Agnieszka Sikora, prezeska Fundacji „Po drugie”, została laureatką IV edycji konkursu o Nagrodę „Okulary ks. Kaczkowskiego”.
W dniach 6-10 września 2024 na terenach Messe Berlin odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD IFA 2024.
Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach współfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka projektu „A2A2 – nowa droga produktów mlecznych – zastosowanie selekcji genomowej w produkcji żywności” pokazują, że polskie stada mają duży potencjał do produkcji tego surowca, a konsumenci, po wstępnym zapoznaniu się z jego właściwościami, wyrażają zainteresowanie jego spożyciem. W badaniu zrealizowanym w kwietniu br. na zlecenie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka blisko połowa ankietowanych uznała, że z chęcią kupiłaby mleko A2A2 (49,9 proc.) lub produkty mleczne (33,3, proc.) z niego wytworzone, gdyby były one dostępne w polskich sklepach.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę European Economic Award przyznawaną przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.
Ruszyła kolejna edycja współfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka projektu „A2A2 – nowa droga produktów mlecznych – zastosowanie selekcji genomowej w produkcji żywności – edycja 2024”, realizowanego przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Działania w ramach trzeciej odsłony kampanii obejmują kontynuację promocji mleka A2A2 wśród hodowców i przetwórców oraz dalsze budowanie wśród konsumentów świadomości na temat jego walorów i właściwości.
Media Expert otwiera kolejne sklepy w całej Polsce
W dniach 25-26 marca 2024 roku w Toruniu po raz kolejny odbędzie się kongres społeczno-gospodarczy XXXI Welconomy Forum in Toruń. Tematyka obejmie analizę najważniejszych wyzwań stojących przed Polską, w tym wyborów samorządowych, europejską i światową gospodarką oraz procesów integracji i globalizacji. W 2024 roku oprócz wyborów samorządowych czeka nas wybór europarlamentarzystów, a cały świat przygląda się walce o władze w USA.
W 2023 roku branża farb dekoracyjnych utrzymała dodatni wynik finansowy pomimo spadku wolumenu sprzedanych farb. Wartość sprzedaży farb dekoracyjnych – stanowiących największy segment rynku – wzrosła r/r. o 13%, do 2,62 mld PLN w 2023 r. (w roku 2022 dynamika była ujemna i wyniosła -3,4%). Jednocześnie zmniejszył się wolumen sprzedanych farb liczony w litrach o -2% w 2023 r. (w 2022 r. było to -16.9%). Wyniki powstały na bazie raportu SellFiK przygotowanego dla Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów.
20 i 21 października 2023 r., warszawski Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk obchodzić będzie 70-lecie swojej działalności.
Na forum Unii Europejskiej trwa procedura przedłużenia stosowania propikonazolu. To ważna substancja czynna, wykorzystywana w produktach do konserwacji drewna, w wielu obszarach. Decyzja będzie miała bardzo duży wpływ na polską branżę farb oraz związane z nią sektory. Dlatego o przedłużenie stosowania substancji aktywnie zabiega Polski Związek Producentów Farb i Klejów.
Żyjemy w erze technologicznej i przemysłowej innowacji, która otwiera nieskończone możliwości.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego w niektórych krajach, szczególnie tych, które bardzo dbają o środowisko, tak chętnie podają wodę w aluminiowych puszkach zamiast w butelkach?
Branża farb dekoracyjnych w 2022 r. zanotowała minimalny spadek. Wartość sprzedaży farb dekoracyjnych – stanowiących największy segment rynku – zmalała r/r o 3,4%, do 2,32 mld PLN w 2022 r*. W roku 2021 dynamika wynosiła 3,2% na plus. Zmniejszył się także wolumen sprzedanych farb liczony w litrach o - 16,9 % w 2022 r. (w 2021 r. było to -2.3%). Zarówno malejący popyt, jak i wysoka inflacja oraz spadająca siła nabywcza Polaków nie sprzyjały branży. Wyniki powstały na podstawie raportu SellFiK*
Dla Final S.A. i jego pracowników obcowanie z aluminium to obecnie codzienność. Firma chce wiedzieć o nim wszystko, tak aby jak najlepiej wykorzystywać jego potencjał.
Elimen Group, polski startup tworzący napędy elektryczne podpisał porozumienie o współpracy z firmą FLASH – liderem indyjskiego sektora produkcji części elektrycznych dla pojazdów 2- i 3-kołowych.
W dniach 27 – 29 września 2022 odbyły się Targi Aluminium - najważniejsza impreza branżowa w przemyśle aluminiowym. Targi odwiedziło 20400 uczestników ze stu krajów świata.
APA Group, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami oraz twórca platformy NAZCA 4.0, rusza z nową inicjatywą. „Przemysł 4.0 w praktyce” to autorski podcast, w którym poruszana jest problematyka cyfryzacji i wdrożeń związanych z przemysłem przyszłości na polskim rynku. Do udziału w cyklu zaproszeni zostali teoretycy, praktycy, reprezentanci biznesu i instytucji wspierających rozwój transformacji cyfrowej w kraju.
Oszuści znów wysyłają wiadomości, w których próbują wyłudzić pieniądze lub dane osobowe, podszywając się pod sprzedawców prądu.
Sejm przyjął w piątek rządową ustawę o obronie Ojczyzny, która zakłada zwiększenie wydatków na obronność, zwiększenie liczebności Wojska Polskiego oraz przywrócenie systemu rezerw. Polski Instytut Ekonomiczny zwraca jednak uwagę, że choć w ostatnich latach polskie wydatki na ten cel oscylowały w okolicach 2,2 proc. PKB, to tylko niewielka ich część została wydana na modernizację armii.
Według danych GUS w 2020 r. wartość polskiego eksportu wyniosła 334 mld USD. Dla porównania: w 2016 roku było to znacznie poniżej 200 miliardów dolarów. Co eksportujemy najczęściej? Owoce, warzywa i ogólnie żywność, meble, systemy okienne, części i komponenty dla motoryzacji czy AGD to tylko niektóre z produktów, które z powodzeniem wysyłamy na rynki zagraniczne.
Na koniec 2021 r. do bazy Krajowego Rejestru Długów (KRD) wpisano 163 księgarnie zadłużone na kwotę 12,1 mln zł. To prawie 10 proc. rynku, biorąc pod uwagę, że w Polsce jest 1748 księgarń, wynika z danych Krajowej Bazy Księgarni.
Eskalacja konfliktu na Ukrainie może zaszkodzić polskim eksporterom. KUKE, ubezpieczyciel kontraktów eksportowych, ostrzega, że poprzednia wojna w 2014 roku zmniejszyła obroty o 45 proc.
W Zjednoczonym Królestwie rośnie liczba bankructw. To nie oznacza, że polscy eksporterzy mają się wycofać z tamtych rynków, ale muszą zachować ostrożność
Na francuskim rynku coraz lepiej radzą sobie towary importowane z Polski
Pozycja lidera w branży okiennej to nie tylko zapewnianie produktów najwyższej jakości, bezpiecznych, zgodnych z aktualnymi trendami i o wysokim poziomie designu.
Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom.
Polscy konsumenci preferują produkty wytwarzane w kraju. Jednak z biegiem lat rośnie zainteresowanie towarami importowanymi. Tak główny wniosek można wysnuć na podstawie opublikowanego niedawno raportu „Buy Locally Index” firmy doradczej Grant Thornton.
Problemy demograficzne skazują nasz rynek pracy na korzystanie z pomocy imigrantów zarobkowych i pracowników z zewnątrz
Ze względu na pandemię globalne firmy skracają łańcuchy dostaw. To może być szansa dla Polski
Podczas spotkania pracownicy PGE Obrót, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej w Grupie PGE, informowali o tym, jak nie dać się oszukać. Opowiadali m.in. o korzyściach wynikających z korzystania z kanałów zdalnych, które dla seniorów są komfortowym rozwiązaniem.
Niemcy są najważniejszym partnerem handlowym Polski – zarówno w eksporcie, jak i imporcie. Pandemia tego nie zmieniła
W największych firmach nie ma już śladu po pandemii. Mówimy o grupie około 18 tys. podmiotów, które zatrudniają powyżej 49 pracowników. Odnotowały na półmetku roku rekordowo dobre wyniki i zaczęły inwestować.
Organizacje branżowe i przedsiębiorcy biją na alarm z powodu cen surowca drzewnego, które jest obecnie najdroższe w historii.
Wzrost cen jest faktem. Podobnie jak inflacja.
Rośnie polski handel zagraniczny, ale to w zasadzie zrozumiałe w obliczu odbicia po pandemii Covid-19.
Poprawa nastrojów gospodarczych skłania do ostrożnego optymizmu co do tempa ożywienia w krajach Unii Europejskiej, ocenia Bank Światowy w najnowszym raporcie.
UE ma obecnie zdolność do wykorzystywania wielkości swojego rynku w celu wpływania na standardy regulacyjne poza jej granicami – to tak zwany efekt Brukseli. Może to mieć wpływ na działalność Google, Facebooka i innych korporacji
Produkcja przemysłowa w kwietniu 2021 r. wzrosła o rekordowe 44,5 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 9,2 proc. - podał GUS.
Pandemia spowodowała wąskie gardła nie tylko w finansach firm, ale także w dostawach materiałów, części i komponentów od kontrahentów zagranicznych.
Obroty w handlu elektronicznym nadal rosną, według tzw. Indeksu Zakupów, który opiera się na danych od ponad miliarda konsumentów na całym świecie.
Heritage Foundation opublikowała coroczny Indeks Wolności Gospodarczej. W wschodzącym regionie Europy wiodącą rolę nadal wiodą Estonia i Gruzja. Większość krajów to kraje „w większości wolne” lub „umiarkowanie wolne”, z wyjątkiem Ukrainy, która jest najniżej sklasyfikowanym krajem w regionie. Niestety, Polska też jest daleko
Przedłużające się funkcjonowanie firm w gospodarce dotkniętej skutkami Covid-19 oraz nieustannie postępujący proces cyfryzacji na trwałe zmieniają model wykonywania pracy.
Nie ma się czym zachwycać. Nie jesteśmy zieloną wyspą na gospodarczej mapie
Mimo kryzysu Polska wciąż jest na ścieżce doganiania Unii Europejskiej. Wyniki pokazują, że polski rynek pracy i sektor przedsiębiorstw są w dobrej kondycji, głównie ze względu na duży udział bezzwrotnej pomocy, która zapewnia dobre podstawy do powrotu gospodarki na ścieżkę wzrostu, zauważył Paweł Borys. szef Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).
Press Glass S.A. i Yawal S.A. od blisko trzech dekad współpracują, dostarczając inwestorom za pośrednictwem firm wykonawczych najwyższej jakości konstrukcje fasadowe czy okienno-drzwiowe.
To w zasadzie zapowiedź rewolucji. Amazon obecny w Polsce od 7 lat, wreszcie postanowił stworzyć polską domenę w Internecie
Nasz kraj wciąż przyciąga zagranicznych inwestorów
W najnowszym raporcie DHL ocenił wpływ pandemii Covid-19 na stopień globalizacji. Według raportu ilość informacji przesyłanych na całym świecie wraca do stanu sprzed pandemii, ale przepływ ludności nadal spada. Według ONZ liczba osób podróżujących za granicę ma spaść w 2020 roku nawet o 70 procent.
Miło nam poinformować iż nasza firma wprowadziła do swojej oferty skrętke komputerową cat 5e - U/UTP. Kabel Ethernet dedykowany jest do budowy sieci LAN oraz instalacji monitoringu IP i HD. Przewody przeznaczone są do montażu wewnątrz budynków i na zewnątrz. Skręki oferowane są w pudełkach o długości przewodu 305m (kabel zawiera użyteczny znacznik co 1m)
Spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii przygotowała specjalną ofertę dla przedsiębiorców, którzy są lub planują zostać prosumentami, a wyprodukowany prąd będą wykorzystywać na potrzeby własnej działalności gospodarczej.
Od początku bieżącego roku kilkunastoosobowe zespoły po stronie Yawala i Orgadaty pracowały nad przygotowaniem kompletnych baz danych pozwalających na wdrożenie oprogramowania LogiKal u producentów stolarki otworowej współpracujących z systemodawcą.
Nowa rzeczywistość najprawdopodobniej zostanie z nami na dłużej. Jakie trendy umocni, a jakie zepchnie w niepamięć? Jakiego przemodelowania potrzeb i zachowań konsumenckich dokona? – to główne pytania, na które odpowiedzą eksperci, praktycy i analitycy podczas Internetowego Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Głównym sponsorem wydarzenia, po raz pierwszy, jest bank Credit Agricole.
Aż 51 proc. Polaków źle ocenia przebieg wydarzeń w kraju. 28 procent jest przeciwnego zdania.
Zmiany proponowane w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów uderzają w pozycję inwestycyjną Polski. W branży e-commerce tolerują przewagę konkurencyjną przedsiębiorców spoza Unii Europejskiej, zwiększają niepewność przedsiębiorców, a także mogą sprzyjać nadmiernej ingerencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w działalność przedsiębiorstw - uważa. Konfederacja Lewiatan.
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce we wrześniu 2020 roku nie zmienił swojej wartości w stosunku do sierpnia
PGE Obrót, spółka z Grupy PGE i największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce oferuje Klientom możliwość zakupu wysokiej jakości klimatyzatorów w atrakcyjnej cenie oraz rozliczanie energii elektrycznej na preferencyjnych warunkach.
Miło nam poinformować iż nasza firma wprowadziła do swojej oferty Obudowy RACK 19" o wymiarach 1U / 2U / 3U i 4U. Konstrukcja obudów sprawia iż ich zastosowanie jest uniwersalne począwszy do montażu prostej elektroniki kończąc na zaawansowanych systemach Security np. centrale alarmowe, kontrola dostępu.
Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował okolicznościowy ranking firm najważniejszych dla polskiej gospodarki.
Strategiczna umowa pomiędzy ASTOR i Kawasaki Robotics, w ramach której ASTOR i Kawasaki Robotics wzmocnią współpracę w regionie Europy Wschodniej i Centralnej, podpisana została w Berlinie i obowiązuje od 1 lipca.
W ostatnim czasie firma uruchomiła w Indiach spółkę Klimas Ltd, gdzie otworzyła 9 punktów dystrybucyjnych.
Zaplanowany na wrzesień br. XI Kongres Stolarki Polskiej, w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, został ostatecznie przełożony na maj 2021 roku. Decyzja o zmianie terminu największego w Polsce wydarzenia dedykowanego branży stolarki budowlanej ma na celu zapewnienie realizacji Kongresu w sposób w pełni bezpieczny dla jego uczestników.
Wywołana pandemią niepewność jutra i obawa o dochody spotęgują społeczną potrzebę poczucia bezpieczeństwa oraz skłonią do większych oszczędności. W konsekwencji, zmiany te przełożą się na zachowania konsumentów, w tym również decyzje dotyczące zakupu alkoholi.
MediaMarktSaturn Polska zamknął z dniem 31. marca sklep internetowy redcoon.pl. Decyzja ta została podjęta po strategicznym zamknięciu tej marki w całej Europie przez jej właściciela MediaMarktSaturn Retail Group.
Klienci PGE Obrót, największego sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce, wchodzącego w skład Grupy Kapitałowej PGE, nie muszą wychodzić z domu, by podpisać nową umowę.
Polscy przedsiębiorcy prognozują spadek przychodów, zatrudnienia i konieczność drastycznego redukowania kosztów - wynika z raportu #postcovid, przygotowanego przez agencję Berry Kolektyw Kreatywny.
PGE Obrót z Grupy Kapitałowej PGE, zajmująca się sprzedażą energii do odbiorców końcowych, została uhonorowana godłem „Firma Przyjazna Klientowi”.
31 stycznia br., po prawie czterech latach od referendum w sprawie brexitu, Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską. 29 stycznia, Parlament UE ma ratyfikować umowę, która pozwoli uniknąć scenariusza z natychmiastowym „twardym brexitem” i zagwarantować okres przejściowy, który potrwa do grudnia 2020 r. Obie strony przed 1 lipca 2020 roku mogą jeszcze podjąć decyzję o przedłużeniu tego okresu na kolejne 2 lata. Temu jednak otwarcie sprzeciwia się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Oznacza to, że pozostaje niewiele czasu na rozmowy między UE a Wielką Brytanią na temat ich nowych stosunków gospodarczych. Negocjacje umów o wolnym handlu zazwyczaj trwają od dwóch do trzech lat, a ratyfikacja i wejście w życie utrzymuje się przez co najmniej rok. UE i Wielka Brytania, dwa z największych bloków handlowych na świecie, będą miały zaledwie 11 miesięcy na ostateczne zdefiniowanie swojego partnerstwa handlowego po rozłączeniu.
Spółka Wkręt-met trafiła na prestiżową listę najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw, tworzoną przez magazyn „Forbes”.
Marka Pilkington wprowadza na rynek nowy, innowacyjny produkt – Pilkington Activ Suncool™ Pro T. Jego specjalna powłoka pozwala na samoczyszczenie się szkła, a także redukcję przepuszczalności promieni słonecznych. Nowy produkt charakteryzuje się również dużą wytrzymałością mechaniczną, którą zapewnia hartowanie.
Badania polskich naukowców szansą na skuteczniejsze leczenie pacjentów i ochronę środowiska
W minionym niedawno roku OKNOPLAST świętował swoje 25-lecie.
Według raportu opublikowanego pod koniec października przez Arcadia International E.E.I.G., Ernst & Young (EY) i niezależnych ekspertów , organizacje skupiające producentów działają korzystnie na funkcjonowanie sektora rolnego. Poprzez strategiczne wzmacnianie pozycji rolników w przemyśle żywieniowym, zapewniają im jednocześnie wsparcie technologiczne.
Jury Konkursu spośród 113 zgłoszonych produktów – mebli, akcesoriów i komponentów – wyłoniło te najlepsze.
PGE Obrót, spółka z Grupy Kapitałowej PGE i największy sprzedawca energii w Polsce rozwija udogodnienia dla klientów, zwracając szczególną uwagę na osoby starsze. Działania te zostały docenione i potwierdzone certyfikatem „OK Senior”.
W ostatnim czasie obserwujemy największą falę bankructw w branży handlu owocami i warzywami. Bankrutują producenci, grupy producenckie jak i firmy prywatne. Czy można temu zapobiec? TAK, pod warunkiem, że sadownicy oraz podmioty wprowadzające owoce do sprzedaży zaczną prawidłowo liczyć koszty. Zastosowanie się do poniższych zasad pozwoli na uzyskanie wyższych cen zarówno dla producentów jak i grup producenckich czy firm prywatnych.
W Warszawie premierę miało mobilne Biuro Obsługi Klienta największego sprzedawcy energii w Polsce. PGE testuje to rozwiązanie, żeby być jeszcze bardziej elastyczną w procesie sprzedaży oraz obsługi, docierając do jak największej grupy klientów.
Jaką rolę w rozwoju sektora owoców i warzyw w Polsce i Europie pełnią organizacje producenckie i programy operacyjne? W jaki sposób długofalowe relacje i dialog między stowarzyszeniami poprawią funkcjonowanie rynku? Między innymi na ten temat rozmawiano w ubiegły piątek 22 listopada br. podczas konferencji zorganizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” oraz Freshfel European Fresh Produce Association. W spotkaniu wziął udział również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Ardanowski oraz delegaci europejskich organizacji współpracujących z Polską: Association Nationale Pomme Poir (Francja), Assomela L’associazione dei produttori di mele Italiani – Societa Cooperativa (Włochy).
W sieci saloników Kolportera będą wydawane wyłącznie paragony pozbawione szkodliwych dla zdrowia bisfenoli. Spółka dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Zdrowy Paragon”.
Grupa Kapitałowa Alumast S.A. osiągnęła w pierwszym półroczu 2019 r. przychody rzędu niemal 7,4 mln PLN. Oznacza to wzrost o ponad 1 mln PLN w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Podjęte inwestycje przyniosły w drugim półroczu br. wzrost produkcji do 3 tys. sztuk miesięcznie. Osiągnięty wolumen stawia Alumast w gronie największych europejskich producentów.
Sprzedawcy nieświadomie każdego dnia narażają się na szereg groźnych chorób. Ich sprawcą jest niepozorny fragment papieru - paragon. Codziennie wydają ich setki, a każdy z nich zawiera wyjątkowo niebezpieczną dla zdrowia substancję, bisfenol.
200 miejsc pracy, 10 000 m² powierzchni i cztery nowoczesne linie produkcyjne – w ubiegłym tygodniu firma Pilkington IGP Sp. z o.o. świętowała otwarcie zakładu produkcyjnego w Panattoni Park Białystok.
Kolporter w minionym roku powiększył swój udział w rynku dystrybucji prasy – z analiz prowadzonych przez spółkę wynika, że w grudniu ubiegłego roku wynosił on blisko 65 procent.
W czwartek, 28 marca odbyło się otwarcie supermarketu Lewiatan w Piekoszowie pod Kielcami, przy ulicy Czarnowskiej 54B. Na klientów czekały liczne promocje oraz powitalny tort.
W ostatnich latach zmienił się podział polskiego rynku pod względem formatów punktów sprzedaży. Ubyło małych indywidualnych sklepów i kiosków, przybyło natomiast supermarketów, dyskontów i sklepów convenience. Kolporter od lat dostosowuje się do zmian na rynku, docierając z dostawami do wszystkich formatów, które mają w ofercie prasę.
Kolporter w 2018 r. znacząco zwiększył dostawę prasy do małych miejscowości. Liczba punktów obsługiwanych przez dystrybutora i zlokalizowanych w miejscowościach liczących poniżej 5 tys. mieszkańców wzrosła w stosunku do 2017 r. o ok. 43 proc.
Sieć saloników Kolportera zanotowała w 2018 roku wzrost sprzedaży produktów okołoprasowych. W porównaniu do 2017 roku średnia roczna sprzedaż tych produktów, w przeliczeniu na jeden punkt sieci Kolportera, wzrosła aż o 9 procent.
Odczyt PMI dla polskiego przemysłu drugi miesiąc z rzędu wyniósł poniżej 50, co oznacza ogólne pogorszenie warunków w sektorze. Grudniowy odczyt wyniósł 47,6 (vs 49,5 w listopadzie), a więc najniżej od kwietnia 2013 r.
Marka HELIO po raz kolejny zajęła najwyższe podium w prestiżowym ogólnopolskim plebiscycie konsumenckim, otrzymując dwa Złote Laury Konsumenta 2019 w kategoriach: Bakalie i Dodatki do ciast.
Credit Agricole Bank Polska został uhonorowany tytułem „Perły Polskiej Gospodarki 2018”. 11 grudnia podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie magazyn ekonomiczny „Polish Market” ogłosił wyniki XVI edycji rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”.
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że inflacja w listopadzie wyniosła 1,2 proc. r/r, a tempo wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale wyniosło 5,1 proc. r/r. Gospodarka znajduje się w szczycie hossy, a ceny w sklepach nie idą w górę, a przynajmniej wolniej niż można by się spodziewać.
Polski konsument jest coraz bardziej świadomy swoich potrzeb i liczy na szybką realizację swoich oczekiwań. O tym, kim jest klient przyszłości i jak odpowiadać na jego oczekiwania mówił Marcin Poniatowski, Członek Zarządu ds. marketingu, Lewiatan Holding S.A. podczas Kongresu 590.
Rośnie sprzedaż w salonikach Kolportera – średnia na punkt w pierwszych trzech kwartałach br. była lepsza od analogicznego okresu w 2017 r. o ok. 6 proc.
Od połowy września br. w wybranych punktach sprzedaży dostępne są wyjątkowe, limitowane puszki Coca-Cola Zero Cukru 330 ml. Unikalna edycja jest częścią umowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.
„Współpraca z dyskontami jest dla nas dobra, ale chcemy mocniej stawiać na własną markę” – Zarząd OSM w Łowiczu kontynuuje duże zmiany w strukturze sprzedaży własnych produktów. W planie rocznym jest zmiana proporcji z 40% do 60% na rzecz brandu „łowickie”.
Blisko 230 pracowników, 240 maszyn specjalistycznych, 5500 elementów produkowanych każdego dnia i systemy do wszystkich urządzeń grzewczych. MK Systemy Kominowe świętuje 25 lat działalności w nowej siedzibie.
Globalna ekspansja łowickiej spółdzielni mleczarskiej trwa. Po niedawnej obecności na Gulfood w Dubaju, OSM Łowicz miał okazję ponownie zaprezentować się międzynarodowym partnerom. Tym razem podczas targów Sial China 2018 w Szanghaju, które odbyły się między 16 a 18 maja br.
Fabryki, sklepy wielkopowierzchniowe, wszelkiego rodzaju budynki (szczególnie te większe), powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia, na przykład, bramy specjalistyczne, przeciwpożarowe lub garażowe.
Spółka Gobarto w marcu br. rozpoczyna spotkania Akademii Rolnika, których celem jest bezpłatna edukacja rolników wg najnowszej wiedzy i standardów w zakresie hodowli trzody chlewnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w PODR w Boguchwale 21 marca. Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Zygmunt Pejsak. W wydarzeniu weźmie także udział Przedstawiciel ARiMR.
– Zakładamy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę nie powinna wpłynąć negatywnie na nasz biznes – twierdzą przedstawiciele Kolportera. Ale zastrzegają – ryzyko jest, bo ostateczne skutki pozostają wielką niewiadomą dla całego sektora handlowego.
Charakterystyczny kartonik w różowych barwach, udekorowany wizerunkiem roztańczonej łowiczanki – dawne opakowanie 15-procentowej śmietany łowickiej przechodzi do historii. Jako jedno z pierwszych w portfolio OSM Łowicz doświadczyło ono rewolucji wizerunkowej. W efekcie jest nie tylko równie widoczne na sklepowej półce, ale także nowoczesne i bardzo funkcjonalne.
"Mała trójka" właśnie wchodzi na rynek - modele z serii Axcor 300: Wash, Beam i Spot to urządzenia bazujące na białym module LED. Cechą wspólną są kompaktowe wymiary i jakość uzyskiwanego efektu świetlnego.
Jakub Olipra z Departamentu Analiz Makroekonomicznych banku Credit Agricole zajął czołowe lokaty rankingu dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii miesięcznych i 3-miesięcznych prognoz dotyczących rynku rolnego.
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Również podczas 26. Finału wywodząca się z Podkarpacia firma, wspomogła fundację za pośrednictwem dwóch lokalnych sztabów. W tym roku datek od Śnieżki wyniósł łącznie 60 000 zł.
Dobiegła końca 14. edycja konkursu Hodowca Roku. W piątek 12 stycznia odbyła się gala finałowa, podczas której uhonorowano rolników współpracujących z firmą Gobarto.
Zawód lekarza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ale też z ryzykiem wyrządzenia szkody na zdrowiu pacjenta. Poza koniecznością naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia pacjentowi lub jego rodzinie, w pracy lekarza może pojawić się wiele problemów prawnych, którym musi on stawić czoła. Dobra polisa ubezpieczeniowa może te wszystkie ryzyka i problemy znacząco zredukować.
Rozmowa z Tomaszem Sakiem, dyrektorem handlowym w Departamencie Sieci Własnej Kolportera.
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA opublikowała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 roku. W tym okresie Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła przychody rzędu 475,9 mln zł, a zysk netto uplasował się na poziomie 56,6 mln zł. Dynamika przychodów, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wyniosła 98,8%, natomiast dynamika zysku netto – 115,5%.
Magazyn „Forbes” po raz kolejny opublikował prestiżowy ranking 100 największych polskich firm prywatnych. Nie zabrakło wśród nich czołowego producenta farb i lakierów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej – Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.
Firmy i pracownicy z rejonu Wrocławia wyjeżdżający na kontrakty czasowe za granicę boleśnie odczują zmiany unijnych przepisów.
W sierpniu 2017 roku ruszyła kontynuacja działań ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, promującej prawidłową instalację wyrobów stolarki budowlanej. Realizowaną od 2014 roku akcję, od początku, w charakterze Partnera, wspiera firma AIB – producent innowacyjnych rozwiązań izolacyjnych.
Na zlecenie Arvato Polska, wiodącego dostawcy kompleksowych usług outsourcingowych, w SEGRO Logistics Park Stryków powstaje 30 400 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Nowe centrum dystrybucyjne Arvato będzie obsługiwało kanał e-commerce dla marek należących do spółki LPP SA. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Goldbeck, a w transakcji doradzała firma Colliers International.
Jeżeli świat nie przyśpieszy postępów w obniżaniu wskaźnika umieralności wśród dzieci, do 2030 roku niemal 70 mln najmłodszych umrze przed osiągnięciem 5. roku życia.
Czy wydawcy prasowi i sprzedawcy prasy odczują zakaz handlu w niedzielę? – W niewielkim stopniu, ale tak – uważają przedstawiciele Kolportera.
Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku – do takich wniosków doszli autorzy raportu „Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy” z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.
Społeczna inspekcja pracy (SIP) jako pierwsza powinna zadbać o przestrzeganie przepisów prawa pracy, szczególnie w zakresie bhp - zanim do akcji wkroczy Państwowa Inspekcja Pracy. SIP pojawiła się w polskim prawodawstwie 67 lat temu. Nie znaczy to jednak, że – jak często bywa w przypadku relacji pracodawca-związkowcy – kwestia jej praw, obowiązków i odpowiedzialności nie budzi już żadnych wątpliwości.
Grecja znów przestanie spłacać długi? Wiele na to wskazuje ocenia Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Jak dowód wymienia niewystarczającą skalę reform, zbliżające się terminy spłaty pożyczek oraz spór pomiędzy wierzycielami.
Mikro i małe firmy więcej eksportują i inwestują. 49% firm inwestowało w 2016 r – to najwyższy wynik w 7-letniej historii badania „Raport o sytuacji mikro i małych firm”. 18% z nich prowadziło w ostatnim roku działalność eksportową. To dwa razy więcej niż w pierwszym badaniu. Ogólny wskaźnik koniunktury osiągnął poziom 96,7 pkt i był to drugi najlepszy wynik w okresie ostatnich 7 lat (+3 pkt powyżej średniej z lat 2010-2015). Wyzwaniem dla firm jest zwiększenie innowacyjności – pokazały wyniki raportu.
Święto zakochanych jest potężnym motorem konsumpcji prywatnej. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych przychody sektora handlu detalicznego bezpośrednio z nim związane wyniosły 19,7 mld dolarów. W Polsce efekt ten nie jest dokładnie badany, jednak dostępne szacunki wskazują na to, że w naszym kraju wydatki konsumentów wynikające z Walentynek wynoszą rocznie ok. 1,5 mld zł. To trzy czwarte tego, ile każdego miesiąca przeznacza się na wypłatę świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina 500+ – wyliczają Pracodawcy RP.
Lokalizacja (65 proc.), promocje (62 proc.), a także dostępność do ulubionych marek (48 proc.) – to najważniejsze czynniki, które powodują, że wybieramy dane centrum handlowe. Co więcej, ponad połowa respondentów (51 proc.) jest przekonanych, że zakaz handlu w niedzielę wpłynie negatywnie na gospodarkę – to wnioski z raportu pt. „Wizerunek Galerii Handlowych oczami Polaków” przeprowadzonego na zlecenie agencji Procontent Communication.
Rok 2016 był był huśtawką nastrojów dla wielu firm na całym świecie. Podczas gdy jedni mocno tracili, inni zyskiwali. Zobacz TOP3 najwartościowszych marek.
13 spośród 30 krajów w Europie nie posiada żadnych restrykcji dotyczących handlu w niedzielę, 15 krajów w ciągu ostatnich 10 lat przechodziło proces rozluźnienia prawa i ograniczenia restrykcji handlu w niedziele, 5 spośród 30 krajów posiada minimalne ograniczenia dotyczące jedynie sprzedaży alkoholu oraz dni świątecznych – wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych.
Więcej Polaków bankrutuje. W rok aż o 85 proc. wzrosła liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich w sądach gospodarczych. Najczęściej decydują się na to kobiety, osoby w wieku od 40 do 49 lat. Najwięcej upadłości było w w województwie mazowieckim.
Za sprawą obowiązującej od początku października ubiegłego roku Ustawy o efektywności energetycznej duże przedsiębiorstwa zobowiązane są do przeprowadzania co cztery lata audytu energetycznego. Na wykonanie pierwszego mają czas do końca września 2017 r. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi spora kara, jednak to nie ona powinna być głównym motywatorem do przeprowadzenia audytu.
Zaangażowanie, otwarta i skuteczna komunikacja oraz koordynacja działań to klucze do stworzenia bezpiecznego środowiska pracy z udziałem podwykonawców. O dobrych praktykach i zmieniających się normach w tym zakresie mówili prelegenci konferencji „Ryzyka w zarządzaniu podwykonawcami”, która odbyła się pod koniec listopada we Wrocławiu.
Forum dla Wolności i Rozwoju, Strategia dla Polski odbędzie się już 12 grudnia. W tym roku uczestnicy tej międzynarodowej platformy współpracy między przedstawicielami świata biznesu, środowisk menedżerskich i polityki pracowali nad przygotowaniem „Strategii dla Polski” – dokumentu, który ujmuje polskie priorytety w ramy zarządzania strategicznego.
Audytowi energetycznemu przedsiębiorstwa, wg wymagań Ustawy o efektywności energetycznej z 20.05.2016 r., podlegają następujące obszary: • Transport: samochody służbowe / wózki widłowe • Budynki: charakterystyka energetyczna budynków / termomodernizacja • Instalacje przemysłowe: instalacje elektryczne, ciepłownicze, chłodnicze.
Czy Twoja firma zatrudnia podwykonawców? - Zabezpiecz wszystkie strony projektu inwestycyjnego - Kontroluj i redukuj ryzyko BHP w pracach zlecanych na zewnątrz
PetroManager 15+ program do, w pełni, automatycznego rozliczania paliw w temperaturze +15oC (tzw. objętość standardowa). Rozlicza dostawy i wydania + gotowe raporty, czyli wszystko co potrzebne Księgowej.
24 września br. w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się Gala wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska. Po raz drugi w historii, jury uhonorowało osoby i firmy, które miały znaczący wpływ na rozwój polskiej przedsiębiorczości, gospodarki, kultury, nauki i sportu. W tym prestiżowym gronie znalazła się także Żaneta Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa, która odebrała wyróżnienie w kategorii Bene Meritus – Dobrze zasłużony.
Współczesny biznes wymaga elastycznego podejścia, dlatego terminy „outsourcing” czy „podwykonawca” weszły na stałe do słowników wielu branż. Niestety, wypadki przy pracy bardzo często dotyczą właśnie podwykonawców, ale wymierne straty mogą ponieść także zlecający prace. Jednak korzystanie z usług świadczonych przez podmioty zewnętrzne nie musi oznaczać braku nadzoru nad spełnianiem standardów w zakresie BHP.
W numerze 7-8/2016 Biuletynu Doradczego CCMS staramy się odpowiedzieć na pytanie czym jest, jak należy rozumieć i wykorzystywać w praktyce Customer Experience. Zagadnienie to porusza, w udzielonym dla CCMS wywiadzie, Piotr Merkel - jeden z najbardziej cenionych na polskim rynku praktyków i teoretyków zajmujących się tą tematyką.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET