniu premiery w sklepach sieci Media Markt i Saturn w całej Polsce.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: